Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ahaha pa to će leti da se raspada posle max sat vremena rada.
Kakva kinezara od uređaja...
 
Nema ni Wi-Fi antenicu/parče žice zalepljeno na kućište kao svi ostali Android boxovi.
 
Донедавно ми је нормално радила кабловска, сада ми сви канали стоје као скрембловани. Не могу ни да ажурирам софтвер на сет топ боксу (Globo HD X1). У статистикама пише да ми је квалитет сигнала око 90%, али да је јачина свега око 18%. Заправо ни канале не могу наћи ако не проширим онај опсег претраге до краја.
Занимљиво да ми картицу препознаје и да чак и EPG ради нормално, видим дакле шта се тренутно врти на ТВ. Исто тако ми и интернет ради потпуно нормално.
Пробао сам и ресетовање и поновно прикључивање каблова, ништа се не мења.
Има неко идеју шта би могло бити?
 
Kad li će u Srbiji krenuti sa radom...
 

Prilozi

  • 20210707_133546.jpg
    20210707_133546.jpg
    193.7 KB · Pregleda: 128
  • 20210707_133601.jpg
    20210707_133601.jpg
    290.4 KB · Pregleda: 113
  • 20210707_133617.jpg
    20210707_133617.jpg
    171.6 KB · Pregleda: 106
  • 20210707_133638.jpg
    20210707_133638.jpg
    199.1 KB · Pregleda: 128
Донедавно ми је нормално радила кабловска, сада ми сви канали стоје као скрембловани. Не могу ни да ажурирам софтвер на сет топ боксу (Globo HD X1). У статистикама пише да ми је квалитет сигнала око 90%, али да је јачина свега око 18%. Заправо ни канале не могу наћи ако не проширим онај опсег претраге до краја.
Занимљиво да ми картицу препознаје и да чак и EPG ради нормално, видим дакле шта се тренутно врти на ТВ. Исто тако ми и интернет ради потпуно нормално.
Пробао сам и ресетовање и поновно прикључивање каблова, ништа се не мења.
Има неко идеју шта би могло бити?
A da probaš da nazoveš podršku i njima objasniš? Za taj box nema ažuriranja odavno, već on ima najnoviji softver koji postoji. Verovatno ti se deaktivirala kartica, pa treba ponovo oni da je aktiviraju.
 
Ovaj Move box je potpuno otvoren :D
Nema potrebe da se omogucuje adb debugging jer je omogucen.
Uspesno sam se povezao na box i to cak kao root!
Posle comande 'reboot recovery' box se restartovao u recovery:

Untitled.png IMG_20210707_134736.jpg

Ako neko ima ideju sta dalje, neka javi.
 
Koja je komanda za to?
EDIT: Nasao
Kod:
am start -a android.settings.SETTINGS

IMG_20210707_140527.jpg
 
Kada odem na opcije za programere, pise da 'opcije za programere nisu dostupne za ovog korisnika' i prazna lista.
Sta bi bilo pametno sledece probati. Google play prodavnice nema. Vidim da ima onaj njihov morescreens launcher ili sta je vec.
Mozda instalirati neki drugi launcher?
 
Pa dodaj druge aplikacije koje ti trebaju. Dodaj launcher i dodaj Button Mapper app pa sa njim mapiraj neki taster na daljincu da startuje taj Launcher.
Igraj se sa ADB i slanjem keyevent-ova da vidiš kako reaguje box i koji launcher koristi i da li nudi izbor launcher-a:

Kod:
input keyevent KEYCODE_HOME

 
Poslednja izmena:
A na KEYCODE_POWER? :D

edit: Da ne bi bzvz spamovali temu ako ti nešto treba pitaj na PM (uveče kad prođe tenis :D)
 
OK. Sredio sam sve. Instalirao preko USBa Button Mapper, odredio dugme za Home, instalirao launcher - preporuka leanbackonfire.
Na dugme menjam launcher, kad hocu da gledam tv, odaberem DVB PRD Supernova, kad hocu da koristim aplikacije onda Home Screen (leanbackonfire) i to je to.
Radi Kodi, smarttube next...
 
OK. Sredio sam sve. Instalirao preko USBa Button Mapper, odredio dugme za Home, instalirao launcher - preporuka leanbackonfire.
Na dugme menjam launcher, kad hocu da gledam tv, odaberem DVB PRD Supernova, kad hocu da koristim aplikacije onda Home Screen (leanbackonfire) i to je to.
Radi Kodi, smarttube next...
Probao sam i ja danas ovo, ali nešto baguje. Problem je kad hoću da se vratim u supernova aplikaciju, čuje se normalno ton ali nema slike.
 
Da nisi kojim slucajem ulazio u Video ili tako nekako aplikaciju koja je u apps redu ako koristis leanbackonfire?
To se i meni desavalo tako da restartuj box i ne koristi Video app za kablovske kanale vec iskljucivo DVB PRD Supernova.
 
Samo sam instalirao taj launcher, i smarttube next. Mapirao sam crveno i zeleno dugme na daljinskom. Probaću opet.
 
Happy pušten u HD-u.
Nikad mi neće biti jasno kojom logikom menjaju SD kanale za HD. Neke ubace odmah čim krenu u HD-u, a neke mesecima drže u SD-u (RTS 3).
 
Happy pušten u HD-u.

Haha strasno, pogledajte samo kviz naslovna strana (studijska emisija), mutna slika kao da je i dalje sd verzija. Ili nemaju adekvatnu opermu ili je ovo kao da je snimano pre 100 godina, tako deluje, a televizija sa nacionalnom frekvancijom.
 
Haha strasno, pogledajte samo kviz naslovna strana (studijska emisija), mutna slika kao da je i dalje sd verzija. Ili nemaju adekvatnu opermu ili je ovo kao da je snimano pre 100 godina, tako deluje, a televizija sa nacionalnom frekvancijom.
Jutros je bila odlična u onom jutarnjem. Očito da imaju samo u nekim emisijama HD opremu.
 
Ne znam da li je spominjano, po celoj Vojvodini vidim montop kombije kako razvlače optiku, u svim manjim i većim selima, jedino kod mene još ništa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno