Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
0,65 zeleno, je uvek bolje od 0,65 crvenog :cool:
Salu na stranu, meni nekako lakse kada vidim zeleno, pa makar i 0,1...
 
Generalno su vikendi uvek crveni, ocekivao sam da se posle radne nedelje nastavi crvenilo i danas.
 
Стичем утисак да када би бтц одлучно кренуо ка горе, матик би узлетео као ракета. Баш жели горе, онако наравно лаички.
Ovo si napisao pre 2 dana u 16:21 i bio si u pravu i još uvek si u pravu. Lepo napreduje pored ostale boranije, čast izuzecima.
 
Deluje mi kao da je DOT izabrao pogresan trenutak za ove parachain aukcije.
OK, stanje je takvo kakvo jeste ali ocekivao sam da kako runde krenu da i cena bar malo da raste a desilo se suprotno.

Napravio sam gresku jer sam 85-90% novca strpao bas u DOT, ostalih 10-15% sam podelio na MATIC i LINK koji bar malo daju znake zivota. Definitivno sam trebao ravnopravno podeliti ulog ali to je jos jedna stvar koju sam sada naucio.
 
Pa ako planiras da hodlujes, usao si kada je DOT duplo nizi od svog ATH, sto je skroz ok, totalno ti je nebitno kako se trenutno krece cena, sve to moze da se okrene brzo, al cini mi se da bi ti brzu zaradu, da ti nesto skoci 10-20-30% pa da prodas, obzirom da je ceo market u losoj situaciji, samo ces se jos vise bedaciti sto nisam ovo ili sto nisam ono.

Ne mozes da znas kretanje ni cene ni koji ce kad da skoci a koji da padne. Zamisli da si usao na ATH u neki koin, ko sto su ljudi radili, pa da nikad ne izvuku ulozene pare, tek onda bi se bedacio. Ako si vec usao, probaj da ne razmisljas o tome, uzmi i ugasi menjacnicu na neko vreme, stavi notifikaciju samo da ti javi za cenu koja ti odgovara i to je to. Svakako neces prodavati kad si u minusu tako da ti je nebitno koja je trenutna cena.
 
Da, uzeo sam otprilike na polovini ATH i svestan sam svega toga što si naveo ali samo kažem da su možda izabrali pogrešan trenutak za trenutno najveći adut sa kojim raspolažu.

Svima nama koji držimo DOT bi lakše bilo da su te aukcije pustili nakon što se tržište malo oporavi jer bi verovatno bio hype veći nego sada jer bi i raspoloženje bilo bolje.

Uzeo sam i čitao komentare ovde na forumu iz prethodnih meseci i uvideo sam da se dosta puta provuklo to da se nikad ne ulaže all in u jednu valutu. Taj deo sebi zameram što se ranije nisam informisao ali bože moj, sada znam i to.
 
Za sada imamo potpore na oko 45K,41K,36K i 30K. Tehnicka slika je miksovana. Imamo potporu na oko 45-46 ali na nedeljnom i mesecnom imamo nize vrhove i nize dno. Nadajmo se da ce sa otvaranjem novog godisnjeg kandla da spici na gore.
 

Prilozi

  • dalji pad ili ne.png
    dalji pad ili ne.png
    436.9 KB · Pregleda: 127
Urekao si ga :cry: .
Blizu je atha, možda ga i dohvati do ng, nadam se da hoće jer ga imam puno :D
MATIC je trenutno oko 2$, a ATH mu je bio oko 2.5 $, tako da ima još dosta da raste,
ali naspram ostalih se dobro drži.
Opet neko crvenilo. Mrcvarenje se nastavlja. Najbolje ne gledati cene, nego sačekati.
 
Neka, neka, jos malo pa krece novogodisnja rasprodaja. Nek padne jos jedno 10% da pokupujemo, pa posle moze da raste :rolleyes:
Polka Dot za jedno 18 evrova, ADA nek bude za 90 centi, jos malo pa nestalo.
Kad pokupujemo po te pare, onda nek skace. Eto moje prognoze :)
 
Ako uporedim proslu konsolidaciju sa ovom onda mi ova uliva (za sada) vise poverenja.Zasto?
Prosla je sobzirom na volume a i duzinu trajanja bila puno ozbiljnija od ove, iako je pad (cini mi se bio manji). Za sada, mi jos nismo dosli do crne linije dizuceg trenda(oko 41K) koja je u prosloj konsolidaciji bila testirana.Osim toga dosta vremena se prosla konsolidacija odvijala ispod 100PI dnevnog charta (crvena linija).U ovoj konsolidaciji vidimo da 100PI i dalje nije ozbiljno probijen i da jos uvek predstavlja potporu.Osim toga,potporu nam predstavlja i crna linija trenda nakon postavljenog HH,kao i FIBB (isprekidana lila linija). Sa fundamentalne strane se nastavlja outflow sa menjacnica. Pri kraju smo ove godine i nekako uvek pri kraju mesecnih candlova smo imali manipulaciju kitova.Od nove godine pocinje novi godisnji candle, i cini mi se dobar momenat da pocne da prsti. Za mene licno, nastavak trenda ce potvrditi proboj 100PI na 4 satnom chartu
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    404.4 KB · Pregleda: 83
Da podsetim za RVN u januaru za halving

90% novčića doživi skok kada je halving u pitanju.

Ne kažem da je sada pravo vreme za kupovinu ali treba imati u vidu.


Pogledajte Vertcoin 😉
 
Hex ne posustaje u kontri btc. Ne znam sta da mislim o njemu, ali mi deluje da kitovi presipaju hex-btc i razlikom pumpaju cenu. Koja je mogucnost da sad kad sve pada on danima raste, a dok je sve raslo on je pao 4x.
 
Navodno je tako zato što HEX nema likvidnost u BTC uopšte, već u USDC, DAI, itd., pa zato nije BTC dependant.

Ja ne verujem ni reč Ričardu Srcolikom, tako da samo prenosim šta on tvrdi.
 
HEX je vezan sa 90% hex/usdc na uniswap zato ne benda BTC.
Nije nikakav scam, sve je transparentno i na blockchainu, i naravno da ne treba da vjerujes Richardu ili nekom trecem, DYOR ovo je crypto.

It has pumpamentals built-in 😎
 
Previše dugo traje da bi bio neki veći dugoročni bear, previše holdera sa iskustvom od ranije, previše indikatora, chartova dostupno svima..

Definitivno ide gore ali ne verujem da će ići 100k 150k.. Vise mi deluje da će oscilirati 20-30k i isvaki out će ATH biti za 10k veći zbog tezeg kopanja, skuplje energije ali ne zbog fomo sigurno.

Zašto se ovaj ciklus razlikuje?

Pa sada najobicnija osoba samo na Traidingview za 50$ mesečno ima toliko alarma notifikacija da lako može da uhvati dobar profit na skoro svim novcicima.. To ranije nije postojalo u toj meri i zato se razlikuje.. I dok prosečna osoba juri bar 80% od prognoziranog ATH preko indikatora,tvitera, prognoza.. Ozbiljni ljudi uzimaju profit na nižim procenama.

Po meni lagano se završava 2x bear u ovoj godini i imaćemo bull u prvoj polovini ako eth ekipa stvarno bude čvrsta u objavama oko POS I hajpa oko toga.
 
u 90% slucajeva kada se dogodi halving , prepolovi se cena :)
tako je bilo sa ltc , doge , nekad evo ga sada i vtc.
znaci najbolje vreme ya kupovinu par dana posle halvinga
 
Ma standardno pumpanje u sredini nedelje, do petka ima da se izduva ko balon :) daj boze da gresim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno