Šta je novo?

Kućna multimedija Sony KD65A8BAEP Smart OLED TV 65" za 240K

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Jaka Faca

Čuven
Učlanjen(a)
12.02.2001
Poruke
213
Poena
620
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da li uzeti sad ili cekati Crni Petak ili razmatrati druge opcije? Koliko vidim, jedini downsize (i to ne mali) je odsustvo HDMI 2.1...
 
Savet čekaj crni petak, skoro sam siguran da će na popust ići A80J e on je već ozbiljna priča, bolji zvuk, bolji procesor za sliku i ima HDMI 2.1, i dosta bitna stvar koja ga razdvaja u odnosu na LG ili Samsung, podržava DTS i sve HDR standarde, a Google TV leti, to sam lično testirao na A90J i ono je užitak za korišćenje, još ako nabaviš neku tastaturu tipa Logitech K400 plus e onda je uživancija, idi u neku radnju, pogledaj, oduvaće te slika, i ponesi svoj neki film na flesu da stekneš utisak šta te čeka
 
2.1 je pod obavezno ako misliš koristiti konzole ili sa PC VRR
Imam PS5, tako da
Savet čekaj crni petak, skoro sam siguran da će na popust ići A80J e on je već ozbiljna priča, bolji zvuk, bolji procesor za sliku i ima HDMI 2.1, i dosta bitna stvar koja ga razdvaja u odnosu na LG ili Samsung, podržava DTS i sve HDR standarde, a Google TV leti, to sam lično testirao na A90J i ono je užitak za korišćenje, još ako nabaviš neku tastaturu tipa Logitech K400 plus e onda je uživancija, idi u neku radnju, pogledaj, oduvaće te slika, i ponesi svoj neki film na flesu da stekneš utisak šta te čeka
Uhhh treba sacekati ali ako A80j bude na akciji, vredi. Nadam se da ce ga spustiti bar za jedno 50k.
 
Kupljen SONY A80J, sa 80000 popusta !!! Nisam cekao Crni Petak jer ne verujem da ce i tada biti veci popust. Hvala Marko1996 na savetu, mislim da je ovaj TV odlican izbor.
 
Ja isto idem da ga platim, dobra ponuda baš. Nisam mogo da čekam, možda bi nestalo.
 
Uzeo i ja od 55”. Valjda nece da me ispale.
 
Sad je sa popustom 2 godine garancije. Mozee se dokupiti jos 2 godine fabricke garancije +5k dinara. Takodje, nude i "kasko" za TV, bez ucesca, 2 godine 15k dinara.
 
Da li neka od te dve garancije pokriva potencijalni burn in?
 
Da li neka od te dve garancije pokriva potencijalni burn in?
Realno, ovaj kasko bi trebalo. Ako se pojavi burn in u prve dve godine koriscenja, samo malo cvrknes ekran i moraju da ga poprave u roku od 30 dana u prvoj godini i 15 dana u drugoj :)
 
Sad videh, znači po mojim nekim načelima tu cenu očekujte i u THM ili XLS-u za crni petak, tako da ko hoće brutalan Sony OLED po LG ceni teško da će moći da ga uzme u budućnosti po ovim cenama tako da ko ima keša sada uzimaš ili kasnije da te deru.. Sony kancelarija skinula gaće da se tako izrazim, jure se targeti za ovu godinu, jedino ako i C1 ode fazon ispod 150k e onda će biti pravi rat sa cenama, a za vas koji ste ga kupili javljajte utiske kada ga povežete :)
 
Moji prvi utisci su - odlican TV. Za sve osim gaminga, savrsen. izrada solidna skros, lako se instalira, out of the box boje odlicne. Obzirom na velicinu od 65" rescaling veoma dobar. Realno sto mu bacis kvalitetniji sadrzaj to ti bolju sliku daje. Dobija se i godinu dana pretplate na Sony Bravia Core i 5 kredita za 5 filmova po izboru (postoji sekcija za unlimited stream i to je besplatno uz tv, nekih 100ak naslova, cini mi se, nisam bas detaljno pregledao). Tek sam ga juce uvece instalirao, danas ceo dan na poslu tako da detalji slede :)
 
Sto za sve osim za gaming? Ima sve potrebne funkcije koliko ja znam, i sigurno stize VRR i ALLM na njega.. A ovo ostalo da to sam zaboravio da kazem, koji god tv da kupite dobijate striming i kredite za Bravia Core, to razlikuje Sony od ostatka kada kupujete jace modele TV-a..
 
Sto za sve osim za gaming? Ima sve potrebne funkcije koliko ja znam, i sigurno stize VRR i ALLM na njega.. A ovo ostalo da to sam zaboravio da kazem, koji god tv da kupite dobijate striming i kredite za Bravia Core, to razlikuje Sony od ostatka kada kupujete jace modele TV-a..
Ne znam da li sam ja nesto lose podesio ili je mozda do firmwarea ili sam navikao da igram nba 2k22 na Soniju preko monitora, ali imam ozbiljan delay. Znaci sve u crveno teram kad sutiram. Na LG 27UL650-W nemam takav problem. Pretpostavljam da treba nesto da se dodatno podesi, nisam sinoc stigao da sve istestiram. Osim toga, igre izgledaju predobro. Ghost Of Tsushima DC kao film, bukvalno. Delay me jedino smorio. I u FIFA 22 primetno.
 
Ne znam da li sam ja nesto lose podesio ili je mozda do firmwarea ili sam navikao da igram nba 2k22 na Soniju preko monitora, ali imam ozbiljan delay. Znaci sve u crveno teram kad sutiram. Na LG 27UL650-W nemam takav problem. Pretpostavljam da treba nesto da se dodatno podesi, nisam sinoc stigao da sve istestiram. Osim toga, igre izgledaju predobro. Ghost Of Tsushima DC kao film, bukvalno. Delay me jedino smorio. I u FIFA 22 primetno.
Je l si probao da prebacis tv u monitor/game mod? Ja sam isti problem imao sa mojim philipsom
Meni je to u picture settings
 
Nazad
Vrh Dno