Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Ali bas se ovome radi, u ovoj temi su najglasniji ljudi koji nisu kupili s22 niti imaju ikakvu nameru da isti ikada kupe. I onda samo dodju i napisu nesto tipa "S22 je bas fail a?! Sramota sto ovo ono" ili "vidi onaj YTer kaze ovo, a drugar moj kaze ono, a cuo sam ovo". Kao na bmw grupi kada dodje lik i napise nekom sa 535d da je "dizel za traktor" a jako su velike sanse da vozi '92. 316i.

Ovde ima mozda 3-4 ljudi koji su rekli da imaju konkretan problem sa telefonom, i to je sakriveno u moru flejma i hejta navijaca, cija je jedina zelja da s22 bude fejl uredjaj. Jer ako uzmes i procitas zadnjih par strana, retko ko tu ima s22 ili iskreno razmatra da kupi s22.

Ono sto meni iskreno smeta je sto ce neko mozda odustati od s22 (kao u jednom momentu sto sam ja hteo) jer je jako negativan hajp, a nema osnova. Exy vs Sd je tema i uvek ce biti, ali i dalje je Exy telefon odlican uredjaj, sa nedostacima koji ce nekom smetati a nekome ne.
Ovde najvise pljujemo po Samsungu mi koji znamo sta smo kupovali od Samsunga i zasta smo davali pare, nekad su bile razlike izmedju modela, sad nam daju nesto na kasicicu a trazi nenormalne svota novca, jos nam uvaljuje lose verzije, sto exy ne prodaju u Koreju, ja sam stao na N20U i ne pada mi napamet da ga menjam. Jos tel sa exy softverski peglaju po 5-6 meseci, kako je snap upeglan.
Nekad je u Samsung temi bilo nas 40 i vise koji smo imali tel. cim se pojavi u prodaji, sad vas ima mozda 10 do 15. Meni to dosta govori, meni je zalosno kad neko krvnicki brani ovo smece, da smece jer tamo u Koreji se prodaje odlicna verzija S22U i krivo mi je sto je nema kod nas legano u prodaji, zasto ovde nema obe verzije pa da kupujemo ono sto zelimo, niko exy ne bi uzeo.
 
Meni u A1 rekli da VoLTE još nije podržan na S22 Ultra.
Ako nisi imao ranije aktiviranu VoLTE uslugu na toj kartici zamoli nekog ko ima telefon na kome provereno radi VoLTE pa ubaci svoju karticu i zovi da ti aktiviraju za taj uredjaj. Kad aktiviraju i vidiš da postoji ikonica, samo prebaci karticu na svoj telefon i trebalo bi da radi. Tako sam ja uradio na A1 kad sam prelazio sa p30pro na s21u.
 
Iskreno - nisam uopšte bio u priči u vezi dešavanja sa Samsunzima tokom poslednjih godina.

Prethodnim Samsungom i ujedno poslednjim telefonom pre ovog (Note 8) sam bio prezadovoljan što mi je definitivno bio jedan plus da i sledeći telefon bude Samsung, naročito nakon onog što se desilo Huaweiu.

Šta se u međuvremenu dešavalo Samsungu da dođe do toga da bude brend za pljuvanje, jer 4+ je predug period i za nešto drugo a kamoli za tehnologiju, ne znam i nisam ispratio jer nakon ukidanja TT opcije baš reeeeeeetko sam ulazio i na forum a na teme o serijama 9,10,20 i 21 baš i apsolutno nikako (nisam čak nijedan post pročitao na njima jer nisu bile ma sfera interesovanja ni kad posetim forum). Tek na ovoj temi čitam o nekim failovima Samsunga koje naravno ne podržavam jer nikad nisam bio rob brenda niti fanboy ali uprkos kojih sam se ipak iz bar meni razumljivih razloga odlučio da uzmem S22U. E sad, da li me neko svrstava u "Mi" ili "Vi", gde su jedni stari korisnici koji znaju šta su nekad koristili od Samsunga a drugi oni koji ga "krvlju brane" meni je apsolutno svejedno i nebitno.
 
Ali zašto je tebi bitno dal će neko odustati od S22? Ti si srećan sa tvojim primerkom i uživaj a drugi neka procene da li vredi uzimati ili ne. Ja sam moj s21u uzeo bukvalno u vreme najvećeg pljuvanja ovde...

Zato što su u pitanju većinom dezinformacije, na osnovu kojih se zasniva mišljenje. To je opasno samo po sebi, šta god da je u pitanju.
 
Izašla nova verzija uz ADB AppControl najbolje aplikacije za debloat:

v0.5.0.png


scr-main.jpg



@Ajaredic Universal Android Debloater GUI ima i za macOS :)
 
Poslednja izmena:
Ako nisi imao ranije aktiviranu VoLTE uslugu na toj kartici zamoli nekog ko ima telefon na kome provereno radi VoLTE pa ubaci svoju karticu i zovi da ti aktiviraju za taj uredjaj. Kad aktiviraju i vidiš da postoji ikonica, samo prebaci karticu na svoj telefon i trebalo bi da radi. Tako sam ja uradio na A1 kad sam prelazio sa p30pro na s21u.
Nije loša ideja.
Kod supruge na A52s radi. Mada ona sigurno nije trazila.

Pitanje je da li mora kartica da se prebacuje pošto kad sam tražio da uključe pitali su za koji model (kao da ne znaju/ne vide).
 
Ima svasta u ovoj temi. Brigadira dezurnih, ljudi sa strane koji nemaju telefon, ljudi koji su zadovoljni i onih koji nisu. Ne treba se baviti svakim komentarom. Ucestvujte u delu diskusije koji vas interesuje.
 
Stigao juče, poručio 16.2 mts, beli ultra, za sada sve šljaka, prebacio sa sim (lte1 bilo) a na e sim (lte2), prešao sa s9+, zadovoljan vrlo
Ozbiljan upgrade, da te sluzi i bolji da promenis.
Moze neka slika, da vidimo kako izgleda bela boja.
Edit: jednu stvar ne razumem, sto bi bilo sta iskljucivali od ovih servisa, kod mene npr sve sljaka okej, nikakve probleme nemam, a verujem da je tako i kod s22 serije. Das 1k e za tel i moras da iskljucis pola stvari, nidje veze, kao pre za s21u, power saving modovi i 96hz ekran, vecu glupost nisam cuo.
 
Izašla nova verzija uz ADB AppControl najbolje aplikacije za debloat:

v0.5.0.png


scr-main.jpg



@Ajaredic Universal Android Debloater GUI ima i za macOS :)
Nisam skontao kako da instaliram ovo :)
 
Dok svima isporuče telefone, taman će biti zategnut apdejtima, za par meseci... Samo da ne bude i zastareo... Možda u zamenu daju besplatan s23u svakom ko još čeka na isporuku 22ke
 
Iskreno - nisam uopšte bio u priči u vezi dešavanja sa Samsunzima tokom poslednjih godina.

Prethodnim Samsungom i ujedno poslednjim telefonom pre ovog (Note 8) sam bio prezadovoljan što mi je definitivno bio jedan plus da i sledeći telefon bude Samsung, naročito nakon onog što se desilo Huaweiu.

Šta se u međuvremenu dešavalo Samsungu da dođe do toga da bude brend za pljuvanje, jer 4+ je predug period i za nešto drugo a kamoli za tehnologiju, ne znam i nisam ispratio jer nakon ukidanja TT opcije baš reeeeeeetko sam ulazio i na forum a na teme o serijama 9,10,20 i 21 baš i apsolutno nikako (nisam čak nijedan post pročitao na njima jer nisu bile ma sfera interesovanja ni kad posetim forum). Tek na ovoj temi čitam o nekim failovima Samsunga koje naravno ne podržavam jer nikad nisam bio rob brenda niti fanboy ali uprkos kojih sam se ipak iz bar meni razumljivih razloga odlučio da uzmem S22U. E sad, da li me neko svrstava u "Mi" ili "Vi", gde su jedni stari korisnici koji znaju šta su nekad koristili od Samsunga a drugi oni koji ga "krvlju brane" meni je apsolutno svejedno i nebitno.
Note 8 je bio OK sto se tice baterije. Jedino sto je dual sim bio ocajan, tj. baterija ti nestane od 8-12 i zivio ako malo vise pricas. Momak od kojeg sam ga kupio uzeo ga je odmah po izlasku i prodao nakon mjesec dana. Kupio nov Mate 20 Pro i preporodio se i sa dual simom i prijemom mreze.

Ja sam imao problema sa mrezom na Note 8, mijenjao karticu 2 puta mislio da je do toga. Prije toga imao s7 edge mreza/baterija isto ocaj. A prvi Samsung mi je bio Note 3 bukvalno bez mreze u podrumima, baterija bez roota i ostalo ocajna. Onda se malo krenem zanimati i citati i vidim exynos vs snap. Zatim sam malo koristio s8/s9 u prelazu i uzmem s10+ kad je izasao, opet misleci ajde nova serija, veca baterija, sve top. I naravno opet se zeznem. Cijeli dan sam na 4G od 07:00 do 17:00 i nestane baterije do 15:00 (40%). Isto sam razmisljao kao i ovi sto brane Samsung. Kontam to tako treba, baterija do 15 i na punjac, grije se pri koristenju exynos, mreza (mislio da je do mog operatera). I to je bilo to. Znaci isto sam 3-4 puta uzimao Samsung odmah po izlasku. Ali ne moze im se vise zazmiriti u 2022. godini da exynos model da ima onakve nedostatke sa kamerom, linijama na ekranu, da je opet prijem mreze ocajan, da u stand by preko noci telefon izgubi za 7-8h, 7-8%. To se ne smije desavati. 1-2% na 10-12h je OK. Sve ostalo je smijesno. Ali ajde, sta mi znamo, nemamo s22u.
 
