Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

Na svim pripejd A1 karticama imam besplatan dodatak 1GB u romingu (jednom godišnje).
Na novoj kartici, koju sam kupio baš zbog putovanja nemam nijedan besplatno dodatak!?
Ako išta može, šta treba da se uradi?
Možda da se registruje u poslovnici
 
Ako sam ja dobro skontao,a vezano za telenor u njihovoj app stoji roming net ako je u paketu limitiran,ali ako nije limitiran kao kod mene,onda ni ne pise u app,jel tako?
 
Ako imaš jači paket gde postoji kvota za roming, onda stoji odvojeno, ako imaš paket sa malo Neta, onda stoji združeno "Internet iz paketa za nacionalni saobraćaj i Zapadni Balkan". Tako je bar kod mene (Go Start paket sa 50% popusta).
 
Telenor je odlučio da paketi sa manje interneta mogu sve da koriste u ZB, a oni sa više imaju ograničenje. Uglavnom, to ograničenje je pristojno, i lepo prikazano u aplikaciji.
Pozdrav
 
Nego, nigde ne piše da li megabajti preneti iz prethodnih meseci mogu takođe da se koriste u ZB ili samo osnovna mesečna kvota? Pošto ne trošim puno imam samo 500 MB u paketu i ako prenesem recimo 1.5 GB za par meseci, ne znam hoću li moći da trošim celu kvotu ili samo 500 MB koliko imam u paketu. Na osnovu svega što sam do sad pročitao logika mi nalaže da ću moći da trošim prenesene megabajte u romingu, ali ko će ga znati više
 
Kakva je procedura sa Telenorom sto se tice CG? U app mi pise 2.5gb neta, kakva je situacija sa pozivima ka brojevima u Srbiji? Jel treba da se upali roaming data kada se predje granica? Nemam vremena da citam celu temu, pa ako neko moze iz iskustva.. Hvala unapred. GO DATA je paket..
Moraš uključiti roaming data.
Pozivi su bespltni, kao i poruke, bilo koga u Srbiji da zoveš, tj onoliko koliko imaš u svom paketu
 
Hvala druze.
 
Telenor je odlučio da paketi sa manje interneta mogu sve da koriste u ZB, a oni sa više imaju ograničenje. Uglavnom, to ograničenje je pristojno, i lepo prikazano u aplikaciji.
Pozdrav
Da li trošenje kvote za ZB istovremeno troši i osnovnu kvotu?
 
Naravno, to što je dodeljeno i jeste iz osnovne kvote.
 
Najbolje je to posmatrati da trosis kompletnu kvotu paketa kao da si u Srbiji, osim za kolicinu neta koja je smanjena kod Telenora i A1, a kod MTS-a nije, uz ogranicenje da deljeni net od 100 GB iz Box paketa ne vazi u ZB roming zoni :)
 
Oni koji su na MTS-u i Omirika paketima mogu da vide da im se u romingu, ako su na mtel mrezi, prvo skidaju mtel minuti, iako su neograniceni pozivi :D
 
Ja sam pokušao da dođem do odgovora zbog čega postoje mtel minuti i odustao....
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-07-09-13-18-15-160_com.twitter.android.jpg
    Screenshot_2021-07-09-13-18-15-160_com.twitter.android.jpg
    97.1 KB · Pregleda: 106
  • Screenshot_2021-07-09-13-18-31-667_com.twitter.android.jpg
    Screenshot_2021-07-09-13-18-31-667_com.twitter.android.jpg
    100.1 KB · Pregleda: 84
  • Screenshot_2021-07-09-13-19-10-155_com.twitter.android.jpg
    Screenshot_2021-07-09-13-19-10-155_com.twitter.android.jpg
    98.4 KB · Pregleda: 93
Nelogicno je da skidaju prvo mtel minute zato sto su nekima vazni da moguda Srbije da zovu brojeve iz te mreze.

Da li je ciljano ili je klasicno nerazimisljanje, to vec ne mozemo da dokucimo.
 
Ne znam da li smo još uvek došli do tog stadijuma ali bilo bi odlično da se napravi neki FAQ post na ovu temu za sva 3 operatera raščlanjen na prepaid i postpaid aspekt
 
Nelogicno je da skidaju prvo mtel minute zato sto su nekima vazni da moguda Srbije da zovu brojeve iz te mreze.

Da li je ciljano ili je klasicno nerazimisljanje, to vec ne mozemo da dokucimo.
Nije nelogično, već tako i treba. Mtel minuti imaju prioritet u odnosu na ostale dodatke ili na saobraćaj iz paketa, i taj prioritet je uvek isti, bez obzira u kojoj mreži se korisnik nalazi. Može i to da se namesti, ali niko ne želi da gubi vreme na to. Shvatite da je sve ovo oko ZB za operatere čist trošak koji nemaju čime da nadoknade.
Pozdrav
 
.Kakva je procedura sa Telenorom sto se tice CG? U app mi pise 2.5gb neta, kakva je situacija sa pozivima ka brojevima u Srbiji? Jel treba da se upali roaming data kada se predje granica? Nemam vremena da citam celu temu, pa ako neko moze iz iskustva.. Hvala unapred. GO DATA je paket..
Total 5 Sve radi neograniceno internet imam4.5 GB. I to radi ehtra mtel imamdve kartice katastrofa skoro ne radi . Sutumore je
 

