Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

pisite bar ako je neko u nekojzemlji koristio pa da znamo da li je 3g ili 4g, kako radi i koje su brzine neta
 
Da li negde na bonbon profilu moze da se vidi potrosnja, juce ubacio mojima karticu,aktivirao im intenet paket, jutros gledam 0 kn na racunu,a bilo nekih mozda 100kn
 
Cale izgleda bukvalno shvatio kad predje u Grcku da ukljuci bon, pa zakacila makedonsku mrezu i sprzila kredit :)
 
Da li je vec neko aktivirao giffgaff, vidim da odmah trazi i kupovinu paketa...? Da li je bolje to uraditi u Srb ili u zemlji u kojoj ce se koristiti? :unsure:
 

Nove cene od 300 do 3600 dinara za 1GB (vrlo povoljno za svih 7 zona sada)

Vredi poneti karticu pa probati dal radi, inače ovo su super cene za svih 7 zona.

Upravo su mi odgovorili da radi i 4G u roamingu.
Hvala na predlogu. Kupio pre neki dan na kiosku za test (jedva sam nasao)
200din sa 50 dina kredita, nesto minuta 5gb interneta...aktivirao, uplatio kredit i aktiviro roming 1gb za Madjarsku.

Bio jedan da, testirao, odlicno radi 4G.
 
Da li je vec neko aktivirao giffgaff, vidim da odmah trazi i kupovinu paketa...? Da li je bolje to uraditi u Srb ili u zemlji u kojoj ce se koristiti? :unsure:

Ja sam aktivirao.
Imaš dve varijante, zavisi gde putuješ. Ja sam uplatio 10 funti kredit (pošto putujem u Ukrajinu), a možeš i neki paket da uplatiš (recimo 8+1 GB za £10 ako putuješ u zemlje EU).
 
Aktivirao sam giffgaff u nedelju i uzeo golden goodybag 10gb-10£, od juce sam u Gr i nikako nece da radi 4G, ma sta god uradio...
Cak ponekad ispada sa mreze, pokrivenost je dobra, ali jednostavno je tako, probao i na razlicitim telefonima.
Tamo gde je bonbon radio na 4G, giff je na H+...
 
Da, to sam prvo proverio, pokusao manuelno trazenje mreze, i nema sanse da proradi 4G.
 
@Millan1
Možda malo glupo pitanje, ali da li si proverio da si sigurno u delu Gr. koji je pokriven sa 4G?
Po svemu bi trebalo da imaš 4G, čak i ako nemaš giffgaff 5G karticu...
 
Aktivirao u Srbiji, samo izabrao paket i platio, a prvi put upalio u Gr, tel sa 2 sim je u pitanju.
Tada sam i obrisao nacin placanja i iskljucio "recurring", sad sam ponovo dodao i ukljucio, mozda "popravi" stanje... 🙄
 
Mali update za A1 Hrvatsku karticu, neko me je pitao ranije da li se kači na Cosmote. Juče sam bio u Solunu ceo dan i kačio se na Cosmote, ali nema 4G, samo 3G.
Na VF sam imao 5G u Solunu.
Dole na Krfu se nije kačio uopšte na Cosmote, uvek VF.
 
Apsolutno sve sam uradio sa tog screen-a i nista ne pomaze, citao sam cak na njihovom forumu da je lik cekao 2-3dana da se pojavi 4G... 😂 Sta znam, putuje iz daleka, pa dok stigne, mozda je to i kod mene slucaj... 😁
I ne preostaje mi nista drugo osim da ih kontaktiram, mada cisto sumnjam da ce mi nesto pomoci ili da se pomirim sa 3G..
 
@Millan1
Evo da ti javim samo da brzo odgovore...

Conversation​

Megan H from the giffgaff team
29 Jun 2021 14:06

Hi M.,

My name is Megan, I understand how concerned you must be as your data is not working. Having checked your account I can see that there are no issues, but unfortunately as you are out of the UK I am unable to fully investigate this issue.

