Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

@Aleksandar 1 Za neke stvari si u pravu, za neke gresis, ali da ne spamujemo temu.
Ja se nadam da ce biti neki drugi dizajn kamera ili mozda ovo uzivo bude 100x puta bolje, videcemo za neki mesec.
@StarLord trenutno samo zeza oversharpening, ostalo nije lose, ali tesko da ce bilo ko stici apple za video.
Tel su dostigli svoj max, pogotovo kod s21u gde je sve unapredjeno i gde ne znam sta da ubace da bude revolucija.
 
Ja ne znam taj video kod IP, sto je to bitno toliko, ko snima uopste neke umetnicke snimke, jos je ovde 99% muske populacije? Razumeo bih da je ana.rs.. Baca se hejt zbog nekih sitnica koje su uocljive samo onima koji su proveli sate gledajuci komparacije na YT..


OT

Video i slike na S21U si totalni vrh, kao i video snimci. Ako vam ne zavrsava posao kupite profesionalnu opremu jer verovatno zivite od toga.

Ja cu im dati sansu jos jednom zbog novog procesora, u nadi da ce srediti signale mrezu i wifi..
 
@Stefan1995 da će biti drugi dizajn kamera 99% sam ubeđen da neće. A kakav će biti utisak uživo, to ostaje da se vidi za par meseci. U svakom slučaju, postoje i drugi uređaji na tržištu, pa kome nije dovoljno to što samsung nudi, može da uzme ono što smatra da je bolje.

Ja lično smatram da se S21U s obzirom da je izašao pre 9 meseci, i dalje prilčno konkurentan uređaj.

Kvalitet proizvoda ne znači isključivo biti najbolji na tržištu, već da zadovoljava standarde u klasi kojoj pripada. A mislim da S21U to čini, ako ne u svim, onda bar u većini kategorija.

Što se tiče unapređenja na S22U, postoje neke glasine da se radi na unapređenju videa, posebno na stabilizaciji i na unapređenju fotografija u 108mp režimu. Za ostalo, ostaje da se vidi.
 
Ja ne znam taj video kod IP, sto je to bitno toliko, ko snima uopste neke umetnicke snimke, jos je ovde 99% muske populacije? Razumeo bih da je ana.rs.. Baca se hejt zbog nekih sitnica koje su uocljive samo onima koji su proveli sate gledajuci komparacije na YT..


OT

Video i slike na S21U si totalni vrh, kao i video snimci. Ako vam ne zavrsava posao kupite profesionalnu opremu jer verovatno zivite od toga.

Ja cu im dati sansu jos jednom zbog novog procesora, u nadi da ce srediti signale mrezu i wifi..
Ali ana.rs 😂😂😂 kralju!
 
Pa znas kako, bogami baterija na 13pro max ce biti poprilično jak flex nad svim premijum telefonima. Opet kažem, nadam se da će amd uraditi nešto da se potrošnja smanji, optimizuje itd. Video, jednostavno bolji na iPhone, još kad se objavi negde, to se uopšte ne degradira u toj meri kao preko Androida, ali dobro to je druga priča. Ja koristim ios samo zbog tog videa i baterije. Sve ostalo mi je isto ili bolje na premijum telefonima androida. Sve nade s22u, a čuo sam i velika obećanja od lika iz kancelarije Šaomi u ovom poslednjem intervjuu na benchmarku, za Xiaomi 12.
 
I
@Dan Cooper kako nije uobičajeno kad je i S20 serija izgleda isto kao A51/A71 koji su izašli dva meseca ranije?

A to što ima još dosta do izlaska, ne znači ništa, jer dizajn telefona se zna mnogo ranije. Pre neki dan je bila vest da je počela proizvodnja s22 serije.

S22 i S22+ zadržavaju dizajn od prošle godine, sa navodno većim kamerama pozadi, a S22U dobija novi dizajn kao što je i prikazano na "slučajno" procurelim fotkama odozgo.

zašli su mjesec dana prije ali ima nekih sitnih razlika u dizajnu. Ali ako misle S22 seriju radit prema dizajnu nekog jefitilena starog godinu dana onda im svaka čast.
 
I


zašli su mjesec dana prije ali ima nekih sitnih razlika u dizajnu. Ali ako misle S22 seriju radit prema dizajnu nekog jefitilena starog godinu dana onda im svaka čast.
Pre bih rekao da te mid-range modele rade po modelima iz s serije, bez obzira na dan izlaska. Sve je to i logicno jer samsung zaradi vise na mid-range modelima nego na s seriji, zato ih i kopiraju vizuelno. Ali do sada nisu nikad bili vizuelno potpuno indenticni, bar koliko znam. Npr. i a52 slici na s21 ultru, ali ima razlika u izgledu.
 
8. februara je navodno predstavljanje, a 18. pocinje prodaja.
 
Plus verzija taman, ultra ce biti malo veca i sira, ali sa najboljim spec, tako da ce joj sve biti oprosteno hahahahaha :D
Ne bi me cudilo da ugase note liniju ako bude stvarno ultra ovakva, plus sa olovkom.
Najvise bi voleo da obican s22 (ako bude ove velicine) ima spec kao ultra i onda bi ga bez razmisljanja uzeo, posto je ta velicina odlicna za koriscenje jednom rukom, kao stari dobri lg g2, ko se seca. :D
 
Plus verzija taman, ultra ce biti malo veca i sira, ali sa najboljim spec, tako da ce joj sve biti oprosteno hahahahaha :D
Ne bi me cudilo da ugase note liniju ako bude stvarno ultra ovakva, plus sa olovkom.
Najvise bi voleo da obican s22 (ako bude ove velicine) ima spec kao ultra i onda bi ga bez razmisljanja uzeo, posto je ta velicina odlicna za koriscenje jednom rukom, kao stari dobri lg g2, ko se seca. :D

Pa sa ovakvim dizajnom ultre i olovkom, poprilično sam siguran da je note, nažalost i ugašen..
 
@StarLord Dobicemo note, samo sa drugim nazivom..
@magicna_ruka mogu performanse da budu i 5% vece od Exy 2100, samo da bude baterija kao kod Snap-a.
Posto se kaze prvi macici se bacaju u vodu, da se preskace ovaj prvi amd cip :D :D
 
@StarLord Dobicemo note, samo sa drugim nazivom..
@magicna_ruka mogu performanse da budu i 5% vece od Exy 2100, samo da bude baterija kao kod Snap-a.
Posto se kaze prvi macici se bacaju u vodu, da se preskace ovaj prvi amd cip :D :D
Nema nista od toga, zasto bi pravili dva telefona koja se ni po cemu nece razlikovati osim po imenu. Kockast dizajn i olovka su bile dve glavne stavke diferencijacije s i note serije
 
Videcemo, bas ne znam sta da ocekujem. Kako sam nacuo, oni se interno hvale vracanjem olovke (sa svim Note funkcijama) i rezolucijom kamere jedino, pa sam u fazonu da je s21u optimum i za sledecu godinu sto se mene tice.

Sem ako ga ne upropaste battery drain apdejtima, naravno.
 
Videcemo, bas ne znam sta da ocekujem. Kako sam nacuo, oni se interno hvale vracanjem olovke (sa svim Note funkcijama) i rezolucijom kamere jedino, pa sam u fazonu da je s21u optimum i za sledecu godinu sto se mene tice.

Sem ako ga ne upropaste battery drain apdejtima, naravno.
Pa kupovina telefona sa 1god razlike je uglavnom samo za entuzijaste jer se u praksi nista toliko ne promeni.. pa i sad.. ko ima s21u, na 22 moze da predje eventualno zbog izgleda.. nzm
 
Nisi me shvatio, rekao sam dobicemo novi note sa drugim imenom, a to je s22ultra, na to sam mislio @StarLord
@magicna_ruka za sad kamera, olovka i nova amd grafika.
I da, ja ocekujem kod mene battery drain od februara, najkasnije marta :D
Sa s20u na s21u je vredelo da se predje, prvenstveno zbog fokusa, 120hz u qhd rezimu, dosta bolji exy 2100, baterije. Samo se nadam da nece imati problema kao pocetne serije s21, nego ce napokon sve biti okej.
Ja znam prvog clana koji ce uzeti s22 seriju :D :D
 
Dosta delim tvoju zabrinutost i za apdejte i za decije bolesti.

Ja sam prelazio sa N10+ na s20u, pa odatle na s21u i sve su bili vrlo smisleni i vidljivi apdejti. Deluje mi da dogodine ta razlika nece biti toliko vidljiva, pa baterija deluje dosta logican faktor motivacije. :)
 
Samsung’s Exynos 2200 will still make an appearance in the upcoming Samsung Galaxy S22 series, despite rumors to the contrary. A tipster with a reliable track record says that the E2200 will be headed to Galaxy S22 models in Europe and Russia, while the Snapdragon 898 will be fitted to Galaxy S22 models in all other markets.

Def će se sada lakše nabavljati snapdragon.. no pitanje da li će ovog puta biti bolji od exynosa.
 
Nisi me shvatio, rekao sam dobicemo novi note sa drugim imenom, a to je s22ultra, na to sam mislio @StarLord
@magicna_ruka za sad kamera, olovka i nova amd grafika.
I da, ja ocekujem kod mene battery drain od februara, najkasnije marta :D
Sa s20u na s21u je vredelo da se predje, prvenstveno zbog fokusa, 120hz u qhd rezimu, dosta bolji exy 2100, baterije. Samo se nadam da nece imati problema kao pocetne serije s21, nego ce napokon sve biti okej.
Ja znam prvog clana koji ce uzeti s22 seriju :D :D
I ja znam prvog koji će uzeti u SD izvedbi 😇🤗🙃
 
I to je moguce... Sto se tice grafike, ovog puta tesko da ce SD biti u prednosti, onda jos ostaje da malo srede modem u Exynos-u (na dobrom su putu, sudeci po 2100) i nece biti razloga da se ide na SD verziju bez adekvatne garancije. Licno, negde u martu verovatno idem na S22+ Exy ili A73, koji ce valjda dobiti osakacenu verziju Exy2200, navodno oko 30% slabija grafika, bez Cortex X2 jezgra... Sto mi je sasvim dovoljno za WoT (jedina igra koju igram).
 
Ja cenim egal. I losiju autononiju na 2200...
 
Par bodova gore ili dole iskreno manje bitno u sintetici, ogromno pitanje biće baterija. Apple je od kompanije koje su svi drkali zbog baterije došla na apsolutni vrh po istom pitanju..
 
^Za naslednika SD888 se spominje da ce biti jos gori sto se tice zagrevanja i autonomije, tako da Exynos ima sansu da mu stane na crtu ako jos malo srede modem. A15 Bionic ce biti najbolji SoC i sledece godine, naravno do izlaska A16.
 
Da li je neko spominjao cene ?
Koliko bi mogao da kosta 22+ ?
 
Nazad
Vrh Dno