Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Neko reče znao je da proximity ne radi dobro, ali je ipak kupio telefon.

- To je ozbiljan level tipa kupio kuću bez krova, iako je znao da će kad padne kiša da prokisnjava sve. Kuća ima bazen, podno grejanje, španski zid. Nije krov bitan.


Drugi kaže ovaj telefon za ove pare nudi mnogo. Slažem se.

- Za troduplo manje para sa nekim drugim telefonom radi proximity senzor.
 
Ovde si nesvestan jedino ti.
Za cenu 10T Pro, tj. 550€ kad se pojavio, itekako mozes da dobijes dobar telefon bilo kog prozivodjaca, a da ne pominjem da prox.senzor radi normalno i na telefonima od 100€.

Da su ga lepo izreklamirali kao telefon koji nije za telefoniranje, tj. vodjenje razgovora, ne bi bilo problema. LEpo su mogli da kazu, sa ovim telefonom mozete sve, osim da normalno razgovarate, ne bi bilo problema. Sve ostalo je ok, ali ovo sa senzorom je nedopustiv problem o kojem se globalno malo prica, jer Xiaomi ne slusa svoje korisnike, tj. ignorise.
A sto nisi kupio telefon drugog proizvodjaca?

Opet cu da pitam? Jel vi samo sedite kuci i cekate momenat da se smiri situacija pa da opet pocnete da kukate na telefon kako mu nesto ne radi? Jel ti ne radi senzor, prodas telefon i kupis to nesto drugo kod drugoga sto radi za 100 evra i ostane ti jos brdo para u dzepu.

Evo da te pitam sto nisi odmah kupio telefon od 100 evra nego od 550? Ako je samo za razgovore onda ti bolji od tog sto kosta 100 evra nije potreban.

A to da li sam ja svestan ili nisam veruj mi itekako sam svestan da kada bi sada po svim temama potrazili unazd nekog vreme bi se pokazalo da su to uglavnom jedni te isti ljudi koji kukaju.
 
Hoces da ti sve radi, sto nisi kupio Mi 11 Ultra na njemu sve radi, koliko vidim na njega se niko ne zali, nego svi bi da kupe vrhunski telefon za sto manje para a ne racunaju da su u takvim uredjajima morali da se prave neki kompromisi da bi bila ta cena koja jeste.
Slažem se, sve radi osim problem sa SoC pregrevanjem 😁
Xiaomi...? , Pa-Pa.
 
A sto nisi kupio telefon drugog proizvodjaca?

Opet cu da pitam? Jel vi samo sedite kuci i cekate momenat da se smiri situacija pa da opet pocnete da kukate na telefon kako mu nesto ne radi? Jel ti ne radi senzor, prodas telefon i kupis to nesto drugo kod drugoga sto radi za 100 evra i ostane ti jos brdo para u dzepu.

Evo da te pitam sto nisi odmah kupio telefon od 100 evra nego od 550? Ako je samo za razgovore onda ti bolji od tog sto kosta 100 evra nije potreban.

A to da li sam ja svestan ili nisam veruj mi itekako sam svestan da kada bi sada po svim temama potrazili unazd nekog vreme bi se pokazalo da su to uglavnom jedni te isti ljudi koji kukaju.
Pa vidi ovako. Telefon sam narucio jos u pretprodaji, kad nije bilo reči o ovom problemu, vec se samo nagadjalo, a vecina je verovala da je taj problem stvar prošlosti, pa tako i ja. Nije mi bilo ni na kraj pameti da taj problem jos postoji (prvi put sam ga video kod mi a2 lite). Posebno što je ovo uredjaj vise srednje klase, sa flagship specifikacijama po izlasku. Naravno da mi treba i za druge stvari, gde mi posebno odgovara velicina ekrana, refresh rate, cesto skrolovanje (wps, excel i td), dobra baterija, dosta memorije 8/256, vise nego solidna kamera.... Sve to sam dobio sa ovim telefonom i nažalost defektan proxi senzor. Po meni nedopustiv propust bez obzira na sva vasa opravdanja, jer dosta razgovaram. Tel sam uzeo vrlo povoljno uz one poklone na početku koji su mi svakako trebali. Za tu cenu nije bilo boljeg uredjaja tada. Tako sam bar tada mislio dok nije bilo mogućnosti da se proveri proxi senzor. Sada da se vratim nazad, jasno bi mi bilo zbog cega je bila povoljnija cena uz ove specifikacije. Da sam tada znao, ne bih ga uzeo. Sada sam se nadao da ce mozda 12.5 da reši problem, pa sve ono pozitivno sto ga odlikuje me je drzalo, uz tu nadu. I dalje mislim da je sve ostalo odlicno, osim ovog problema, koji je NEDOPUSTIV za ovu cenu!
Sve dobro sto ima se podrazumeva za ovaj cenovni rang manje vise, ali ovaj nedostatak mi je nešto neverovatno da i dalje postoji. Neverovatno je i da bilo ko od vas opravdava to na bilo koji način. Nema opravdanja i bruka je za Xiaomi!
 
