Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Postoji mogucnost da se snimi naravno.
 
I eto sad imamo priliku da čitamo 10 poruka o (ne)mogućnosti snimanja i (ne)pomaganju umesto da je odgovor bio tipa "može ovako ili onako" ili "eon box ne omogućava snimanje".
 
Ne znam ima li ovog uputstva ali ako nema evo pomoc :)

Da preko EON daljinskog kontrolisete i TV podesite ovako:
  • drzati dugme TV/STB zajedno sa OK dugmetom 3 sekunde, dok se ne upali zelena lampica na daljinskom
  • sada je u modu za unos kodova i mozete uneti kod za vas TV sa ove LISTE
  • nakon unosa cifara koda lampica ce se ugasiti posle kratkog vremena.
  • sada prebacite daljinski da kontrolise TV pomocu dugmeta TV/STB (da gori zelena lampica i probajte da li rade sve funkciije -power, volume up/down...). Ukoliko ne reaguje ili ne rade sve funkcije probajte drugi kod.
 
Dobar dan svima
Imam malo vise egodina 65 tako da se bas mnogo ne razumem u EON BOX i nove televizore.Zamolio bih nekog da mi neko pomogne i objasni na koju rezoluciju ekrana treba postaviti u setovanju eon boxa.Posedujem Philips 4k televizor povezn sa 2.0 HDMI kablom .Kada stavim na BOXU 2160p rezoluciju ekrana sve se promeni boja, osvetlenje ,kontrast.Zasto je to tako ,i kako treba uraditi.
 
@miladini

Pokušajte da postavite rezoluciju na box-u na 1080i. Svi kanali (osim Sport Klub 4K i Eurosport 4K) se emituju u 1080i, tako da bi to moglo biti rešenje. Što se tiče boja, 4K televizori imaju širi spektar boja od onih sa FHD rezolucijom, i onda valjda zato dolazi do problema sa bojom (u pitanju su neki kolor prostori, mada se ne razumem u tematiku mnogo, pa uzmite ovo sa rezervom). Koristim CI modul kod SBB-a i boja na 4K kanalima nekad izgleda jako loše, dok je na FHD kanalima sve dobro.
 
Dobar dan svima
Imam malo vise egodina 65 tako da se bas mnogo ne razumem u EON BOX i nove televizore.Zamolio bih nekog da mi neko pomogne i objasni na koju rezoluciju ekrana treba postaviti u setovanju eon boxa.Posedujem Philips 4k televizor povezn sa 2.0 HDMI kablom .Kada stavim na BOXU 2160p rezoluciju ekrana sve se promeni boja, osvetlenje ,kontrast.Zasto je to tako ,i kako treba uraditi.
Pretpostavljam da je tako zbog neadekvatnog HDMI kabla...
 
Pozdrav,

Imam problem u poslednje vreme preko eon platforme da dodam novu karticu gde bi mi sbb vrsio naplatu mesecne pretplate.
Oni vrse naplatu preko wspay gateway-a. U osnovi kad pokusam da dodam karticu, unesem podatke, baci mi na redirekciju preko neke stranice koja ne moze da se otvori.

Da li ima neko ovaj problem?
Korisnicka podrska nije mogla da mi pomogne, a u poslovnici ne mogu da uplatim zato sto je prepaid.

Mali edit:

URL redirekcije koju wspayment baca je https://3ds.sia.eu:31222.
Browser se zali na los format sertifikata, Safari/Chrome.
 
Imam isti problem, menjao sam karticu i kada želim da promenim podatke, izbacuje grešku. Ali ono što je interesantno je da mi SBB nije isključio prepaid pretplatu iako su trebali još pre mesec dana... 🤣
 
Dobar dan svima
Imam malo vise egodina 65 tako da se bas mnogo ne razumem u EON BOX i nove televizore.Zamolio bih nekog da mi neko pomogne i objasni na koju rezoluciju ekrana treba postaviti u setovanju eon boxa.Posedujem Philips 4k televizor povezn sa 2.0 HDMI kablom .Kada stavim na BOXU 2160p rezoluciju ekrana sve se promeni boja, osvetlenje ,kontrast.Zasto je to tako ,i kako treba uraditi.
Da li se pojavi u dnu ekrana obaveštenje (HDR)?
 
@miladini

Eon box, kao uređaj, daje malo ispranije boje u odnosu na npr V2 uređaj. Većina novijih TV uređaja ima automatsko prepoznavanje izvora tj kvaliteta slike pa i tvoj. U okviru picture mode možeš dodatno da izabereš modove slike i podešavanja boje, kontrasta, itd po ličnim afinitetima.
Kod HDR materijala TV sam prebaci u HDR mod koji isto tako možeš dodatno da podešavaš.
Vrlo verovatno na kraju liste za podešavanja imaš reset koji modove vraća na fabričko podešavanje.
 
@miladini

Eon box, kao uređaj, daje malo ispranije boje u odnosu na npr V2 uređaj. Većina novijih TV uređaja ima automatsko prepoznavanje izvora tj kvaliteta slike pa i tvoj. U okviru picture mode možeš dodatno da izabereš modove slike i podešavanja boje, kontrasta, itd po ličnim afinitetima.
Kod HDR materijala TV sam prebaci u HDR mod koji isto tako možeš dodatno da podešavaš.
Vrlo verovatno na kraju liste za podešavanja imaš reset koji modove vraća na fabričko podešavanje.
Hvala na Vasem trudu da mi odgovorite,Sve mi je to jasno i dosta toga sam isprobo ali i dalje neznam koju rezoluciju ekrana u Eon Boxu da odaberem.Prema cemu da se upravljam prema rezoluziji moga televizora 2160p ili prema kanalima koji pusta SBB od 1080i.Kao sto sam napisao velika razlika postoji izmedjtih te dve rezolucije u kvalitetu same slike .Kada bih znao sta da odaberem lako cu podesiti prema mom ukusu kako ste vec i VI napisali.
 
Zanima me podesavanje rezolucije ekrana za najbolju sliku. Da li da postavim eon box na 1080p-50hz ili na 1080i-50hz?
Hvala i pozdrav 🙂
 
Hvala na Vasem trudu da mi odgovorite,Sve mi je to jasno i dosta toga sam isprobo ali i dalje neznam koju rezoluciju ekrana u Eon Boxu da odaberem.Prema cemu da se upravljam prema rezoluziji moga televizora 2160p ili prema kanalima koji pusta SBB od 1080i.Kao sto sam napisao velika razlika postoji izmedjtih te dve rezolucije u kvalitetu same slike .Kada bih znao sta da odaberem lako cu podesiti prema mom ukusu kako ste vec i VI napisali.
Lično koristim 2160p (zbog 4K sadržaja) uz dodatna podešavanja slike. TV-i rade bolji upscaling od box-a ali, lično, ne želim da degradiram 4K sadržaje. To malo što pratim 1080i nije mi presudno.
Za sam kvalitet na 2160p TV verovatno ima rich, dark room, light room,.. modove. Verovatno neki, uz manje korekcije, može da izgleda sasvim korektno.
Zanima me podesavanje rezolucije ekrana za najbolju sliku. Da li da postavim eon box na 1080p-50hz ili na 1080i-50hz?
Hvala i pozdrav 🙂
Ako ćeš već da koristiš default signal SBB-a onda 1080i
 
Poslednja izmena:
Kvalitet slike na Eurosport 4k je užasan. Prva slika HD druga 4K
 

Prilozi

  • 20210830_172402.jpg
    20210830_172402.jpg
    421.8 KB · Pregleda: 87
  • 20210830_172413.jpg
    20210830_172413.jpg
    365.4 KB · Pregleda: 87
Mada sam citao po netu da neki tvrde da im je bolja slika na 1080p 50 Hz a bas tu rezoluciju meni Box izabere kao automatski najbolju rezoluciju za TV. Moras probati i videti sta ti odgovara...
 
Isprobao sam 1080i i 1080p i cini mi se da je na 1080p-50hz bolja slika. Ne mogu da se odlucim.
 
Prebaci na N1 i gledaj text na dnu ekrana pa uporedi 1080p i 1080i (na 50 Hz naravno).
 
Hvala na Vasem trudu da mi odgovorite,Sve mi je to jasno i dosta toga sam isprobo ali i dalje neznam koju rezoluciju ekrana u Eon Boxu da odaberem.Prema cemu da se upravljam prema rezoluziji moga televizora 2160p ili prema kanalima koji pusta SBB od 1080i.Kao sto sam napisao velika razlika postoji izmedjtih te dve rezolucije u kvalitetu same slike .Kada bih znao sta da odaberem lako cu podesiti prema mom ukusu kako ste vec i VI napisali.
Naravno da treba da izaberete 4K rezoluciju jer slika na 1080p je lošija. Kod mene je u podešavanjima stavljeno na auto switch to best resolution i 2160p50hz, pod display imate HDR probajte on ili off ako niste tu slika može ako se stavi na off i izgubi ispran izgled ako je to problem.
 
Naravno da treba da izaberete 4K rezoluciju jer slika na 1080p je lošija. Kod mene je u podešavanjima stavljeno na auto switch to best resolution i 2160p50hz, pod display imate HDR probajte on ili off ako niste tu slika može ako se stavi na off i izgubi ispran izgled ako je to problem.
Izvini da li bih teo da mi objasnis sta da radim gde da udjem nemogu da nadjem auto switch i display
 
I dalje ne znam na koju rezoluciju da podesim eon box, na 1080p ili 1080i? Upoređujem obe rezolucije ali ne vidim razliku. Kada ukljucim u podesavanju boxa Automatsko prebacivanje na najbolju rezoluciju box izabere 1080p-50hz a na sajtu sbb pise da je najbolje izabrati 1080i. I ajde sad budi pametan 🤔
Inace televizor mi je 1080p sa osvezavanjem od 50 do 60hz.
Pomagajte 🥺
 
Jednostavno: ako ne vidiš razliku, svejedno je na koju rezoluciju je podešeno, zar ne?
Pozdrav
Tako je ali evo sada gledam biciklizam na ES2 i lepse su mi boje nekako cistije na 1080i ali kada pustim neki film na filmskim kanalima kao da je bolje na 1080p tako da cu da "vrdnem iz pamet" 😜
 
Imam isti problem, menjao sam karticu i kada želim da promenim podatke, izbacuje grešku. Ali ono što je interesantno je da mi SBB nije isključio prepaid pretplatu iako su trebali još pre mesec dana... 🤣
Problem izgleda nastaje kad se dodaje Telenorov mastercard.
Dodao sam OTP-ov mastercard, proslo je bez problema.
Ja nisam bio takve srece da mi ostave pretplatu :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno