Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Ma ne treba, nebitno, ni ne očekujem neki odgovor, kažu da može a zapravo ne može.
Malo preteruješ ali nema veze, nije ta tema ali nije ni toliko daleko, ne mora da se otvara nova tema, može sve da se obriše što se mene tiče, izvinjavam se na spamu.
Više trošimo vremena da li je tema nego o samom problemu, ako ima problem sa pogrešnom temom moderator će da reaguje, ne razumem što tebe toliko to frustrira.
 
Mislim da se počelo sa automatskim prestankom slanja računa u papirnom formatu, ako vide da si se logovao da vidiš račun barem jedanput, nebitno koja usluga je u pitanju.
Tu praksu je prvo uvela poreska uprava pre par godina, čim sam preuzeo prvo rešenje sa euprave više nije stizalo u papirnom formatu.
Evo recimo račun za struju mi ovaj mesec nije stigao prvi put, verovatno su i oni počeli sa time.
Pomenuti infostan i esanduce imaju opciju opt in, ali ničemu ne služi izgleda, tj. verovatno radi ako hoćeš da ti više ne šalju ali ako hoćeš da ti ponovo šalju tu je izgleda problem.
 
Само да потврдим, ако платим преко еУправе картицом, онда нема потребе било шта да носим у МУП од уплатница, само им кажем да погледају на еУправи, или како?
 
Само да потврдим, ако платим преко еУправе картицом, онда нема потребе било шта да носим у МУП од уплатница, само им кажем да погледају на еУправи, или како?
ne da ne moraš da im nosiš, nego ako bi i doneo, oni bi ti ih vratili, uz opasku kako već sve vide preko eUprave

isto kao i @brzibg, i ja sam se tri puta iskustveno uverio u to
 
Da, proverio 3x do sada lično.

ne da ne moraš da im nosiš, nego ako bi i doneo, oni bi ti ih vratili, uz opasku kako već sve vide preko eUprave

isto kao i @brzibg, i ja sam se tri puta iskustveno uverio u to

Хвала, народе.

Имам само још једно административно питање ако неко случајно зна да ми одговори, да ли се у случају да вадим пасош/личну у другој београдској општини пише позив на број за општину где живим или општину где документа вадим?
 
Mozes za opstinu gde vadis. Sigurno ne moras da nosis uplatnice ali mnogi se zahvala ako doneses posto proveru vrse na jednom kompu koji je vezan za net a ne na onom na kome rade u sistemu, bar je tako do skoro bilo i tako su objasnili.
 
Ostampao sam zahtev za podnosenje zahteva za dodelu elektronskog sertifikata. Postoji opcija da se adresa elektronske poste upise u sam sertifikat.

Da li je to neki preduslov za neke servise ili mozda neka prednost u odnosu na to da se upise samo JMBG?
 
Да ли неко има искуства са пропуштеним термином за ревакцинацију? На еУправи ми само избаци грешку са обавештењем да нисам исказао интересовање за прву дозу. Да одем на блеф без ичега?
Mozes za opstinu gde vadis. Sigurno ne moras da nosis uplatnice ali mnogi se zahvala ako doneses posto proveru vrse na jednom kompu koji je vezan za net a ne na onom na kome rade u sistemu, bar je tako do skoro bilo i tako su objasnili.
Само да потврдим да је све овако и ради, додајем да је могуће електронски сертификат могуће одмах извадити уз нову личну карту, без поновних долазака (радница на шалтеру је одштампала сва документа).
 
Ja sam propustio prvu dozu jer sam par dana pre toga bio pozitivan. Samo zakažeš ponovo, a kada je druga u pitanju - samo idi na punkt gde si i prvu dozu primio.
Ja sam imao peh da sam bio prehlađen za drugu dozu, pa me je lekarka na licumesta vratila kući. Rekli su mi da se čuva druga doza i da je ok doći bez prethodne najave.
 
Verujem da sada možeš da se vakcinišeš bez najave, na bilo kom punktu za vakcinaciju. Samo proveri koje vakcine su su gde dostupne, ukoliko (ne)želiš neku posebnu.
 
Ja sam letos samo banuo u DZ Zemun i završio sve za par min. Vrlo pristojni i uslužni, ne verujem da bi pravili problem za propušten termin za revakcinaciju. I revakcinaciju sam odradio par sati ranije nego što je pisalo u pozivu.
 
Ja sam preko E-uprave dobio poziv za treću dozu, navedeno je samo da se javim u Dom zdravlja, bez ikakvog termina, kao i da su sve vakcine dostupne.
 
Verujem da sada možeš da se vakcinišeš bez najave, na bilo kom punktu za vakcinaciju. Samo proveri koje vakcine su su gde dostupne, ukoliko (ne)želiš neku posebnu.

Upravo je ovo tacno i sustina, bilo kad (u radno vreme punkta), bilo koji punkt :)

Vazno je samo da je proslo vise od sest meseci i da punkt, koji vam odgovara, je sa vakcinom koju zelite da primite :)

Ispunjava se papir kao i za prvu dozu.
 
Skinuo sam sada citac zdravstvene knjizice (kartice!), i ovo sto sam ocitao je ocigledno zastarelo, tj. prikazuje mi da mi je isteklo osiguranje, a nije.
Tu ima neko kao dugme da se proveri (realno) stanje u RFZO bazi, ali to ne radi, tj. izbacuje gresku i trazi pin i nekakav sertifikat (?)
Secam se da je pre koju godinu kad je to izaslo bila prica da su to beskorisni komadi plastike , i da za "updateovanje" kartica mora da se nosi u RFZO :ROFLMAO:

pa me zanima da li neko zna jel se ista promenilo po tom pitanju ili je i dalje digitalizacija samo na papiru, da se ne izrazim drugacije..
kako da se dobije taj sertifikat, da li je moguce nesto uraditi po ovom pitanju bez saltera?
 
Kod mene radi provera zdravstvenog osiguranja.
Naravno, imam sertifikat na LK.
 
Celo jutro ne mogu da generisem podatke za consent id, ***** ti drzavu da ti *****. Vikendom ne rade kao i svi ostali drzavni paraziti.
 
krenuo sam da se registrujem na portal e uprave, ali sam ne znam ni sam kako propustio da zakačim obe strane lične karte, mislim da me je browser nešto zeznuo...registracija mi je odbijena, i u mailu stoji da ili ispravim podatke ili da se ponovo registrujem...pošto ne vidim način da to što nedostaje tamo editujem ponovo sam se registrovao sa istim mailom, ali sada ne dobijam potvrdu da je registracija prošla...sad ne znam da li da još malo sačekam, ili da probam da se po treću put regustrujem sa novim mailom? deluje da ako slučajno nešto pogrešiš kao da se sve zaglavi a uopšte ne vidim način kako da naknadno na portalu ubacim sliku lične karte :)

supruzi sam posle mene uradio sve kako valja, i ona je već dobila potvrdu...ja sam par sati nakon nje ponovo uradio registraciju i ništa...
 
Ekipa koliko traje zamena vozacke kada se podnese zahtev online?
Resio sam sertifikat, instalirao sve, potpis radi sutra mi istice vd.
I da, jel se dobija neka potvrda da je to regularno predato?
Hvala unapred. :)
 
Ne znam tačno, ali računaj jedno 7 dana, možda dodaj koji dan za isporuku. Ne znam koje opcije za podizanje imaš - da li samo šalju poštom ili možeš i da podigneš u lokalnom MUP-u.
Pozdrav
 
Postoje obe opcije, dolazi na adresu na kojoj si prijavljen i u mup (u opstini gde si prijavljen).
Ne ceka mi se vise red u mup-u, tako da cu odabrati dostavu.
Hvala za info, pozdrav.
 
@Altru Probaj da se registruješ u sistem kroz logovanje sa čitačem i ličnom kartom. To će definitivno automatizovati verifikaciju. Preduslov je da znaš svoj PIN iz koverte. U MUP-u mogu na licu mesta da ti pregaze šifru i upišu drugu po želji (stari tip lične karte 6, novi 4 cifara) ali to zavisi od znanja i dobre volje službenika.
 
Drugari, imam jedno pitanje... Naime, potpisala sam ugovor u mup-u za izdavanje elektronskog sertifikata, instalirala sve što je potrebno, kupila čitač, instalirala drajvere za njega, odradila elektronski potpis (funkcioniše, probala), međutim kada idem direktno na prijavu elektronskim sertifikatom pojavljuje mi se poruka da je došlo do greške da proverim ovo,da proverim ono itd... ali kada se prijavim preko mobilnog telefona i aplikacije ConsentID regularno me prijavi u aplikaciju i imam pristup svemu. Da li to tako treba, tj. mora da se prijavi uz pomoć telefona ili ne? Nije mi jasno zašto me preko telefona pušta da uđem na portal a preko elektronskog sertifikata prijavljuje grešku... To me buni...Inače, htela sam da podnesem zahtev za promenu vozačke dozvole ali obzirom da sam vratila prezime ne moze već mi izlazi poruka : javite se najblizoj stanici mup-a. Hvala svima unapred...
 
Koji browser koristiš? Je l' ti ponudi uopšte da kucaš PIN kada treba da se loguješ na eupravu?
Koristim Chrome (znam da Mozilla ima problema). Idem na opciju prijava, izaberem kvalifikovani elektronski sertifikat, kliknem prijavi se i ne traži mi pin već mi javlja:

"Пријављивање електронским сертификатом није успешно из једног од следећих разлога"​

i onda mi nabraja moguće razloge... koji su, rekla bih, ispunjeni... Ništa mi nije jasno...
 
Meni se to isto redovno dešava, snalazim se. Probaj iz incognito moda. Ako neće , probaj da obrišeš cache browsera. Ako neće, tu je internet explorer... Ako neće ni tako, reinstalacija korak po korak po uputstvu
 
Meni se to isto redovno dešava, snalazim se. Probaj iz incognito moda. Ako neće , probaj da obrišeš cache browsera. Ako neće, tu je internet explorer... Ako neće ni tako, reinstalacija korak po korak po uputstvu
Pa zar ne može ništa da se uradi u ovoj državi a da se ne snalazimo... Ali avaj... Probah da obrišem keš, neće... Probah preko incognito, hoće, ali ono što je interesantno je kada idem na prijavu kroz opciju moja uprava - prijava pro, odmah me odbije sa navedenom greškom, a kada idem na opciju moja uprava - prijava onda me prebaci na izbor kval. sertifikat i kada kliknem na njega, nakon toga opcija izbor sertifikata gde piše moje ime i prezime, ja samo kliknem na potvrdi i on me odmah uvodi na portal BEZ TRAŽENJA PINA. Kojom magijom? Tek mi sada ništa nije jasno....
 
Prijava pro pravi probleme kada je i prijavljivanje preko ConsentID aplikacije pa mora preko ''obične'' prijave.
 
Meni se to isto redovno dešava, snalazim se. Probaj iz incognito moda. Ako neće , probaj da obrišeš cache browsera. Ako neće, tu je internet explorer... Ako neće ni tako, reinstalacija korak po korak po uputstvu
Pa zar ne može ništa da se uradi u ovoj državi a da se ne snalazimo... Ali avaj... Probah da obrišem keš, neće... Probah preko incognito, hoće, ali ono što je interesantno je kada idem na prijavu kroz opciju moja uprava - prijava pro, odmah me odbije sa navedenom greškom, a kada idem na opciju moja uprava - prijava onda me prebaci na izbor kval. sertifikat i kada kliknem na njega, nakon toga opcija izbor sertifikata gde piše moje ime i prezime, ja samo kliknem na potvrdi i on me odmah uvodi na portal BEZ TRAŽENJA PINA. Kojom magijom? Tek mi sada ništa nije jasno....
Prijava pro pravi probleme kada je i prijavljivanje preko ConsentID aplikacije pa mora preko ''obične'' prijave.
Interesantno da preko ConsentID mogu da se prijavim preko PRO... Ali spasio si me, internet explorer majka mara hehe :) Funkcioniše sve kako treba, puno ti hvala :)
Meni se to isto redovno dešava, snalazim se. Probaj iz incognito moda. Ako neće , probaj da obrišeš cache browsera. Ako neće, tu je internet explorer... Ako neće ni tako, reinstalacija korak po korak po uputstvu
internet explorer Bog otac izgleda,hvala puno ;)
 
Nazad
Vrh Dno