Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Jel ima neko problem da mu je call volume utisan i ako je na max-u? Nekako mi se cini da slabo zvoni a vidim da se zale korisnici po netu.
 
Mislim da nisam ukljucio ringtone od srednje skole. 🌻

Ali na momente jesam imao utisak da se malo utisao zvuk sagovornika i kada je na max. Pomisljao sam da je do interkonekcija s drugim operaterima ili snage signala, a mozda je zapravo do A12, sad kad kazes. 😬
 
Da, primetio sam i ja, od A12 je krenulo, tako da je sigurno do njega. Primetio sam i kao da su smanjili jacinu zvucnika, da je sad na 50% npr kao pre na 20%, mozda mi se i cini.
 
Pa ovaj 128gb je HonKong SAR i g9910 (nije ni jeftin, 680) ali imam ponudu i za g991u1/xaa 256gb za 550-560€ nov ali bez garancije.

Ne kukaj ;)
To je sasvim normalna pojava (iPhone za utehu) i potiče od sočiva. To se dešava i meni na cvikerima sa plastičnim staklima. Šta reći. Uživaj u čarima svog telefona.

Sad mi rece brat da je i njemu na OP 8 Pro slicno, sta reci, tuga.
 
Vecina se zali na zvuk zvona, ne verujem da su uspeli sve da upropaste.
 
Uzas sta rade, spustaju se na nivo kineza sa software-om. Kao da je beta a ne final.
 
Ja sam dobio eSim poslednjim ažuriranjem i sve ostalo je ostalo ok kod mene na snap s21+.
 
Imam S21U, Snapdragon, BRI(Taiwan) kojoj još nije dobio update za A12. Da li moze da se flesne preko Odina firmware neke druge verzije? Hvala.
 
Mislim da moze, ali ipak stariji clanovi ce ti vise reci.
Da sam na tvom mestu ostao bi na a11, posto a12 kao da je jos u beti.
 
Posle azuriranja od pre neki dan, meni A12 radi tip top, samo app bosterom optimizovao aplikacije nakon updatea i to je to, sve radi kao podmazano, videcemo narednih dana.
 
Imam S21U, Snapdragon, BRI(Taiwan) kojoj još nije dobio update za A12. Da li moze da se flesne preko Odina firmware neke druge verzije? Hvala.
Može ali mora da se menja CSC preko SamKey pa da se flešne fw preko Odina a to iziskuje akrobatiku i ...
Sada sam gledao, ni BRI ni TGY nisu dobili A12. Vredi sačekati.
Ne žuri ;)
 
Imam S21U, Snapdragon, BRI(Taiwan) kojoj još nije dobio update za A12. Da li moze da se flesne preko Odina firmware neke druge verzije? Hvala.
Sve dok je g9980, odnosno model ekvivalnet tržištu za koji hoćeš da staviš fw prolazi. Ja sam na g9810 prošle godine chc (kina) flešovao tgy (hong kong) bez ikakvih problema. Samo dobar kabel obezbedi da ne dođe do prekidanja.
 
Da proverim, S21Ultra na neotvarajoj kutiji ima pečat nalepnice?
 
Pozdrav svima, od skoro sam vlasnik oblicnog S21 za americko trziste, sim free varijanta pri kupovini. Odmah nakon kupovine je odradjen update na A12. Danas mi pade na pamet da pogledam da li negde postoji opcija za ukljucivanje VOLTE usluge, nigde u tel nema te opcije. Zanima me da li je to slucaj iskljucivo za modele za americko trziste ili se jos nekome desilo da opcija nestane nakon update-a a A12.
 
Pozdrav svima, od skoro sam vlasnik oblicnog S21 za americko trziste, sim free varijanta pri kupovini. Odmah nakon kupovine je odradjen update na A12. Danas mi pade na pamet da pogledam da li negde postoji opcija za ukljucivanje VOLTE usluge, nigde u tel nema te opcije. Zanima me da li je to slucaj iskljucivo za modele za americko trziste ili se jos nekome desilo da opcija nestane nakon update-a a A12.
Podesavalje - veze - mobilne mreze i tu ima opcija za volte
 
Tu i jeste problem, kod mene te opcije nema. Svuda sam trazio, cak i u search baru u podesavanjima kucao volte i nigde se ne pojavljuje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211208-183056_Call settings.jpg
    Screenshot_20211208-183056_Call settings.jpg
    18.3 KB · Pregleda: 48

Prilozi

  • Screenshot_20211208-192951_Call settings.jpg
    Screenshot_20211208-192951_Call settings.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 43
Nema veze sa VoLTE, ali me zanima za taj telefon (za USA trziste) da li si sa A12 dobio i e-sim opciju?
 
