Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Kakva je beše dugotrajnost podrške za A52?

Android 13 je siguran, a 14? Ako sam shvatio zakrpe idu 4 godine, što u slučaju običnog A52 je mart 2025 valjda...

Inače, video sam A52 EE kada sam gledao ponudu, vidim da je to Enterprise Edition, proguglam i vidim da za EE telefone Samsung daje 5 godina zakrpa, ako sam dobro video.

Čudno mi bilo da je cena bila ista, 37k, na kraju sam ipak uzeo najobičniji jer je njega bilo u prodavnici kod mene.
Planirana je podrska i za A14.
 
Pixel 5. Devojka ima A52s.
 
nesto sam zaglavio, koju app za poruke da koristim, samsungovu ili guglovu ? koja je bolja i razlike ?
 
Valja li čemu ovaj silikon? Piše da je Teracell Gentle Color maska. To su pretpostavljam klasične maske sa Alija samo prepakovane?

7e5c7c79db738111a1a19573b897fb34e9572e9f_e90998b3e9d2c8c325de685b2ed522fc976d7323.png
 
Ja moram da pohvalim Samsung browser... Mislio sam da su ti fabrički browseri uvek krš, ali ovo je wow.
Uopšte nisam znao da je ovoliko dobar, još sa ad blockerom radi savršeno. Brz, bez reklama, praktičan...
Zašto pobogu ne naprave browser za komp.

I generalno što više koristim One UI neverovatno mi koliko je ispred ostalih i kako razlika među Androidima može biti tako velika.
 
Screenshot_20220401-080243_My Files.jpg
Da li moze neko da mi kaze sta je ovo "drugo" što ima 70gb? I kako da pogledam sta ima tu,vidim da dosta zauzima prostora.
 
Mislim da je to vezano za social media. Telegram, facebook i ostale stvari.
 
Hm...jedino sam content da se obriše pa da ispratiš stanje. Root-om verovatno može ali da zbog toga root-uješ uređaj,...mislim da nije opcija.
 
Obrisao telegram i oslobodio oko 26gb ostalo oko 44gb, ja ne koristim.drustvene mreze sta bi moglo još da bude u pitanju,hvala za ovo prvo pomoglo je.
Screenshot_20220401-111605_My Files.jpg
 
Obrisao sam i ja Telegram, pao je na 19 gb. Ako otkrijes u cemu je fazon napisi ovde. Mn je telefon skoro prazan bas bzvz da nesto ovako jede prostor
 
Mogli ste samo da u podešavanjima Telegram aplikacije obrišete sadržaj koji je sačuvao na telefonu. Ja to radim svakih par dana, kad se nakupi desetak gigabajta video fajlova i slika.
 
Mogli ste samo da u podešavanjima Telegram aplikacije obrišete sadržaj koji je sačuvao na telefonu. Ja to radim svakih par dana, kad se nakupi desetak gigabajta video fajlova i slika.
Ili jos bolja opcija: Settings -> Data and Storage -> Storage Usage -> Keep Media 3 days

Fajlovi stariji od 3 dana se brisu automatski
 
Drustvo, nov sam na Samsungu pa se pitam - postoji li nacin da se ubrza update na 4.1 jer jos uvek mi nije stigao? A52s je u pitanju.
 
Kucaj ovo u dialeru *#12580*369#
Zivo me zanima jel stvarno ove godine proizveden, izbacice datum pod RF Call/Chip ili tako nesto.
evo da se i ja upisem u temu. pre par dana sam kupio telefon (a52). po ovome ispada da je proizveden 21.februara..
 

Prilozi

  • Screenshot_20220402-110142_DeviceKeystring.jpg
    Screenshot_20220402-110142_DeviceKeystring.jpg
    26.5 KB · Pregleda: 40
Meni piše 2022.
Kucaj ovo u dialeru *#12580*369#
Zivo me zanima jel stvarno ove godine proizveden, izbacice datum pod RF Call/Chip ili tako nesto.

Nisam ni video ovo.

Piše 2022.19.01

Rekoh, i ja sam se iznenadio jer sam još prošle godine čuo da 4G verzije više neće ni biti...
Još sam pogledao i dostupnost po stranim tržištima i video da je A52 široko dostupan kao da se sada pojavio maltene.

Očigledno su namakli nove ture 720G čipova i odlučili da plasiraju nove ture jer s obzirom na ovogodišnje modele konkurencije njima ni ne treba novi vanila telefon, samo ponove stari. 😁
 
Ja sam ovu modovanu instalirao na a11 i radila je,ne znam kakva je situacija sa a12

Da li mozda neko zna kako do ove modovane app za snimanje razgovora, posto kolko vidim na ovom linku vise nije dostupna?
Ili ako ima neko da predlozi neku drugu proverenu opciju za funkciju snimanja razgovora.
 
Mogli ste samo da u podešavanjima Telegram aplikacije obrišete sadržaj koji je sačuvao na telefonu. Ja to radim svakih par dana, kad se nakupi desetak gigabajta video fajlova i slika.
Pa onda bi najbolje bilo da isključiš opciju da ti telegram čuva fajlove na telefonu.
 
Devojaka danas kupila nov sa vipa, cim smo ga upalili ponudio update (neka zakrpa) ali one ui 4.1 nema još uvek
Nego pitanje za poznavaoce, mogu li ikone nekako da se smanje, vidim da mogu da ae, skinu druge ali ne vidim nigde opciju podesavanja veličine?
 
Koleginica skoro dobila A52s, ali neće da joj sinhronizuje kontakte sa gmail-a. Čak sam probao da joj obrišem nalog pa sve iz početka, opet neće. Ima oko 150 kontakata... jel zna neko u čemu bi mogao da bude problem?? Meni se to ni na jednom telefonu nikad nije desilo...
 
Nazad
Vrh Dno