Šta je novo?

Traži se štapni usisivač

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Planiram da kupim štapni usisivač iliti usisivač koji ima bateriju umesto kabla.

Nemam neki definisani budžet, samo bih voleo da ima normalnu autonomiju od bar 30 minuta, da se relativno brzo puni, da može da očisti tepih od dlaka moje mačke koliko-toliko i da nije preglomazan za čuvanje (znam, mnogo zahteva).

Video sam razne Philips, Bosch pa čak i XIAOMI modele ali ideje nemam šta da gledam.
 
Za koliko se napuni baterija sa tim brzim punjačem?

Ja sam uzeo Dreame T20 preko indiegogo, još na početku kampanje. Bila je varijanta za 220$ uz uključen shipping i troškove carine. Troškovi carine su iznosili oko 12000, slanje bilo preko TNT, oni su sve odradili oko papirologije, doneli mi na vrata.

Sve u svemu je super varijanta, devojka se njime oduševljava, svaki dan uzme da usisa bar po jednom. Koliko sam shvatio treba gledati usisnu snagu, u air vatima (ne znam kako bih preveo). Ovaj moj ima 150, isto kao i Dyson V10. V11 je najjači sa 180 valjda.
 
Tako je, airwatt snagu treba gledati, donekle i vazdušni protok. Za Dyson V11 se može naći informacija na netu da ima oko 185AW, a protok valjda oko 50CFM na maksimalnoj snazi. Prema testovima i pisanju ljudi na netu, odmah ispod je Miele Triflex, koji je i po ceni u istoj kategoriji.
Ove brojke proizvođači uglavnom nikada ni ne navode. Za npr. Bosch nigde nisam našao, verovatno nisu popularni u Americi, a uglavnom oni testiraju.
 
Poslednja izmena:
Za koliko se napuni baterija sa tim brzim punjačem?

Ja sam uzeo Dreame T20 preko indiegogo, još na početku kampanje. Bila je varijanta za 220$ uz uključen shipping i troškove carine. Troškovi carine su iznosili oko 12000, slanje bilo preko TNT, oni su sve odradili oko papirologije, doneli mi na vrata.

Sve u svemu je super varijanta, devojka se njime oduševljava, svaki dan uzme da usisa bar po jednom. Koliko sam shvatio treba gledati usisnu snagu, u air vatima (ne znam kako bih preveo). Ovaj moj ima 150, isto kao i Dyson V10. V11 je najjači sa 180 valjda.

Napuni se za manje od sat vremena. Nisam merio. Na kutiji piše da je 35min, ali ne bih smeo da se kladim baš u navedeni tajming. No, iako postoji razlika, nije velika.

@Lakisha
Vidi ovde LINK
Ne bih da ti ostavljam link ka retaileru gde sam ja kupio jer ne želim da im pravim reklamu....mislim da su đubrad manipulatorska. Ipak, morao sam da progutam ono što se ne jede iz nekih drugih razloga i kupim kod njih.
 
BCS nema nigde, ima
BSS81POW ili BCS81EXC
 
Ok...ja sam definitivno kr3ten za sve pare. BSS81POW sam uzeo, ne BCS.
 
Ja sam uzeo Bosch athlet 25.2v imam tepihe jedino u radnoj sobi i dnevnoj. Zeni je bio preporod lagan i bez kabla, lepo usisava i parket i tepih. Dok ja vise preferiram da upalim kirbi, onaj bi da moze odlepio i parket kad krene da vuce :D

Overall experience za svakodnevnu upotrebu bosch athlet je super, posebno kad dodju ljudi sa decom. Al kad zelim da usisam generalno stan kvalitetno 84 m2 kako treba onda palim kirbi.
 
Jesi li uporedio sa običnim SC2 modelom? Deluje kao da bi bio raznovrsniji od ovog UPRIGHT?
 
Nisam video nikog da je pomenuo Xiaomi Roidmi Vacuum, licno imam prvu verziju i jednu od sledecih Nex kasnije su izasle Pro itd
Rade na 28.8V cena fragment ovih Bosch
Da dodam da prvu verziju imam od izlaska i dan danas se koristi u stanu svakodnevno...
 
Moze savet sta uzeti kao low budget opciju do oko 15.000 +/- ?
Imam glavni usisivac, ovo mi treba da svaki drugi dan predjem preko parketa i plocica jer imam tonu magicno stvorene fine i krupne prasine i kose svakodnevno.

Kod nas po Gigatronu, Bcgroupu i sl nema nesto puno modela koji deluju bas ok za ove pare al videh par pa ako neko ima iskustva ili misljenje pls share :)


XIAOMI Deerma VC20
BEKO VRT 61814 VR
BOSCH Readyy'y BBHF216
nesto ne volim firmu Gorenje ali vidim par modela pa ako neko bas bas ima dobro iskustvo dala bih sansu
GORENJE SVC180FW
GORENJE SVC 216 FS
GORENJE SVC 144 FBK
GORENJE SVC216FMLW
 
Do 15k bih savetovao Bosch USISIVAČ BCHF220B, na akciji bude svuda 16k i isplati se dodati tu hiljadu vise zbog 20V baterije u odnosu na stari model BBHF216 koji ima 16V.
 
Do 15k bih savetovao Bosch USISIVAČ BCHF220B, na akciji bude svuda 16k i isplati se dodati tu hiljadu vise zbog 20V baterije u odnosu na stari model BBHF216 koji ima 16V.
Hvala puno na odgovoru :)
Koliko smatrate da je npr. LED bitna/dobra stavka? Vidim da ih BOSCH ne poseduje.

Od ovih modela koje sam pominjala nekako mi se izbor (sto zbog odnosa cene, komentara i karakteristika) suzio ili na Xiaomi vc20 koji mogu da kupim vec za 10k u BCgroupu ili Gorenje SVC216FMLW koji je do danas bio 16k (sad je 20k u Gigatronu al mislim da ce opet na neko snizenje). Ovaj Xiaomi je 14.4V i nema LED, Gorenje 21.6V i ima (ukoliko je to uopste toliko zgodno kao sto se navodi u komentarima). Jedino sto ne volim Gorenje kao marku i vec godinama izbegavam njihove aparate. Za BOSCH su uglavnom neutralni komentari mada ne znam ni koliko su ti komentari na sajtovima validni xD
Post automatically merged:

Da, mozda je glup parametar ali mi se svidjaju ovi modeli sto imaju motor na vrhu - racunam da je lakse ostati u uspravnom polozaju dok skidas cev nego se saginjati do dole da bi uzeo rucni deo usisivaca. Mozda i gresim, mozda jace "vuce" ako je blize podu il sl.
 
Do 15k bih savetovao Bosch USISIVAČ BCHF220B, na akciji bude svuda 16k i isplati se dodati tu hiljadu vise zbog 20V baterije u odnosu na stari model BBHF216 koji ima 16V.
@Djilkosh_Ns Nasla upravo u Metro katalogu koji vazi do 30.06. - jel to bas ovaj (sifra je ista ali je cena dosta niza pa da proverim :D)?
 

Prilozi

  • BCHF220B.png
    BCHF220B.png
    668.2 KB · Pregleda: 170
Jeste to je taj. Kupuj, odlicna cena. Ako imas taj loyality.
 
Gledam ove modele sto ste postavljali i specifikacije za njih - moze neko da mi objasni ovu razliku u W? Vidim neki Beko ima 350W prikljucnu snagu i 95W usisnu a neki Gorenje pise samo prikljucna 135W nema podataka za usisnu. Jel to znaci da je ovaj Gorenje slabiji ili? A cena im ista - 15-20.000 zavisi od dana kad je snizenje.
@Djilkosh_Ns covece rasturio sam se da nadjem specifikaciju za ovaj model sto si preporucivao - jedino da krenem po radnjama da gledam u kutiju :ROFLMAO:
 
Gledam ove modele sto ste postavljali i specifikacije za njih - moze neko da mi objasni ovu razliku u W? Vidim neki Beko ima 350W prikljucnu snagu i 95W usisnu a neki Gorenje pise samo prikljucna 135W nema podataka za usisnu. Jel to znaci da je ovaj Gorenje slabiji ili? A cena im ista - 15-20.000 zavisi od dana kad je snizenje.
@Djilkosh_Ns covece rasturio sam se da nadjem specifikaciju za ovaj model sto si preporucivao - jedino da krenem po radnjama da gledam u kutiju :ROFLMAO:
Nemoj puno da se obazirujes na usisnu snagu, jer svakako ti usisivači stapni su slabi što se tiče usisne snage. Oni rade na principu rotirajuće četke. Tako da ako nemaš cupave tepihe odradice ti posao taj Bosch.
 