Neko reče znao je da proximity ne radi dobro, ali je ipak kupio telefon.

- To je ozbiljan level tipa kupio kuću bez krova, iako je znao da će kad padne kiša da prokisnjava sve. Kuća ima bazen, podno grejanje, španski zid. Nije krov bitan.


Drugi kaže ovaj telefon za ove pare nudi mnogo. Slažem se.

- Za troduplo manje para sa nekim drugim telefonom radi proximity senzor.
Ja sam rekao da sam znao za problem senzora. Svesno sam kupio telefon jer za ove pare definitivno nema bolji, a za proximity sam rekao sebi da čak i ako bude pravio problem iskoristiću neki od programčića koji gase ekran tokom razgovora ili ću jednostavno pritisnuti power dugme kao najjednostavnije rešenje koje su ljudi preporučili. I nisam se pokajao ni jednog trena zbog te odluke. Čak i taj proximity, upali mi se ekran jednom u nekoliko dana, evo sav se tresem od nerviranja koliko mi to smeta... U poslednjih možda desetak dana nije ni jednom pravio problem. Iz tog razloga nisam nikada ni koristio ponuđene savete za prevazilaženje problema, te telefon koristim najnormalnije kao i bilo koji drugi do sada.

Poenta priče je da već zadnjih XX postova u temi "obrađuje" problem proksimitija, i to na nimalo konstruktivan način, što bi se reklo čisto trolovanje. Sad već i vrapci na grani znaju da Xiaomi ima problem sa senzorom, ima sasvim dovoljno postova na tu temu, te kome to smeta neće uzimati Xiaomi u razmatranje i poštedeće sebe nerviranja. Sa druge strane, onaj ko neće dobijati nervni slom zbog povremenog paljenja ekrana u toku razgovora dobija u svemu ostalom vrhunski uređaj kome ostali za ove pare ne mogu ni da prismrde.
 
Poslednja izmena:
Nije proximiti senzor defektan, nego ga nema. Postoji program, koji uzima u obzir da je u toku telefonski poziv i uzima u obzir položaj telefona i na osnovu toga gasi ekran, a senzora koji registruje da je telefon prislonjen uz lice nema.
 
Nije proximiti senzor defektan, nego ga nema. Postoji program, koji uzima u obzir da je u toku telefonski poziv i uzima u obzir položaj telefona i na osnovu toga gasi ekran, a senzora koji registruje da je telefon prislonjen uz lice nema.
Otkrio si toplu vodu. O tome smo razglabali do sad 100 puta, ali je najlakse tako da ga nazovemo.
 
Nije proximiti senzor defektan, nego ga nema. Postoji program, koji uzima u obzir da je u toku telefonski poziv i uzima u obzir položaj telefona i na osnovu toga gasi ekran, a senzora koji registruje da je telefon prislonjen uz lice nema.

Ima proximity senzor, a da li je isti tip kao na ostalim telefonima i da li radi po istom principu to već ne znam, mada definitivno koristi i položaj telefona kao input. Postojanje proximity senzora i njegovu ispravnost možete i da testirate pomoću programa Droid info. Recimo kada se prinese ruka na bliže od 5 cm, a telefon se drži u vertikalnom položaju senzor ne reaguje. Međutim, kada se telefon približi ruci iz horizontalnog u vertikalni položaj, onda senzor odreaguje i detektuje da je ruka bliža od 5 cm sve dok se ruka ne odmakne. Takođe, ukoliko se telefon vrati u horizontalan položaj sa prekrivenim senzorom, senzor se gasi, što dokazuje da uzima u obzir i položaj telefona.

Obratite pažnju na dno u priloženim slikama. Jedna pokazuje da je proximity neaktivan, a druga kad se aktivira.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-08-21-23-40-25-974_com.inkwired.droidinfo.jpg
    Screenshot_2021-08-21-23-40-25-974_com.inkwired.droidinfo.jpg
    105.4 KB · Pregleda: 19
  • Screenshot_2021-08-21-23-35-50-717_com.inkwired.droidinfo.jpg
    Screenshot_2021-08-21-23-35-50-717_com.inkwired.droidinfo.jpg
    107.5 KB · Pregleda: 19
Nije problem samo proximity u toku razgovora, već što car gasi display dok si u Viber video call sesiji..I to bez ikakvog smisla i logike..u tim periodu, kad je tako brljavio, hteo sam da ga ljosnem o zid. Od tada sam shvatio samo jedno..Xiaomi, NO MORE!
Pride, telefon je kao tenk, robusna masa koja ne leži u ruci, ruka mi utrne u laktu posle 15min držanja telefona u položaju kako inače držim sve telefone.

Nije to taj Xiaomi koji znam od ranije.
 
Ma nema proximiti senzor. Evo ti primer drugog Xiaomi telefona koji ima pravi hardverski senzor, Poco X3 Pro. Proximiti radi kao i kod telefona svih drugih proizvođača. Približiš ruku, on gasi ekran, nije bitan položaj telefona.

 
Ma nema proximiti senzor. Evo ti primer drugog Xiaomi telefona koji ima pravi hardverski senzor, Poco X3 Pro. Proximiti radi kao i kod telefona svih drugih proizvođača. Približiš ruku, on gasi ekran, nije bitan položaj telefona.


Ako nema neku vrstu senzora onda ne bi registrovao položaj ruke. Usotalom, istestiraj sa programom koji sam naveo. Ako detektuje položaj ruke, znači da ima neki senzor koji radi. Zašto su ga povezali sa senzorom za položaj telefona i napravili glupost, to ne znam.

Takođe, da nema proksimiti senzor, ne bi se u toku razgovora gasio ekran čim se prinese uvetu i palio čim se odmakne. Da nema senzor, nego da reaguje samo na položaj telefona, gasio bi ekran čim se telefon uspravi u vertikalan položaj pri telefoniranju.
 
Ja sam naveo Poco X3 Pro, zato što sam za njega video na klipovima kad su rasturali telefon da ima pravi hardverski proksimiti senzor, a nigde nisam video ni da se neko žali na rad proksimiti senzora na tom telefonu.
Evo ga na ovom klipu na 5 minuta i 40 sekunde.


Evo jednog od klipova gde su rasturali Mi 10t, ili 10t Pro i nigde nema hardverskog proksimiti senzora.



E da dodam, ima i Xiaomi telefona koji imaju pravi proksimiti senzor, ali je Xiaomi uspeo nekako da zezne drajvere. Primer za tako nešto je Poco X3 NFC, gde proksimiti nekad zaglavi i neće da radi, iako ima isti hardverski senzor kao i Poco X3 Pro.
 
Poslednja izmena:
Nema klasican, pisano je vec odavno :D Inace telefon je vrh, kod mene od januara do sada nema nikakvih velikih zamerki. Ko ima problem, neka menja za npr. Motorolu edge 20 pro, vrh telefon a ima cak i OLED ekran(dosta njih je kukalo da im je IPS los na 10T Pro ;)

P.S. Nema ga na stanju kod A1 i ne znaju kada ce biti ponovo.
 
Što se tiče samog displeja, tu nisam imao zamjerku, meni osobno najbolji IPS kojeg sam koristio.
Jedina zamjerka po ovom pitanju je išla na adaptive refresh rate, koji je vrh jedino kad ne pada.
 
- Za troduplo manje para sa nekim drugim telefonom radi proximity senzor.
Ima i 60Hz i betmen za 2-3 puta vise novca 😁

Poenta price, nema telefona bez mane (osim mozda OnePlus flagshipa), 10T (Pro) je odlican telefon sa losim proximity senzorom.
 
Poslednja izmena:
Da I ja dodam ponešto vezano za telefon - koristim ga negdje od novembra i utisci su : baterija odlična, senzor - da zeza, zeza, al sam se već navikao. Čini mi se u zadnje vrijeme da je bolji. Kamere dosta dobre, jedino fokusiranje kod snimaka na blizinu je dosta problematično pa koristim zum 2x i malo se odmaknem. Primijetio sam dva problema : kod aplikacije za ebanking kad uključim opciju da pročita qr kod zbog pomenutog lošeg zumiranja jako teško je pročitati, skoro nemoguće, i drugi problem: kad pritisnem na neku notifikaciju na zaključanom ekranu uključuje mi se led lampa. Vidio sam na netu da to može biti ako se koristi neka neofocijelna tema.
Uglavnom, jako sam zadovoljan telefonom, pluseva (među kojima je baterija dominantna) je mnogo više nego minuseva
 
Jel to Google dialer dozvolio snimanje razgovora? Sada se ta opcija pojavi kada se uspostavi poziv. Pre su se žalili svi da Google dialer nema tu opciju, sada je tu.
 
S tim da sagovornik dobije obaveštenje da se poziv snima kada se funkcija pokrene.
 
Jel to Google dialer dozvolio snimanje razgovora? Sada se ta opcija pojavi kada se uspostavi poziv. Pre su se žalili svi da Google dialer nema tu opciju, sada je tu.


thread-117420889-4476618203844967386.png
 
Aha i znas sta ces da dobijes? Sipak i sargarepu.
I tebi je to normalno?

Pa kad imamo posla sa prevarantima i secikesama kineskim!

Od Apple-a sam dobio novu bateriju cim je potvrdjeno da su neke serije imale defektne baterije. Moj je pripadao toj seriji, ali je baterija bila skroz ok, ipak sam iskoristio mogucnost i zamenio je besplatno posle 2 godine korišćenja. Samsung je takodje menjao defektne note uredjaje. Za oba proizvodjaca je nezamislivo da osnovna funkcija telefona bude ometana defektnim proxi senzorima, kakvi god da su.

A Xiaomi?!

Da je sreće da Xiaomi popije tužbu zbog ovoga, jer su očigledno priznali da su prodavali defektne uredjaje i da to ne mogu da isprave, osim zamenom dobavljača proxi senzora!
 
Koji si to tačno Apple kupio nov, legalno u Srb sa 2 (ili 3) godine garancije za 44.900 (bilo i za 39.900 jedan Happy Hour) u legalnom iStore? Moglo je i karticom na 6 rata, bez ikakve ugovorne obaveze.
 
I tebi je to normalno?

Pa kad imamo posla sa prevarantima i secikesama kineskim!

Od Apple-a sam dobio novu bateriju cim je potvrdjeno da su neke serije imale defektne baterije. Moj je pripadao toj seriji, ali je baterija bila skroz ok, ipak sam iskoristio mogucnost i zamenio je besplatno posle 2 godine korišćenja. Samsung je takodje menjao defektne note uredjaje. Za oba proizvodjaca je nezamislivo da osnovna funkcija telefona bude ometana defektnim proxi senzorima, kakvi god da su.

A Xiaomi?!

Da je sreće da Xiaomi popije tužbu zbog ovoga, jer su očigledno priznali da su prodavali defektne uredjaje i da to ne mogu da isprave, osim zamenom dobavljača proxi senzora!
Kineske secikese.... :D A mi Srbi menjamo posle dve godine zdravu bateriju da bi eto iskoristili priliku... Zašto? Zato što smo tako u mogućnosti...
 
Koji si to tačno Apple kupio nov, legalno u Srb sa 2 (ili 3) godine garancije za 44.900 (bilo i za 39.900 jedan Happy Hour) u legalnom iStore? Moglo je i karticom na 6 rata, bez ikakve ugovorne obaveze.
Majstore, kupljen u MTS-u iPhone 6S cim je izasao, u pretprodaji. Kostao me tacno 72000 din na 24 rate, uz paket koji sam imao tada. Da, 2 godine garancije. Oktobar 2015.god.
Ovaj Xiaomi sam kupio takodje u pretprodaji prosle godine oktobar-novembar uz one poklone (mi band 5, kameru i wireless sluske), sve ukupno 69999 din u Gigatronu na 24 rate.

Je l sad jasnije?

@kdejan
Ne znam sta bih ti odgovorio, a da ti bude jasno. Posle 2 godine nijedna baterija nije zdrava, a kako je rec o ozbiljnijoj firmi, koja ipak slusa svoje korisnike, dobio sam novu bateriju i zamenu u ovlascenom servisu za dzabe.
Ako si ti navikao da ljude koji za svoje pare kupuju nove, a defektne stvari (jer ih proizvodjac svesno vara), a potom zele da iste zamene ili poprave u garantnom roku (jer imaju pravo na to, a prozivodjaca, tj. prodavca obavezuje zakon), nazivas secikesama onda u redu. Potrosacko drustvo (sistem) vapi za takvima kako sto si ti.
 
Majstore, kupljen u MTS-u iPhone 6S cim je izasao, u pretprodaji. Kostao me tacno 72000 din na 24 rate, uz paket koji sam imao tada. Da, 2 godine garancije. Oktobar 2015.god.
Ovaj Xiaomi sam kupio takodje u pretprodaji prosle godine oktobar-novembar uz one poklone (mi band 5, kameru i wireless sluske), sve ukupno 69999 din u Gigatronu na 24 rate.

Je l sad jasnije?

@kdejan
Ne znam sta bih ti odgovorio, a da ti bude jasno. Posle 2 godine nijedna baterija nije zdrava, a kako je rec o ozbiljnijoj firmi, koja ipak slusa svoje korisnike, dobio sam novu bateriju i zamenu u ovlascenom servisu za dzabe.
Ako si ti navikao da ljude koji za svoje pare kupuju nove, a defektne stvari (jer ih proizvodjac svesno vara), a potom zele da iste zamene ili poprave u garantnom roku (jer imaju pravo na to, a prozivodjaca, tj. prodavca obavezuje zakon), nazivas secikesama onda u redu. Potrosacko drustvo (sistem) vapi za takvima kako sto si ti.
Ma ne brini care, sve je jasno...
 
Ma ne brini care, sve je jasno...
Ma ziv ti meni bio uz sav Tvoj cinizam.

Ne verujem kako niske kriterijume ljudi imaju, pa im je ovaj problem zanemarljiv...
Ja sam napisao u mnogo postova sve ono pozitivno u vezi ovog telefona i da za te pare nije bilo boljeg tada. Prosto o tim stvarima, mi kao korisnici ne treba ni da pricamo. To je jasno. Cilj je valjda da svaki nedostatak proizvodjac ispravi u korist potrosaca i treba o tome stalno da se pise. Vi branite Xiaomi kao da vam je iz oka ispao, pravdate svoje ulozene pare... Ma pravi ste Mi fanovi.
Ja sam 6 godina koristio iPhone i posle prelaska na ovaj telefon mi nista ne nedostaje, osim normalnog proxi senzora. Ovaj telefon stvarno dosta pruza za svoju cenu, ali je i dalje nedopustivo da osnovna funkcija telefona bude ometena... Neshvatljivo je i kako neki od vas to pravdaju raznoraznim razlozima i drugim pozitivnim stranama telefona...
 
Nazad
Vrh Dno