Šta je novo?

Sony televizori

Bolje gledaj ako možeš XH90 seriju...
 
Znaci da izbegavam te izlozbene primerke?
Znaci da izbegavam te izlozbene primerke?
 
Poslednja izmena:
Kako proveriti koliko je tv ukupno radio? Sutra bih trebao uzeti 9077 pa da proverim da li su me lagali. Videh danas kutiju od "mog" primerka, pojma nemam da li je otvorena jer se otvara odozdo.
 
Stigao danas KD 55XH9077. Uradio sam dijagnostiku, izasle sve nule, nije izlozbeni primerak. Zanima me ako neko zna kakva je procedura za produzenje garancije (jos 3 godine proizvodjaca)? Registrovao sam uredjaj, ali mi trazi neki aktivacioni kod koji se nalazi "na poleđini kartice ispod sivog sloja koji treba da izgrebete" koju ja nemam. Tv sam kupio preko online WW prodavnice, tako da imam samo Ugovor o prodaji na daljinu i propratna uputstva koja su dosla uz sam tv
 
Stigao danas KD 55XH9077. Uradio sam dijagnostiku, izasle sve nule, nije izlozbeni primerak. Zanima me ako neko zna kakva je procedura za produzenje garancije (jos 3 godine proizvodjaca)? Registrovao sam uredjaj, ali mi trazi neki aktivacioni kod koji se nalazi "na poleđini kartice ispod sivog sloja koji treba da izgrebete" koju ja nemam. Tv sam kupio preko online WW prodavnice, tako da imam samo Ugovor o prodaji na daljinu i propratna uputstva koja su dosla uz sam tv
Za mene je Gigatron poslao Sony-ju šta treba, pa mi prosledili taj kod.
Posle sam sam obavio prijavu.
 
Poslao sam mail WW, nadam se da ce mi poslati kod uskoro. Hvala na odgovoru :)
 
Ja sam zvao telefonom, izvinjavali se kao zaboravili da pošalju... slikali kod i pustili sliku na vajber.
 
Juče sam ih odmah kontaktirao mejlom, objasnio sam sve u vezi aktivacionog koda i produžene garancije i zamolio ih da mi pošalju što pre, odnosno do kraja dana ili eventualno do kraja vikenda, pošto se akcija završava u ponedeljak. Ali gospoda iz korisničke podrške petkom završavaju pre 17h dok ne rade vikendom.
Danas sam poslao mejl i proizvođaču, sa skrinšatovima komunikacije sa prodavcem, sa molbom da mi uvaže garanciju ako mi stigne kod u ponedeljak, eventualno utorak, pošto akcija važi do 15.11.2021. god.
 

Prilozi

  • mail 3.png
    mail 3.png
    18.9 KB · Pregleda: 32
Juče sam ih odmah kontaktirao mejlom, objasnio sam sve u vezi aktivacionog koda i produžene garancije i zamolio ih da mi pošalju što pre, odnosno do kraja dana ili eventualno do kraja vikenda, pošto se akcija završava u ponedeljak. Ali gospoda iz korisničke podrške petkom završavaju pre 17h dok ne rade vikendom.
Danas sam poslao mejl i proizvođaču, sa skrinšatovima komunikacije sa prodavcem, sa molbom da mi uvaže garanciju ako mi stigne kod u ponedeljak, eventualno utorak, pošto akcija važi do 15.11.2021. god.
Надам се да то важи за дан када је купљен(до 15 - ог), јер мени стиже ТВ у понедељак, биће весело ако извисим за гаранцију 😂
 
Inače, zaboravih u originalnom postu da napišem, sa najnovijim fw kao posledica prelaska na novi Android sada je moguće samo ubosti USB (3.0 port naravno) to eth gigabit i lan adapter, ja imao jedan od dell laptops, isprobah... Nebo i zemlja. Pošto kao i kod LGa i Sony je stavio 100mbs lan modul... U 99% slučajeva vam gigabit neće trebati, pogotovo ko koristi preko WiFi a ne kablom, ali za ljude koji imaju i gigabit net, ili plex media server, unc share sa filmovima, zaista znači. Takođe steam link I jos neka čudesa svakako mogu imati benefit. Možda je bilo već reči o ovome, u kom slučaju se izvinjavam.
Da li si ovo uspeo kao plug and play ili si nešto podešavao? Kupih neki TP link ue305 l i neće.
 
Da li si ovo uspeo kao plug and play ili si nešto podešavao? Kupih neki TP link ue305 l i neće.
Mora najnoviji fw. Na starom fw/staroj verziji android a ne radi. Inače neki genericka dell USB 3.0 to ether et adapter je u pitanju.
 
Da, najnoviji je fw. Proverio sam.
Čitao sam da ue300 radi, ali za 305 nije bilo info (mislio sam da je razlika samo u boji jer je isti chip, ali evidentno nije tako).
 
Надам се да то важи за дан када је купљен(до 15 - ог), јер мени стиже ТВ у понедељак, биће весело ако извисим за гаранцију 😂
Odgovorila mi Sonijeva korisnicka podrska:

"Ako u trenutku kupnje na Vaš model televizora u određenoj prodavnici važi promocija za besplatnu produženu garanciju, prodavnica Vam je dužna dati aktivacioni kod. Nezavisno o tome do kad važi promocija, važno je da je promocija važila u trenutku kad ste kupili televizor i da imate račun kojim to možete da potvrdite."

Tako da si obezbedjen sto se tice produzene garancije. Ja juce cimao opet WW, na kraju mi poslali aktivacioni kod, registrovao uredjaj i poslali mi ugovor o servisiranju na mail. Uz malo cimanja sve se zavrsilo kako treba
 
U tehnomaniji ga nema vise na stanju, vidim da ima na dijasporashop.
Da li je neko kupovao od njih, nesto mi ne uliva poverenje?
 
U tehnomaniji ga nema vise na stanju, vidim da ima na dijasporashop.
Da li je neko kupovao od njih, nesto mi ne uliva poverenje?
Нема код њих на стању, мени вратили новац пре неких 7 - 8 дана јер више није доступан ни код добављача, није им сајт ажуриран иако пише да имају...
 
Prosto mi je neverovatno da 49" model ima G energetski razred, čak i po novoj skali.
Ako je po novoj skali, trebalo bi da postoji QR u gornjem desnom uglu nalepnice preko kojeg se može pristupiti informacijama o proizvodu.
Kod stare skale nema QR koda i počinje sa A+++. Nova počinje od A.

Ja imam 55xh80 i nemam osećaj da je veliki potrošač.
 
Aman bre, kakve veze ima koje slovo stoji, samo su uradili denominaciju. Da poskidaju silne pluseve. Kao kada skineš nule sa novčanica. A novac i dalje nema vrednost :)
 
Tehnomahija u Promenadi, NS imate par komada neotvorenih XH9096 55. Kutije stoje neotvorene na onoj velikoj gomili gde su naslagani razni modeli. Drugar i ja danas gledali prepodne. Jeste da je firma ne bas za pozeleti ali krastavac ako je nekome bas stalo da uzme taj model tv ima ga tamo.
 
Evo da potvrdim da tp link ue300 radi - plug and play. Ue305 uprkos isto čipu kao i u ue300 ne radi.
Mislim da je poenta gledati chromeos podršku.
 
Vec nekih 11 mjeseci imamo kd55xh80, prvih sedam mjeseci bilo je fantasticno iskustvo, nakon toga se javljaju problemi sa 5ghz wifi mrezom, stalno diskonektovanje koje traje do danas.

Probao sam sve tips and tricks koje je google ponudio, reddit, razni forumi, sonyeva oficijelna podrska (oni su smatrali da trebaju staviti novi wifi modul, ali ni to nije rijesilo problem), trenutno cekam na neki feedback od njih, ali oni cini mi se ne znaju bas sta da rade.

Da li se neko od vas mozda susretao sa ovakvom ili slicnom pojavom? Dakle, 2.4 ghz wifi radi vrlo dobro, dok 5 ghz ima dosta problema. Jedina stvar koja prividno popravi stanje je mijenjanje kanala za 5 ghz mrezu, ali i to bude kratkog daha.

Pitao sam na dosta foruma, po fb i slicno, pa sorry ako je neko vec citao isto i smoren je pricom :D
 
Нисам сигуран да има неке веза са 5г мрежом али можда ти помогне имао сам сличан проблем.Да ли си пробао да пребациш у подешавањима телевизора на аутоматско ажурирање времена?
 
Nazad
Vrh Dno