Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@spinks @KlinsmanSU posto "lupate" does not contribute, recite sta nije tacno u mojoj izjavi? Da li treba da uradim SS da ide HD verzija na 112? A sto se tice drugacije seme vec smo utvrdili da pustaju novu semu vdsl/optika korisnicima u pojedinim naseljima/opstinama sirom zemlje.
 
@spinks @KlinsmanSU posto "lupate" does not contribute, recite sta nije tacno u mojoj izjavi? Da li treba da uradim SS da ide HD verzija na 112? A sto se tice drugacije seme vec smo utvrdili da pustaju novu semu vdsl/optika korisnicima u pojedinim naseljima/opstinama sirom zemlje.
Prvo lupaj ti sada
Moj emotikon se odnosi na mts a ne na tebe
I ne želim da se ni sa kime svadbama
Moj Q11 a imam ih tri rade SUPER
 
Prvo lupaj ti sada
Moj emotikon se odnosi na mts a ne na tebe
I ne želim da se ni sa kime svadbama
Moj Q11 a imam ih tri rade SUPER
Stavio sam "lupate", u smislu kliknuti.
Niko se ne svadja, to mi nije ni bila namera, samo sam hteo da vidim sta nije tacno u mojoj poruci, da ispravimo! I ja imam Q11 koji radi super. A ovi iz mts valjda ce jednog dana da ispeglaju ovu semu + aplikacije...
 
Da, i pokrece se normalno samo nemam nalog jer sam na Supernova kablovskoj :D
 
Onda verovatno mora samo ATV box, moj to nije. I kod mene se pokrene ali izbaci poruku.
 
@iMilan Ne vredi, neki ljudi ne mogu/nece da shvate sistem "like" i generalno reputacije, navikni se ;)
 
Moracu da se naviknem 😃Briga me za virtuelne poene, mislio sam da sam nesto pogresno rekao, ali proverih kod jos nekog za poziciju 112 i HD.

@shamanNS ja sam onda ovih 2% hahaha, mislim u pocetku nisam provalio sta znace dok nisam "hover over" svakog smajlica...

Idemo dalje, nema ljutnje!
 
Samo bog zna......... Od pre neki dan ( i dalje) na mom HPH07 stb Euronews s*bija ide HD na 112, dok na starom Q11 ide SD. Tako da izgleda ni oni ne znaju sta rade i kako ce ovo da izvrse.... Znaci imamo razlicitu semu za adsl i vdsl/optika korisnike (na posebnim lokacijama) + posebna sema za HPH07 korisnike 🤪
Prosle nedelje sam bio kod druga, ima optiku box3 plus paket i hph07 stb-ove, izmenjene pozicije kanala, npr.rts1 hd na poziciji 101. Kod rodjaka takodje optika i hph07 stb-ovi na max paketu je i izmenjene pozicije kanala. Ja sam na optici imam hph07 stb-ove i start paket i nije mi nista menjano. Mislim da promena dolazi ko je na vecim paketima? Druge logike nema, ovo pricam za optiku jer sam to proverio i uocio. Za vdsl i adsl nznm?
 
Izvinjavam se ako je pitanje već bilo,

Da li (i kako) hph07 može da se setuje za propuštanje (passthrough) zvuka tv kanala,
i da li na CNBC kanalu (pozicija 672) daje Dolby Digital 2.0 zvuk?

Q11 prikazuje DD logo
LG TV info prikazuje "Dolby Audio"
Denon AVR prikazuje DD (2.0)
 

Prilozi

  • 1 Q11 Settings.jpg
    1 Q11 Settings.jpg
    50.7 KB · Pregleda: 48
  • 2 TV Settings.jpg
    2 TV Settings.jpg
    73.1 KB · Pregleda: 48
  • 3 CNBC (672) - Dolby Digital 2.0.jpg
    3 CNBC (672) - Dolby Digital 2.0.jpg
    161.5 KB · Pregleda: 46
Danas sam updateovao smart tv aplikaciju na verziju 1.0.1, cini mi se da radk dosta stabilnije, kakva su vasa iskustva do sada sa novom verzijom?
Pozdrav
Jel dobio Cartoon Network srpski audio, kao i na Supernovoj i SBBu?
Ja sam na sbb-u, nemam srpski audio na cartoon network?
 
Poslednja izmena:
Prosle nedelje sam bio kod druga, ima optiku box3 plus paket i hph07 stb-ove, izmenjene pozicije kanala, npr.rts1 hd na poziciji 101. Kod rodjaka takodje optika i hph07 stb-ovi na max paketu je i izmenjene pozicije kanala. Ja sam na optici imam hph07 stb-ove i start paket i nije mi nista menjano. Mislim da promena dolazi ko je na vecim paketima? Druge logike nema, ovo pricam za optiku jer sam to proverio i uocio. Za vdsl i adsl nznm?
kada sam ih pitao za te promene rekli su da zavise od paketa koji koristis
to je bilo pre par dana i pisao sam o tome
 
Box 4 plavi optika. U zadnjih mesec dana nekoliko promena pozicija. Premeštanje na svakih 5 dana, bez ikakve najave/informacije i dalje.
 
Box 4 plavi optika. U zadnjih mesec dana nekoliko promena pozicija. Premeštanje na svakih 5 dana, bez ikakve najave/informacije i dalje.
ja sam box 4 beli optika i onaj max tv paket
kako mi je rekla iz CC raspored - premestanje - kanala zavisi od tv paketa koji imas
tako je meni receno kad sam se raspitivao za HD kanale
ako je mene lagala , ja lazem vas
 
Pošto sam ja tek sinoć instalirao ovu 1.0.1 apk, stariju nisam jer nisam imao android tv. Danas je prekidala kao da nema signala 10x. Wifi je iza tv-a, nema problema tv-a u konekciji, tako da je do apk...
 
1.0.1 ne mode da se instalira kao sidelaoding na Sony TV. 1.0.0 je mogla.
 
Ne može ažuriranje sa 1.0.0 na 1.0.1, može kao nova aplikacija.
 
Ja sam samo instalirao sa store-a. I odmah je bila ta verzija.
 
Ipak sam uspeo da instaliram 1.0.1. na Sony TV. Nesto malo je bolje, ali je daleko od dobrog. Sporo reaguje na promenu kanala, nije jasno sta je HD a sta nije... HD kanali nemaju oznaku na info baru da su HD. Neke kanale ne moze da povuce i po 5-6 sekundi, neki se koce...
Ono sto je dodato u 1.0.1. je biranje kvaliteta striminga - low, mediu, high, ali ne pise koliko je koji. Ima tu jos dosta da se radi.
 
Da li zna neko zasto kada se pojavi podsetnik (za neki film, seriju, emisiju...) ne moze da se predje na taj kanal pritiskom na OK na daljinskom? Mora da se ide na "Otkazi", pa onda rucno da se nadje taj kanal.
 
Apdejtovah Iris smart.Kvalitet slike je ostao isti, u smisu da je EON i dalje bolji.
I dalje koci na Arena kanalima.Sve u svemu, nista krucijalno nije sredjeno.
Na Shieldu,sve leti,brzina promene kanala je veoma brza,mozda jos brza nego pre.
 
Juce sam kupio prvi smart tv, Samsung UE43AU7172UXXH, da li postoji mogucnost da sve radim preko njegovog daljinskog, da mi MTS-ov nije potreban? Pokusao sam vise puta da podesim da mogu da prebacujem kanale preko daljinskog od TV-a, ali bez uspeha.
 
Ne moze jer mts-ov boks ne podrzava hdmi-cec, jedino sto mozes ako mts-ov daljinac moze da se programira za tv pa da imas osnovne funkcije power on/off, vol +- i odabira izvora.
 
Jel ovo normalno da neke kanale imam na 3 mesta, razumem da ima SD i HD verzija ali Arene i Superstar imam 3 puta.
 
Treba za koji dan tehničari da mi montiraju dodatni stb, imam samo jedan i to onaj stari beli, da li su kome ovaj najnoviji oni direktno privezali bez lan kabla nego na wifi, ne mislim na android opcije i tome slično nego samo na čisto kao tv uređaj ili ste vi to sami odradili (pojedinci koji su to odradili). Da znam da ih to priupitam da urade ako budu hteli ili želeli pošto mi malo nezgodno za provlačenje kabla do mesta gde treba da bude drugi stb instaliran.
 
Cao svima.

Meni je danas ugradjen MTS BOX 3 paket - START. Znaci samo bazična ponuda kanala.
Ali, kada sam krenula da listam vidim da su mi otkucani svi kanali iz MAX ponude, tipa HBO 1,2,3 i slično.
Mi imamo ugovor na 2 godine, 12 meseci po dinar i posle standardna cena od 2945 dinara.
Treba li odmah da prijavim da su mi otkljucali kanale ili ne? Ne zelim nista dodatno da placam, ali je ektra sto imam svasta sada u ponudi.
Nisam sigurna ima li neki promotivni period pa ce sve te dodatne kanale da mi isključe?
Koliko sam videla, komsije imaju isti problem, oni su stariji ljudi i nisu to ni primetili. Ne bi da ih neko odere zbog neznanja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno