Šta je novo?

Grand Theft Auto: The Trilogy Remastered

Remake/remaster šta god... Radije bih da se to uradi sa npr. The Saboteur. GTA WWII, kako volim da je nazivam, toliko je zbrzana da mnogi detalji nisu ugledali svetlost dana za razliku od bugova. GTA Trilogija je obično šminkanje, The Saboteur remake bi bio potpuno nova igra koja bi zaista mogla da se odigra bez da se ruši svakih pola sata.
 
Crash jeste remake, ali je 99% "identican" originalu. Zato sme da se naziva i remaster.

Dok imas RE2 i RE3 koji su takodje remake, ali totalno razliciti od originala. Ne mogu nikako da se nazivaju remaster.
Mislim da mesas pojmove, odnosno pokusavas da ih mesas iako i sam znas razliku izmedju remake-a i remastera... :)

REMASTER- Ako se ubacuju dodatne hd teksture, peglaju se bagovi koji uticu na sam gameplay (problemi sa m&k) i osposobljava rad na modernim masinama (vece rezolucije) sa originalnim endzinom/igrom
REMAKE - Ako ide ground up u novom endzinu, pri cemu se maksimalno trude da budu sto blizi originalu (ali opet ubacuju neke druge gameplay elemente, ubacuju dodatni sadrzaj koji prvobitno nisu mogli)
Ako kazu da je GTA remaster - onda se podrazumeva ovo prvo. (sto realno je i za ocekivati od R*). Ono za cim dugo kukaju je RDR1 remake u RDR2 endzinu, sto su mnogi prizeljkivali i za OG GTA trilogiju... Blazi "remaster" RDR1 odnosno hd edition je vec na Xbox-u...

A ono sto su recimo radili sa FF VII iako je u osnovi remake licno vise bih nazvao "reimagination" - jer je dosta toga promenjeno i neke stvari su ubacene jer dizajneri nisu mogli prvobitnu viziju da implementiraju zbog tehnickih limita. Tako da je i to vrlo "iffy" teritorija izmedju remake-reimagination... (mada bih rekao da je potonje jer se sadrzaj dosta vise menjao)

Homeworld 1&2 - remasteri (hw2 endizn, peglan og source kod)
Baldur's gate EE, Planescape EE- "hd remasteri" (og endzin, dodatno peglan za nove masine, uz razlicite zakrpe koje su fanovi godinama primenjivali - npr. baldurs gate+ big world project patch )
Mass Effect trilogy LE - remaster

Mafia 1 DE- remake
Crash BC N.Sane - remake

"novi" Grim Fandango, Escape from Monkey Island, Day of the Tentacle - remake + remaster (ko je igrao zna da na jednom tasteru mozes da se prebacujes izmedju 2 verzije)

WC3+tft - neuspeli HD remaster gde samo oni znaju sta su pokusali sa onim jadnim reskinom...

Inace sadrzajno smatram da remake i remaster treba da budu jednaki, eventualno da se ubaci sadrzaj koji je originalno bio zamisljen ali nije stigao da bude ubacen kao npr. sa SW KOTOR restoration mod. A ne ovo sto woke/sjw jadnici sada pokusavaju da uguraju u planirani remake...

Nadam se da si shvatio poentu... :p
 
Poslednja izmena:
Ne mesam, namerno sam tako napisao, nema potrebe meni da objasnjavas. :D
Jasno je svima sta je Remaster, ali Remake ima dva podtipa...

Dakle:
1) Remaster
2) Remake identican originalu (zvanicno dozvoljeno nazivati Remaster, kao sto se vode N. Sane Trilogy, Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2, itd)
3) Remake koji nije identican originalu (Reimagining)
 
Onda je rimejk gaddemit! :D
 
Ma kako god da ga nazovu, ako samo metnu HD ili 4K teksture, to neće vredeti ničemu, videti kako je Mafija 2 odrađena.

Ako se već potrude i odrade iznova sve, sa novom grafikom, engine-om, sa novim mehanikama, videti Mafiju 1 kako je urađena, e za takav posao vredi dati 50+ evra.
 
Aj nešto konkretno da se postavi... Neko dejta majnovao. Al' što je najgore, sad kad vidite zahtevnost, ima još gore da se prepirete. :D


Minimum requirements:

  • Intel Core i5-2700K / AMD FX-6300
  • Nvidia GeForce GTX 760 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB
  • 8 GB RAM
  • 45 GB Storage Space
  • Windows 10
Recommended:

  • Intel Core i7-6600K / AMD Ryzen 5 2600
  • Nvidia GeForce GTX 970 4GB / AMD Radeon RX 570 4GB
  • 16 GB RAM
  • 45 GB Storage Space
  • Windows 10

 
Bolje da su uradili Liberty City Stories, Vice City Stories i Chinatown Wars za PC. LCS postoji u nekoj fan port veriji, to sam odigrao prošle godine i dobra je, ali ove dve nisam, a da jurim PSP ili igram na telefonu mi ne pada na pamet.
 
Deluje mi da ljudi imaju prevelika ocekivanja za ovaj "remaster".Da je projekat bio ambiciozniji verujem i da bi cena za trilogiju bila veca od tih 50$.
Voleo bih da gresim ali sam ubedjen da ce na kraju i tih 50$ koje traze biti previse...
 
Bolje da su uradili Liberty City Stories, Vice City Stories i Chinatown Wars za PC. LCS postoji u nekoj fan port veriji, to sam odigrao prošle godine i dobra je, ali ove dve nisam, a da jurim PSP ili igram na telefonu mi ne pada na pamet.
Isto razmišljamo. Nego, nisam pratio razvoj LCS i VCS modova već duže vreme. Jedan od njih je "stao" na oko 50%, drugi išao skoro do kraja pa i on "zapeo". Kako se spekulisalo da na kraju neće ni biti završeni, digao sam ruke. Ne znam je li se otad nešto promenilo. Ostaje jedino preko PSemu.
 
Isto razmišljamo. Nego, nisam pratio razvoj LCS i VCS modova već duže vreme. Jedan od njih je "stao" na oko 50%, drugi išao skoro do kraja pa i on "zapeo". Kako se spekulisalo da na kraju neće ni biti završeni, digao sam ruke. Ne znam je li se otad nešto promenilo. Ostaje jedino preko PSemu.

LCS je kompletiran, ali je obrisan sa GTAForums, pa potraži negde.
 
Ne znam na šta tačno misliš, a ja samo hoću da kažem da sam odigrao kompletnu LCS igru na računaru.
 
Neka moja očekivanja su, među ostalima, da vidim Karla na kafi kod drugarica, Kendi u akciji (poželjno sa Tomijem) i da Klod konačno progovori.
 
ako bude kao mafia DE i ako eu verzija bude imala lokalizaciju na cro, naški ne ocekujem kupujem odmah

ako bude kao mafija DE pucace serveri prvih dve nedelje koliko ce ljudi da se primi
 
Nista kod njih ne curi "slucajno", vec planski za dizanje hajpa... Bice ovo cash grab, uz GTA V "next gen edition".
Izgleda da smo udaljeni od GTA 6 jos nekoliko godina.

@emaremare
Smanji dozivljaj jer ces se razocarati...
Ako mislis na Mafiju 1 DE, nece biti takav remaster... Ako su ti na umu Mafia 2 i 3, onda hoce...

 
Staru grafiku? Ma daj, pa sta mi onda rade remaster... :mad:
 
Pa remaster i jeste samo peglanje, za novu grafiku bi radili remake.
 
Nista kod njih ne curi "slucajno", vec planski za dizanje hajpa... Bice ovo cash grab, uz GTA V "next gen edition".
Izgleda da smo udaljeni od GTA 6 jos nekoliko godina.

@emaremare
Smanji dozivljaj jer ces se razocarati...
Ako mislis na Mafiju 1 DE, nece biti takav remaster... Ako su ti na umu Mafia 2 i 3, onda hoce...

onda nista, remake remaster reimagination citao sam tvoje i radiceve postove... neka izadje pa ce odlucim po otiscima sa neta i foruma
 
Obzirom da je GTAV E&E totalna glupost sa drugom bojom tablica na kolima (ne znam da li ima jos neka promena) plasim se da ce se dosta srozati kod gejmera ako se i za ovaj remaster ispostavi da je glupost. U ovom slucaju su za to krivi sami gejmeri ali opet...
Pocinje Rockstar da poceca na ostale sakalske kompanije. Jedna od par stvari koja ih jos uvek deli od ostalih kompanija je sto ne lazu i sto su iskreni u trailerima tako da cemo mozda vec za 2 dana da vidimo na cemu smo sa ovim remasterom.
 
Definicija remastera. :)
 
11. novembar (konzole i pc)


Izgleda skroz ok za remaster. Nije totalni overhaul kao sto su se neki nadali, ali izgleda bolje od ocekivanog. Jedino mi se ne svidja cena ($60). Al gledajuci koliko Nintendo naplacuje za "remastere" kao sto je Skyward Sword HD i da je ovo ipak Take-Two, $60 je i bilo ocekivano.
 
Ne znam šta da mislim. Ovo mu dođe negde između remastera i remakea.
Vice City izgleda kao Fortnite. Ne sviđa mi se baš art style, mada će moći bolje da se sudi kroz gameplay.
 
Jedna stvar je sigurna - ujedinice generacije igraca od pre 20 godina i ove danasnje, da mozemo da delimo iste price i traume o misiji sa RC heikopterom i sl.
 
Jedna stvar je sigurna - ujedinice generacije igraca od pre 20 godina i ove danasnje, da mozemo da delimo iste price i traume o misiji sa RC heikopterom i sl.
Verujem da je ta famozna misija mnogo laksa ako se igra na gamepadu nego k&m
 
Verujem da je ta famozna misija mnogo laksa ako se igra na gamepadu nego k&m
Da ti pravo kazem - nisam nikada imao problem sa istom, kao ni sa onom Mafia trkom. Ali sam vazda imao gamepad. :) Tako da - true that!
 
Nazad
Vrh Dno