Šta je novo?

Playstation 5 - Gde kupiti?

Pa to je jedini pravi bundle, bio je i kod nas u pocetku za 74 000
 
12 komada bilo, prošlo za nepunih 15 minuta.
 
12 komada... Božemeprosti, ova distribucija PS5 liči na prethodnu godinu kada su se respiratori dopremali kako ko je bio koja rupa na svirali.
 
To je sve bio marketinški trik. 12 komada, od toga verovatno više od pola preko veze kupljeno.
 
To je sve bio marketinški trik. 12 komada, od toga verovatno više od pola preko veze kupljeno.

Dobro, ima i toga, ali opet je to sve na kašičicu...

Jutros čitam baš neki članak oko nestašice konzole i koliko se sve "skupilo", covid situacija plus koliki je uticaj ove godine nikad veće suša u Tajvanu imala na Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, jer je glavna nestašica za proizvodne pogone bila voda.
Onda je TSMC povećao cenu za 20% po čipu, a u tom momentu je i cena bakra oborila rekorde takođe uz nestašicu, a bakar su koristili za one prethodne hladnjake.

Uglavnom, Sony je krajem avgusta rekao da je "obezbedio" čipove za sebe, ali to je praktično rezervisano tek jer sama proizvodnja uz logistiku u debelom zaostatku. Oni su obećali normalizaciju tržišta za početak 2022. mada ti stručnjaci za tržište kažu da će se tek pravi razdor između ponude i potražnje prikazati pred praznike, jer kako oni sumnjaju kompanije "štede" proizvodnju za taj period kako bi uslovile veći profit za sebe jer će se prodavci tada najviše laktati da se izbore svoje jedinice, a biće šansa da proizvođači umanje gubitke.

Uglavnom, ne deluje da će se to unormaliti ikako.
 
Kojom magijom?
 
Fake 😎
Dokazi pa pošalji i meni jedan 😁
 
Pre sam video moj drugar jedan postavio ps5 samo otvoren i proban jel sve ok disk verziju na prodaju 550€.
 
Poklekao sam i ja, nek crknu maloprodaje 😂20210927_180702.jpg
 
Naravno, evo drugar i ja se vracamo iz Subotice upravo :D
 
^ Šta je CG, Crna gora, ili? :ROFLMAO:
 
Crna Gora, bilo je na sajtu jedno 30-60 min i kao ajde da probam i uzeh je. Bio sam u Srbiji za vikend, ali sam se vracao avionom pa nisam znao kako ide procedura sa povratom pdv-a a i nisam htio da se nosim sa konzolom pa sam odustao od radnji u Srb
 
Crna Gora, bilo je na sajtu jedno 30-60 min i kao ajde da probam i uzeh je. Bio sam u Srbiji za vikend, ali sam se vracao avionom pa nisam znao kako ide procedura sa povratom pdv-a a i nisam htio da se nosim sa konzolom pa sam odustao od radnji u Srb
Da si još uzeo i povrat PDV, to bi bukvalno bila "krađa"...
Ali to je neka realna slika koliko konzola stvarno košta i koliko se preprodavci (i legalni i ilegalni) ugrađuju u cenu kad izbace konzolu na prodaju ili na oglas na tržištu Srbije.
 
Procene su zabranjene na forumu, kao i oglasi van foruma predviđenog za to. Poruke obrisane.
 
Već druga nedelja non-stop na lageru dostupno za poručivanje:
Clipboard01.jpg

...što će reći da tražnja (bar pod ovim besmislenim ucenjivačkim uslovima) opada...
 
Čika_Kure ti si i dalje optimista :) Evo dana prvi stiže plata ima da ode i taj bundle.
 
Sigurni su procenili brzinu prodaje, taman dok stigne nova tura ovu polako prodaju, ne mora da se sve razgrabi za pola sata.
 
Nazad
Vrh Dno