Šta je novo?

Banka Intesa

Naravno da moras da izmiris dugovanja pre gasenja kartice, kako si mislio drugacije
Мислио сам да постоји могућност да просто пренесу све обавезе на нову картицу. Али очигледно не може. А с обзиром да имам већ 2 стамбена кредита и Америкен Голд са лимитом од 10.000€ немам кредитне способности да узмем МЦ Голд без да угасим стандард.
 
Gde si ti video da je bilo kakva operacija u banci prosta.
 
Od jutros Firefox puca čim ubacim Intezinu eBanking karticu u čitač (Gemalto IDBridge CT30). Kako čitač detektuje karticu, browser se ugasi i izbaci mi crash report.
 
@alczaty kroz aplikaciju rešiš "obaveštenje o deviznom prilivu" za pravna lica?

Ne popunjavaš onaj obrazac što ti pošalju na mail?
 
Prvih par puta nisu mi slali ali sad salju. Ali samo kliknes nerasporedjeni prilivi, rasporedis ih i kad im posaljes puste pare tj prebace u rasporedjene.

@alczaty kroz aplikaciju rešiš "obaveštenje o deviznom prilivu" za pravna lica?

Ne popunjavaš onaj obrazac što ti pošalju na mail?
 
Otišao danas u lokalnu poslovnicu da pređem sa hit na hit plus, nije bilo gužve, odmah seo kod onih sa strane, rekao šta mi treba i bilo gotovo posle 10 minuta kliktanja službenika i jedno 10 potpisa sa moje strane.
 
Jel probao neko da kupi nešto na rate debitnom karticom da uporedim iskustva?

Bio do Gigatrona, CTShopa i Tehnomedia kažu ne može, na rate samo Intesinim kreditnim karticama.
Pokazao im i mail ali kažu nisu za sada obavešteni o toj mogućnosti

Spisak tih 9000 mesta na kojima se navodno može kupovati na rate ne postoji na sajtu
 
Pa sta njih ima ko sta da obavestava? Trebao si traziti da provuku i kad terminal izbaci na koliko rata, kazes im i cao zdravo, proslo bi ili ne pa bi video.
 
Jel probao neko da kupi nešto na rate debitnom karticom da uporedim iskustva?

Bio do Gigatrona, CTShopa i Tehnomedia kažu ne može, na rate samo Intesinim kreditnim karticama.
Pokazao im i mail ali kažu nisu za sada obavešteni o toj mogućnosti

Spisak tih 9000 mesta na kojima se navodno može kupovati na rate ne postoji na sajtu
Pre jedno 20 dana bio u lokalnoj prodavnici auto delova da kupim 1l ulja, prislonio karticu i prodavcu izbaci da ukuca rate :) on se zbunio kaze sta je sad ovo, inace ima intesin aparat u prodavnici, reko to su sad omogucili da mozemo i sa ovom karticom da kupujemo na rate, samo pritisni taj zeleni taster na uredjaju i bice bez rata, tako da je izgleda potrebno da prodavnica ima njihov aparat.
 
Jel probao neko da kupi nešto na rate debitnom karticom da uporedim iskustva?

Bio do Gigatrona, CTShopa i Tehnomedia kažu ne može, na rate samo Intesinim kreditnim karticama.
Pokazao im i mail ali kažu nisu za sada obavešteni o toj mogućnosti

Spisak tih 9000 mesta na kojima se navodno može kupovati na rate ne postoji na sajtu
U nedelju sam u Gigatronu u Galeriji (Beograd) kupio tv - pitali su me da li hoću 24 rate kreditnom ili 12 debitnom. Čak i na kasi/pultu imaju taj pamflet, da i kupci vide.
 
Svi Intesa POS terminali koji su imali opciju plaćanja na rate kreditnim su automatski dobili opciju plaćanja na rate debitnim. Jedini način da prodavac u Gigatronu to ne zna jeste da nikada nije radio na kasi, jer toliko ljudi plaća Intesa debitnim karticama da je morao da primeti da ima jedan klik više. Jedino ako ne zna razliku između debitne i kreditne.
 
Ljudi, zna li neko nesto vise o ovim Intesa Invest fondovima? Posto mi djeluje da su savjetnici poceli da vrbuju Magnifica klijente (mozda i ostale) da tu ulazu, pa me zanima vrijedi li to cemu, da li je neko probao?
Negdje na forumu je bilo par rijeci, ali ne mogu da se sjetim gdje.
 
Samo ko je dobio SMS ili mail da mu je odobreno toliko i toliko moze da placa debitnim na rate. Ja probao, nece. Zovem Intezu, kaze sistem odredjuje ko ce da dobije i kad ce da dobije. Nemaju svi tu opciju.
 
Samo ko je dobio SMS ili mail da mu je odobreno toliko i toliko moze da placa debitnim na rate. Ja probao, nece. Zovem Intezu, kaze sistem odredjuje ko ce da dobije i kad ce da dobije. Nemaju svi tu opciju.
Ja sam dobio SMS, ali ne nameravam da koristim, koji će mi...
Bolje da su mi Visa elektron uradil u roku nego svake treće godine po mesec dana čekam da se smiluju i urade i izdaju karticu kad joj istekne rok važenja što je ovaj put jun 2021. godine.
 
Bolje da su mi Visa elektron uradil u roku nego svake treće godine po mesec dana čekam da se smiluju i urade i izdaju karticu kad joj istekne rok važenja što je ovaj put jun 2021. godine.
Meni ista prica za Visa Business Debit karticu, istekla vec prije par mjeseci, cimam savjetnika, kaze kartica je u nekoj XYZ ekspozituri, mogu da je pokupim. Stvarno nezobiljno po pitanju reizdavanje kartice, ovo su osnovne stvari, sramotno cak i za Intezu!
 
isti problem sa visa classic karticom, ističe za 7 dana, a još ništa se ne dešava. Kažu mi samo u proceduri izrade, a pre par meseci su mi inspire novu poslali tek nakon 10 dana što je stara istekla.
 
Ljudi, zna li neko nesto vise o ovim Intesa Invest fondovima? Posto mi djeluje da su savjetnici poceli da vrbuju Magnifica klijente (mozda i ostale) da tu ulazu, pa me zanima vrijedi li to cemu, da li je neko probao?
Negdje na forumu je bilo par rijeci, ali ne mogu da se sjetim gdje.
Neces se obogatiti, to je sigurno :) . Ja imam neka sredstva u onom Cash Euro. Rizik je najnizi, najnizi je i prihod, nesto tipa 0.04% godisnje. Manje od kamate na obicnu stednju, ali nemas nikakve penale/provizije oko uplate i izvlacenja novca u ovaj fond (kod drugih Intesa Invest fondova imas, ako povuces pre odredjenog perioda) i sav novac ti je raspoloziv u roku od 24h od podnosenja zahteva. Ako nista vise, pokrije godisnje odrzavanje racuna, inace to ne pokrije ni inflaciju cak. Novac u fondu ti ne ulazi vise u onaj osigurani iznos od 50.000 eura. Postoji jos jedan devizni fond, mislim da je Euro Comfort, on ima nesto visi prinos i nesto visi rizik, ali su i dalje i taj rizik i dobit relativno niski u odnosu na neke druge forme investiranja. Sve se to zasniva na tome u sta se ulaze novac iz kog fonda, taj drugi je u druge invisticione fondove i hartije od vrednosti dok je Cash Euro samo u depozite i duznicke hartije od vrednosti. Uradi svoje istrazivanje, ne oslanjaj se na sve sto pisem 100%. Nisam previse ulazio u dinarske fondove, ali imaju i to. Sve u svemu, nista posebno.
 
Gledao i ja. Čim su mi ponudili Magnifica status, i ja prihvatio, krenulo je smaranje oko fondova. Nisam ništa po tom pitanju uradio, ali sam generalno zainteresovan da investiram.
 
Prošlo je dovoljno vremena ali ja i dalje ne mogu da se naviknem na novu mobile aplikaciju. Pored činjenice da je konfuzna, nekako je nedorečena.
Primer: u nedostatku keša provučem amex juče, danas tražim transakciju zbog iznosa koji bih da pokrijem, transakcije nigde. Otvorim staru aplikaciju, transakcija vidljiva u nedospelim obavezama za razliku od nove aplikacije, ukupan dug identičan, to je ok. Ništa meni tu nije jasno
 
Pokusavam da platim racun karticom online, ne stize mi otp, a drugu opciju ne mogu da iskoristim jer nemam staru aplikaciju. Jel jos neko iskusio ovaj problem veceras?
 
Neces se obogatiti, to je sigurno :) . Ja imam neka sredstva u onom Cash Euro. Rizik je najnizi, najnizi je i prihod, nesto tipa 0.04% godisnje. Manje od kamate na obicnu stednju, ali nemas nikakve penale/provizije oko uplate i izvlacenja novca u ovaj fond (kod drugih Intesa Invest fondova imas, ako povuces pre odredjenog perioda) i sav novac ti je raspoloziv u roku od 24h od podnosenja zahteva. Ako nista vise, pokrije godisnje odrzavanje racuna, inace to ne pokrije ni inflaciju cak. Novac u fondu ti ne ulazi vise u onaj osigurani iznos od 50.000 eura. Postoji jos jedan devizni fond, mislim da je Euro Comfort, on ima nesto visi prinos i nesto visi rizik, ali su i dalje i taj rizik i dobit relativno niski u odnosu na neke druge forme investiranja. Sve se to zasniva na tome u sta se ulaze novac iz kog fonda, taj drugi je u druge invisticione fondove i hartije od vrednosti dok je Cash Euro samo u depozite i duznicke hartije od vrednosti. Uradi svoje istrazivanje, ne oslanjaj se na sve sto pisem 100%. Nisam previse ulazio u dinarske fondove, ali imaju i to. Sve u svemu, nista posebno.
Hvala puno, WebWolf, jako korisne informacije. U principu, kao sto je vas par ovdje vec napisalo, zarada je zaista jadna! Proucicu jos malo generalno te fondove, ali ovako na prvu bih rekao da je bolje staviti u neku deviznu stednju (npr. SBER Dobro Jutro stednja sa kamatom 0,45% godišnje i dnevnom isplatom ili AIK Flexi stednja sa 0.85% godisnje i godisnjom isplatom, gdje u oba slucaja raspolazes novcem normalno, uz dostupnost u svakom trenutku) nego u ovaj Cash Euro investicioni fond koji mi je jedini interesantan ovako na prvu (generalno, znam da je u dinarima uvijek veca zarada, ali i rizik i potencijalna inflacija su veci, pa obicno zaobilazim dinarsku stednju).
Jedino sto ne vidim da li mozda investicioni fondovi nude neku dodatnu (skrivenu) prednost u odnosu na klasicnu stednju (naravno, osim same kamate)? Rekao bih da ne...

