Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko vremena treba da se posiljka iz BG dostavi u NS za carinu? Proslo skoro nedelju dana, isti status. Posiljka je poslata preko Cainaio for special goods, i ide za NS.
Ali ovaj status Izmenicna posta, nesto se oduzilo.... Inace posiljka ne prelazi 20ak dolara, nema sta da carine.....
RF043469811LT

ДатумМестоСтатусПрималац
18.01.2022 08:05:1811003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАЗa цaрину
18.01.2022 07:47:1311003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАПриспелa
09.01.2022 06:05:00LT-2132NMПријем
Moja ima status izmenicne od 14.01. i isto treba da dodje u NS. Evo jedna od poslednjih posiljki ocarinjena u NS; RF043250266LT

Ne znam sta se desava
 
I know that "last mile" postman here does its best but still... Sometimes it looks like he fakes "delivery attempt" and just leaves a notification paper in my box, even for very small and lightweight items, and sometimes he bothers to call my phone number and waits for me to come down. Are there any regulatory rules of Serbian post for delivery to the front door?
 

Prilozi

  • 202201191624211000.png
    202201191624211000.png
    43.6 KB · Pregleda: 45
Ekipa i dalje misli da ce neko da registruje besplatno neregistrovane posiljke...:rolleyes:

Sve se moze kada se hoce , ali Srbija mora uvek da bude posebna i da tera neki svoj inat....
U Makedoniji moze , u Sloveniji moze , jedino u Srbiji NECE.




lplt.jpg

I dalje za LP - > RF...LT u ovom delu ( oznaceno zvezdicom ) imamo neprecizne statuse.
 
Ja imam posiljku vrednosti 10$ koja ceka na carinu ...
Cisto da se pohvalim :cool:
Po mom iskustvu nije bitna toliko cena koliko dimenzija. Meni su carinili stvari od par dolara srednjih ili većih dimenzija, a nisu zadržavali sitnije stvari vrednosti 50, 100 ili 150 dolara.

Naravno kad prodavac napiše cenu, skoro uvek carine.
 
@ vvhitevvizard

Dobrodosao u Srbiju...
Postari NECE da koriste mobilni telefon.
U visespratnim stambenim zgradama ne donose
posiljke na vrata.

Moraces da odes u lokalnu postu :(
 
In multi-storey residential buildings do not bring
shipments to the door.
Thank you for quick reply!
I'm happy if for а multi-storey residential building a postman calls an intercom at the entrance so I could come down and meet him.
But sometimes they don't do that and w/o calling me just fill a blank of a failed delivery attempt and shove it into my post box. Also, for an unregistered parcel, do they have to call me to come down instead of silently putting it in a post box?
 
Sve se moze kada se hoce , ali Srbija mora uvek da bude posebna i da tera neki svoj inat....
U Makedoniji moze , u Sloveniji moze , jedino u Srbiji NECE.

I dalje za LP - > RF...LT u ovom delu ( oznaceno zvezdicom ) imamo neprecizne statuse.
Vec ste kacili makedonske brojeve koji su na kraju ispali fejk.
 
@ vvhitevvizard

Ako postar donese posiljku na kucnu adresu , ostavlja je u postansko sanduce.
Ne donosi do vrata i ne obavestava te da je svracao.
Ako je stalni postar ( duzi vremenski period vrsi isporuku u jednom reonu )
jedino ako uspes da ga upoznas ima sanse da ga nagovoris da ti se javi na
interfon kada ti dostavlja posiljke.

@ bakara

Daj primer
 
@ dedamrsoje

Ima i takvih primera .
Ima i primera da zovu na interfon ili na telefon.

Ali u vecini slucajeva to nece da rade.
Ili neregistrovanu posiljku ostave "na izvolite" na sanducetu
ili je vrate u postu.
I za registrovane posiljke cesto nece da ispisu "kartoncic" - Izvestaj o prispecu posiljke.
 
Kakvo je prilazno vreme SunYou posiljki? Da li izabrati SY ili Ali Saver Shipping?
 
Da li ima nekog kome jos nisu stigli paketici sa AliExpress-a poruceni 11.11./12.11.21.?
U pitanju je 4 paketica, svi su UB.......LV, I svi su napustili Rigu 23.11. (postal.ninja). Tada sam porucila 20ak paketica I sve ostalo je stiglo (dosta njih je isto napustilo Rigu 23.11.). Istice im zastita za 5 dana.
Hvala unapred.

Imam ja dva komada od 03.11. i 04.11. za koje sam upravo pisao dispute pre par dana. Naravno jedan Kinez je vec odgovorio i kaze da je stiglo u postu i da proverim tamo. Cini mi se kamda je neka tura iz tog perioda zaturena negde.

Kakvo je prilazno vreme SunYou posiljki? Da li izabrati SY ili Ali Saver Shipping?

Saver ni u ludilu ne uzimaj, sve je bolje od toga trenutno. Inace sada im je NG njihova, bice oko 10-setak dana pauze kako kod koga tako da poruceno bice poslato ali tek posle praznika, znaci dodatno cekanje.

Meni isto nije jasno sta se desilo sa posiljkama sada za vikend, RF**LT, dobila status da je otpremljena sa carine za moju postu i onda se posle pojavio status 61200 carina GPC kao da ide na carinski pregled, ovo do sada nisam nikada imao..
 
Kuda trenutno ide SunYou ?

Cainiao SE ( bar kod mene ) do pre 10-ak dana su bile LV , sada nema pravila
idu i kao UB...LV i kao UA...HU
i primecujem da mnoge koje imaju status Arrived at sorting center od petka 21.01 ne mrdaju.

Cainiao Standard For Special Goods su valjda LP->RF..LT
Cainiao Super Economy Global UB..LV
AliExpress Saver Shipping UA..HU
 
Stigla mi je danas SF Express pošiljka nakon 40 dana. Imala je na sebi RU....NL broj koji mi niko nije dao niti sam ga mogao naći na bilo kojoj stranici za praćenje, ali otprilike su se poklapali statusi sa SF brojem. Naravno zbog R, sam platio 100 din. Na novosadskoj carini od 9.1. do 21.1.
 
Kakvo je sada stanje sa posiljkama iz Kine?.....znam da je pre nekih godinu dve (i pre korone) sve bilo puklo,pa su posiljke stizale po 2-3 meseca,a mnoge nikada nisu ni stigle...
 
Of course because of R, I paid 100 dinars. At the Novi Sad customs from 9.1. to 21.1.
A week ago I had shipment of Nearsighted Glasses, ~5 euro, registered one. It came quite fast and w/o 100 rsd fee. I suppose a customs officer was lazy that very moment.
track:
What is the current situation with shipments from China? ..... I know that about two years ago (and before the crown) everything was broken, so the shipments arrived in 2-3 months, and many never arrived ...
Compared to Russia, the current status is atrocious. 1) The majority of Aliexpress sellers either don't send it to Serbia or charge enormous fees, 2-3-5 times as higher. 2) Delivery time is 2-3 times as slower. 3) Post/Customs charge additional fees for their duty and taxes - in Russia its totally free for goods up to 50 euros. 4) Quite a few ppl complaining that their parcels were stolen in Novi Sad customs/post and found on Nylon market.
 
Poslednja izmena:
@ bakara

Daj primer
odakle meni makedonski broj?
Imas na prethodnim stranama neko je okacio makedonski broj, a kada ga proveris videces da statusi ne odgovaraju drzavi odredista.

Sto s etice domace poste imao sam neobicnu situaciju pre neki dan...
zvali me telefonom pitaju da li sam nesto porucivao iz kine i da me posiljka ceka u posti ako mogu da dodjem po nju.

odem u postu, nemam nikakav broj za pracenje, ali po imenu i prezimenu nadje mali kovertic sa HU brojem i dade mi ga.
markerom na koverti pise neki broj tip 4567 i po tom broju ga je trazila medju kovertama.

pitam u cemu je fora da sam dosao da ste me zvali zbog ove neregistrovane posiljke?
kaze, ne znam nista dobili smo to da vam isporucimo.

tako da posta verovatno ima neku svoju kontrolu,
taj broj rukom napisan na koverti je napisan u posti a sama posiljka je vredna mozda 2.5$, 60 dana putovala.
 
Poslednja izmena:
Kad god mi pristignu pošiljke poštar me obavesti, tako da ih nekada preuzmem već u 9h.
 
A week ago I had shipment of Nearsighted Glasses, ~5 euro, registered one. It came quite fast and w/o 100 rsd fee. I suppose a customs officer was lazy that very moment.
track:

Compared to Russia, the current status is atrocious. 1) The majority of Aliexpress sellers either don't send it to Serbia or charge enormous fees, 2-3-5 times as higher. 2) Delivery time is 2-3 times as slower. 3) Post/Customs charge additional fees for their duty and taxes - in Russia its totally free for goods up to 50 euros. 4) Quite a few ppl complaining that their parcels were stolen in Novi Sad customs/post and found on Nylon market.
Tebi bi bolje bilo da neregistrovane posiljke narucujes na Rusiju , pa da ti onda neko 5 6 neregistrovanih prosledi za Srbiju kao jednu registrovanu .
Cenim da Ruska posta ima nize cene od nase .
 
Kakvo je sada stanje sa posiljkama iz Kine?.....znam da je pre nekih godinu dve (i pre korone) sve bilo puklo,pa su posiljke stizale po 2-3 meseca,a mnoge nikada nisu ni stigle...
Stanje ili "sjanje".
Ja bih rekao sjanje.

Nekoliko paketa sam dobio prosle nedelje, cekao sam skoro 3 meseca.

Od gomile od 14 paketica koje sam primio odjednom, prosle nedelje, par ih je bilo koje sam cekao manje od mesec dana, a par njih skoro tri meseca....

Tako, da ne samo da kasne, vec nema nikakvog pravila.

Tako je sto se tice paketica "UA_________HU".



Ovi sto su "RF_________LT" su mi dolazili za od 10_tak do 20_tak dana.
 
Malezija i dalje jedna od bržih, 10-og poručeno, već stiglo. Lt otprilike 20-ak dana
 
Malaysia is still one of the fastest, the 10th ordered, has already arrived. Lt about 20 days
Yeah. Two UDxxxxxxxxxMY came within 19 days - the fastest so far. Aliexpress's seller shipment method was "YANWEN Special Economy".
Too bad, the majority don't offer any choice at all.
 

Prilozi

  • Clipboard01.png
    Clipboard01.png
    16.2 KB · Pregleda: 28
Poslednja izmena:
Tebi bi bolje bilo da neregistrovane posiljke narucujes na Rusiju , pa da ti onda neko 5 6 neregistrovanih prosledi za Srbiju kao jednu registrovanu .
Cenim da Ruska posta ima nize cene od nase .
Well, many aliexpress sellers have warehouses/hubs in Russia reducing delivery time to 5 days. And they combine/merge all small parcels into big ones at the stage of early sorting in China. But you might know how Serbian customs like big/complex parcels to be inspected and overzealously taxed...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno