Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ti, ko super moderator, znaš, valjda, da koristiš pretragu.
The Wheel of Time, 7/10 - skroz ok, gledajući da je nemoguće preneti sve 100% iz knjige, a da se zadovolje široke narodne mase, zarade pare i (nadam se) nastavi snimanje.
Kao i za The Lord of the Rings, imam osećaj oduševljenja što je snimljeno nešto i, kakvo god da je, odnosno, ako koliko-toliko prati radnju iz knjige, bolje je nego ništa. :)
Razlika je što su u knjizi Siuan i Moiraina bile u vezi pre ovih dešavanja, tako da nije mnogo čudno što su se "družile", ali jeste stavljeno tu zbog "modernih" vremena. Mada i u knjigama ima dosta raznih LGB kombinacija...
;)
 
Wheel of Time je generalno ok. Ništa epohalno po meni (inače volim epsku fantastiku) ali može da se pogleda da se ubije vreme :) - 6-7/10 recimo. Ja nisam čitao knjige pa nisam opterećen poređenjem knjiga i serije.
 
Odgledao ovu domacu mini seriju "Cudne Ljubavi". Simpaticna je da se popuni vreme.


"Najjaci mi je Dragan Petrovic Pele u ulozi babe."
😄
 
Po preporuci, nakon sto godina, pogledah nesto domace.
Mini serija (3 epizode) koju je rezirao Nikola Kojo, emitovana sada za prazike

Čudne ljubavi



Lagana, novogodisnja komedija.
Inace imam averziju prema novim generacijama nasih glumaca i teatralne glume, ali dobro sam se nasmejao u nekim scenama posebno zbog glume Vesne Trivalic a i Anice Dobre, a i "prababe"🤣.

Sve tri epizode se mogu pogledati odlozeno na RTS 5, 6 i 7. januar oko 16h.

Pa ovo meni liči na domaću seriju na kakve sam baš i kukao kako se ne snimaju, moraću da je gledam, hvala na pominjanju serije!😄

Uz mali komentar da ovi gore pobrojani verovatno i nisu ta mlađa generacija ljudi na koje se ljudi žale? Vesna Trivalić, Pele, i kompanija. Sutra odmah gledam!😄
 
Pa ovo meni liči na domaću seriju na kakve sam baš i kukao kako se ne snimaju, moraću da je gledam, hvala na pominjanju serije!😄

Uz mali komentar da ovi gore pobrojani verovatno i nisu ta mlađa generacija ljudi na koje se ljudi žale? Vesna Trivalić, Pele, i kompanija. Sutra odmah gledam!😄
Ali Dubravka je pokidala kao Jovana Jeremic..... :D :D :D
Ziv nisam da vidim njen odgovor sutra... :D
 
Pogledao prvu sezonu serije Manifest, prva polovina sezone interesantna, u drugom delu kao da su nabacali likove i događaje jer su ostali bez ideja. Da li se isplati gledati drugu i treću sezonu, mišljenje nekoga ko je već pogledao komplet seriju? Ocena 6.5/10 za ovo što sam do sada video.

Zaboravi. Počelo super i što dalje ide, manje znaš.
 
Wheel of Time je generalno ok. Ništa epohalno po meni (inače volim epsku fantastiku) ali može da se pogleda da se ubije vreme :) - 6-7/10 recimo. Ja nisam čitao knjige pa nisam opterećen poređenjem knjiga i serije.

Ja sam platio Amazon zbog wot i expanse, srecom bar expanse vredi, ovo je zali boze. Ukidam Amazon sledeće nedelje taman :) Disney posle toga verovatno...

Manifest mi je ok posle prvih par epizoda, al sam i ja čitao da postane bzvz kasnije.

Silent sea je baš dobar.
 
Dexter kraj sezone isti kao i početak, teška papetika.
Moglo je da se kaže da sredina sezone podseća na starog Dextera, ali izgleda da u poslednje vreme kroz sve serije što snimaju guraju taj neki teenage love/stupidity/rebelion fazon drame.
Ne bi me začudilo da neko nastavi seriju odavde što pretpostavljam da je i cilj, jer se izgleda sad sve plasira publici u tom uzrastu bilo mentalno ili fizički.
Zaobići ovu novu sezonu/deo/kraj ili šta je već trebalo da bude, osim ukoliko ste oduševljeni glumom i pričom na nivou dc serija. (arrowverse)
 

Ako si citao knjige, losa je.
Ako nisi citao knjige, losa je.

