Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Zdravo,

Nisam odavno u toku sa punjacima a potreban mi je jedan sada (imao sam stari enelupov) za, uglavnom, Ladda i Eneloop baterije.

Moze li preporuka? Japcell bc 4001 (trenutno na akciji na nkon.nl)? Liitokala pd4 ili 500s, Nitecore um4 ili nesto trece?

Pozeljno da ga bude na nkon.nl zbog brzine dostave ali bih sacekao i iz Kine...

Hvala.
 
Zdravo,

Nisam odavno u toku sa punjacima a potreban mi je jedan sada (imao sam stari enelupov) za, uglavnom, Ladda i Eneloop baterije.

Moze li preporuka? Japcell bc 4001 (trenutno na akciji na nkon.nl)? Liitokala pd4 ili 500s, Nitecore um4 ili nesto trece?

Pozeljno da ga bude na nkon.nl zbog brzine dostave ali bih sacekao i iz Kine...

Hvala.

U toj klasi ako je cena presudni faktor a ako nije onda svakako ovaj:

Ovaj preporučujem jer ima izuzetno dobro odrađen algoritam za punjenje NiMH baterija, smanjuje struju pri kraju punjenja i drži maksimalni napon na granici koja im znatno produžava vek trajanja. Plus ima režime rada koje nemaju klasični punjači.

Japcel ima problema sa pucanjem kućišta usled širenja baterija prilikom zagrevanja. To imaš i na Nkonu u opisima.
 
Hvala.

Cena nije presudna ali pod uslovom da tako ne pise na koverti :) Kada salju obicnom postom - da li napisu pravu cenu ili?

Imas li mozda iskustva (ili neko drugi) sa lii 500s?
 
Poslednja izmena:
U osnovi deluje kao i prethodni modeli Tronica ovog tipa, nešto kompaktiniji dizajn jer je kockastiji, nije zakrivljen, ali to je to. Ako mu je struja punjenja 1A onda najverovatnije da i nema razlike "ispod haube". Čudno mi je da ni na Lidl support sajtu još uvek nema uputstva za ovaj punjač ali verujem da će se pojaviti u nekom momentu.

Ja imam TLG 1000 D6 i bez obzira što ga deklarišu da je -dV terminacija meni pre deluje kao da prekida na voltažu jer nije tako osetljiv na baterije sa povišenim unutrašnjim otporom. Dosta ih greje prilikom punjenja ali ih napuni bolje nego neki -dV koje imam (koji neretko i odbiju da pune, prijave grešku da je baterija neupotrebljiva). Meni savršeno odgovara, ostaje da se vidi kakav je ovaj novi model.

Odavno nisu imali u ponudi https://lygte-info.dk/review/Review Charger Tronic LCD Display UK.html
Kompaktan punjač, odličan za LSD baterije.

Što se baterija tiče imam utisak da su ove novije "šarene" Tronic baterije (2.500 mAh i 1.000 mAh) ipak lošije u odnosu na starije crno-zelene (2.400 mAh i 900 mAh) u smislu gubitka gapaciteta tokom perioda kada nisu u upotrebi, kao da nisu LSD. Dakle ne mislim na ukupni kapacitet već "stepen preostale napununjenosti", da ne bude zabune. Po ceni od 400 din im je teško prigovoriti ali takav je moj utisak.
 
To sam za voltazu i ja primetio samo ja imam stariji TLG 1000 C5 i isto mi deluje da radi terminaciju tako.
imam i stenkol iz ikea onaj uzeo dobar je za nosenje negde jeste puni sporije ali za 700din je odlican i isto gasi kad napuni.
Za Lion koristim Astrolux VC04 i Litokalla Lii-500 kad ih punim.Astrolux moze bilo koji usb kabl Micro apple type-c ima za sva tri tipa konektore plus moze sa eksterne baterije da se pune baterije sa njme.Podrzava i nimh ali za nimh je 500mah brzina punjenja.
Pozdrav.
 