VoLTE mi je bio aktivan na prethodnom telefonu, i stoji mi u aplikaciji operatera da je i dalje aktivan. Ne znam da li da im ponovo posaljem zahtev za aktivaciju mada ne verujem da to ima veze sa tim sto ga nema u podesavanjima na tel. Za @kiza , jeste mi otkljucan e-sim nakon update-a na A12.
 
Stigao S21 5G sa SD SoC-om u verziji G9910/TGY (Hon Kong SAR/CSC) i, nisam bas siguran, ali mislim da su kvalitetnije odradjeni nego li ovi za USA trziste, a da ne govorim o kompletnoj dodatnoj opremi koja se dobija uz telefon. Apdejtovao se prilikom ukljucivanja i sada je na njemu Oktobarski petch. Idemo dalje :)
 
Jedino mi ne žao što nema eSIM. Ima normalan dualSIM ali ovo nema. Videćemo, možda A12 i UI4.0 regulišu to i omoguće eSIM.
 
Da li je neko presao sa iphone-a (xs i noviji) na S21U ? Kao dugogodisnji korisnik XS Max-a doslo je vreme za zamenu. Hteo sam 13 PM ali vec mesec dana ne mogu da ga ulovim kod operatera, a primamljiva mi ova ponuda preko A1 za S21U, pa se razmisljam da predjem u drugi tabor 😄 Interesuju me iskustva ljudi koji su presli.

Hvala
 
Stigao S21 5G sa SD SoC-om u verziji G9910/TGY (Hon Kong SAR/CSC) i, nisam bas siguran, ali mislim da su kvalitetnije odradjeni nego li ovi za USA trziste, a da ne govorim o kompletnoj dodatnoj opremi koja se dobija uz telefon. Apdejtovao se prilikom ukljucivanja i sada je na njemu Oktobarski petch. Idemo dalje :)
Čestitam, neka te služ...odličan izbori! eSim sumnjam da ćeš da dobiješ, telefon je projektovan za 2 fizička sima, ima dva imei broja i to je to.

Za kolegu sa ip xs max, nosio sam suviše kratko i pomenuti i s21u (ip 13 max uopšte osim kontakta u prodavnici) da bih ti do neko konkretno mišljenje, ali mislim da je 21 ultra sad sa ovom akcijom gde izađe ispod 6k mesečno skroz dobra kupovina. Sa druge strane ip 13 pro (max) je prvi iphone posle dugo vremena koji čak i sam razmišljam da kupim (trenutno me najviše odbija glupi lightning port i što nema fizički dual sim...osim verzija za kinu koje se ultra teško nalaze kod nas).
 
Da li je neko presao sa iphone-a (xs i noviji) na S21U ? Kao dugogodisnji korisnik XS Max-a doslo je vreme za zamenu. Hteo sam 13 PM ali vec mesec dana ne mogu da ga ulovim kod operatera, a primamljiva mi ova ponuda preko A1 za S21U, pa se razmisljam da predjem u drugi tabor 😄 Interesuju me iskustva ljudi koji su presli.

Hvala
Nevezano za ios ili android, flagship sa 128gb bi trebalo izbegavati u 2022 godini. Svako ko kaže drugačije laže sebe.
 
Pre pola godine se ne bi slozio s tobom, ali sad shvatam da si potpuno u pravu. @Spanjeli
@Zeha Nije kutija kod mene, ali koliko me secanje sluzi- da ima.
 
Poslednja izmena:
Gledam u oglasima verzija 256 gb 935 e,previse je to sada dati za S21u,s obzirom da u januaru izlazi S22U. Prenaduvana cena bas.
 
Ne znam sta se dešava sa cenama, ja sam moj 256gb platio oko 750e u aprilu, doduše bez garancije jer tada nije bilo moguće kupiti 256gb legalno, tek se posle pojavio u G
 
Nazad
Vrh Dno