Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ipak sam prelomio za KC2500. 29500 din, pa nek ide zivot, da ne razmisljam sa Madjarima i garancijama, plus sto vidim da KC2500 ima mnogo veci TBW.
 
Izgleda da su vratili staru cenu za KC2500...do nedavno je bio 23-24000 za 2TB što je odlično.
Ne isplati se dodati 70e za njega onda...mada, Kingston NV1 je dno ponude i ko zna da li je QLC ili TLC u 2TB verziji, Kingston ne navodi ništa.

Kod Mađara ima Patriot P300 koji je skoro isti (mada mislim da ima više IOPS - opet, Kingston ne daje nikakve podatke, ima veći TBW i najverovatnije nije QLC), za manje pare...
Ili ADATA SX8200 Pro za 1-2000 više, mnogo bolji drajv.
Ali nevazno je da li je QLC ili TLC kao i to da li ima ili nema DRAM ako koristi drive samo za igrice.

Ipak sam prelomio za KC2500. 29500 din, pa nek ide zivot, da ne razmisljam sa Madjarima i garancijama, plus sto vidim da KC2500 ima mnogo veci TBW.
Nevazno je koliki TBW ima jer ce se write raditi samo po instalaciji. Uprkos svemu tome pozdravljam odluku da se uzme kvalitetniji disk.
 
Preporuka za SSD 1TB, koristiće samo za podatke. OS je na drugom SSD-u.

patriot ssd 1tb P210 ili ssd 1tb samsung 870 qvo
 
Poslednja izmena:

Ovdje se nalaze podaci o dva modela.
 
Preporuka za SSD 1TB, koristiće samo za podatke. OS je na drugom SSD-u.

patriot ssd 1tb P210 ili ssd 1tb samsung 870 qvo
Nijedan, ali ako mora bilo koji od ta dva, onda Samsung 870 QVO. Ako se ne koristi za puno upisa, smanjene brzine upisa i manji TBW QLC NAND-a nece smetati.

Bilo koji od ovih diskova ce biti daleko bolji Crucial MX300, BX300, MX500, ADATA SU800, SX900, Samsung 850 Evo i Pro, 860 Evo i Pro, 870 Evo, Kingston HyperX RGB, UV500 i KC600, Western Digital Blue 3D, SanDisk Ultra 3d, Transcend SSD230S.


A Verbatim S3 1tb za 8k na Shoppsteru?
Ima li podataka o Verbatimu ili neka iskustva? Ne mogu ništa da pronađem.
Ima dva review-a, jedan pisani, drugi youtube. Ni na jednom nema dobre rezultate(Seq. Read i Write od ~385). Kontroler je Phison PS3111-S11T, slican kao na A400, sto dovodi u pitanje pouzdanost. Ja ne bih se upustao u to.
 
1TB Kingston KC2500 ili Samsung 970 EVO PLUS?
 
Uz Kingston ide i Acronis True Image.
 
Samsung. Ali koji god da uzmeš od ta dva nisi pogrešio.
Ja se već mesec dana smaram i većam da li mi treba neki ssd od 250GB samo za sistem, a da ovaj od 500GB odredim za druge stvari (programe, igrice), obzirom da je sad podeljen 120GB sistem, ostalo programi i igrice.

Naravno, u našoj nikakvoj ponudi, spala knjiga na dva slova KC2500 ili Samsung 970 EVO PLUS, prvi je 4400, drugi 7600, pa ne znam da li je ova razlika u ceni opravdana, obzirom da je dužina garancije istovetna...
 
Poslednja izmena:
U tom slučaju nije.

Ja sam gledao cene za 1 TB na eponuda i tu je razlika kod najjeftinijih oko 500 RSD. Ovaj forumaš je pitao za taj kapacitet.

EDIT(10:06)
Na papiru je Samsung brži kod upisivanja podataka. I sam imam taj Kingston od 250 GB, nemam nikakve zamerke. Na njemu je mali hladnjak (par € na alliexpress) i temperatura mu ne prelazi 40 C.
 
Poslednja izmena:
Čika Kure, kupite odmah taj KC2500 za 4400 dinara, to je duplo manje nego što sam sad video na ITsvet i ePonuda.
 
Potreban ssd od 2TB, kao sekundarni disk, ne boot, Intel 660p ili Kingston NV1 NVMe, nesto trece?
Cena je bitan kriterijum.
 
I meni treba za storage neki od 2tb.
 
aman ljudi! ssd za storage ? uaj ?
(osim ako je micro itx build pa nema fizičkog prostora za HDD)
 
Imam vec prostora na HTPC-u, a u desktopu bih da mi ne ronda hard. :D
 
svestan si naravno opasnosti po podatke, koje takav izbor podrazumeva ?
 
aman ljudi! ssd za storage ? uaj ?
(osim ako je micro itx build pa nema fizičkog prostora za HDD)

Tu kejbls les end louer paur konsampšn. Ali sam ja odustao od toga zbog cijena i umjesto M.2 od 2TB kupio WD Gold od 4TB.
 
Čika Kure, kupite odmah taj KC2500 za 4400 dinara, to je duplo manje nego što sam sad video na ITsvet i ePonuda.
Za crni petak je bio 3900 din (koliko verovatno stvarno i vredi pošto je u inostranstvu svuda oko 32USD), tako da nije baš da je sad najpovoljniji.

@lepi kokan nije za storage, imam Toshiba P300 3Tb HDD za te namene, napisao sam ovaj mali nvme bih koristio za OS da više ne delim postojeći digitalno na particije...
 
Potreban ssd od 2TB, kao sekundarni disk, ne boot, Intel 660p ili Kingston NV1 NVMe, nesto trece?
Cena je bitan kriterijum.
Ako uzimaš kod nas, 660p. Ko zna šta Kingston stavlja u NV1 a 660p je čak i jeftiniji.
Kod Mađara ima ADATA SX8200 Pro za otprilike istu cenu...
 
Naravno, u našoj nikakvoj ponudi

Uzmi u obzir i cene za NVME + adapter. Kasnije kada menjaš konfiguraciju, to bi bio kao neki free upgrade. Ja sam napisao par slova o tome u temi, a koliko znam i Kokan je na "adapteru" :giggle:
 
aman ljudi! ssd za storage ? uaj ?
(osim ako je micro itx build pa nema fizičkog prostora za HDD)
Bikoz su smoler i ne tandrču i još ako su M,2 pa nema ni žica. ? J sada ima5 (3xM.2 i 2xSATA) i 1 HDD od 2TB a ima i bčaga nestašica HDD-a.
Uzmi u obzir i cene za NVME + adapter. Kasnije kada menjaš konfiguraciju, to bi bio kao neki free upgrade. Ja sam napisao par slova o tome u temi, a koliko znam i Kokan je na "adapteru" :giggle:
I moj 1TB je na adapteru mada je samo na PCIe x2
1640095845776.png
 
Poslednja izmena:
Adapter sam koristio, i detaljno testirao na raznim platformama,
ali na "mojoj mašini" je nativno, m.2 slot, nvme @ pci express 3.0.

Pošto mnoge ploče na sekundarnom m.2 slotu podržavaju samo s-ata 600 brzine, adapter može veoma lepo da posluži, i da isporuči ful nvme brzine preko drugog pci express slota.

A što se tiče ssd-a za storage, sej uat ju vont, bat dec a big no-no.
 
Poslednja izmena:
Samsung. Ali koji god da uzmeš od ta dva nisi pogrešio.
Moj glas ide Kingstonu. Manje se greje, a u neku ruku su i bolje performanse.

Samsung ima neki svoj SSD software za particionisanje/backup, valjda Samsung Magician.
 
Nazad
Vrh Dno