Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

olimpik

sta je pisac hteo da kaze?
 
A mislim i da nisi trebao da odes isti dan vec tek sledeci od pokusaja dostave

Moze isti dan posle 16h, tako je pisalo. a bio sam i sutradan

dobio si izvestaj i sa tim ides u postu. nema sta da se prave ludi. ako nastave, pisi zalbu

Problem je sto vise nemam taj izvestaj jer su bila dva paketa. Jedan sam podigao a ovaj drugi su rekli da ne mogu da nadju i uzeli su mi onaj papir.
Na njemu postar nije napisao traking broj samo je pisalo da ima dve posiljke.. jedan je bio registrovana posiljka a ova druga nije i nema je u kompjuteru
nema veze nemam sad vremena da se preganjam sa postom zbog 300din
 
Moze isti dan posle 16h, tako je pisalo. a bio sam i sutradan



Problem je sto vise nemam taj izvestaj jer su bila dva paketa. Jedan sam podigao a ovaj drugi su rekli da ne mogu da nadju i uzeli su mi onaj papir.
Na njemu postar nije napisao traking broj samo je pisalo da ima dve posiljke.. jedan je bio registrovana posiljka a ova druga nije i nema je u kompjuteru
nema veze nemam sad vremena da se preganjam sa postom zbog 300din
pa da nije to onda izvestaj samo za taj registrovan? jel si siguran da je stigao drugi paket
 
Moze isti dan posle 16h, tako je pisalo. a bio sam i sutradan



Problem je sto vise nemam taj izvestaj jer su bila dva paketa. Jedan sam podigao a ovaj drugi su rekli da ne mogu da nadju i uzeli su mi onaj papir.
Na njemu postar nije napisao traking broj samo je pisalo da ima dve posiljke.. jedan je bio registrovana posiljka a ova druga nije i nema je u kompjuteru
nema veze nemam sad vremena da se preganjam sa postom zbog 300din
Ha, ha.
Pa kako pobogu...
Sad više ne možeš ni potražnicu da ispuniš, a mogao si kad si već fizički bio u pošti.
 
pa da nije to onda izvestaj samo za taj registrovan? jel si siguran da je stigao drugi paket

Nije, na izvestaju je pisalo da ima 2 paketa, a i pitao sam postara kaze da su bila dva paketa..
jos se pravda kako eto nije mogao da mi donese jer su bili veliki paketi pa je ostavio u posti..
kad bolje razmislim, futrolu za telefon i par cipova stvarno nije lako nositi.. to zahteva izuzetan napor :)
 
Ja od prošle nedelje imam nultu toleranciju na sve njihove svinjarije.

Svako prekoračenje roka za isporuku pošiljke (do sada oštećenja pošiljki nisam imao) pišem zahtev za povraćaj poštarine, i šaljem ga putem korisničkog servisa na za to predviđenom obrascu.
Njihova izvinjenja i organizaciono-kadrovski problemi me ne interesuju, kao što ni njih ne inetresuju moji.

Npr. poslednji slučaj, prekoračenje roka isporuke tri dana, za koje vreme me prodavac zvove pet puta na telefon da turira i ubeđuje me da ja trebam da idem do pošte i vidim šta je, obzirom da je to njemu u interesu jer on ne dobija svoje pare na račun sve dok ja ne potvrdim prijem pošiljke.
Šta ja imam sa njim da se prepirem i da njemu objašnjavam da imam specifičnu situaciju, da zbog člana porodice izbegavam koliko mogu da se guram u redovima da slučajno ne zakačim kovid i sl. i da zato neću da idem do pošte već čekam dostavu pošiljke na adresi što sam ujedno i platio, i da nije moja krivica što dostava kasni tri dana, a da je njegov problem što je on planirao da već prvog dana ima pare u džepu (uostalom i ja sam planirao prvog dana da dobijem predmet, ali neću dodatno da rizikujem ako se to nije desilo)?

Dakle, od prošle nedelje malo krivicom pošte, malo krivicom prodavca/debila, ja sam odlučio da ovima više ništa ne tolerišem.
 
Danas stigli madjari sa zadnjim statusom od 15.01 i Letonci, zadnji statusi 03.01 i 12.01
 
Pozdrav narode.Da li zna neko kada bi ovo konacno moglo da se ocarini?Samo se ponavljaju jedni te isti statusi. RS189138819LT
 
Ljudi, doslo mi je 14 "Madjara" koje cekam od mesec dana do 3 meseca.

Ostalo mi je jos 5, ali njih sam narucio pre mesec dana do pre dve nedelje.

Tako da znate da ipak dolaze, mozda nekome bude lakse kad cuje ovo.

pozdrav
 
Ako moze malo pomoci i neki savet....

Posiljka sa pocetka decembra preko madjarske sa UA...HU brojem sada o pre neki dan ima status "Parcel at destination office for final delivery" od 14.01 a 17.01 dobijen je mail sa porukom "Your order XXXXXXXXXXXX has arrived at your local post office. Come pick it up!".

18.01 otislo se do poste i za neke druge pakete za koje su me zvali - preko Litvanije - medjutim posiljke preko Madjarske nije je bilo u posti.

Sta da se radi u ovakvom slucaju, da li da se ceka jos pa da se ide opet do poste - u zadnje vreme mi ne donose posiljke u sanduce niti mi ostave obavestenje vec me cimaju na tel da idem do poste - da li da se kontaktira trgovac sa Aliexpressa - da ne istekne neka automatska zastita zbog tog statusa "Parcel at destination office for final delivery" pa da kada prodje par dana bude kao da je posiljka urucena - sta je drugo potrebno da se radi sem da se ceka ili da se opet ide do poste?

Inace posiljke preko Litvanije koje su bile porucene u decembru mi stizu normalno odnosno relativno brzo i gotovo sve su mi urucene a imam jos par "madjarskih" koje cekam a nisu mrdnule iz Madjarske i za gotovo sve te koje kako se naknadno saznalo ide preko Madrske odnosno preko tzv AliExpress Saver Shipping a koji je u mom kako sada ispade ne znanju koriscen - da se znalo da ici tako sporo i problematicno preko Madjarske ne bi se koristio taj nacin slanja a cak je u vecini slucajeva doplaceno malo vise para za isporuku sa navodnim stalnim pracenjem iako je imalo jeftinijih opcija za slanje bez pracenja koje sada ispadose cak bolja, jeftinija i brza opcija jer bi bile do sada urucene preko Litvanije.

Kasno je ovde na forumu i na nasoj posti procitano da za te UA...HU posiljke kod nas se ne postoji zvanicno pracenje od nase poste a na to se tek prakticno obratila paznja kada je slanje krenulo i onda odjednom je primeceno da sletose u Madjarsku a ne u Srbiju - pa sada se pitam da li je to pracenje i obavestenje koje se dobije od Aliexpressa ali i drugih aplikacija za pracenje za te posiljke preko Madjarske tacno u pogledu da je paket u lokalnoj posti od 14.01 i sta da se radi u ovoj i ovakvoj situaciji?
 
Ako moze malo pomoci i neki savet....

Posiljka sa pocetka decembra preko madjarske sa UA...HU brojem sada o pre neki dan ima status "Parcel at destination office for final delivery" od 14.01 a 17.01 dobijen je mail sa porukom "Your order XXXXXXXXXXXX has arrived at your local post office. Come pick it up!".

18.01 otislo se do poste i za neke druge pakete za koje su me zvali - preko Litvanije - medjutim posiljke preko Madjarske nije je bilo u posti.

Sta da se radi u ovakvom slucaju, da li da se ceka jos pa da se ide opet do poste - u zadnje vreme mi ne donose posiljke u sanduce niti mi ostave obavestenje vec me cimaju na tel da idem do poste - da li da se kontaktira trgovac sa Aliexpressa - da ne istekne neka automatska zastita zbog tog statusa "Parcel at destination office for final delivery" pa da kada prodje par dana bude kao da je posiljka urucena - sta je drugo potrebno da se radi sem da se ceka ili da se opet ide do poste?

Inace posiljke preko Litvanije koje su bile porucene u decembru mi stizu normalno odnosno relativno brzo i gotovo sve su mi urucene a imam jos par "madjarskih" koje cekam a nisu mrdnule iz Madjarske i za gotovo sve te koje kako se naknadno saznalo ide preko Madrske odnosno preko tzv AliExpress Saver Shipping a koji je u mom kako sada ispade ne znanju koriscen - da se znalo da ici tako sporo i problematicno preko Madjarske ne bi se koristio taj nacin slanja a cak je u vecini slucajeva doplaceno malo vise para za isporuku sa navodnim stalnim pracenjem iako je imalo jeftinijih opcija za slanje bez pracenja koje sada ispadose cak bolja, jeftinija i brza opcija jer bi bile do sada urucene preko Litvanije.

Kasno je ovde na forumu i na nasoj posti procitano da za te UA...HU posiljke kod nas se ne postoji zvanicno pracenje od nase poste a na to se tek prakticno obratila paznja kada je slanje krenulo i onda odjednom je primeceno da sletose u Madjarsku a ne u Srbiju - pa sada se pitam da li je to pracenje i obavestenje koje se dobije od Aliexpressa ali i drugih aplikacija za pracenje za te posiljke preko Madjarske tacno u pogledu da je paket u lokalnoj posti od 14.01 i sta da se radi u ovoj i ovakvoj situaciji?
Verovatno je stiglo u Srbiju, doći će ti za 2-3 dana u poštu
 
Ako je oko BGD, ako je preko NS/Nis moze da prodje i 15-20

Pise ti na aliexpressu kad istice

Na aliju pise da zastita istice krajem iduceg meseca, nego da ne bude nesto u fazonu - niste podigli paket a obavesteni ste od nas - aliexpress - o tome da treba da ga preuzmete - recimo nesto kao odbijen prijem posiljke od strane primaoca - a onda da automatski daju potvrdu prodavcu o neurucenju zbog ponasanja kupca i skrate taj period zastite slicno kao sto moze da uradi sa drugim pracenim posiljkama ako na primer primalac odbije preuzimanje i posiljka jednostavno krene nazad posiljaocu i tome nesto sl.?

Ako se u okviru "Order Detail" ode na opciju "View delivery detail", gore pise "Delivering" i graficki je prikazano da je posiljka iz CN prosla SRB Customs i da je stigla u moj gradali scr.jpg

a dole u "Tracking details" pise
Delivering
Parcel at destination office for final delivery
 
Poslednja izmena:
@ gorvla

Sve se redovno i detaljno opisuje pa ako zelis procitaj 20-30 strana tema o AE i pracenju posiljki i bice ti jasna aktuelna situacija sa svakom vrstom transporta.

Posta Srbije nece da aktivira sistem pracenja neregistrovanih ( Ux...xx ) posiljki ,
a AE nas oduvek bombarduje nepreciznim ( generickim ) statusima.
 
Sto se tice madjara najbolje informacije daje https://www.ordertracker.com/
Nemaju nista preciznije statuse od ostalih.
Prepisuju glupe Aliexpress-Cainiao statuse , pa
za tranzitnu tacku u Budimpesti napisu Arrive at destination country.
( isto tako i za Ux..LV kada posiljka stigne u Rigu )

Evo kako izgleda kada Ux...HU ima puno pracenje ( u Grckoj )
i obratite paznju na Cainiao gluposti dok je posiljka u Madjarskoj

grcka.jpg
 
a evo i najsveziji primer , pa vi sad dokazujte da Riga nije u Srbiji nego u Letonijilv1.jpg
 
Da li ovo ima sansi da stigne ili se zaglavio ili nece ni da salju dalje tj vraca se posiljaocu?

Screenshot_20220120-110608_Via.png

Kada pratim posiljku na appu umesto arrived at transit country pise arrived at country, ne transit...
 
Pogledaj na sajtu DHL eCommerce-a. Trebalo bi da ima i drugi broj za praćenje, obično u formatu RX....DE. Sa tim brojem pratiš na sajtu naše pošte i to je to.
 
Da, znam, ima 2,3,4 broja. Nema informacija o tom paketu na sajtu nase poste. Mislim da se dobija tek kada, ili ako, stigne u nemacku. Inace je male vrednosti i br je UxxxxxDE
Za sada samo ovo imam. Cudi me da cuci 2+ nedelje na istom mestu. A i taj transit country kada guglam nista ne nalazim.

A i za svaki drugi broj koji ide uz ovu posiljku dobijam istu infotmaciju.

Inace, ovo i jeste sa sajta dhl-a
 
Taj U broj nažalost ne može da se prati na sajtu naše pošte. Trebalo bi da imaš status kad stigne u Nemačku a posle ti ostaje samo da čekaš.
 
Da li neko mozda zna ima li nade za ove dve pošiljke? I da li mozda postoji neki drugi broj za praćenje koji nije UMxxx.. U pitanju je USPS.

Neverovatno mi je da ova druga ima status USA->Ireland->USA a putuje za Beograd :) Screenshot_20220120-123157.jpgScreenshot_20220120-123143.jpg
 
@ gorvla

Sve se redovno i detaljno opisuje pa ako zelis procitaj 20-30 strana tema o AE i pracenju posiljki i bice ti jasna aktuelna situacija sa svakom vrstom transporta.

Posta Srbije nece da aktivira sistem pracenja neregistrovanih ( Ux...xx ) posiljki ,
a AE nas oduvek bombarduje nepreciznim ( generickim ) statusima.

Pa procitano je i vise od toga (20-30 strana - pratim ovu temu a i sami Bench "malo" poduze, na zalost propusteno je na vreme a pre narucivanja da je saver shipment za Srbiju neki novi madjarski hub i da nije pracena skroz do kraja iako se slanje sa njom u mom slucaju doplacuje) i jasno mi je sve sta i kako sem ovih "madjara" odnosno Saver shippinga preko madjarske jer sa njima prvi put se ima posla otuda i neko moje pitanje da li ce po nekom automatizmu da Ali proglasi imajuci u vidu da on daje, postuje i prati Cainiao statuse a u slucaju nakon sto je posijlka stigla u postu - prema Cainiao - odnosno da li ce ista volsebno dobiti i na primer status urucena ili na primer da Ali kaze nakon nekoliko dana - 5 ili 20 dana po novom za rok lezanja paketa u posti - da posiljku primalac nece da primi(jer je u posti odlezala svoj rok) i posiljka je onda vracena a time i urucena u smislu da obradjuje prodavca sa parama dok ja i dalje cekam na isporuku fakticki i dalje neurucene posiljke?

Inace danas je i par preostalih "madjarski paketica" koje takodje cekam duze vremena a poruceni prakticno isto kad i prethodni ovde opisani odjednom su po izvestaju dobijenom na mail od Aliexpressa stigli u Srbiji a po statusu u Aliju koji dobija od Cainiao pise:
Delivering
Received by the delivery company
vredni madjari...

Ninzda i ostali pratioci ispisuju malo drugacije ali se slazu da je posle 25+ dana cekanja mrdnulo nesto iz madjarske...

No mene ne brine cekanje jer se na to naviklo i bilo uvek spremno sa dugim nizom godina kod Alija naravno nema sekiracije pod uslovom da dodje do stvarnog urucenja ali ovo oko madjara imajuci u vidu statuse i da je to zvanicno za Ali pracena posiljka(iako za postu Srbije nije tako) pa me to brine i interesuje da li Ali menja status automatski ako posiljka odlezi neko vreme u posti a tako je u mom slucaju po Cainino i eto jedna danas lezi vec 6 dan i dobijeno je obavestenje da se uzme u posti a do urucenja fakticki ne dolazi posiljke nema u posti pa se iz tog razloga ostane u nekom trenutku i bez paketa i bez para?

Dakle, da rezimiram, ima li neko iskustva sa "madjarskom" posiljkom da je imao za nju status da je ista u lokalnoj posti, da je dobio obavestenje da je podigne u posti, da posiljka de facto nije bila u posti i da je proslo 5 po starom pre n.g. ili 20 dana po novom pravilnik(sto je mozda teze jer to dodje danas) i da li mu se u toj i takvoj situaciji pre ili nakon tog vremena dok je cekao u samom Aliexpressu doslo do novog promene statusa posiljke u ne primer isporuceno(recimo meni se to desavalo i sa registrovanom koja se prati u Srbiji jer je posta - radnik u posti - promenila status iako fakticki jos nije bilo urucenja) ili na primer doslo do promene u status vraceno jer je doslo do odbijanja prijema od strane primaoca - time dodje i do isteka roka zastite koji postoji zbog perioda urucenja pracene posiljke(za Ali je pracena)?

Inace sam format poste UAxxxxxHU ukazuje da je organzator i posiljlac posiljke jeste posta Madjarske a ne Kine. U tom pogledu posiljke i treba posmatrati kao madjarske jer po medjunarodnom pravilu one to i jesu i madjarska daje autorizaciju za broj posiljke, a sada sto usluzno posta Kine za postu Madjarske organizuje dodeljivanje tog koda direktno u Kini jeste stvar verovatnog bilateralnog ugovora dve poste...Tako da ono moje stavljanje Madjarske pod navodnike i nije bas za navodnike ako se gledaju medjunarodna pravila dodeljivanja postanskih oznaka....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno