Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I drugi LV preusmeren, jutros stigao u Budimpestu. Haos u najavi, ako krenu sve da guraju na Madjare.
 
Haos je već, meni je trenutno otprilike jednak procenat nestalih pošiljki i preko LV i preko HU. A počelo je odlično sa HU, malo su više kasnili ali je sve stizalo.
Teško da može biti veći haos od ovog. Ili može ....☹️
 
Jel ima da neko čeka UA...HU pakete sa zadnjim statusom Local post office od 12.03?
 
Ja još nisam stigao do tog datuma, imam na čekanju jedan od 14.01, jedan od 10.02 i 5 komada od 06.03
 
UA….. HU

Arrived Budapest,l 14.03.

Koliko li se jos ceka da stigne u Srbiju?
 
Jos veci problem i u Kinu zatvaraju , 4 posiljke nikako da posalju
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    46.2 KB · Pregleda: 82
Da li za BG napisete tacno broj poste , naziv poste i deo grada ?
Uvek tako pišem, jer može da bude problem kada napišem npr. samo 11000 Beograd, a ista ulica postoji i u Zemunu, i u Kaluđerici, itd. ;)
 
5-6 UA****HU u zadnjih mesec dana. Sve stigle do mene. Od statusa Arrive at local delivery office do urucenja 1-5 dana zavisno da li padne vikend ili verovatno u kojem su dzaku prosledjene sa carine do lokalne poste. Posiljke koje su isti dan stigle u lokalnu postu ili su stizale zajednoo ili u razmaku od dan-dva. U praksi urucenje znaci da obzirom da su neregistroivane - da ih postar ostavi ispred vrata (kuca je u pitanju).
 
Da, redovno mi se isporučuju. A i kada ja šaljem, ne pamtim da mi je neko skoro rekao da nije dobio pošiljku od mene...
 
UD...MY bas brzi. Od 28.02. stiglo danas :)

Pracenje beda... nista ne pise

Mar 3, 2022
Dispatch PreAlert to Serbia

Mar 3, 2022
Item Posted Over The Counter to Serbia

Mar 3, 2022
Item Sent to Serbia
 
@vladafkv

UD...MY - pracenje im je oduvek katastrofa
Nekada posiljke stignu za 15-ak dana , a u nekim prethodnim periodima
se desavalo da stignu tek posle 3-4 meseca.
 
Meni dve pošiljke išle preko Budimpešte, stigle u Srbiju, ali već sedam dana stoje. Valjda će mi ih doneti uskoro.
 
@Vipera

Koji je poslednji status i od kada ?


Na par primera u poslednje dve nedelje za UA...HU nema statusa At local delivery center ( Arrive at local delivery office ) sto je znacilo da je posiljka stigla u Srbiju.

At destination country ( Arrive at destination country ) je Budimpesta.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220317-131058_Parcels.png
    Screenshot_20220317-131058_Parcels.png
    90.1 KB · Pregleda: 55
UB… LV poslednji status Departure, LVA 23.02
upravo stigao.
 
@Vipera

Od statusa Arrive at destination country do Arrive at local delivery office prodje
desetak dana i posle toga je isporuka za 2-5 dana ( veoma cesto ne vazi za NS :( ) .

Sa statusom Arrive at local delivery office su nesto poceli da brljaju

@Nedad

GPC BG , NS , Nis ?
 
Mar 12, 2022 4:18 PM
Arrive at local delivery office
In transit: 18 days
-----------
Mar 6, 2022 6:49 PM
Arrive at local delivery office
In transit: 37 days
------------------
Mar 6, 2022 6:48 PM
Arrive at local delivery office
In transit: 36 days
------------------------------
Mar 12, 2022 4:41 PM
Arrive at local delivery office
In transit: 24 days
------------------------------
Mar 12, 2022 4:20 PM
Arrive at local delivery office
In transit: 24 days

Nekoliko poslednjih, od ove tri od 12. marta dve je postar doneo 15. marta a trecu 16. marta.
Ove od 6. marta - jednu je postar doneo 9. marta a drugu 11. marta.
Pre ovih imao dve koje su bile u lokalu 19 i 29 decembra - prva stigla bas pred novu godinu a druga odmah po novoj godini (mislim na radne dane).
I jedna u lokalu 17. februara a postar doneo 21. ili 22. februara.
A i vreme se skratilo sa 40+ dana na 20-30 dana od slanja do urucenja...

Koliko mogu da primetim - najbrze se statusi azuriraju na parcel app i aliexpress aplikaciji/sajtu... aliexpress je poprilicno unapredjen sto se tice pracenja u odnosu na period od pre 2+ godine kad su cini mise prikazivali neke procene gde se sta nalazi a ne prave statuse.
Ninja nesto kasni sa azurrianjem statusa, nebitno da li se klikne na refresh ili sam osvezi... 17track malte ne nista ne vidi i bar za ove neupotrebljiv...
 
Uvek tako pišem, jer može da bude problem kada napišem npr. samo 11000 Beograd, a ista ulica postoji i u Zemunu, i u Kaluđerici, itd. ;)
Možda nije loše staviti za svaki slučaj, mada po pravilu ne bi trebalo da bude problem, obzirom da svaka dostavna pošta u Beogradu ima svoj poštanski broj. U tom smislu 11000 je isključivo Pošta 6 u Savskoj, a ne kako neki misle ceo Beograd.
 
Naručujem neke futrole za mobilni redovno od septembra, međutim ovo je već peti dispute kako otvaram, jer mi ni jedna pošiljka nije stigla. Dođe uvek do ovog statusa, i nakon toga istekne vreme za zaštitu, pa mora dispute.
UA HU je u pitanju.
Screenshot_2022-03-18_101808.jpg
 
Stigla dva UA...HU sa zadnjim statusom od 12.03, koji su verovatno većini već stigli
Stigla i dva UB...LV za 27 dana prosleđeni iz Rige 11.03
 
@NecaBG

Da li porucujes jos nesto i da li ti je to isporuceno ?
Poručivao sam od oktobra punjač za iPhone, 2 kabla, 2 led cevi i 2 punjača za samsung sa kablom. Jedino što mi je stiglo od tada su 2 punjača za samsung,i jedan kabal. Od ostalih paketa ni traga i dalje. Punjači koji su stigli imali su LP tracking, a kabal UB-LV tracking.
 
Meni deluje za sve te posiljke neregistrovane koje ne stizu da je sve povezano sa onim da postari nisu u obavezi da uruce licno na potpis, nego ostave ispred vrta, na sanducetu, ili kako vec pa neki "komsija" to lepo pokupi u prolazu.
Ko narucuje cesto i dosta najpametnije je da zakupi P.O. Box u posti.
 
Nikada mi brze posiljka nije stigla iz Madjarske u Srbiju...😳😳 Za samo 4 dana....
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-03-18-21-20-01-539_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2022-03-18-21-20-01-539_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 44
Još malo ćeš da pričekaš dok bude stigla u Srbiju. Mojih 6 kom su danas dobili isti status, za oko 10 dana očekujem uručenje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno