Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Zvanično se ne prodaje. A za servis će ti već neko stručniji reći.
 
Kakvi su rezultati istraživanja? :)
Da li se kod nas SD prodaje zvanično ili je ovo sto se pojavljuje na oglasu sve is uvoza?
Da li takvi telefoni imaju servisnu podrsku?
Do sat vremena bolja autonomija na sd. Sve je iz uvoza. Nemaju servisnu podršku ali gotovo sve može da se popravi ako platiš.
 
Lomim se da li S20 SD ili S21 SD. Ili pak sačekati i videti kakav će S22 biti. @Proday, pomagaj :)
 
Nema tu puno razmišljanja, s20 je ispred oba (i po dimenzijama i po kvalitetu) + jeftiniji...jedino ako nisi fan zakrivljenog ekrana, onda znaš šta ti je činiti.
To svakako, S20 je još kompaktniji. A ovo za zakrivljeni ekran mi je promaklo da ga S20 ima. Meni više odg ravan ekran, ali na toj manjoj dimenziji verujem da mi neće smetati, pošto sam nekako navikao i kod Oneplus 8 na zakrivljeni.
 
Ko koristi Novu, ili je koristio, je l znate kako da isključim notifikafikacionu traku tj da je stavim da bude onako da se pojavi kad ja povučem odozgo. Koliko sam video to može samo dok si na početnom ekranu ali dok si u nekim aplikacijama nisam našao. Znam da nije me baš tema za ovde već za Nova Launcher thread, ali reko da pitam 😅. Hvala
 
Stize novi feature pred s22 seriju :D
Sta pise da su "poboljsali"?
I napisi neke utiske kad zavrsis abdejt, prvenstveno animacije, imam utisak kad da laguju po malo sad na decembarskom.
 
Sad ce da useru bateriju trajno, osecam...
 
Po netu pisu da su dosta toga ispravili sa ovom nadogradnjom, zato je toliko "teska".
 
Stize novi feature pred s22 seriju :D
Sta pise da su "poboljsali"?
I napisi neke utiske kad zavrsis abdejt, prvenstveno animacije, imam utisak kad da laguju po malo sad na decembarskom.
Definitivno su animacije losije na Decembarskom i cesce telefon zasecka. Videcemo kakav je ovaj novi, kod mene jos nista.
 
Malopre sam skroz ugasio animacije u programskim opcijama i iako tel dosta brze radi tek sad se primeti lag.
 
Ništa posebno ne primećujem
 

Prilozi

  • Screenshot_20220113-155515_Software update.jpg
    Screenshot_20220113-155515_Software update.jpg
    86.4 KB · Pregleda: 40
Kod mene na s20+ isto seckaju animacije.
Imao sam Galaxy S, izmedju par Galaxy S-ova i par Note-ova, sad S20 FE i svi su sjeckali. Sjecka i S21 i sjeckace i S31. To je Samsung. Ima ljudi koji to ne primjecuju, ljudi koji primjecuju ali im ne smeta, i onih koji primjecuju i smeta im. Ako hoces 100% fluidan tel, ne uzimaj Samsung. Vec Pixel, Sony, Oneplus.
 
Imao sam Galaxy S, izmedju par Galaxy S-ova i par Note-ova, sad S20 FE i svi su sjeckali. Sjecka i S21 i sjeckace i S31. To je Samsung. Ima ljudi koji to ne primjecuju, ljudi koji primjecuju ali im ne smeta, i onih koji primjecuju i smeta im. Ako hoces 100% fluidan tel, ne uzimaj Samsung. Vec Pixel, Sony, Oneplus.
Da te demantujem,s20+ imam vise od godinu dana nikada nije secnuo ni zabo do sada,posle prelaska na android 12 to je pocelo da se desava.Neku gresku su napravili na novom androidu.
 
Pa eto, sad ce da ti sjecka :)
 
Ja sam na Zenfone 8 ubrzavao animacije, a ovdje ljudi usporavaju na S21. Mislim da bi to trebalo nesto da ti govori ;)
Sve su to brzi telefoni, sad sto sjecne tu i tamo, meni ne predstavlja problem, ali vidim to. Zenfone 8 je mnooogoo fluidniji od S20 FE sd recimo. Vidim, ali mi ne smeta. Cinjenica je da samsung nije poznat po fluidnosti u dozi u kojoj je Pixel recimo ili Oneplus.
 
Poslednja izmena:
Pa ako je S20 FE iz 2014 onda da. A imao sam kontakta i sa S21 Ultra i Note 20 Ultra. Ista prica.... Nisu fludini koliko Zenfone 8 i Oneplus 8. Proslo mi je kroz ruke dosta telefona, kupim pa izdrndam barem jedan mjesec, pa prodam, imao sam kontakta sa dosta telefona. Znaju da sjecnu, to hocu da kazem. Ili im samo animacije nisu na nivou, ne znam ali nije mi to to.
 
Poslednja izmena:
Nikakvih promena sa januarskom nadogradnjom ne primecujem,osim slabije baterije rekao bih,mada nisam ga nesto cackao danas,tek sad ga akam.
 
Nema potrebe za tim teorijama zavere. Ranije su kroz azuriranje zeznuli otkljucavanje otiskom, pa je ucestalo znala animacija da trzne prilikom otkljucavanja, pa su to ispravili kroz buduca azuriranja. Ispravice i ovo ako vec nisu kroz januarsku zakrpu.

Nisu njima glavni fokus korisnici s21 serije kao potencijalni korisnici i s22, pa da s21 seriju unistavaju jos i pre nego sto je izasla s22 serija. Polako, doci ce i to na redu :D
 
Lag je poceo sa decembarskim abdejtom, najgore je sto sve primecujem, dok bi neki moji drugari rekli ovo leti covece i ne bi ni primetili.
Baterija je brutalna sa decembarskom zakrpom, prvi put da mi se desi da ne ispustam tel iz ruku ceo dan i da sam trenutno na 35% baterije.
 
I ja sam primetio da je u poslednje vreme odlicna baterija, primetno bolja nego pre. To mi je mnogo bitnije od toga da li animacije seckaju, mada iskreno to i ne primecujem....
 
Imao sam Galaxy S, izmedju par Galaxy S-ova i par Note-ova, sad S20 FE i svi su sjeckali. Sjecka i S21 i sjeckace i S31. To je Samsung. Ima ljudi koji to ne primjecuju, ljudi koji primjecuju ali im ne smeta, i onih koji primjecuju i smeta im. Ako hoces 100% fluidan tel, ne uzimaj Samsung. Vec Pixel, Sony, Oneplus.
Koristio sam OnePlus 8 Pro godinu dana i na kraju krajeva nije toliko fluidno iskustvo po kome je OnePlus bio poznat kao npr sa 6T ili 7/T Pro.
Na 8 Pro svakim novim azuriranjem nesto se malo sredi a nesto malo pokvari (doduse to je kod vecine Andoid telefona). Sve u svemu kako je vreme prolazilo poceo sam da primecujem stucanja, zabadanja, sporija paljenja aplikacija itd. To je jednostavno Android i ne moze mu pomoci ni najjaci procesor na svetu, takav je kod, previse je razlicitog hardvera u svetu Android telefona a treba sve to optimizovati...
 
Ja sam na Zenfone 8 ubrzavao animacije, a ovdje ljudi usporavaju na S21. Mislim da bi to trebalo nesto da ti govori ;)
Sve su to brzi telefoni, sad sto sjecne tu i tamo, meni ne predstavlja problem, ali vidim to. Zenfone 8 je mnooogoo fluidniji od S20 FE sd recimo. Vidim, ali mi ne smeta. Cinjenica je da samsung nije poznat po fluidnosti u dozi u kojoj je Pixel recimo ili Oneplus.
Kad vec pominjes Zenfone 8, kako ti se cini telefon u odnosu na taj neki samsung koji si poslednji imao? Imam S21, snap verziju al nesto se razmisljam da ga menjam a Zenfone 8 je jedna od opcija.
 
Nazad
Vrh Dno