Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Cekaj more ode ti na "stranu". Kakve veze ima Breville Barista Express sa Breville Barista Max? Dva razlicita uredjaja iste firme. I izgledom ne liče!

Pricamo o BRENDU, firmi a ne o aparatima.

Malo sam se zaneo ;), ali nisi ispratio osnovno.
Ime zbunjuje ali to NIJE ISTA FIRMA.

Ovaj Max nećeš naći ovde:

Ali ovde hoćeš:

Ove dve firme imaju zajedničko samo ime (u zavisnosti od tržišta)...
Ja sam hteo da kupim pa sam proveravao i čisto da se neko ne zaleti. Da li je dobar ili ne, ne znam nema dovoljno info na netu.

Ovaj originalni Breville-SAGE je mnooogo zastupljeniji.
 
Haha Slayer :) ne znam. Decent je otisao, lepo smo se igrali, naucio sam bas dosta, ali sve je bio non sto eksperiment. Gledam u one chartove citam, menjam, malo mi je to postao preveliki pritisak, a iskreno ne moze da uradi bas sve :) Sad sam uzeo masinu za prosto uzivanje, mix dobre grupe, starog lever sistema i malog ECU unita koji kontrolise preinfuion pritisak (a kroz to i temperaturu). Veoma mi se dopada za sad, cisto uzivanje zaista.
 
Dzaba kad nema mogucnost naručivanja online....
Ako pričaš o Bloom-u, kod njih jedino online i može da se naruči online, pa onda ili preuzmeš u nekom od lokala ili se juriš s kuririma po kraju, šta ti manje mrsko...
Haha Slayer :) ne znam. Decent je otisao, lepo smo se igrali, naucio sam bas dosta, ali sve je bio non sto eksperiment. Gledam u one chartove citam, menjam, malo mi je to postao preveliki pritisak, a iskreno ne moze da uradi bas sve :) Sad sam uzeo masinu za prosto uzivanje, mix dobre grupe, starog lever sistema i malog ECU unita koji kontrolise preinfuion pritisak (a kroz to i temperaturu). Veoma mi se dopada za sad, cisto uzivanje zaista.
Kolika je bila doplata za grejač za šoljice? :D

Mnogo lepo deluje novi setup, a i zid nije loš.
 
U Lidlu od četvrtka, jel neko probao?
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-10-11 002831.png
    Screenshot 2021-10-11 002831.png
    329.2 KB · Pregleda: 106
Nisam, planiram, ali poznajući lidl mislim da su to samo rebrandirane Ristretto kapsule s obzirom i da su one strength 10.
 
Sta mislite o ovom mlinu za kafu, za nbeki pocetni nivo, imam Gaggia Viva Style
 
Ogroman je taj mlin za kucnu upotrebu.
Vijaj nesto manje.
P. S imamo iste aparate, 👍
 
Md15 nije loš. Ja ga imam vec nekih mesec, dva... Odradjuje mi solidno posao.
Poslao sam ti privatnu poruku.
 
Da li neko ima iskustva sa Lavazza jolie aparatom ili Gorenje ESCM15DBK? Imala sam DG, ali se pokvario, pa bih kupila drugi. Ova dva su trenutno na snizenju 45%.
 
Kolega je uzeo Lavazza na moj predlog i zadovoljan je. Kafa je bolja nego Nespesso. Kapsule imaju povoljno, ali nije preterano velik izbor
 
U njega mogu i Nespresso kapsule, iste su ili mogu samo Lavazza? Povoljan je bas, 8900 dinara.
 
Pa ne. Uzmes to ili Nespresso ako hoces sistem na kapsule.
Alternativa je da das vise para za full automatik koji ima mlin itd.
Za aparate "sa ruckom" i mlin ti takodje treba vise para.
U pomenutom budzet definitivo Lavazza
 
U Lidlu od četvrtka, jel neko probao?
Uzeh sada, na kutiji ipak stoji strength 8, takodje pozadi stoji Minges Kaffeerösterei GmbH umesto Euro-Caps B.V. koji je na Bellarom kapsulama, znaci ipak nije isti proizvodjac tj. kapsule :D
Sutra probam pa javljam.
 

Prilozi

  • photo_2021-10-14_21-25-21 (2).jpg
    photo_2021-10-14_21-25-21 (2).jpg
    156.3 KB · Pregleda: 41
  • photo_2021-10-14_21-25-21.jpg
    photo_2021-10-14_21-25-21.jpg
    190.8 KB · Pregleda: 42
Nisam odusevljen, note crne cokolade/drveta, ne znam ali mi ne lezi ovako kao espresso, mozda bi leglo bolje kao latte?

Takodje, ove kapsule nemaju aluminijum uopste kao sto Bellarom lidl kapsule imaju alu na vrhu/dnu, ova kapsula je potpuno plasticna osim vrha na kome se nalazi papir (verovatno neki mix papir + plastika).

Pitanje za vas koji koristite Nespresso duze od mene, da li potpuno plasticne kapsule stete apartu? S obzirom da su original (ali i dosta zamenskih kapsula) napravljene od aluminijuma.
 
Pa aluminijum je lakši za reciklažu. Verovatno ga zbog toga koriste. Moguće da ima i drugih razloga.
 
Ja sam razmisljao u pravcu toga da je plastika ipak cvrsca, te da je moguce da deo aparata koji "probija" kapsule je moguce ostetiti svakodnevnom upotrebom ovih plasticnih?
Evo sad izvukoh ove italijanske i Bellarom espresso kapsule, ova plasticna italijanska, na dnu ove 3 rupe i nisu bas lepo probijene, dok vrh nije uopste probijen, vec se ponasa kao filter...
 

Prilozi

  • PXL_20211015_173556854.jpg
    PXL_20211015_173556854.jpg
    272.3 KB · Pregleda: 30
  • PXL_20211015_173619967.jpg
    PXL_20211015_173619967.jpg
    148.9 KB · Pregleda: 44
Kad je već riječ o Brevillu tj. Sage, da li znate gdje je moguće kupiti ovaj filter aparat?


image.jpg
 
Mislim da nema kod nas.
Iz mog iskustva, najbolji aparat za filter kafu:

 
Nazad
Vrh Dno