Obrni-okreni, od mene ocena 5/10. Mislim da je generalni problem serije los odabir glumaca (ako izuzmemo Rosamund Pike i njenog wardena) - nezanimljivi likovi skroz i tesko je da se bar sa nekim povezes i da te zaintrigira. Ako je izguras do kraja, u poslednjim epizodama baci pogled koga su odabrali da glumi Dark One-a i Lews Therin Telamona, ja ih nisam mogao svariti.
Jos jedna stvar oko kompletnog serijala - planiraju 8 sezona ukupno sto teoretski treba da pokrije 14 knjiga, ne znam kako ce im to poci za rukom, vec sada su izbacili dosta likova iz knjige koji su na ovaj ili onaj nacin kljucni za razvoj Dragon Reborn-a i njegovih saputnika.
 
Hvala, preskočiću.
 
Dexter finale, ne znam šta da kažem. Pomešani utisci, drago mi što su završili seriju (mislim da neće više biti nastavaka🤔), ali na kraju je sve bilo zbrzano, nerealno odrađeno, nije ostavilo nikakav utisak, kao što se očekuje da finale najboljih sezona Dextera to ostavi, nekako mlako. Mada ne znam da li bi u ovom slučaju bilo koja verzija završetka bila zadovoljavajuća.
Nemam ocenu za finale😐
 
Ccc, i drugi pokušaj finala je promašaj. Evo odgledao. Meh... kao i cela ova sezona realno.
 
Dexter New Blood sezona može da prodje ali je finale baš loše. Nisam mislio da će ići na tu stranu.
 
Upravo sam odgledao finale Dexter New Blood-a. Slazem se sa Dexter87, shamanNS i Alex - sezona je ok, ali finale je bas meh... :(
 
Opet ce se redjati negativne ocene za Dextera kao i prosli put…. Da l je izasla poslednja epizoda mayor of Kingstown?
 
Witcher S02 Definitivno serija nije izgubila na kvalitetu, možda se čak i popravila. I dalje ne kapiram koje carstvo sa kojim ratuje, ko koga voli a ko mrzi, ima mali milion likova za koje ni nemam pojma kakvu uopšte funkciju vrše u seriji. Ili je do mene ili treba pročitati knjige i odigrati igre, šta već....
 
Dexterom sam veoma zadovoljan u odnosu koliko pateticnih izliva ima u drugim serijama. Malo je ona lonac frizura iritantna kod malog, al ajde. Witcherko je dosta bolji, narocito ona epizoda u Kaer Morenu, prenijeli su raspored iz prve igre. Eskel i Lambert su zamijenjeni, Vesemir solidan. Sve u svemu ok. Tris od krucijalnog lika pretvorena, pa ni ne znam kakva je ono spodoba. Mogli su barem obrve ofarbati.
 
Witcher S02 Definitivno serija nije izgubila na kvalitetu, možda se čak i popravila. I dalje ne kapiram koje carstvo sa kojim ratuje, ko koga voli a ko mrzi, ima mali milion likova za koje ni nemam pojma kakvu uopšte funkciju vrše u seriji. Ili je do mene ili treba pročitati knjige i odigrati igre, šta već....
Nije do tebe. Do njih je. Evo šta kaže jedan od producenta serije pa ti vidi kakvi ljudi su umešali prste.
Tomasz Bagiński, executive producer of season 2: "the younger the audience, the logic is less important, [...] we're going away from a typical book-type storytelling, [...] the younger people grew up with tik-tok and youtube where they jump from video to video"
 
Bas sam iuzivao u Dexteru, pogledao odjednom sve, dosta toga me je vratilo na secanje koliko je dobrih sezona bilo u pocetku, rekao bih da je ova sezona na nivou. Kraj je malo ubrzan i razocarao, ali donkle mislim moze i da ima smisla, sta da se radi.
 
"Besa 2" - meni do bola bile depresivne prve dve epizode, toliko depresivne da sam poželeo da se ubijem, da me nema..., 3.-4. nesto manje, posle već ide radnja...
Odgledati, pogotovo ako ste gledali prvi deo.

"Cudne Ljubavi" - lik koji igra Vesna Trivalić mi je TAAAAAAKO iritantan, imao sam svo vreme zelju da je dohvatim za vrat i udavim. Inace je miniserija ok za pogledati, laganica od price, malo zezanja, malo nadanja, mala i lepa pricica domaca... sve u svemu ume i Koja da rezira... Sledece ce da snima "Prohujalo sa .... koronom" (recimo). ;)
Odlgedati
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno