Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

A nemoj bar ti da mi drziš predavanja kad smo isti po stažu😀 Naravno da znam za temu, trebala mi je brzinska informacija da bih do 19h stigao u BC gro... radnju.
možda bi radio eon za telefon preko browsera, ali iskreno nisma probao (recimo kao što radi na LG televizorima)
Ovo sve ostalo radi savršeno
Ma da, zaboravih da ima chrome cast, onda može i sa tel da se gleda.
 
Ако ћеш то смеће од бокса да купиш онда у реду, ако купијеш озбиљан бокс, онда тражи даље.
И наравно, поборници шаоми секте рећи ће ти да је то најбољи бокс на свету. Е, сад... Што није ни међу 10 најбољих боксова...

ПС... Креће пљувачина на 3,4...сад!😁
ПС 2: Драго ми је да су у секцији са мобилним телефонима раздвојили по произвођачима, па тако сви секташи могу да свршавају у својој секцији, да не "трују" нас остале.
 
Poslednja izmena:
Niie tacno. Mozes da pustas i 8K ako hoces a TV da bude i 720p, samo da uredjaj ima snage da to pusti.
Moze on pustati samo sto ce TV to prikazivati u rezolucuji u kojoj je napravljen. Ne moze 720p da prikazuje sliku u 4K ili 8K. Prosto je tako, on prikazuje 720p u slici a 4K 3840p.
 
Ако ћеш то смеће од бокса да купиш онда у реду, ако купијеш озбиљан бокс, онда тражи даље.
И наравно, поборници шаоми секте рећи ће ти да је то најбољи бокс на свету. Е, сад... Што није ни међу 10 најбољих боксова...

ПС... Креће пљувачина на 3,4...сад!😁
ПС 2: Драго ми је да су у секцији са мобилним телефонима раздвојили по произвођачима, па тако сви секташи могу да свршавају у својој секцији, да не "трују" нас остале.
Imam već 3 boxa na kojima ne radi hbo go, ovaj mi 99% treba za to. Znam da je njesra za većinu stvari, ali za ovo za šta mi treba, radi dobro.
 
Koji očin sam ja kupovao 4K televizor kada sam ladno mogao da 4k sadržaj gdelam i na HD ready televizoru? Bacio sam pare.
 
Koji očin sam ja kupovao 4K televizor kada sam ladno mogao da 4k sadržaj gdelam i na HD ready televizoru? Bacio sam pare.
HD ready offers 1,366 x 768 pixels, full HD is 1,920 x 1,080 pixels and 4K is 3,840 x 2,160 pixels resolution. The higher the resolution, the better the image quality. We recommend that if you have the budget, get a 4K TV. If not, then go for a full HD screen at least.
 
Koji očin sam ja kupovao 4K televizor kada sam ladno mogao da 4k sadržaj gdelam i na HD ready televizoru? Bacio sam pare.
Pa ni meni nije jasno da neki Android Box 4k pusta 4K video snimak na HD televizoru, pa niko onda ne bi kupovao 4K TV vec Android Boksove. Ne znam eto, priznajem da to nije moja oblast, to je kao da stavis motor iz jugica u Ferarija i onda ti taj Ferari ide sa original motorom. Slican primer. Ja imam Amazon firestick 4k i pustio sam neki video skinut sa neta navodno u 4K, i sve to ide normalno, znaci ide on ali ne znam koliku stvanru rezoluciju prikazuje, ima li neka aplikacija kojom se to moze videti na FireSticku
 
Pa ni meni nije jasno da neki Android Box 4k pusta 4K video snimak na HD televizoru, pa niko onda ne bi kupovao 4K TV vec Android Boksove. Ne znam eto, priznajem da to nije moja oblast, to je kao da stavis motor iz jugica u Ferarija i onda ti taj Ferari ide sa original motorom. Slican primer. Ja imam Amazon firestick 4k i pustio sam neki video skinut sa neta navodno u 4K, i sve to ide normalno, znaci ide on ali ne znam koliku stvanru rezoluciju prikazuje, ima li neka aplikacija kojom se to moze videti na FireSticku
Ima aplikacija za to -Developer tools - skini i podesi da ti pokazuje medijske informacije: rezoluciju , bitrate, audio itd.
 
Pa vidis da covek ne razume razliku izmedju prikaza i mogucnosti reprodukovanja neke rezolucije.

Pa ni meni nije jasno da neki Android Box 4k pusta 4K video snimak na HD televizoru, pa niko onda ne bi kupovao 4K TV vec Android Boksove. Ne znam eto, priznajem da to nije moja oblast, to je kao da stavis motor iz jugica u Ferarija i onda ti taj Ferari ide sa original motorom. Slican primer. Ja imam Amazon firestick 4k i pustio sam neki video skinut sa neta navodno u 4K, i sve to ide normalno, znaci ide on ali ne znam koliku stvanru rezoluciju prikazuje, ima li neka aplikacija kojom se to moze videti na FireSticku
Da bi bolje razumeo...
Android box moze da pusti fajl i 8k ali ti na TV slabije rezolucije neces moci da vidis sve te pixele tj videces samo one koje tvoj ekran moze da prikaze.
Teoretski mozes i na CRT TV da povezes box i pustis fajl od 4k i naravno slika ce da bude mutna i ako on pusta 4k.

box lakse puste fajlove velike rezolucije od prosecnog desktop racunara, dok YT 4k ili 8k klip stuca na racunaru na boxu to ide glatko.
 
firestick pusti 4K, kao i meni laptop, cak i pise ta rezolucija, ali nije to to
 

Prilozi

  • ln4k.png
    ln4k.png
    1.1 MB · Pregleda: 31
PA to je to, to i ja pricam krastavac moze onda pokrenuti video i pustiti ali ce video biti u onoj rezoluciji u kojoj je TV.
 
Gledam 4k kanale vec godinama na obicnom fhd tv-u.
Playeri pustaju najnormalnije 4k video u rezoluciji u kojoj je isporucen strim druga stvar sto tv/monitor ne moze da prikaze toliki broj piksela ako nije 4k.
Cak i na fhd tv-ovima se vidi razlika izmedju 4k i fhd kanala ali to je vec neko drugo pitanje, kad domaci provajderi spustaju bit rate pa je takav kanal iako fhd dosta osiromasen.
 
tacno, gledam ja tako sk4k na sbb-u, a razlika izmedju hrvatskih (evropskih) i srpskih kanala na eonu, je nebo i zemlja, bas zbog bit rate-a ;
slika je bolja i na manjoj rezoluciji, ako je bitrate dobar
 
Fire TV 4K pušta savršeno 4K, barem ono što sam ja probao na Netflix, Amazon Prime, i Kodi poput Our Planet, Grand Tour i sl.
 
Stigao Mecool km 2, nije loš uređaj
Daljinski je dobar
Radi netflix 4k
Kodi i Elementum nisam još isprobao
 
Kad stigneš proveri da li u Kodi, Plex, TiViMate radi AFR (auto framerate switching). Pošto videh neke komentare gde lik tvrdi da to radi na Mecool KM6 a ne radi na Mecool KM2...
 
Kojom logikom KM6 ima a KM2 nema, a oba furaju AndroidTV 10 firmware?
 
Можда је до чипсета? КМ2 је на S905x2, а на КМ6 је у питању s905x4. КМ2 је израдио Скајворт, па је могуће да су изоставили подршку за AFR.
У сваком случају - леп бокс, али хардверски слаб. Једино је добар за нетфликс (као и Шаоми бокс ) коме је битан .
 
Nazad
Vrh Dno