Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

mrzi me da podesavam sve za drugi miner sad. i imam preko browsera da mi pokazuje da li radi i da li je sve ok, ako nije, skocim da resim. u principu ja sam do danas koristio verziju koja ima phoenix miner u sebi, danas sam uradio upgrade, i mogu ti reci da ovaj drugi miner koji koristi nova verzija mnogo bolje radi i nemam stale skoro uopste... u odnosu na phoenix, vrh.
 
Imam asus prime h310M-K R2.0 maticnu proc i3 9100 na ploci mi kopaju 470 i 5600xt nije nesto ali ok i to radi imam i 580 koju kada ubodem nevidi je vindows ni kada promenim na drugo mesto,kartica je ispravna radi normalno na drugom kompu kopa al zajedno s ove dve jok ....
Ima li neko nekih predloga ??
Hvala
 
Neka app na telefonu koja će pratiti temperature minera (procesora, grafike, ploče, diska...) i koja će dati recimo usage?
 
To i ja trazim, jer kopati sa bilo kojim programom (phoenix, team red miner, trex itd..) na ethermine poolu mi ne daje prakticno nikakve informacije o kartama.. Samo vidim hashrate itd..

Nicehash bar prikazuje temperature i neke osnovne informacije, neverovatno da ni jedan od ovih minera nama android aplikaciju.
A ethermine ima neki app ali je bas ocajan.
 
Nicehash izbaci temperaturu grafičkih, hashrate i potrošnju kartice.
Da ima Premium varijanta sa izbaca ostalo drage volje bih je kupio.

Plus Nicehash me ne obavijesti kada je neki rig offline ili neka kartica iskoči iz mining.
 
Ethermine pool mi salje mejl ako rig postane neaktivan, to je ok.
Nicehash ima opciju u aplikaciji, da izadje notifikacija ako je rig neaktivan ali nisam probao da li radi

Ali hocu da vidim i temperature (gpu i vram), svi koji imaju 3080 i 3090 znaju koliko je vazno videti vram temp, pogotovovu u letnjim danima.
 
Simplemining mozda al opet nema sve sto ste naveli...
 
Nicehash ima opciju ali meni ne radi push (probao na 5 telefona).
Za mail radi,
 
Pa povezes se sa npr Teamviewer-om i vidis sve sto te zanima. Barem ja tako radim.
 
Koristim AnyDesk, ali smorno je ići na 10ak mašina tako.

Čudi me da niko nije napravio app, u suštini ona bi se instalira na računar, a podatke slala na apk u telefonu.
 
Ja koristim hiveos i sve ima osim vram temperature(a to je za 3080 najbitnije),tri riga kontrolisem sa telefona i odlicno radi.
 
Pa povezes se sa npr Teamviewer-om i vidis sve sto te zanima. Barem ja tako radim.
Isto tako, najbolja opcija sve sa telefona i sa daljine :)
Isto tako, najbolja opcija sve sa telefona i sa daljine :)
Samo na Androidu ili Iphoneu instalirate aplikaciju i radite sve sta vam je volja dok se suncate na plazi...
Jedino ako nestane struja onda preko LAN-a ili da neko od ukucana pritisne dugme power;)
 
Rigovi se podesavaju u biosu da se nakon vracanja struje automatski ukljucuju, tako da nema potrebe niko ni dugme da pritiska :)
 
Pozdrav ljudi interesuje me da li neko rudari direktno na cold wallet trezor ili ledger? Planiram da sva zarada ide direktno u trezor jer skoro uopšte ne podižem tu zaradu pa bi mi bilo lakše. Do sad sam koristio exodus i sa njega povremeno prebacivao na trezor.

Nisam do sad imao iskustva sa direktnim kopanjem na trezor pa bolje da pitam ovde pre nego što se odlučim na taj korak.
 
Pozdrav ljudi interesuje me da li neko rudari direktno na cold wallet trezor ili ledger? Planiram da sva zarada ide direktno u trezor jer skoro uopšte ne podižem tu zaradu pa bi mi bilo lakše. Do sad sam koristio exodus i sa njega povremeno prebacivao na trezor.

Nisam do sad imao iskustva sa direktnim kopanjem na trezor pa bolje da pitam ovde pre nego što se odlučim na taj korak.
Podesiš adresu u bat file-u kao i od bilo kog drugog walleta, nema razlike. Pool ti šalje na tu adresu, nikakav problem.
 
Da li radi telenor debitna ,master card za povlacenje novca sa binance preko AdvCash?
Nesto zeza,koji je redosled
 
Prelistao sam temu na brzaka, sigurno je negde vec objasnjeno sve ali nisam nasao (bilo bi lepo kad bi se sumiralo u prvom postu). Totalni sam laik i ne znam ni sta da pitam/trazim u temi sto je bitno za pocetak.

Planiram da majnujem Etherium sa mojom 6600XT da bih otplatio jedan deo njene (naduvane) cene. Najvise me interesuju stvari vezano za menjacnice i nase banke.

-Negde sam procitao da neke nase banke ne primaju uplate sa menjacnica. Imam dinarski u UniCredit i devizni u Banca Intesa, pa stim u vezi koju menjacnicu koristiti ili menjati banku?

-Ako sam dobro shvatio princip, odaberem softver za kopanje (Phoenix Miner, Team Red Miner itd.), joinujem se na neki pool (ethermine npr, koliko vidim najmanje provizije i velik pool), sa tog pool-a prebacim na menjacnicu (kako?) i na moj racun u banci. Da li gresim?

-Koji program koristiti, s obzirom da nije rig vec moj licni komp pa imam HWInfo i direktan pristup za informacije i sl. pa mi nije potreban remote management, monitoring itd.? Phoenix Miner, Team Red Miner? Izbegao bih npr. NiceHash zbog provizija.

-Vezano za OC memorije, koliko je bitan memory timing u odnosu na frekvenciju VRAMa kada je Etherium u pitanju? Trenutno sam stabilan na 2276MHz VRAM ali ne mogu i fast timing u tandemu sa tom frekvencijom. GPU jos nisam detaljno testirao sto se tice undervolt-a, ali izgleda da mogu 1300MHz Core uz ~700mV i ~50W potrosnje u Unigine Heaven.

-Koji program preporucujete da podesim schedule kad da menja OC profil na grafickoj. Npr preko dana kad cu igrati igre da mi prebaci na OC profil a preko noci kad planiram da majnujem da prebaci na undervolt GPUa? Ili to raditi rucno?
 
Da li moze sa Binancea nakon sto sam prodao kripto da se novac od te prodaje prebaci na obicnu Visa internet debitnu karticu Intesa banke sa koje je prethodno kupovano? Jel ima neko iskustva?
 
E pa tu tek dolazi do zapleta :) Ja mislim da tenutno moze samo na ecd, a potom u neku banku, do skoro je moglo i sa cex-a ali mislim da su vec pisali o tome da ne moze ni tamo.
Ja prodajem iskljucivo licno uz 5-7% provizije i ne razmisljam o transferima, provizijama i porezu.
Imas cak i na kp likove koji otkupljuju, sto mislim da je za neke manje svote bolje. Kad bude bio u pitanju penzioni fond, videcemo :)
 
Aha, svakako je onda najbolja ta varijanta sa otkupom .. Hvala!

Samo, nesto razmisljam, koji je benefit tim tipovima koji otkupljuju? Mislim, sta oni time postizu? Zar ne mogu i sami da preko visa kartice i binance kupe kripto koji zele za tih 5% provizije, sto se cimaju da kupuju za kes licno !?
 
imam jedno pitanje za sve rudare.

do sad sam kopao eth na nicehash i dobijao isplate u btc, koje jednom u mesec dana preselim na svoj wallet. tako da nisam previse razmisljao o prebacivanju, gledam samo kad je nizak fee za btc i preselim ga tad. medjutim palo mi je napamet da kopam direktno eth cisto da mi ostane bas eth a ne btc, pre nego sto ga ukinu. provalio sam da je fee za isplatu fazon 8 dolara, a minimalna isplata je 17. sto u prevodu znaci da 50% od ukupne iskopane sume oni ce da mi uzmu za fee? da nije to malo bezveze? kako vi to resavate? ispade veca zarada sa nicehash iako kradu?
 
Resavamo tako sto podizemo kad nakupimo vise.
Na primer sacekas da skupis ETH u vrednosti od 500-1000e i onda podignes, pa ti tih 8$ ne bude tako strasno.

A i dosta varira taj fee, sada je 8$, nekada bude 3-4$, a nekada skace i do 20$ i vise..
Tako da moras da pratis i cekas da padne na nisku vrednost.

tuzno, ali BTC zaista ima jeftinije transakcije nego ETH
 
Nazad
Vrh Dno