Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Da.

Mada ja gledam da sam obnovim dan ranije, za svaki slučaj. Ipak, svaki put do sada kada bih zaboravio to da uradim, sistem je sam odreagovao kako treba (obnovio paket i preneo sve).
 
Tako je, sistem bez problema obnavlja, i dete i žena i ja smo prešli na Globaltel, i do sada nikada nije zakazalo auto obnavljanje.

Osim ako ti žena ne kaže da joj fali kredita za obnovu, pa ti zaboraviš da dopuniš... I onda cvrc... Ne obnovi o_O Pa trk do trafike, uplati dopunu, pa brzo ovamo na forum i cimaj Globaltel support da ti izađu u susret i vrate ženi sve što je izgubila :cool:
Tako da pohvale za @Globaltel Support, spasiše me :giggle:
 
Globalte support ili neko drugi ako ima ideju

Uzeo sam realme 8 po 8/128gb i ne radi mi mobilni internet. ni na poziciji sim1 ni na poziciji sim2 ne radi..moram nesto rucno da konfigurisem?

ps.odmah sam i resio APN rucno se dodaje globaltel/globaltel..na redmi 6 samo radilo sve..sad se setih ovoga./ valjda sam resio
 
Tako je, sistem bez problema obnavlja, i dete i žena i ja smo prešli na Globaltel, i do sada nikada nije zakazalo auto obnavljanje.

Osim ako ti žena ne kaže da joj fali kredita za obnovu, pa ti zaboraviš da dopuniš... I onda cvrc... Ne obnovi o_O Pa trk do trafike, uplati dopunu, pa brzo ovamo na forum i cimaj Globaltel support da ti izađu u susret i vrate ženi sve što je izgubila :cool:
Tako da pohvale za @Globaltel Support, spasiše me :giggle:

The Emmy Awards Singing GIF by Emmys

Globalte support ili neko drugi ako ima ideju

Uzeo sam realme 8 po 8/128gb i ne radi mi mobilni internet. ni na poziciji sim1 ni na poziciji sim2 ne radi..moram nesto rucno da konfigurisem?

ps.odmah sam i resio APN rucno se dodaje globaltel/globaltel..na redmi 6 samo radilo sve..sad se setih ovoga./ valjda sam resio
Molimo te da pozoveš našu korisničku podršku na broj 0677/1234 kako bi kolege proverile o čemu je reč. :)
 
Samo apn morao ručno da se unese.meni radi ali dakle realme 8 pro 8/128gb ne radi po defaultu apn :)

Ako znači vama taj podatak
Svakako kad ne radi na novom novu sve odmah to svakako može da odbij nekog :) ne znam što je to relativno čest problem ...
 
Samo apn morao ručno da se unese.meni radi ali dakle realme 8 pro 8/128gb ne radi po defaultu apn :)

Ako znači vama taj podatak
Svakako kad ne radi na novom novu sve odmah to svakako može da odbij nekog :) ne znam što je to relativno čest problem ...
Odlično! Da, na nekim uređajima je potrebno prvi put ručno podesiti APN . :)
 
Od čega se sastoji paket dobrodošlice? Video sam negde da se dobija uz kupovinu kartice
 

100 GB POKLON​

UZ PRENOS BROJA

Da li se odnosi svaki mesec po 100GB ili je jednokratno 100GB i traje par meseci dok se ne potroši?
 
Jednokratno, prenosi se dok god redovno obnavljas paket.
 
Kontam da prenesem Vip prepaid broj na freepaid ovde.Koja je procedura koliko vremenski traje itd...Da li je korisnik u toku prenosa broja nedostupan ili...?Sta tacno na Globaltelu ne funkcionise kako treba? :)
 
Najvise problema ima sa SMS servisima za logovanje, 2FA, banke itd...
 
Videh da je cena kartice 300din, da li dolazi sa nekim kreditom kad se aktivira ?
 
50 dinara kredita vazi dosta dugo
50 minuta ili sms ka svima na 7 dana
5GB na 7 dana
neograniceno u Globaltelu na 7 dana
 
trenutno sam u cg,sve radi ok.
Ali pre nego idete u inostranstvo obavezno promenite na globaltel apn jer meni je po default-u bio A1 apn i nije hteo roaming da radi.
 
Ne znam odakle ove informacije, ja nemam apsolutno nikakvih problema sa Globaltel-om. Sve radi, prezadovoljan sam.
Pozdrav
AIK banka je rekonfigurisana za Globaltel još krajem 2019, odnosno Comtrade koji je mass isporučilac auth sms-ova za AIK, je konfigurisan za globaltel i za sve prenesene brojeve iz svih mreza koji su na globaltelu.

Vlasnici koji su kod drugih banaka imaju pravo da podnesu prigovor IT odeljenju banke koji su duzni da uvrste zvanicnog operatera, u protivnom im sledi mandatna kazna, tako da moraju po hitnoj proceduri da regulisu svaku nepravilnost.


Pohvalicu Globaltel odnosno njihov support je najljubazniji od svih provajdera, uvek spremni da pomognu, generalno spas od provajdera.
 
PA bilo bi lepo da onda Globaltel trazi od postanske stedionice da to srede (jer za pravna lica sms moze samo na A1/MTS/Telenor)

SAd ja licno da jurim banku deluje malo neozbiljno. Valjda je to operateru bitnije nego da se ja ganjam sa tim
 
Najvise problema ima sa SMS servisima za logovanje, 2FA, banke itd...
Ja sam jedan od tih koji je imao sve te probleme - ali oni su vremenom rešeni.
Pošto sam prebacio sve SMS za logovanje na MTS, mogu da posvedočim da su na globaltelu proradili oni koji nisu radili a zaboravio sam da ih prenesem.

Što se tiče korisničkog centra, oni su zaista ljubazni, ali im veoma puno manjka znanje.
na kraju se svede da samo napišu reklamaciju i onda me zovu istina prilično brzo iz kontakt centra sa rešenjem reklamacije.

Kao što @solomonbg kaže, globaltel nije za primarni broj ako njime radite ozbiljne biz stvari.
Za sve druge je dušu dao. 😉

Još linsting da uvedu - čudi ne kako tako nešto osnovno nemaju.
 
Pa kad bi sve bilo idealno i bolje od drugih operatera nebi bila ta cena
Meni licno ( a i moji prijatelji ) za sad ok ,
 
ako nekom trebaju par meseci stari brojevi a1 na poklon javite...stavljam ovde ako neko hoce nov broj na globaltelu...ovako moze da dobije 100gb dodatno :)

ako smeta obrisite poruku :) ali verujem da ne smeta a nekom mozda bude znacilo
 
Ako sam dobro razumeo, iz aplikacije bez sim kartice moze da se poziva broj preko wifi mreze, a da li moze da se prima poziv ako je telefon bez sim kartice, ili recimo ako se u tu svrhu koristi tablet ?
 
Moze. Treba ukljuciti opciju u aplikaciji.
 
Nazad
Vrh Dno