Šta je novo?

Banka Intesa

Tako bi trebalo ali znajuci Intesu, nisam siguran da ce ici lako sutra.
 
Jel probao neko ovo skoro uvedeno uplaćivanje i isplaćivanje eura na bankomatima jel radi to kako treba?
Ja sam se u zadnjim mesecima načekao u redovima da bih uplatio eure na devizni račun, užas. A mobi banka to ima od pre sto godina.
 
Radi ali samo na 2 bankomata..tamo gde im je centrala u Milutina Milankovića i još u filijali u Goce Delčevoj.
 
@Gadjan probao ja početkom septembra. Visa dinarska kartica za logovanje, sve radi bez problema.
 
Za menjačnicu iz aplikacije su nešto zeznuli tako da ko ima problema nije jedini.
Mogu da kupim € i da prebacima na devizni račun ali kad hoću da prodam € i prebacim na tekući stalno mi nudi samo opciju "kupi" nema opcije "prodaj"

Na web portalu radi kako treba.
 
Meni radi. Mora da se dodirne narandžasti krug sa strelicama da se promeni sa kupi na prodaj.
 
Nemam nikakav narandžasti krug sa strelicama :unsure:

Na vrhu aplikacije kad uđem u menjačnicu imam EUR i RSD račune da menjam ali mi uvek nudi samo KUPI ne i PRODAJ kao na staroj verziji
 
Radi ali samo na 2 bankomata..tamo gde im je centrala u Milutina Milankovića i još u filijali u Goce Delčevoj.

Kako sad samo na dva kad su poslali svima obaveštenje sa pdf spiskom silnih bankomata po celom gradu?!

@Gadjan probao ja početkom septembra. Visa dinarska kartica za logovanje, sve radi bez problema.

Na kom bankomatu? Mene zanima uplata i isplata eura sa visa classic karticom, devizni račun. Da li to radi i da li nema nekih začkoljica bagova itd. Znači da nema nikakave provizije, isto kao na šalteru da legne koliko uplatim i to odmah.
 
Kako sad samo na dva kad su poslali svima obaveštenje sa pdf spiskom silnih bankomata po celom gradu?!

Na kom bankomatu? Mene zanima uplata i isplata eura sa visa classic karticom, devizni račun. Da li to radi i da li nema nekih začkoljica bagova itd. Znači da nema nikakave provizije, isto kao na šalteru da legne koliko uplatim i to odmah.
Jasno mi je zasto si zbunjen, ali mail je zestoka navlakusa i amaterizam (iako u principu nisu dali nikakvu dezinformaciju) - obrati paznju i detaljnije pogledaj PDF dokument koji su linkovali u mail-u i bice ti sve jasno.
 
Nemam nikakav narandžasti krug sa strelicama :unsure:

Na vrhu aplikacije kad uđem u menjačnicu imam EUR i RSD račune da menjam ali mi uvek nudi samo KUPI ne i PRODAJ kao na staroj verziji
Ja sam uvek koristio opciju "Kalkulator kurseva" iz menija tu imas prodaju i kupovinu (naradzasti krug :) ). A opcija "Transfer i Menjacnica" jeste samo transfer i prodaja koliko vidim.
 
Ja sam uvek koristio opciju "Kalkulator kurseva" iz menija tu imas prodaju i kupovinu (naradzasti krug :) ). A opcija "Transfer i Menjacnica" jeste samo transfer i prodaja koliko vidim.
Ne, bilo je ranije opcija KUPI/PRODAJ
Od ove nove verzije (6.0.4) su to zeznuli.
Rekoše mi preko TW da su upoznati sa tim bagom i da rade na rešavanju

Probaj iz tog dela "kursevi" da prodaš € na tekući račun i opet ćeš završiti na "Transferima" gde ćeš imati samo opciju Kupi
 
Ja sam uplaćivao eur na bankomatu u Milutina Milankovića.
Ubacio sam Visa Inspire, izlistao mi je sve devizne partije (moje, i one na koje sam ovlašćen), i dao mi da biram na koju uplaćujem.
Izlista brojeve računa, pa se unapred spremi, da znaš na koji ćeš.
Isplata - nisam probao. Sigurno može uz Visa Classic, ali ne znam da li ti nudi izbor računa, ili podrazumeva taj za koji je kartica vezana.
 
isto tako i kod mene
 
Notifikacije za kartice su i meni proradile. Ali obratite pažnju da isključivanje/uključivanje notifikacija ne radi iz aplikacije, već samo na web verziji. Listu transakcija na tekućem računu još uvek nisu sredili, pa se za proknjižene transakcije i dalje prikazuje samo "PLAĆANJE KARTICOM Kupovina Ime Prezime", a prodajno mesto se prikaže tek kad se klikne na transakciju (za neproknjižene transakcije i za sve transakcije na kreditnoj kartici, prikaz je normalan).
 
Da li mi moze neko reci koju sifru placanja da stavim za placanje prikljucka za gas, cale je prvu ratu platio u posti pod sifrom 189 na uplatnici sada bih ja placao online razmisljam da stavim 289 sa kojom placam Kablovsku i i Mobilni, racun im pocinje sa 265- zvao banku kaze mi operaterka da ne smeju da "navode" klijente koju sifru da stavljaju i da imam sifre na sajtu NBS al tamo nisam nasao.
I koju sifru stavljate za placanje Infostana i struje ?
 
Ako ne znaš koju bi šifru stavio, stavi 289. Za struju isto stavljam 289, a za Infostan bi trebalo da bude 222 (pošto je 122 na uplatnici, za elektronske transfere prva cifra je uvek 2 umesto 1). Ako ne prolazi 222, stavi 221.
 
Vazi, hvala na odgovoru, stavio sam 289, proslo je placanje.
 
Da li se novi eBanking (tj. Intesa Online) moze koristiti uporedo sa starim (kao sto je slucaj sa mBank, bar za neke od nas)? Ili se pristup starom ukida cim se pristupi novom?
 
Mislim da tu nema nekog pravila. Meni su pristup staroj aplikaciji automatski ukinuli nekoliko dana nakon aktivacije nove. Pristup starom Intesa Online servisu i dalje imam, ali bez mogućnosti plaćanja (samo uvid u promet računa i kartica). Nekim prijateljima nije ukinut pristup staroj aplikaciji i uporedo mogu da koriste obe.
 
Ja sam ih koristio paralelno, u punom kapacitetu.
 
Ljudi, jer pricamo o mBank aplikaciji ili Intesa Online (eBank)? Sto se tice mBank aplikacija, meni obije rade uporedo od samog pocetka, ali nisam puno ni petljao po novoj, jer je ocajno bagovita. Ali ako bih mogao zadrzati stari Intesa Online i prijeci na novi, cisto da isprobam, to bi bilo super (ne zelim da se osudim na novu mBank aplikaciju). To je bilo pitanje...
 
Hajde da se bolje izrazim. Meni stara mBank aplikacija ne radi uporedo sa novom, ali stari Intesa Online i dalje radi (ali bez mogućnosti plaćanja). Novi Intesa Online ti je već aktiviran prelaskom na novi Intesa mBank. Za logovanje ne postoji klasična kombinacija username/password, već se koriste ID korisnika i #withKey token, koji se generišu u novoj mBank aplikaciji, tako što na početnoj strani izabereš opciju #withKey, u donjem delu ekrana, pre logovanja na aplikaciju. Novom Intesa Online servisu pristupaš na https://intesaonline.bancaintesa.rs/web/logon .
 
Nazad
Vrh Dno