Sigurno si sve u pravu ali verovatno se meni nakon Note 8 koji od 06,10 do 12,00 iscrpi bateriju do ispod 15% a dešavalo se da mi kad izađem na hladno baterija sa 20% samo zvuče u par minuta na 0%, ovo sada deluje kao avion pa mi zato i ne smeta toliko. Da sam prešao sa S20/21 verovatno bi mi daleko više smetalo i više bih primećivao sve te stvari o kojima pričate.
 
I iphone je imao problem sa baterijom na hladnom vremenu pa su nekako to ispravili (valjda). To si u pravu za bateriju, sa note 8 na s22U je velika razlika. Ali opet, stand by drain, prijem mreze, sve je i dalje tu. I sve dok se ne proba ili ne koristi telefon ili npr snap model koji nemaju tih problema, ne moze se znati da postoji bolje. I ja to pokusavam pojedincima objasniti, ali dzabe. Drugare sam sve odvukao od exynosa jer su i sami skontali da im baterija umre do 12. Ili su presli na Huawei/Xiaomi ili uzei snap.
 
Ozbiljan upgrade, da te sluzi i bolji da promenis.
Moze neka slika, da vidimo kako izgleda bela boja.
Edit: jednu stvar ne razumem, sto bi bilo sta iskljucivali od ovih servisa, kod mene npr sve sljaka okej, nikakve probleme nemam, a verujem da je tako i kod s22 serije. Das 1k e za tel i moras da iskljucis pola stvari, nidje veze, kao pre za s21u, power saving modovi i 96hz ekran, vecu glupost nisam cuo.
 

Prilozi

  • IMG-20220403-WA0001.jpg
    IMG-20220403-WA0001.jpg
    129.7 KB · Pregleda: 131
I meni se beli prilično dopao ali onda kontam da ću mu staviti masku sa zadnje strane tako da mi je svejedno...
 
Nije loša ideja.
Kod supruge na A52s radi. Mada ona sigurno nije trazila.

Pitanje je da li mora kartica da se prebacuje pošto kad sam tražio da uključe pitali su za koji model (kao da ne znaju/ne vide).
Mislim da oni znaju koji telefon koristiš ali svakako možeš da probaš ali je bitno da tvoju karticu probaš na nekom telefonu na kom radi VoLTE

Šta raditi ako se koristi e-SIM?
Pa probaj da kažeš da koristiš s21u možda prođe.
 
Drugari moze mala pomoc oko ovoga,da li da stavim 8Giga ili da ostavim kako je od pocetka na 4 giga??
 

Prilozi

  • Screenshot_20220404-103700_Device care.jpg
    Screenshot_20220404-103700_Device care.jpg
    71.6 KB · Pregleda: 73
Ostavi 4GB. Bez obzira da li imaš S22 model sa 8GB RAM-a ili S22U sa 12GB RAM-a, to je više nego dovoljno za fluidan rad telefona.
 
6 tj 8 giga bi bilo puno da stavim? S22+
Ne bi, ali isto tako ne bi imalo svrhu.

Sa 8/12GB osnovne RAM memorije, dodatnih 2/4/6/8 GB RAM Plus memorije (iskorištena memorija Storage-a) neće napraviti apsolutno nikakvu razliku u korišćenju aplikacija.
 
Stigao ovaj veliki update.
Ništa nisam primetio, jer je sve i radilo kako treba. Ali 1.4 giga nije samo jednostavna zakrpa
 
Tu je neki camera fix, ili unapređenje pored ostalih stvari koje su stigle.
 
Stigao ovaj veliki update.
Ništa nisam primetio, jer je sve i radilo kako treba. Ali 1.4 giga nije samo jednostavna zakrpa
Mogu i ja da potvrdim da je stigao na S22+ za A1 (TOP) verziju software-a. Pošto se igram sa izdržljivošću baterije, update čeka do kada stignem kući, a ono što mi je upalo u oči je Galaxy Wearable. Da li je došao kraj "našim" mukama? :)
 
Da li neko zna dokle je stigla isporuka u Yettelu?S22U naručen 03. marta, zelena boja, još uvek ništa.
 
Nazad
Vrh Dno