Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Koma 😂
 
Bilo je i za očekivati, maltene nikad ništa nisu na vreme implementirali :)
 
Tako je eip 1559 stize 14 jula , dok gasenje kopanja tek krajem 2022.U medjuvremenu posle 1559 , merge pow+pos pa zatim sharding..ima da se oduzi :)
 
Koliko sam ja razumeo Vitalik-a u podcastu, GPU rudarenje prestaje primenom POS-a.
Sto se tice datuma kada, optimisticno sa njegove strane je kraj godine, a sigurno u Q1, sto bi znacilo maksimum do kraja marta sledece godine.
 
POW mreža će neko vreme (znajući njih, ko zna koliko dugo će to da bude) raditi uporedo sa POS mrežom, dok POS ne postane 100% stabilan, bug free, šta već.
 
Ljudi, treba mi savet. Trenutno rudarim na cex novčanik, ali vidim da sa njihovog novčanika nije moguće slanje sredstava pa me zanima koji drugi novčanik sa otvorim za rudarenje. Imam veb myetherwallet novčanik ali vidim da nije preporučljiv za tu namenu. Takođe ako bi neko mogao da mi objasni ovo sa isplatom preko poligona.
 
Zašto nije MEW dobar?! Ja evo već ne znam koja godina koristim MEW, sve radi perfektno 😇
 
Ljudi, treba mi savet. Trenutno rudarim na cex novčanik, ali vidim da sa njihovog novčanika nije moguće slanje sredstava pa me zanima koji drugi novčanik sa otvorim za rudarenje. Imam veb myetherwallet novčanik ali vidim da nije preporučljiv za tu namenu. Takođe ako bi neko mogao da mi objasni ovo sa isplatom preko poligona.
Kako misliš nije moguće slanje sredstava? Ja sam rudario direktno na cex i slao na binance bez problema. Doduše bilo je to u martu možda se sad nešto promenilo.
 
Zašto nije MEW dobar?! Ja evo već ne znam koja godina koristim MEW, sve radi perfektno 😇
Koristim MEW i pristupam novčaniku preko privatnog ključa. Tamo piše da to nije sigurna metoda za pristup novčaniku.

Kako misliš nije moguće slanje sredstava? Ja sam rudario direktno na cex i slao na binance bez problema. Doduše bilo je to u martu možda se sad nešto promenilo.
Nisam našao opciju da šaljem na drugi novčanik.
 
Koristim MEW i pristupam novčaniku preko privatnog ključa. Tamo piše da to nije sigurna metoda za pristup novčaniku.
Aha, zbog toga misliš :) Jedino da koristiš offline varijantu sa drugog kompa 🤓

Što se tiče slanja sa Cexa na drugi novčanik, na Cexu ideš na withdrawal pa uneseš adresu tog drugog novčanika
 
Bolje na binance direktno ako hoces da trejdujes ili trust wallet, vrlo praktican i za sada pouzdan, odlican za pancake i uniswap. Za ozbiljnije cifre i cuvanje iskljucivo ledger, sada je tipa 60-70e.
 
4 avg po svemu sudeci.
 
Dakle, 4. avgusta implementira se EIP-1559 protokol, kao prvi značajni korak od POW-a ka POS-u.

Kakve su predikcije što se tiče majnera, pre svega, i cene ETHa, nakon 4. avgusta?

Pri tome mislim na profitabilnost kopanja ETHa (dok bude mogao da se kopa uopšte).
 
Govorka se da ce se kopati 15-20% manje nego sada trenutno. Sto se cene tice to me ne zanima 🙂
 
Ako cena raste to će se kompenzovati.

Odakle kalkulacija od 15-20 procenata?

Može i link ako je previše za pisanje.
 
Možeš ugrubo da vidiš na WhatToMine kalkulatoru, samo unesi svoj hashrate i fiksni block reward od 2 ETH 😇
 
Možeš ugrubo da vidiš na WhatToMine kalkulatoru, samo unesi svoj hashrate i fiksni block reward od 2 ETH 😇

Da, u principu vecinu vremena ce block reward biti 2.0000nesto_sitno_skoro_zanemarljivo, dok ce u situacijama velike guzve na mrezi biti nesto veci, sve zavisi od guzve, tu se onda useri nadmecu povecavajuci miner tip tj radi se aukcija kao sto je i sada situacija.
 
Nazad
Vrh Dno