Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Meni je i na snap verziji, nakon poslednje dve nadogradnje, baš loša baterija.
 
Bogami, meni izvlači 7 sati SOT na 4g, skoro duplo više nego na note 9. Plus hladan kao led. Stigao je sa Android 11, junska zakrpa, da li da sa Package Disabler Pro ubijem sw update ili koristite neki drugi program za to? Ne bih čačkao ono što dobro radi.
 
I meni je na tom junskom ili čak majskom bila fenomenalna baterija. Uvek je moglo preko 7 sati na 4g sa dve kartice. Mislim da je verzija bila DUDC ili DUF1. Posle toga sve gore i gore. Sad je baš loše. Ne diraj ništa, bolje od ovoga što imaš neće biti.
 
DUF1 piše. I neću da diram ništa, nego da ne nadogradi sam od sebe ako mu se navrne, pa bih to da sprečim :) kao i stalna obaveštenja o nadogradnji.
 
@Proday Oduvek si voleo egzotiku :). Čini mi se da si čak među prvima i imao sa Snap-om. Meni za sada Exy završava posao ali nažalost ništa više od toga. Dve kartice i da ga intenzivnije koristim, sastavio bih kao na Flip3 modelu, ni pola dana.
Šta ću, entuzijazam i u poznim godinama. Kad ne uzeh onaj s21 256gb snap iz hk sad moram da čekam s22 🙄 Što se exyja tiče, s20fe sa dve kartice i dva viber nalog, punim 3x na dan!
 
Stigla novembarska zakrpa
 
Pa dopunjavam...ove exynos dok padnu ispod 40% ne usudim se da odem u prodavnicu preko puta otprilike. Kad se setim s10 lite, izađem iz stana sa 42%, par sati po gradu, slike upotreba i sve, on na tipa 26% u povratku...nedastaje ta autonomija (i mate 10 pro takođe).
 
Pa firmin tel tj službeni...al natrpao u njega sve brojeve dok ne vidim šta da uzmem novo 😉
 
To izgleda zajedno pustaju A1 i Telenor :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20211108-082323_Software update.jpg
    Screenshot_20211108-082323_Software update.jpg
    86.2 KB · Pregleda: 60
Baš je loša, ja sam nedavno uzeo opet Exy verziju, sot mi je bio oko 5h sa jednom karticom, a sa SD verzijom nekih sat ipo, dva više, tako da mi i na SD verziji nije neka baš dobra baterija, ali svakako je zadovoljavajuća. Sa S20 Ultra SD sam baš baš bio zadovoljan, preko 8H lagano :)
 
Bogami, 8 ipo sati SOT, oko 70% WiFi, apsolutno sam zadovoljan.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211115-200343_Device care.jpg
    Screenshot_20211115-200343_Device care.jpg
    51.2 KB · Pregleda: 49
  • Screenshot_20211115-200356_Device care.jpg
    Screenshot_20211115-200356_Device care.jpg
    49.6 KB · Pregleda: 59
Nije..pokusao sam ali dzaba..
Iskreno, osim baterije koja stvarno jeste bolja(dan i po), drugo na mene nista nije ostavilo neki poseban utisak..cak su mi i neke stvari smetale..ima tu i navike, ali jednostavno mi neodgovara..
Uzeo sam 12/256gb u bronzanoj boji, i dokle god bude trajao, nema vise menjanja..
 
Кад ће се у данашње време добити телефон са 256 гига складишне меморије, подршком за sd картицу, и у кутији пуњач и слушалице? Уживај док можеш и не експериментиши превише, ово је изумрла врста...
 
Došlo vreme da se rastanem od N20 Ultra. Igram jednu igricu već par nedelja i čim krene framerate da skače kao da igram na komodoru, a ne na uređaju od 1000+ evra. Ostajem u Samsung taboru svakako.
 
Кад ће се у данашње време добити телефон са 256 гига складишне меморије, подршком за sd картицу, и у кутији пуњач и слушалице? Уживај док можеш и не експериментиши превише, ово је изумрла врста...
Slazem se i za to..
Nema eksperimentisanja vise, i ovaj izlet me kostao bez potrebe tako da cuva se ovaj tel i izbio sam iz glave misli o menjanju, isprobavanju itd..
 
Iz nekog razloga, kalendar mi nije sinhronizovao rođendane iz gugl kontakata, ili ja nisam bio dovoljno pametan da to uradim. Događaje snimljene u gugl kalendar je sinhronizovao, ali rođendane i važne datume kontakata nije. Probao sam i da instaliram gugl kalendar, ni on to nije uradio.
Ima li neko neku ideju kako to rešiti? Dosta mi je važno da budem obavešten o važnim datumima kontakata (nisu samo rođendani u pitanju).
 

m@c|-|oR, kada uđeš u Samsung kalendar, sa leve strane imaš hamburger meni i tu kod Google naloga izaberi strelicu na dole i otvoriti se jedan meni. Tu čekiraj rođendane (Birthday) i to je to.​

 

Prilozi

  • Screenshot_20211122-152019_Calendar.jpg
    Screenshot_20211122-152019_Calendar.jpg
    62.9 KB · Pregleda: 30
Iz nekog razloga, kalendar mi nije sinhronizovao rođendane iz gugl kontakata, ili ja nisam bio dovoljno pametan da to uradim. Događaje snimljene u gugl kalendar je sinhronizovao, ali rođendane i važne datume kontakata nije. Probao sam i da instaliram gugl kalendar, ni on to nije uradio.
Ima li neko neku ideju kako to rešiti? Dosta mi je važno da budem obavešten o važnim datumima kontakata (nisu samo rođendani u pitanju).
Gubio živce i ja nedavno sa ovim po ko zna koji put. Kako god. Install google calendar, daj permisije, pa tri tačke/crte i settings, potom skroz dole (ispod more) imaš birthdays, klikneš na to i kad se otvori otkačiš taj slajder na on. Onda se u samsung kalendaru sve pojavi (bar meni).
 
Našao, hvala ti. Odradio sa PC-ja jer se nekako isključila opcija svuda, na svim uređajima.
 
Bogami, meni izvlači 7 sati SOT na 4g, skoro duplo više nego na note 9. Plus hladan kao led. Stigao je sa Android 11, junska zakrpa, da li da sa Package Disabler Pro ubijem sw update ili koristite neki drugi program za to? Ne bih čačkao ono što dobro radi.

Samo da ponovim pitanje - da li koristite neki program za ubijanje sistemskog update (ranije je Package Disabler Pro radio posao, ali vidim da više ne postoji), i koji? Nebitno da li je free ili se plaća, svakako to hoću da onemogućim na bilo koji način.
 
Ja sam koristio PD Pro, gde je developer krajnje bio bezobrazan da svaki put moraš da je platiš pa sam prešao na metodu USB-a i cmd-a. Ima spisak i uputstvo kako da se odradi sve.
 
To sam i ja video, ali šta znači "svaki put"? Misliš, svaki put kad promeniš telefon? Ako je tako, nije problem da sad platim tih 5 funti ili koliko vec košta pa da koristim na ovom telefonu.

Da li je njegov sajt packagedisabler.com? Vidim da tu ima da se kupi za 5 funti, ali neki cloud (poslednji na listi, nije ono na godinu dana)? Da li je to to?
 
Ja sam ga platio bar 10x...beše packagedisabler.com ili net (za fold 3 sad nisam instalirao).
 
Nazad
Vrh Dno