Prilozi

  • Screenshot_20210710-120728_Speedtest.jpg
    Screenshot_20210710-120728_Speedtest.jpg
    57 KB · Pregleda: 53
  • Screenshot_20210710-120738_Speedtest.jpg
    Screenshot_20210710-120738_Speedtest.jpg
    60.9 KB · Pregleda: 51
Total 5 Sve radi neograniceno internet imam4.5 GB. I to radi ehtra mtel imamdve kartice katastrofa skoro ne radi . Sutumore je
Koliko vidim, mtel je na 3G, zbog toga loše radi. Bude problema kada se kupi nova kartica da ne funkcioniše 4G odmah, međutim pozivom na 0681600 se to reši. Bolji je CG telekom što se tiče brzina, ali u Baru, Ulcinju, Budvi i HN sam izvlačio uvek preko 100Mbps na 4G+ mtel.
 
Koliko vidim, mtel je na 3G, zbog toga loše radi. Bude problema kada se kupi nova kartica da ne funkcioniše 4G odmah, međutim pozivom na 0681600 se to reši. Bolji je CG telekom što se tiče brzina, ali u Baru, Ulcinju, Budvi i HN sam izvlačio uvek preko 100Mbps na 4G+ mtel.
Nece da prihvati 4g . jedna kartica stara par godina druga kartica kupljena pre par meseci tarifa mrak ima 4g ali u Sutumote katastrofa ne samo meni nego i drugima
 

Prilozi

  • Screenshot_20210710-205251.png
    Screenshot_20210710-205251.png
    176.2 KB · Pregleda: 48
Kako ide saobraćaj kod ovih naših brojeva u CG? Jel ide kao kod bonbon (ka HR) vpn ka Srbiji? Tj. Koja je IP adresa?
 
Nisam još testirao, narednih ću dana ali ako se ispostavi da kada sam u mtel RS za dolazne pozive i odlazne ka mts mreži skidaju od ovih 100 mtel min u omorici 1, to je kršenje ovih pravila o romingu u zoni ZB. Prvo ću pismeno da se žalim zbog procedure, pa kada me otkače, pišem RATEL-u da vidim njihovo mišljenje.
 
Prvo odatle skidaju kad se zove broj na mtel ili MTS mrezi, provereno. Koliko je krsenje pravila je diskutabilno, kao sto je vec @rafiki pisao :)
Ako gledaju kao u Srbiji, onda je logicno da prvo skidaju mtel minute kad zoves brojeve iz njihove mreze ali i dalje bi vise odgovaralo da je u romingu sve iz minuta ka svim mrezama:)
 
Prvo odatle skidaju kad se zove broj na mtel ili MTS mrezi, provereno. Koliko je krsenje pravila je diskutabilno, kao sto je vec @rafiki pisao :)
Ako gledaju kao u Srbiji, onda je logicno da prvo skidaju mtel minute kad zoves brojeve iz njihove mreze ali i dalje bi vise odgovaralo da je u romingu sve iz minuta ka svim mrezama:)
Da li bi to onda moglo da se resi izborom druge mreze tipa Eronet i zvanjem svih tih brojeva bez problema trosenja Mtel minuta?
 
Pokusao da se prebacim, mauelnim biranjem, na drugu mrezu i samo napise No Service :D
 
Hmm ovo je vrlo zanimljivo...Trebalo bi da mozemo sve 3 mreze u BiH da koristimo na isti nacin bez favorizovanja Mtel-a ako ove druge 2 vec ne trose Mtel minute...Jel uspeo iko da se okaci na druge 2 mreze? 😀
 
Nije nelogično, već tako i treba. Mtel minuti imaju prioritet u odnosu na ostale dodatke ili na saobraćaj iz paketa, i taj prioritet je uvek isti, bez obzira u kojoj mreži se korisnik nalazi. Može i to da se namesti, ali niko ne želi da gubi vreme na to. Shvatite da je sve ovo oko ZB za operatere čist trošak koji nemaju čime da nadoknade.
Pozdrav
Значи емпатија према операторима,посебно МТС-у који расипа новац на све стране,државној фирми?Зато сам послије икс година прешао на припејд,само да задржим број,до даљњег.
 
Ako nije niko kačio za VIP (A1) u Grčkoj. Dobio danas posle nekoliko dana korišćenjaScreenshot_20210711-212137_Messages.jpg
 
Значи емпатија према операторима,посебно МТС-у који расипа новац на све стране,државној фирми?Зато сам послије икс година прешао на припејд,само да задржим број,до даљњег.
O kakvoj empatiji pričaš? Ja sam objasnio zašto sistem radi tako kako radi. Ti to možeš da prihvatiš a možeš i da nastaviš da vičeš "Ua lopovi". Izbor je tvoj.
Empatije prema operaterima nemam, ali veoma dobro poznajem njihov business, i razumem mnoge poteze koje prave.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno