Šta je novo?

Hisense Energy Pro HiNano 12

S.K.Y.R.A.

Poštovan
Učlanjen(a)
28.11.2018
Poruke
527
Poena
95
Pošto ova klima polako ulazi u klasu nekih drugih brendova koji su se dobro pokazali eto i teme.

Malo specifikacija:

https://rs.hisense.com/proizvodi/klima-uredjaji/modeli/qe35xv0eg/20003801#spec

Postoji dodatna opcija za produženje garancije na 7 godina za kompresor što je sasvim ok potez brenda.

E sad utisci...dosta glomazna unutrašnja i spoljna jedinica. Plastika je pristojna na dodir, nema krckanja i uvijanja niti pucketanja plastike pri radu, vibracije bukvalno ne postoje i svedene su na minimum. Spoljna jedinica i pored činjenice da je ogromna za 12BTU je prilično mirna, bez vibracija u zidu.
Vrlo brzo rashladi prostor, kod mene konkretno odrađuje ceo stan od 52kvm...dnevna, dve spavaće, hodnik i kupatilo. Skoro pa non stop je ventilator unutrašnje na prvoj ili trećoj brzini duvanja, nema potrebe za jačim pošto se baš oseti koliko gura vazduh. Poređenja radi stari inverter je bio skoro 90% u Turbo modu da bi postigao hlaćenje iste kvadrature. HiNano nisam ni jednom postavio u Turbo/Power mod.

Što se tiče potrošnje tek sam počeo da merim. Klima ima WiFi ali nema opciju merenja potrošnje (ili ja nisam pronašao opciju), povezao sam klimu preko smart utičnice koja ima merenje potrošnje. Ako je ta utičnica ok onda će ova klima biti best buy samo tako. Do duše ovo je merenje što se tiče hlađenja...još čekam zimsku sezonu da to potvrdim.
Za sad po ovim visokim temperaturama potrošeno je od 04.07.2021 ukupno 14.21kw, klima non stop radi na podešavanju 25c, low ili med duvanje, u stanu konstantna temperatura 24-25 stepeni.

Hisense aplikacija: Hismart Life
Smart utičnica app: Smart Life
 

Prilozi

  • Screenshot_20210707_102719_com.hisense.hismartinternationalforandroid.jpg
    Screenshot_20210707_102719_com.hisense.hismartinternationalforandroid.jpg
    59.1 KB · Pregleda: 162
  • Screenshot_20210707_102642_com.tuya.smartlife.jpg
    Screenshot_20210707_102642_com.tuya.smartlife.jpg
    26.5 KB · Pregleda: 160
  • Screenshot_20210707_102633_com.tuya.smartlife.jpg
    Screenshot_20210707_102633_com.tuya.smartlife.jpg
    31.4 KB · Pregleda: 159
Lepo izgleda u hlađenju, nadamo se da će tako biti i u grejanju! Mada spada u buđet klime. Hvala na temi.
 
Eno primera gore kroz potrošnju pri hlađenju...do ovog trenutka od 00h dakle 19h rada potrošeno je 4,33kw konstantna temp 25c u stanu i bez odlaska u sleep mod.
 
Ne mogu da ukačim kroz app daje mi trenutnu modulaciju, nemam po satima...najmanje što sam uhvatio je bilo 180w
 
Otac kaže kad god pogleda merač, potrošnja je od 100-150W što je zanimljivo jer na grejanju ne ide ispod 400W. Energy pro inače
 
Dobro grejanje generalno vise trosi ... a i zavisi od puno faktora mnogo vise nego za hladnjenje.
 
Otac kaže kad god pogleda merač, potrošnja je od 100-150W što je zanimljivo jer na grejanju ne ide ispod 400W. Energy pro inače
Kod mene slicna stvar sa Lomo Regularom(aka Muse )
U grijanju nece bas nisko, u autofanu nece obicno ispod 400, na jacem manual fanu sam je znao natjerat na nekih 320w da radi u kontinuitetu. Dok na hladjenju je znala sa 120w odrzavat.
Ja sam ipak malo uzimao mjerac sa rezervom jer mi je to nekako preniska vrijednost
 
@S.K.Y.R.A. Da li mogu da se podesavaju krilca da duve levo ili desno?

Gledam malo dimenzije, rekao bih da nije bas glomazna. Cak je i manja npr od gree muse.
 
Krilca idu u svim pravcima, što se tiče dimenzija uporedio sam sa Vox Iva klimom i prilična je razlika.
 
Rekao bih da cu i ja da uzmem ovu, deluje mi ok. Malo je ruznjikava, ali nema veze, bitno je da lepo radi, hladi/greje.

Ovo sto si rekao da krilca idu u svim pravcima, da li to ona sama radi? Pitam posto meni nece biti tacno naspram vrata nego malo ukoso, pa bi bilo zgodno da moze da ide pod uglom da bi vazduh izlazio iz sobe u hodnik u ostale prostorije.
 
Možeš da postaviš automatski da duva u svim pravcima a možeš i pojedinačno da podešavaš nivoe gore-dole i levo-desno. Bukvalno u svim pravcima...
 
Ekstra. Sad izvini sto smaram, rece da uspevas da hladis 52 m2. Da li si probao da grejes istu povrsinu? Nije mi toliko bitno koliko trosi, nego da li moze da izgura to.
Trenutno grejem jednu sobu sa nekim radijatorom, placam struju 15-20k mesecno, ostale prostorije hladne, ko u srednjem veku.
 
Tek sam kupio klimu, ali po specifikacijama i onome što su mi ljudi koji rade klime rekli ne bi trebalo da bude problema sa grejanjem baš zbog malo veće modulacije. Meni je ok raspored soba pa mogu da pokrijem sve...
 
Ekstra. Sad izvini sto smaram, rece da uspevas da hladis 52 m2. Da li si probao da grejes istu povrsinu? Nije mi toliko bitno koliko trosi, nego da li moze da izgura to.
Trenutno grejem jednu sobu sa nekim radijatorom, placam struju 15-20k mesecno, ostale prostorije hladne, ko u srednjem veku.
Nece da moze jedna klima da zagreje ravnomerno tu kvadraturu pa cak ni najskuplja klima,toplota se ne siri vec ide gore.
52 m2 je za dve klime i nema zime.
 
Meni sasvim radi posao...realno niti želim niti ima potrebe u svakoj prostoriji da bude ista temperatura. Razlika ide do 3 stepena u zavisnosti da li su vrata otvorena ili zatvorena.
 
Možeš da postaviš automatski da duva u svim pravcima a možeš i pojedinačno da podešavaš nivoe gore-dole i levo-desno. Bukvalno u svim pravcima...
Pomeranje krilaca i postavljanje krilaca (kako vertikalnih tako i onih za horizontalno usmeravanje) radis pomocu daljinskog od klime?
Mozes namestiti da horizontalno duvanje (levo i desno, pravo) bude kao // /I I \ / \ \\ II u ovim fiksnim pozicijama, nesto poput moje Micubisi?
A koliko je bucna/tiha unutrasnja jedinica na minimalnoj brzini i koliko jako/slabo piri na toj brzini?
 
Poslednja izmena:
Da,baš kako si objasnio tako rade.
Da,baš kako si objasnio tako rade.
 
Izvinjavam se na duplim postovima ali danas forum očajno radi. Prosto je nemoguće ući na isti...baguje non stop.

@Zeha pazi do treće brzine skoro pa je nečjna klima. Mislim...čuje se ali ne smeta, postavljena mi je skoro pa iznad glave i ne pravi buku. Na to poseduje i ''tihi/sleap mod'' koji je praktično bešuman. Čak i kad se uključi prečišćivač vazduha nema nikakvih promena u buci. Spoljna jedinica mi je direktno na terasi i iznutra je nečujem uopšte...kad se izađe napolje čuje se ali ništa specijalno...više se čuje komšijina spoljna.
 
Pomeranje krilaca i postavljanje krilaca (kako vertikalnih tako i onih za horizontalno usmeravanje) radis pomocu daljinskog od klime?
Mozes namestiti da horizontalno duvanje (levo i desno, pravo) bude kao // /I I \ / \ \\ II u ovim fiksnim pozicijama, nesto poput moje Micubisi?
A koliko je bucna/tiha unutrasnja jedinica na minimalnoj brzini i koliko jako/slabo piri na toj brzini?

Nez odakle mit da automatsko pomjeranje postoji samo na skupljim klimama. Moj Regular koji je kostao 450 eura ima daljinsko stimanje u svim pravcima. I nije jedina u tom cjenovnom rangu.
 
Ne automatsko (3D) gde se vertikalna i horizontalna krila pomeraju automatski, mene zanima da li ona moze fiksirati u jednom zeljenom polozaju horizontalna krila (čevo desno usmeravanje) i ne mrdati ih?
Mnoge srednje klase i srednje cene klime mogu automatski ali sem ove moje Kireia ne nadjoh da jos neka to moze fiksirati.
 
Moze ostra slika daljinca?
Ima li pdf sa opsirnim detaljima o klimi?
 
To ti je da klima "cita" temperaturu sa daljinskog. Predvidjeno je da u tom modu drzis daljinski na mjestu gdje se boravi
 
To ti je da klima "cita" temperaturu sa daljinskog. Predvidjeno je da u tom modu drzis daljinski na mjestu gdje se boravi
Hehehh znam šta je samo sam funkciju tako krstio pošto nisam pročitao u uputstvu kako se zove. Bukvalno te senzor prati i podešava duvanje onako kako podesiš preko daljinca može ili da duva ka tebi ili da usmerava vazduh da te obilazi.
 
Nez odakle mit da automatsko pomjeranje postoji samo na skupljim klimama. Moj Regular koji je kostao 450 eura ima daljinsko stimanje u svim pravcima. I nije jedina u tom cjenovnom rangu.
Takođe i moje tesle ( chigo ).. mogu da se fiksiraju preko daljinskog u bilo kojoj poziciji, vertikalnoj ili horizontalnoj. Plaćene oko 350€
 
Nazad
Vrh Dno