Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Kako ne moze, kucaj u pretrazivacu "moja IP adresa" vidi koja ti je, iskopiraj u polje gde je stara na ethermine i sacuvaj.
Nismo se izgleda razumjeli. U tom odjeljku stoji moja stara ip adresa tj. xxx.xxx.xxx.x78

Sad sam dobio novu javnu IP, ako uopšte je i bitna IP adresa za ovaj moj problem. (kolega reče gore da je bitna samo za notifikacije na određen mail, tj. za promjenu maila moraš unijeti validan IP)

Suma sumarum, ako je samo wallet adresa bitna za vezu workera i poola onda baš ne znam gdje griješim jer je adresa identična, samo sam promijenio verziju minera, stavio najnoviju.
 
Moguce da je problem do PhonixMiner-a 5.7b. Ja sam isto pre neki dan imao problem sa novim karticama rx 6600 xt, prvo nisu htele da rade, tj. Windows nije hteo da ih prepozna ni sa jednim dr. drajverima, osim sa zadnjim Adrenalin 21.8.2 Optional, onda sam i ja skinuo PhonixMiner 5.7b i Ethermine mi nije prepoznao rig, pa sam se vratio na PhonixMiner 5.6d i sada radi.

Edit:

Sad cu bas da opet probam PhonixMiner 5.7b, da vidim da li je do toga bilo.
 
Mene je isto zezao skoro 5.6 i to na simplemining, nije hteo da prepozna kartice, vratio verziju nazad i bilo sve u redu.
 
Radi sve i sa PhonixMiner-om 5.7b i sa 5.6d, upravo sam proverio, jedino sto me zeza je da mi u majneru ibacuje nekada za 1, nekada za 2 kartice "ETH: Incorrect ETH share from gpu", ne znam da nije do starih rajzera koji su bez problema radili na rx580-ticama. Dajte neki predlog sta moze da bude. U pitanju su "RX 6600 XT" kartice. Mozda je do drajvera, jer su kartice nove.
 
I meni isto izbacuje povremeno gresku, par incorrect ETH share za ~12h u proseku. Desava se i sa default clockivima tako da je vrv do majnera/drajvera a ne do rizera (ne koristim ga) ili OC/undervolt
 
Najvise sumnjam na drajvere. Sacekacu da izadju novi, pa cu da vidim sta se desava.
 
Do verzije Phoneix minera, bar kod mene bilo što se tiče nepojavljivanja workera u poolu. Vratih sa 5.7b na 5.5c, pojavio se worker posle 15min bukvalno. Što se grafike tiče, RTX 3070 je u pitanju.
 
Upustih se i ja u ove vode, posle 100god neckanja, pa sta bude :) Imam jedno pitanje, uzeo sam rig koji skoro jednako daje ETH i ERG gledano kroz novac. Sta je Vas predlog, dugorocno gledano?
 
Kopaj ETH dok ne pređe na PoS, a PoS-le ćemo da vidimo :cool:
 
Jel neko prebacio granicu potrosnje i zakoracio u crvenu zonu ?

Verujem da su ljudi sa vise rigova blizu..

Na odmoru sam, nisam kuci da napravim racunicu, ali zanima me da li su ljudi sa 10, 15, 20 kartica blizu crvene (ako svaka trosi na primer 150W).
 
Granica crvene je 1600kWh. Ako grafička troši 150W (mereno iz HWInfo npr.) treba dodati na to i malo što ventilatori vuku + potršnju sistema tako da veoma lako 10 grafičkih mogu da udju u crvenu.
 
da, ako trose 150w (0,15kW) to je 0,15*24h*31dan*10kartica oko 1116kWh

plus ostale komponente..

i ako se doda ostala tehnika u stanu, sporet, bojler, pegla itd..

Tu je negde, na samoj granici :)
 
Jel neko prebacio granicu potrosnje i zakoracio u crvenu zonu ?

Verujem da su ljudi sa vise rigova blizu..

Na odmoru sam, nisam kuci da napravim racunicu, ali zanima me da li su ljudi sa 10, 15, 20 kartica blizu crvene (ako svaka trosi na primer 150W).
Ja sa 19 grafika sam svečano ušao u crvenu zonu, s tim da je to ukupna potrošnja u stanu uključujući sve ostale potrošače.

Ono što mogu da kažem je da se nikako ne isplati biti uopšte u crvenoj, ja trenutno tražim alternativu ali najbolje mi je kad su mi kartice na oku, a ne po nekim halama i lokalima...
 
Ја прелазим у црвену и, на свим локацијама. Јер ми дође исто дао новац за црвену тарифу или за још једну кирију. Циљ је да за ту једну дату кирију што више извучем ETH-a пре него што узмем још један стан.
Ја узимам станове, не локале и хале, тако ми је лакше а и сигурније. Наравно, гледам да су што ближе кад треба да се дода неки риг или да се нешто поправља итд.

Узгред, наишао сам на ово у последњем стану који сам узео:
3fe633b902cd.png

Ригови раде 24 сата дневно, а овако је сваки месец.
 
Zar ne bi trebalo 33% u nižoj, a 67% u višoj tarifi?
 
Требало би. И јесте на другим локацијама.
 
drustvo, jedno pitanje: jesu sve 3070 bezbedne za kupovinu sto se kopanja tice, ili i tu ima nekih limita na hashrate?

konkretno interesuje me: GIGABYTE GeForce RTX 3070 GAMING OC 8 GB GDDR6

da se ne daju masne pare za karticu a ona kopa sa 20mhs
 
nisu naravno, isto ti je kao sa 3080..

Tesko ces naci non-LHR model koji daje pun hashrate
 
znaci sa svima je kocka? samo su radeoni bezbedni danas? cak i 3080 ima ogranicenja?

Tesko ces naci non-LHR model koji daje pun hashrate

cekaj sad mi nije jasno... non-LHR ne daje pun hashrate, LHR ne daje pun hashrate, pa sta daje onda sve mu njegovo??
 
Mozda se nisam dobro izrazio :)
Mislio sam da ces tesko sada naci non-LHR 3070... tj. tesko ces naci 3070 koja daje pun hashrate.


Ako kupujes novu u radnji, 99% ce to biti LHR model jedino ako neko ima na lageru kartu koja je odavno proizvedena, ali sanse za to su mizerne..

Prodavci na KP oglasima sigurno imaju, ali su i cene dosta jace.

Skoro svaki proizvodjac ima neki nacin raspoznavanja LHR i non LHR kartica.
Negde je oznaka V2 (Gigabyte), negde bas pise LHR, negde je dodato "H" na kraju product coda, EVGA mislim da pravi razliku u kodu KR i KL itd...

procackaj na netu, guglaj "how to recognize lhr cards" i iscitaj za svakog proizvodjaca kako da provalis.

Ja sam imao skoro srece da upecam jednu non-LHR 3080 kartu. Cetiri puta sam slao mejl da odu do kutije i pogledaju da li pise
C30804-106XX-1810VA36 ili C30804-106XX-1810VA36H, jer je ova sa H na kraju sakata 😂 nisam verovao da moze i dalje negde da se nadje stara verzija
 
Poslednja izmena:
vrhunski, svaka cast, cestitam na kupovini :D

pa ova je gigabyte, i nije V2, ni ne pominje se LHR. ali da, sanse da se ne zeznes su mizerne.
 
Ja imam 12 3070 koje su da kazem normalne,jedva sam ih nasao pre dva meseca na KP(8 novih evga i 4 polovne kupljene u srbiji),mislim da samo polovne mozes naci 3070 da nisu LHR jer sve nove jesu, ja sam razmisljao ako ne nadjem njih da uzmem 6800 jer su manje vise slicne za ETH i njihova cena je bila 1000 eura nove dok se jos moglo kupiti 3070,sad od kada nema vise 3070 i ove 6800 si skocile i to dosta.
Napravio sam jos jedan rig sa 3070ti koje kopaju RVN.
 
Gigabyte ne koristi V2 ozanku za LHR. V2 koristi Asus. Gigabyte samo rev. 1.0 je non LHR. Rev 2.0 pa na gore su sve LHR.
Kod MSI nema sanse da znas da li je LHR dok je ne ubodes na plocu itd...

Rtx 3090 su sve non LHR
Sve nvidia koje imaju Ti su LHR sem nekih izuzetaka 3060Ti ali to sigurno sada neces naci
 
Da, sada racunajte da su 99.9% sve Nvidia kartice osim 3090 LHR - znaci, Eth 70% hash rate, ostalo OK (s’ tim da je na nekima i Ergo osakacen - najnoviji modeli, proizvedeni u proteklih 2 mjeseca). Ima se sta kopati sa dobrom isplativoscu i sa LHR, tako da ne treba bjezati od njih.
Non LHR jedino polovne.
 
momci hvala za koristan info. drug ce da kupi polovan itx komp sa 3070 u sebi, kostace ga isto kao isti takav normalan nov, tako da je win win, em je malesan, em je non LHR. kaze lik da je komp sklopljen novembra 2020, tad koliko se secam ni jedna 3070 nije imala LHR. prve koje su bile problematicne su bile 3060.
 
update: drug je dobio poruku od prodavnice da kartica nije LHR i resio je da kupi. iskreno, ja sam jako sumnjicav, ali ajde da vidimo sta ce da dobije. ako nista kopace raven :) ionako je simpa coin, ja se mislim da predjem na njega malo, bas mi se svidja
 
Pa neka prodavac slika stiker gde se vidi serijski broj, tacna oznaka i ostalo pa cemo ti reci da li jeste ili nije LHR. (Ovo ne vazi ako je MSI)
 
pazi, kupuje je u gotovoj konfiguraciji u norveskoj... nece dobiti kutiju niti bilo sta.

u pitanju je gigabyte 3060 12gb. posebno sam sumnjicav posto je 12gb, ja sam bio ubedjen da su sve one lhr

edit: moguce da 12 gb nisu LHR, nego imaju samo onaj hash limiter koji se eliminise instalacijom onih drivera koji su slucajno izdati od strane nv?
 
Nazad
Vrh Dno