Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Pozdrav svima.
Jel moze pomoć oko povezivanja extendera. Uradio sam sve prema uputstvu (držao wps) dobio belu lampicu al nikako da dobijem tv signal. Menjao sam lan portove na extenderu bez uspeha.
 
Teško da ćeš dobiti iptv preko extendera. Koliko sam razumeo moraš da imaš Huawei ruter da bi i to radilo. Ovako samo radi kao extender.
 
STB ide u LAN2, ne može ni u jedan drugi port na extender-u.
 
Izmenjao sam sve lanove. I lan2. Bez uspeha. Ima li neka manuelna opcija ili nešto sto bi trebalo izmeniti u podešavanjima rutera (glavnog)
 
Kao što rekoh samo LAN2. Proveri da li je uopšte extender dobro prošao povezivanje. Extender dobija svoju IP, preko nje se ulogujes u njegov interfejs.
ovako treba da izgleda ako je uspešno povezan.
I ne nema nikakva dodatna opcija niti petljanje da ruterom ako si pratio WPS uparivanja sa extender.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211130-175817.jpg
    Screenshot_20211130-175817.jpg
    39.7 KB · Pregleda: 125
Uključim extender. Sacekam wps da zablinka na ruteru, pritisnem wps dugme -na extenderu dobijem belo svetlo. Jel to sve?
 
Tako bi trebalo, ja nisam povezivao sa WPS jer sam odavno iskljucio, pa sam manuelno povezivao preko extender interfejsa. Ali ostali su prosli sa tom automatskom metodom i svima je radilo. Bela LED bi trebalo da znaci ok.

Udji u 192.168.1.1, pa u home network info bi trebalo da vidis extender.
Probaj i restart glavnog rutera, pa onda opet STB u LAN2.
 
Sve sam uradio. Nema uspeha. U home network vidim ovoScreenshot_20211130_181220_com.android.chrome.jpg jel možeš da mi kažeš manuelni način? Mogu da pristupim interfejsu extendera. Da li ga treba staviti u extender (, relay) mode ili nešto drugo.
 
Povezan je ok, cim ga vidi... Nesto se zabagovalo onda, probao si restart i extender-a i rutera?

Za manuelni nacin, s obzirom da je sada povezan, najbolje je uradis restart extender-a (reset rupa na zadnjoj strani), povezes se na njegovu wifi mrezu (bice otkljucana mreza HUAWEI-xxxx) koju kreira posle restarta, udjes u interfejs i izaberes wifi relay (repeater, zaboravio sam sta je pisalo), izaberes WIFI mrezu glavnog rutera i ukucas pass, to je to.
 
Sve sam to radio. Cak sam mišljenja da je možda fizički neispravan. Repeatujem li običnu ili 5g mrežu (posto se obe vide u interfejsu extendera)?
 
P. S. Kako si uopšte pristupio interfejsu extendera nakon sto si ga povezao?

Ja sam to uspeo samo kad ga restartujem pa se zakačim na izvornu otvorenu wifi mrežu koju kreira po defaultu
Ako ti nesto znaci okacicu podešavanja glavnog rutera pa mozda primetis nešto sto bi signaliziralo problem.
Screenshot_20211130_182909_com.android.chrome.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20211130_182842_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20211130_182842_com.android.chrome.jpg
    54 KB · Pregleda: 72
  • Screenshot_20211130_182857_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20211130_182857_com.android.chrome.jpg
    79.1 KB · Pregleda: 57
Poslednja izmena:
U 192.168.1.1, pod User device info nadji WA8021V5 i vidi koju IP je dobio od rutera, i onda preko nje pristupas extender-u.

Je l' si menjao nesto od podesavanja sa admin nalogom? Ako jesi, to bi mogao biti problem.
 
Ranije sam pravio novi ssid da bih bežično zakačio box ali sam to pobrisao i ugasio pošto je bilo dosta bagovanja.
Dal bih smeo ruter vratiti na fabrička podešavanja?

Koji je password sada za pristup extenderu. Našao sam ip adresu al trazi password (same as gateway)
 
Bingoooo!!
U wan podešavanjima za iptv, bind treba da stoji na ssid5.
Zato što nakon wps povezivanja extender se po defaultu vexuje na taj ssid.
Screenshot_20211130_192137.jpg
Puno hvala korisniku iMilan, pomogao mi je da razumem način na koji se sve povezuje i kako uređaji komuniciraju.
 
Ranije sam pravio novi ssid da bih bežično zakačio box ali sam to pobrisao i ugasio pošto je bilo dosta bagovanja.
Dal bih smeo ruter vratiti na fabrička podešavanja?

Koji je password sada za pristup extenderu. Našao sam ip adresu al trazi password (same as gateway)
To je onda bio problem, vraćanje na fabrička bi pomoglo, ili da oni iz MTS vrate. Drago mi je da smo rešili!

Password za extender je isti kao za glavni ruter, telekom, ako nisi menjao.
 
Sada radi. Jednostavno iptv nije "izlazio" kroz ssid 5 na koji se extender kaci po defaultu.
 
Iptv u wan-u treba da bude checkirano lan 2 i lan3 I sve to bindovano na ssid5
 
Da, mislim da to ide automatski kad povezes extender, ako nista nije dirano po podesavanjima lol
Ali provalio si sad, pomoci ce sigurnom nekom ko naidje na isti problem kao ti!
 
U onoj prethodnoj postavci nije radio 5g.
Ipak sam oporavio I to. Sada konačan biding izgleda ovako. Pozdrav svima i svako dobro
 

Prilozi

  • Screenshot_20211130_202129_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20211130_202129_com.android.chrome.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 93
  • Screenshot_20211130_202122_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20211130_202122_com.android.chrome.jpg
    66.3 KB · Pregleda: 114
Koristim Box paket, imam IRIS... pregled postojećih programa je užasan. Nameštao sam i favorite... nije pregledno... mnogo je sporo pretraživanje postojećih programa.

Zar nisu mogli da nameste pregled kao na nekom IPTV programu... da se pojave na ekranu TV-a ikonice od svih programa...i onda samo kliknem na ikonicu željenog programa... postojeće rešenje je užasno.
 
Produzio sam ugovor pre par meseci na jos godinu dana, dobio jedan mesec po 1 din. Rece mi malopre drugar da je on raskinuo ugovor, i potpisao odmah drugi i dobio 6 meseci po 1 din. Nisam imao pojma da jos uvek daju po 6 meseci. Kakva je procedura da sada raskinem ugovor i potpisem nov na 2 godine?
 
можеш пробати али ако имаш оптику у згради или улазу , тад ће сигурно дозволити да пређеш без икаквих пенала
пробај па јави
 
Istice mi ugovor za box plavi 23 decembra.Ponudili su mi 6 meseci 50 posto pretplate nakon pisanja njima u sluzbu
 
I meni su isto to punudili,dogovori sa operaterom,kad je stigao ugovor na potpis u posti,gledam 1 mesec 50%,box 4 plavi cena 5049 din,nema extendera iako na sajtu stoji da se dobija i jos naveli svi kanali sd,norrmalno da ga nisam potpisao i rekao postaru da ga vrati,moracu do poslovnice da odem i resim to sa njima.
 
Мени су понудили 5 месеци по 50% за плави лите. Прихватио сам, послали ми поштом уговор, нисам хтео више да преговарам.Хтео сам да пребацим све на супругу и тражим више али закачи нас корона, изолација, нисам могао ићи по пословници заражен. Пре две година добио сам 7 месеци по динар а сада нема тога.
 
Nazad
Vrh Dno