Šta je novo?

Kupovina klime

Vox, za ne daj boze grejacje i imali su 5 godine bezuslovne garancije. Ali proveri taj info.
 
Vox IVA5-12JR - koliko je bučna unutrašnja jedinica u hlađenju/grejanju i u poređenju sa Midea AG-12NXD1-I WIFI?
 
Pozdrav dobri ljudi...evo i ja da upitam za savet za kupovinu klime ,nije neki budžet do 350e,isključivo za hlađenje mi treba za potkrovlje ,kad upeče leti 30 je u stanu,znači treba mi za dnevnu oko 30m2 da oladi pristojno,i eventulano da dogreje u prelaznom periodu do paljenja CG.Gledao sam VOX IVA5-12JR1, inverter,,ili VOX IVA1-12IR,šta je pouzdanije ..bolje ,koje su razlike ?
Može i predlog još nekih u toj klasi pa da odlučim.
 
Kupi koja je jeftinija trenutno,nema neke razlike.
Ako ne zelis probleme onda samo VOX ,ostale u toj klasi a i poneke skuplje su lutrija.
 
da li vredi dati novac za midea extreme ili ostati ipak na vox-u? koja je kljucna razlika posto vidim da je cena drastina?...hvala. (stan od 50m2 kome treba inverter klima)
 
Preporuka za marku klime.
Otisla cena peleta u piiip, pa razmisljam o kupovini inventer klime. Interesuje me iskustvo ljudi koji se greju na klimu, imam mideu 12ku ,ali nije inverter, prezadovoljan sam sa njom, ali do +5c, Kupujem 12ku do 50k/din, moze nesto malo preko. Kombinovao bi grejanje na pelet sa klimom.
 
Preporuka za marku klime.
Otisla cena peleta u piiip, pa razmisljam o kupovini inventer klime. Interesuje me iskustvo ljudi koji se greju na klimu, imam mideu 12ku ,ali nije inverter, prezadovoljan sam sa njom, ali do +5c, Kupujem 12ku do 50k/din, moze nesto malo preko. Kombinovao bi grejanje na pelet sa klimom.
Koja kvadratura?
 
Pogledaj neku od Gree klima, ne znam koji modeli su trenutno aktuelni ali pravilo koje vazi za sve klime - nikada ne kupovati najjeftinije modele.
 
Ja se grejem na inverter klime imam dve od te dve jedna je bas vox iva5 12jr i kupljena je po principu kupicu sto jeftiniju.
Mislim da je imam sigurnih 5-6 godina skroz dobra klima mogu reci skorz odlicna klima za te pare.
Senzor toplote vrlo vrlo precizan cim je postigao zadatu temp odma pocinje smanjiti rad kompresora sto se ne mogu pohvaliti sa tom drugom klimom koja je kostala vise nego duplo od vox iva5.
Ima dosta jaku izduvnu moc u odnosu na neke druge u tom cenovnom rangu,nikad nije nista zabrljala elektronika itd. Ugradio sam joj naknadno i wifi modul, aplikacija za wifi radi veoma dobro i cak nije ni ona nikad zabagovala ili recimo da klima ne primi komandu za sad nikad se to nije desilo,dok konkretno na tu drugu skuplju klimu dosta cesto se desi da ne reaguje klima na komandu sa aplikacije pa ona opet treba da uparim tu klimu sa aplikacijom da bi radila.
tako da moja topla preporuka kupiti bez bojaznosti taj model klime vox iva5 12jr radi jako jako dobro u tom cenovnom rangu po meni vredi mnogo vise.🍻
 
Hvala za info.
Uzeta je trenutno midea extreme za 490e, pa ok radi posao.
 
Nazad
Vrh Dno