However, all is not lost as there are some steps we can try in the meantime:

Please ensure you have the correct APN settings on your phone, I have added a super handy link for you to check this out below:
https://www.giffgaff.com/help/articles/internet-apn-settings-guide (copy and paste into your browser)

- Try the SIM in an alternative "Unlocked" phone (if possible) - If this works then the phone is locked or there is a fault with it

- On your phone turn ON "Airplane mode" for a few minutes and then turn it OFF again, this disconnects and reconnects the phone to the network you are currently using. Also turn your phone off and on once completed.

- Please perform a mobile network "Manual Roam" to another network, and back to the network you are using while in Greece.

If none of the steps above resolve your issue then regrettably we have to wait for you to return to the UK again to investigate this further for you.

I really hope this has helped you today M.

Best wishes
Megan from the giffgaff
 
Isti odgovor mogu i ja da ocekujem... 😁
Ajde da bar radi kako treba i na 3G, ne bi bio problem, nego sto ispada sa mreze...😕
 
Update situacije...:)
Opet sam jutros menjao mreze manuelno i proradi 4G na Wind GR 4G. Vec skoro sat vremena sve radi kako treba, niti puca mreza... Cosmote je preferred mreza i na nju se kaci automatski i ne radi i dalje, a na Wind do sada nije hteo 4G. Sada kada je kartica zakacena i naziv je drugaciji, vidi se u screenshot-u...
Nemam pojma sta je bilo, izgleda da stvarno treba da se saceka koji dan...😁
Screenshot_2021-07-01-07-53-21-228_com.android.phone.jpg
 
A sta bi bio razlog da mora da se saceka par dana? Da kartica skonta da je van UK ili da skonta da je u drugoj drzavi tvoj primer GR i onda da se skrasi pa da proradi, ne razumem.
Jel ima neko bar logicno odgovor sto mu treba par dana da sve bude u redu?
 
Nema razloga da ceka bilo sta, niti ja pronalazim bilo kakav logican odgovor... U nekom prethodnom postu, sam napisao sta sam procitao na njihovom forumu i to je naravno meni bar smejurija, ali na kraju ispade bukvalno tako... 😀
To je slucajnost, ali eto, potrefilo se...🙂
 
A sta bi bio razlog da mora da se saceka par dana? Da kartica skonta da je van UK ili da skonta da je u drugoj drzavi tvoj primer GR i onda da se skrasi pa da proradi, ne razumem.
Jel ima neko bar logicno odgovor sto mu treba par dana da sve bude u redu?
Ne mora da se čeka, ja sam je aktivirao kod nas i probao da li radi. Odmah se nakačila na Telenor 4g+ mrežu i odlično radi.
 
Stigao mi giffgaff dan pred put, savrseno. Koja je najbolja opcija da se uzme sad kod njih?
 
Ko ide u Grcku, najbolje je tamo kupiti karticu, Vodafone, ima u svim vecim mestima u radnjama koje prodaju mobilne telefone i opremu. Za 20€ dobijate Vodafone karticu, sa neogranicenim internetom i ne znam koliko poziva i cega sve jos, koji traju 30 dana. Bio sam, licno probao. Potreban je samo pasos prilikom kupovine. Za 7 dana 14 gb potroseno i sve je savrseno radilo. 4g signal svuda. Kartica vazi 6 meseci i imate u Eu neke gb. Posle je dopunite po potrebi. 7gb 8.5 eura.
Globaltel radi super u Grckoj. Samo je potrebno rucno podesiti da bude 3g mreza. Na 4g ne radi. I to sam koristio kao esim drugu karticu.
 

Prilozi

  • 20210705_011655.jpg
    20210705_011655.jpg
    171.1 KB · Pregleda: 60
Da ni ja nisam video, objasnio mi je prilikom aktivacije, posle sam skinuo i aplikaciju i licno se uverio da je neogranicen
 

Prilozi

  • Screenshot_20210705-155535_My Vodafone.jpg
    Screenshot_20210705-155535_My Vodafone.jpg
    72 KB · Pregleda: 51
Nazad
Vrh Dno