Meni se cini da su kamate toliko lose generalno (nebitno koji tip stednje uzeo), da se sve svede samo na neko pokrivanje odrzavanja racuna, pa ti osnovne bankarske usluge dodju free i to je to.
 
Hvala puno, WebWolf, jako korisne informacije. U principu, kao sto je vas par ovdje vec napisalo, zarada je zaista jadna! Proucicu jos malo generalno te fondove, ali ovako na prvu bih rekao da je bolje staviti u neku deviznu stednju (npr. SBER Dobro Jutro stednja sa kamatom 0,45% godišnje i dnevnom isplatom ili AIK Flexi stednja sa 0.85% godisnje i godisnjom isplatom, gdje u oba slucaja raspolazes novcem normalno, uz dostupnost u svakom trenutku) nego u ovaj Cash Euro investicioni fond koji mi je jedini interesantan ovako na prvu (generalno, znam da je u dinarima uvijek veca zarada, ali i rizik i potencijalna inflacija su veci, pa obicno zaobilazim dinarsku stednju).
Jedino sto ne vidim da li mozda investicioni fondovi nude neku dodatnu (skrivenu) prednost u odnosu na klasicnu stednju (naravno, osim same kamate)? Rekao bih da ne...

Meni se cini da su kamate toliko lose generalno (nebitno koji tip stednje uzeo), da se sve svede samo na neko pokrivanje odrzavanja racuna, pa ti osnovne bankarske usluge dodju free i to je to.
Nema na cemu. Ta Dobro Jutro zvuci slicno, samo sto nije fond nego stednja, samim tim imas i neki garantovani prihod. Intesa Invest nema, vec samo mozes da se koliko-toliko oslonis na istorijske vrednosti. Moja logika je da mi novac stoji pa stoji, imam vec neke druge investicije (nesto malo u kripto sa cim se bas i nisam proslavio i u neke akcije, uspesnije ali ne bas diverzifikovano). Nemam hrabrosti da veliku porciju ustedjevine tako ulazem na rizicnije stvari, pa mi je ovo bilo pri ruci da ne lezi na racunu skroz bezveze. To je moja logika, svako ima neku drugu. Nezgodno je odrzavati neki portfolio u Srbiji ako zaradjujes dovoljno da ti po neki dinar ostane sa strane i ne bi da ga guras u slamaricu. Banke se ne proslavljaju, brokeri nam nisu nesto, za inostrane brokere moras neku kamasutru da izvodis... Posle se pitamo zasto kvadrat stana u Beogradu u proseku kosta vise nego u Barseloni. Ali to je druga prica.
 
Potpuno sam se pronasao u ovih par recenica sto si napisao, jako slicna iskustva. :D Potpuno se slazem, isto razmisljamo!
Ja cu zasad zanemariti te fondove, a ovo nesto ustedjevine neka stoji na stednim racunima.
 
Prošlo je dovoljno vremena ali ja i dalje ne mogu da se naviknem na novu mobile aplikaciju. Pored činjenice da je konfuzna, nekako je nedorečena.
Primer: u nedostatku keša provučem amex juče, danas tražim transakciju zbog iznosa koji bih da pokrijem, transakcije nigde. Otvorim staru aplikaciju, transakcija vidljiva u nedospelim obavezama za razliku od nove aplikacije, ukupan dug identičan, to je ok. Ništa meni tu nije jasno
Ja sam primetio slicnu glupost. Nedospele obaveze pise oko ~30k, ali ne moze da se udje da se vidi sta je. Mislim znam sta je, provlacio sam na rate nesto u Ikei ali je totalna glupost da ne mozes dublje da udjes da vidis.
 
Sad se nedospele obaveze prikazuju na vrhu transakcija. Nema više "ulaska" u njih.
 
Nazad
Vrh Dno