Šta je novo?

Xiaomi Mi Pad 5

na kraju sam otkazao narudžbinu, ako išta mrzim to je "stiže naredne nedelje" i tako više nedelja...srećno svima koji su dobili tablet i onima koji će ga tek dobiti...
 
Koliko sam ispratio situaciju za Xiaomi Germany izgleda da je i u EU pre-order za pocetak oktobra u stvari, jer ce sada biti samo ogranicena kolicina koja ce verovatno da plane cim puste sutra u 9h objavu i ponudu za 299e po komadu...
 
ne znam šta su duže staze ali moj ipad 3 je skoro neupotrebljiv, od nemogućnosti instaliranja aplikacija do toga da se vuče oko najprostijih radnji na tabletu...čak je i običan surf neupotrebljiv...i to je već koju godinu takav, maltene od trenutka kad je ostao na 9x nekoj verziji ios...
Ista prica kod mene. Samsung Galaxy Note 10.4 (2014) (moj je malo mladji), spolja fabrika... ne moze vise ni za citanje vesti i YT.
 
Meni je stigao juce iz Gigatrona, jos ga posteno nisam ni raspakovao :)
Nema olovke u pakovanju, kapiram da ce moci da se naruci preko AE sve sto ide za tablet.
 
Olovka se teško nabavlja i u Kini, a i ona futrola sa tastaturom. Nisu baš dobro procenili koliko će biti interesovanje.
Valjda će da pojačaju proizvodnju kad vide koliko se traži tablet i dodatna oprema.
 
Neki su ocekivali besplatnu olovku? Znate da ce kostati 50 eura? Isto ce kostati futrola
 
na kraju sam otkazao narudžbinu, ako išta mrzim to je "stiže naredne nedelje" i tako više nedelja...srećno svima koji su dobili tablet i onima koji će ga tek dobiti...
I ja mislim da ću uraditi isto. Sve više mi liči da će biti taj scenario "7 do 10 dana".
Danas sam zvao G.g... u NS gde sam poručio uređaj i kažu da su dobili samo white model.
 
Ja dobio danas - Gigatron. Olovka me ne zanima. A case i foliju naručujem preko Alija.
 
@Nabukodonosor totalno si u pravu. Evo recimo iPhone 7 pa i iPhone 8 su danas neupotrebljivi i bez softverske podrške za razliku od npr Samsung S7-8, Huawei P9-10, Oneplus 3-5 ili recimo Xiaomi Mi 5-6 koji i danas kidaju kako rade, dobijaju redovni update, svuda se mogu servisirati pa su čak i neku vrednost na tržištu zadržali u slučaju prodaje.
iPhone 7 neupotrebljiv?

Da li ga imas? Posto ga ja imam u firmi zbog testiranja i radi perfektno. Sa druge strane Galaxy S8 se raspadao jos pocetkom 2020., pa smo uzeli S9.

A sto se tice softverske podrske ima je i iPhone 6s, tako da te price da je iPhone 7 i 8 nemaju su cista budalastina.


Jedino ako je sarkazam...
 
99e je olovka u EU i to je jos od techtjubera najavljeno..

 
Planiraju da zarade na olovci,coveru i tastaturi,zato košta 300e.
 
Skoro je paper launch i u EU zato i prodaju po promo ceni od 299e gde verujem da su u plusu, navodno oko 500 komada ce biti dostupno na Nemackom Xiaomi storu, 300 u "njihovom" shopu u Spaniji goboo...
Upitno je koliko ce biti na Amazonu, AT shop recimo uopste nema u ponudi... A hajp je veliki i kod svaba... Tako da ce ovaj 24h promo u stvari biti 24h pre-order gde ce naknadno da isporuce po narudzbini koliko je potrebno.

Inace ce standardna cena biti 399e za "obican" 6/128gb model, sto verujem da im itekako donosi profit "one and done" hardvera, cak i ako je prodaja mala (a nece sigurno biti) jer je upitno koliko i da li ce uopste imati podrsku koja svakako kosta resurse.


@edit1
I evo, na Xiaomi Germany planulo u roku od 5min a bila je samo bela verzija u ponudi...
Dalji pre-order nije moguc...
 
Poslednja izmena:
Na GSM areni ne piše da ima.
 
Ne znam da li Mi 5 ima neku vrednost u slučaju prodaje, ali na tom telefonu i dalje rade sve aplikacije koje hardver može da potera. Za sad nema problema sa Android uređajima koji rade na Androidu 6, i novijim verzijama, što se tiče podrške za aplikacije.
 
Na prvu loptu tablet radi kao zmaj. Ekran odličan. Ostaje da po podne isprobam kako rade igre i ovih dana trajanje baterije. Akcesorise planiram sve sa Alija da naručim. Cena silikonske futrole i folije za ekran (2kom paket) je po 5 dolara. Tastaturu BT imam ranije od Alcatel Pixi 3 10. Čak i Cover odgovara. Pixi je 10 inča ali su mu po prst debele ivice. Tako da taman pristaje Mi Pad 5 u njegov cover sa tastaturom. Samo za deo milimetra mrda. Može se koristi kao na slici koju sam okačio, ali nije 100% fiksiran. Najverovatnije kad mi stigne silikon sa Alija i podeblja širinu za taj deo milimetra, rešiću problem. Nadam se korišćenju kao na linku za Pixi
 

Prilozi

  • viber_image_2021-09-23_10-53-57-786.jpg
    viber_image_2021-09-23_10-53-57-786.jpg
    164.5 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena:
Sumnjam, posebno ako je Xiaomi u pitanju sto se tableta tice. Samsung mozda.
HW u MI Pad 5-ici deluje da ce svakako biti dovoljan da pogura sve po pitanju multimedije naredne 3-4 godine, ostaje samo pitanje za podrsku zajednice
Uz to eneralno stanje sa tabletima na Android trzistu je lose, prevashodno zbog Guglove (ne)podrske, tako je tablet od "jabuke" verovatno dugotrajnija opcija...
Ali ima ljudi koji ne zele u Eplov ekosistem.
Iskreno da nemam dosta placenih Android aplikacija koje koristim mozda bih uzeo i Huawei Matepad 10.4 (2021) koji je trenutno 240e na amazonu ili pak presao na iPad cisto da isprobam iOS...

A ne znam zasto vlasnici jabuke vole da vise po drugim temama kao voajeri i sugerisu kako ne valja i da je bolje uzeti iphone/ipad...
 
Poslednja izmena:
Proverio sam kakva je situacija sa custom romovima za Mi Pad 4 i vidim da postoje i Android 11 romovi, pa verujem da će slično biti i kad je Pad 5 u pitanju. U svakom slučaju, mislim da bar 5 godina može da radi bez ikakvih problema.
 
Ima vec vise koje su iskocile u prethodnih nedelju dana...
Cini mi se da je jedan od boljih kanala za tablete na YT-u "My Next Tablet" (=TabletBlog), koji je vise okrenut "budzet segmentu"...
Tu je i Technikfaultier, ali on kaci svoje potpune recenzije nakon nekog perioda koriscenja.... Isto svaba kao i ovaj gore...
 
@Nabukodonosor totalno si u pravu. Evo recimo iPhone 7 pa i iPhone 8 su danas neupotrebljivi i bez softverske podrške za razliku od npr Samsung S7-8, Huawei P9-10, Oneplus 3-5 ili recimo Xiaomi Mi 5-6 koji i danas kidaju kako rade, dobijaju redovni update, svuda se mogu servisirati pa su čak i neku vrednost na tržištu zadržali u slučaju prodaje.
Niko nije rekao da je situacija takva kakvu si je ti predstavio, ali ti uredjaji i dalje rade, mozes da Samsungu S8 npr da instaliras bilo koju aplikaciju sa Play-a, nece da te uslovljava da moras da imas Android 10 ili 11 da mozes da instaliras neku aplikaciju, pa kad instaliras Android 11 taj S8 vise ne moze da radi koliko je usporen ili npr u Eplovom slucaju uopste ne mozes da instaliras trazeni OS na tvoj uredjaj, a bez njega ne mozes nista da instaliras i uredjaj ti je neupotrebljiv. Kao u moj slucaju, sa iPad 3. Ne mogu da instaliram YouTube noviji, ovaj nece da radi i to je to. A realno, mogao bih na ovom uredjaju barem YouTube klipove da gledam. Sam Apple je bio tuzen u nekim zemljama zbog toga sto radi, znaci da taj problem postoji. A sa Androidom nemas tih problema. Nisam Android fanboy, imam 2 Apple uredjaja, ali nisam ni blago retardiran pa me je Apple zaslepeo i da ne vidim neke ocigledne stvari.
 
Stigla potvrda od Mi Srbija da je tablet poslat. Nadam se da ce stici sutra da mogu za vikend da se pozabavim malo.
 
Futrola sa tastaturom je dostupna za porucivanje sa alija, ali je cena oko $100 sa postarinom.
 
Inace da ne bude da se BS valja samo u Srbiji...


Odgovor Xiaomi Germany, zahvaljuju se na "velikom interesovanju" i cestitaju "srecnicima" koji su mogli da dodju do svog primerka...
Od akcije koja je trebala da traje 24h u njihovom Xiaomi webshopu kao i na Amazonu, do ogranicavanja na samo 300 primeraka u poslednjem trenutku, koji su planuli u roku od samo 5 min na njihovom sajtu.
Nemacka Xiaomi zajednica je naravno besna i navodi da im nije prvi da su odradili takvu stunt promociju i izradili kupce...
 
Poslednja izmena:
Za clanove koji su kupili tablet - mozete li da bacite utiske sto se tice jacine osvetljenja ekrana?
Cini mi se da u vecini recenzija koje sam video deluje nesto tamnije.
Takodje postoje zamerke i na to da je postoji gap izmedju displeja i zastitnog stakla, odnosno da displej nije laminiran (sto eventualno moze da utice na nekog ko zeli da pise ili crta na tabletu)
 
Poslednja izmena:
Tab stigao danas, osvetljenje deluje vrlo dobro, mada cu ga danas koristiti na otvorenom, pa cu javiti utiske. Generalno ne primecujem nikakav razmak izmedju stakla i display-a, cini mi se isto kao na mini 5 koji sam ranije imao, a on je laminiran, ako me secanje sluzi.

Da li mi mozete preporuciti neku futrolu za njega, definitivno ne moze da se nosi bez zastite.
 
Pazi kad sam tek sad, posle čitanja ovog threada, video da Xiaomi više nema sekciju podrške na forumu:)

Probao Fortnite, kao zahtevniju igru, i radi samo tako. Slika predivna. Danas ću probati i neki film u 2k - 1440p rezoluciji. YT klipovi u 2k izgledaju top.

Inače, tablet je meni vrh. Meni je trebao tablet za gejming, gledanje YT i surf/čitanje internet sadržaja. Za to je savršen. Nedostaci poput manjka MicroSD, ulaza za sluške, Sim-a iGPS-a su kompromis koji mi je ok kako bi cena bila niska. Jer realno, 3g/4g mi i ne trebaju niti GPS. Za oba mi služi fon kada sam vani.
 
Usled godina u koje sam zasao vec duze vreme trazim nesto sto bi moglo da posluzi za citanje elektronske kolekcije stripova, knjiga i magazina.
Moze li neko da podeli sa nama valja li prikaz stripova i magazina na ovom tabletu.
 
Nazad
Vrh Dno