Šta je novo?

Laptop Gaming laptop do ~1500e

Koji laptop kupiti?

[Miki]

Čuven
Učlanjen(a)
05.06.2001
Poruke
2,793
Poena
725
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Posto mi je desktop PC rezervisan i ide na dobos jer mi treba mobilnost gledam sta kupiti od laptopova za cenu iz naslova.

Domaca ponuda je kriminalna sa cenama pa je jedina druga opcija KP.

Da li imate neke predloge sta je najbolje za ovaj novac u ovom trenutku?

Ovo mi izgleda kao OK laptop skroz, sto se specifikacija tice:
Asus TUF Gaming A15 FA506QM-HN016 15.6" Full HD AMD Ryzen 7 5800H 16GB SSD 512GB RTX 3060 6GB GDDR6 - 1200 eura.
Video sam da nije ni blizu ROGova, ali je sve ostalo preskupo :).
 
Не знам колико су поправили овогодишњи модел TUF - а, претходни је био очајан ем су га оцрнили јутјубери скоро сви, ем познајем лика који га је пазарио, нисам сигуран дал га је препродао или бацио(благо речено је незадовољан), причају да су поправили знатно хлађење сада у односу на прошлогодишњи модел
Да не тупим погледај доступност и цене за овогодишњи Lenovo Legion 5,5 pro, Hp Omen, ако се нађеш у цени сигурно су бољи избор поготову ако ти ова машина мења десктоп рачунар(користи се за дужи гејминг итд)
Лично користим Zephyrus g14(2021)и задовољан сам али g14 и g15 су доста скупљи...
 
prelistaj ovu temu
 
Nećeš se usrećiti puno sa mobilnošću ni sa gotovo 16 inča. Za dve sedmice ću verovatno biti u Srbiji i imati ovaj novi G14 za oglase, pa ako ti dodatnih ~250e na cenu ne predstavlja problem, prati iste ;)
 
:D
Kad sam rekao mobilnost mislio sam da mogu da uzmem ceo komp i prenesem u drugu sobu, ponesem sa sobom na put da mogu i da opikam neku igru :).
Za ovu cenu sam nasao TUF 2021 sa 3060 grafom, Legion sa 2070. Koliko procitah TUF su lepo unapredili (navodno). Tako da ipak ima nekog izbora.
 
Da ne otvaram novu temu iskoristicu ovu da vas pitam za preporuku

Drugar je kupio pre 7-8 meseci u Tehnomaniji HP Omen sledece specifikacije
  • Ekran: 17,3" IPS, 144 Hz,
  • Procesor: Intel Core i7-10750H Hexa Core
  • Memorija: 16 GB DDR4 - 2933 MHz SDRAM
  • Hard disk: 1 TB PCIe NVMe M.2 SSD
  • Grafička karta: NVIDIA GeForce RTX 2070 Super
Posle nekoliko meseci doslo je do problema sa ekranom, pojavile se neke ljubicaste fleke. Reklamirao je zamenili su ekran. Tek onda krecu problemi posle nepunih mesec dana. Laptop se pregreva, ekran opet luduje itd. Reklamirao je ponovo laptop i posle nekog vremena reklamacija je prihvacena, zatrazio je nov. Posto taj model vise nemaju u ponudi a uvoz je stao ponudili su mu da ceka ili da dobije pare nazad. Uzeo je pare nazad i sada hoce da kupi nov laptop za Gaming iskljucivo.

Predlozite sta kupiti i gde da bude u ovoj klasi i cena da bude tako oko 200 hiljada.
 
17" ima ovako nesto...slabija grafika i manje rama, ali svakako isto jaka masina...i ima 17" 144hz... :)


Onaj prvi sto sam predlozio je jaci, ovaj je jefitniji, pa neka vidi sta mu vise odgovara... :)
 
Nazad
Vrh Dno