Kao što sam već pisao, jednom prilikom sam uzeo punjive Eneloop (bele) AAA NiMH ćelije, koje datiraju iz sredine 2014. godine. To znači da su dobar kandidat za proveru dugotrajnosti držanja energije u samim ćelijama, tj. da su malo samopražnjajuće baterije, jer baterije na bazi nikla (NiCd, NiMH) iz ranijih vremena, imaju veliko sopstveno pražnjenje.

Ako se dobro sećam, za Eneloop (bele) baterije je propisano, da stižu sa oko 70% kapaciteta. Zanimljivo je (barem meni), da nakon opadanja (napunjene ćelije usled samopražnjenja) kapaciteta do oko dve trećine kapaciteta (za to je potrebno više godina), praktično ne postoji samopražnjenje. Dakle, možda je to razlog, zašto izlaze iz fabrike na oko 70%.

Da ne dužimo, rezultati posle sedam godina stajanja: (zapis prvog primerka je izgubljen usled nestanka struje)

u3dtFVC.png


4J7eQSR.png


McyYbkl.png


Kao što se može videti, preostali kapacitet je oko 465 mAh, što je oko dve trećine ukupnog kapaciteta i ovim je potvrđeno, da gornji navodi imaju osnovu. :)
 
Nakon što su ispitane ćelije posle sedam godina stajanja, red da ih napunimo.

Napunjene su BQ-CC17 punjačem. Sam punjač puni putem PWM-a, pa je efikasnost punjenja veća.

Svaka ćelija je stajala jedan dan, nakon punjenja.

Rezultati su sledeći:

1UZzU5u.png


27OXhfP.png


ubwJziz.png


sIQPLIt.png


Bonus: (vraćanje napona ćelije na nazivnu vrednost posle 24h, jedno jako kratko pražnjenje ionako prazne ćelije strujom od 50 mA, da bi se došlo do napona 0,9 V, tada kreće monitoring napona)

8ddulm3.png


Zaključak, posle sedam godina stajanja, sve četiri AAA ćelije (kupljenje u jednom pakovanju) su vrlo dobrom stanju, ako ne i sjajnom. :)
 
Ima li negde u Srbiji neki prodavac koji bi prodao nov SkyRC MC3000 za do 14000 dinara, a ne overdoz cena od 17000... Ako znate nekog, molim vas za kontakt u pm... Hvala...
 
To ti je skoro uvozna cena (preprodavaca), jer ne vidim da ima zvaničnog uvoznika. Neš naći po toj ceni, nema šanse, osim neki polovan. Mora i preprodavac da zaradi neki dinar.
 
Ima li negde u Srbiji neki prodavac koji bi prodao nov SkyRC MC3000 za do 14000 dinara, a ne overdoz cena od 17000... Ako znate nekog, molim vas za kontakt u pm... Hvala...
Naruči sa nkona, 95 eura sa full trakingom i da platiš carinu uklapaš se u cenu. Plus možeš da uzmeš i neki komplet originalnih eneloop baterija. Jedini je problem što ga trenutno nema ali pošalji zahtev da te obaveste kad bude dostupan pa će ga začas nabaviti.

https://www.192led.com/product/skyrc-mc3000-smart-bluetooth-charger-with-app-control/
Ovo je najjeftinije ali ako uspeš da im platiš, ja nikada nisam uvek je neki problem pa mi odbiju plaćanje iako je kartica sa dovoljno sredstava i prolazi bilo gde u svetu.
 
Poslednja izmena:
Naruči sa nkona, 95 eura sa full trakingom i da platiš carinu uklapaš se u cenu. Plus možeš da uzmeš i neki komplet originalnih eneloop baterija. Jedini je problem što ga trenutno nema ali pošalji zahtev da te obaveste kad bude dostupan pa će ga začas nabaviti.

https://www.192led.com/product/skyrc-mc3000-smart-bluetooth-charger-with-app-control/
Ovo je najjeftinije ali ako uspeš da im platiš, ja nikada nisam uvek je neki problem pa mi odbiju plaćanje iako je kartica sa dovoljno sredstava i prolazi bilo gde u svetu.
Napravio sam porudzbinu na ovaj Led, pa ćemo da vidimo... Nije bilo 3DS autentifikacije kartice, nije još skinulo, stoji na čekanju... Ako uspem sa ovim popustom i svim da ga pošalju izađe me 7600 dinara, plus kada dođe carina i pošta da se ugrade to ćemo videti koliko :) Al ovako jeftino... Nema nigde :)
Bonus: Šta da se napomene na paketu da me carina ne dere, jer jeste za ličnu upotrebu, umeju da baš oderu...
 
I ja uvek tako odradim, sve bude OK i na kraju mi pošalju poruku da nisu u mogućnosti da naplate iz nepoznatog razloga i ponište order.

"Unfortunately, we experienced a problem verifying some of your information, so we had to cancel your order"

Otprilike posle oko 2h.
 

OPUS BT-C3100 v2.2, gde kupiti u Srbiji? Nigde ne mogu da nađem... Unapred hvala.​

 
kad se traži nešto što je "ezoterija" onda se ili plati koliko neko traži ako ga slučajno ima kod nas, ili kreće snalaženje, pokušaj naručivanja, naručivanje preko nekoga pa da ti kasnije donese, ili već neka treća meni nepoznata gimnastika...nemaš tu mnogo opcija...isto važi i za opus :)
 
Baš je žalosno što je BT-C3100 postao ezoterija, ja moj nabavio na eBay-u za 15 dolara, ali bilo je to davno, a sada je 50 pa naviše, ne računajući slanje. Mislim da ga zato i nema kod nas u ponudi. Svako kome treba će ga radije naručiti lično nego da nekome plati "masnu" proviziju. Malo je mušterija da bi ga preprodavci ponudili ovde na oglasima.
 
Pozdrav ,kupio sam enelop pro crne punjive baterije od 2500.Punjac mi je Jiabao charger expert A-612.Zanima me punio sam skoro 22 h .Ubacio u dzojstik xbox one .I posle četiri pet sati počelo da svetli da su prazne.Da li je problem u slabom punjacu?
 
Pozdrav ,kupio sam enelop pro crne punjive baterije od 2500.Punjac mi je Jiabao charger expert A-612.Zanima me punio sam skoro 22 h .Ubacio u dzojstik xbox one .I posle četiri pet sati počelo da svetli da su prazne.Da li je problem u slabom punjacu?
Bolje kupi u ikea stenkol punjac za 700din a jiabao baci ovaj je smart.
 
Uzimam .Znaci problem je u raspalom punjacu? Kada se napuni baterija koliko može realno da se igra do sledećeg punjenja.
 
Zavisi od toga koliko voliš da ti drnda kontroler u rukama. :)

Manje vibracija = duže trajanje baterije.
 
To znam ,ali nije normalno da punis skoro 24 h i da možeš da igraš pet sati posle svega .
 
Nije, jer (bez uvrede) koristiš taj krš od punjača. Ko zna i da li je napunio te baterije uopšte...
 
Ne kupuj ako je samo zbog toga. Zbox kontroler meri napon, a on kod eneloop baterija jako brzo padne na 1,2V, koristi ih dalje i videćeš da iako prijavljuje da su pri kraju, kontroler ima da radi još jako dugo bez punjenja.
 
Svakako kupi drugi (Ikea asortiman je dobar, kao što je predloženo). Imao sam taj kineski punjač, nije nizašta.
 
Dobar punjač čuva baterije. Nema smisla uzimati loš punjač za pristojne ili dobre baterije, tim pre što je dobar izbor dostupnih uređaja.
 
Nazad
Vrh Dno