Nemas brige sto se tice kose, jednostavno je ocistiti cetku, jer ima dva proreza kroz koje bukvalno iseces makazama i jednim potezom skines dlake.
 
Ovi kvalitetniji štapni usisivači koštaju kao i ovi klasični (kvalitetniji modelu su 500+ Eur), zaista mi nije jasno koji su najbolje rešenje za sve prostorije (pre svega kuhinja i ostaci hrane), zatim ostače prostorije.
Imam 2 tepiha nisu čupavci već ravni. Bez ljubimaca.

Zanima me što bolja usisna moć, da li je Dyson najbolje rešenje?

Takođe me zanima kakvi su ovi ručni usisivači, ima ih raznih do 100e, bar da rešim čistoću u kuhinji (može i preporuka za neki konkretan model)?
 
Većina štapnih se može jednim klikom pretvoriti u ručni. Tako da ako imaš dobar štapni, ne treba ti ručni.

Što se štapnih tiče, ja i dalje mislim da on ne može da zameni iole valjan klasični usisivač, kada se radi veliko spremanje. Neki srednje klase je sasvim ok kao pomoćni, na brzinu, mrvice, kuhinja, predsoblje, kućni ljubimci...
 
B** ti lebac :eek: kad sam video cenu nekih od pominjanih modela zamalo me šlog nije udario,
Ovaj dajson v11 košta kao registrovan auto u voznom stanju 🥶 Ne znam dal se isplati uzimati ga ako nemate tepihe od barem 350.000 dinara !!! i kućnu pomoćnicu tj. služavku... al onda bi ona mogla metlicom i lopaticom da skuplja prašinu, svakako bi bilo jeftinije.
Msm, ko uzima ovo sigurno mu ispadaju bitkojnovi iz džepova pa ako može jedan (ili pola) da udeli meni da vidim i ja kako je voziti ove lamborghini creamde de la creame usisivače.
🤪
 
Dyson je sve samo ne krem de la krem.
 
Dobro, nek bude dolce i gabbana, kredit na barem 24 meseca da bi ga otplatio... 🤣
A ako misliš na Kirby kao šampanjac i kavijar ma ja to nikad nisam ni video, to samo ovi masoni tipa Bila Gejtsa i njegovi drugari sa liste najbogatijih koriste, za to oba bubrega ne bi bila dovoljno 😂
 
E trebalo bi da ima hyperlink ka Gigatronu na Beko i Gorenje recima u samoj poruci gore. Al evo sifra modela, neko je vec pominjao - BEKO VRT 71025 VW i GORENJE SVC216FMLW.
Sad se razmisljam izmedju ta dva i tog Boscha, samo za parket i plocice mi treba al zena ima dugu kosu :ROFLMAO:
Jel neko na kraju ima iskustva sa ovim Gorenje SVC216FMLW, po recenizijama na sajtu G*** radi lepo posao,a trenutno je na bas dobroj akciju u Teh***.
Razmiljam da ga uzmem, uglavnom za parket i plocice.
 
Ljudi mislite i na to da ste cete kad baterija crkne,mislim da se ne moze kupiti posebno samo .baterija.
Najbolja opcija je bilo koji Bosch usisivac na 18v jer koristi istu bateriju kao i sav Bosch zeleni akumulatorski alat
i baterija i punjac se mogu posebno kupiti.
 
Za većinu može nekako da se kupi baterija. Za jače brendove je lakše nabavljiva. I jeste pitanje isplativosti.

Ali treba imati u vidu da se LiIon paketi relativno lako prepakuju. U NS ima servis koji prepakuje skoro sve baterijske pakete. Nimh su bili potpuno neisplativi za prepakivanje. Ali LiIon su već isplativiji. Plus, ako ste iole vešti sa time, možete ih i sami prepakovati.
 
Nazad
Vrh Dno