Šta je novo?

Mašine za pranje sudova - sudomašine

Pa sad ne znam ova mi ima manu sto joj max temperatura 65 stepeni. Ja bi iskreno voleo da je 70-75.
Bosch sam gledao al problem uzima na rate pa sam gledao i cenu / akciju / garanciju i servis takodje.

Off-topic:
Bosch servis u Smederevu je Alfra Frigo (ne daj boze da dodju nesto da ti sreduju). Dok za Gorenje mi je proveren lik koji radi Smederevo, pa uglavnom su mi svi uredjaji i Gorenje najvise zbog toga. VOX na primer lik dolazi iz Kovina, cirkus sa popravkom sam imao za VOX frizider drndao me 45 dana, pa mozes da zamislis kad nemas frizider ispravan :| Tako da iskreno servis mi igra veliku ulogu u kupovini bele tehnike.
 
Veruj mi svi servisi su dza bu, naravno neki bolji neki gori ali svi su daleko od savrsenog.
Ovi iz Beka 3 puta su dolazili (za 2 uredjaja) svaki put me lik zove kad mi je ispred zgrade ( a ja ko zna gde sam)
Pa se tek onda normalno dogovorimo da mogu npr sutra od tad do tad...

Druga i najveca primedba je sto su serviseri kao botovi. Dodje i kaze ok je to ispravno je (a sto je dalko od reklamirane specifikacije nikom nista) Da nisam cimao preko email-a centralni servis i da mi nisu izasli u susret nista ne bi uradio, serviser te odjebe na keca. Bitno je da masina pere a kako pere to nikom nista.

Do duse moram da dodam (setih se sad bas pre nego sto sam postovao poruku), kupim sporet VOX pocetkom godine. Donesu sporet sve super (Uneli ga kupio direktno na vox shop)
Probam rernu zuji grejac, prijavim dodje servis posle jednog dana. Ultra kulturan covek nikad kulturnijeg servisera u zivotu nisam video, tip sa maskom rukavicama sve po propisima :)
Pokazem mu sta me "muci" kaze nikakav problem da pisem zamenu, ja reko nemoj molim te da se cimam tu opet sa pregledanjem novog primerka da li ima neki defekt ovaj je perfektan zamenite mi grejac. Dodje sutradan donese nov grejac zameni ...

A za sudomasinu pisao sam bio poruke. Ja vam garantujem da je svaka Beko sudomasina razlicita (isti model) tj da odstupa po 10 15% u specifikaciji (buka performance itd)
Jer prvi primerak znam kakav je bio i znam kakav je ovaj sad, neko bi zmurao na sve to ali ja sam vrlo detaljan i znam zasto sam hteo taj model i sto sam platio puno vise...

I opet moram da pohvalim Favorit koji pravi turski Vestel. Kupim ja favorit sudomasinu za 18 500 na rasprodaji, uvoznik favorit propao i udare sve da rasprodaju. Ja rekoh nek ide zivot pa kakva bude. Kupim stigne sudomasina sve u fullu, nikakvi defekti nista ne skripi nista ne odstupa, 5 programa half load odlozeno ( u principu sve sto ti treba)
E sada da bi me ljudi razumeli

Ja tako odusevljen sa ovim Favoritom (pravi vestel a i vox sudomasine su isto vestel ko kupuje da zna) pocnem da gledam za stan gde primarno zivim nesto jos bolje. Noseci se mislju ako je ova jeftina ovako dobra, pere odlicno tiha! Sto mi je bilo cudno jer sam nalazio po netu da je Vestel bucan u odnosu na Beko. Samim time sam ocekivao kad kupim Beko da ce biti svemirski brod

Da skratim pricu vec je duga. Stigne beko ne pere nista bolje cak losije susi jer Vestel ima ventilator a Beko koji je bio duplo skuplji nema (da ne pricam o defektima i menjanjima pogledajte moje predhodne poruke)
Nekom magijom zagorelo vestel opere full beko isto opere ali za nijansu losije (pricam o bas zagorelim tiganjima i serpama)
Na uskim modelima Aquaintense je bas sranj** na sirokim je ona zvezda koja se okrece i pomera na 45cm je fixna prskalica koja smatram po ovome sto vidim je cista glupost.

Tako da eto nadam se da ce nekom ovo pomoci. Da mogu da vratim vreme uzeo bi 2 vestel (dal favorit ili vox) sto jeftinije i bolelo bi me uvo, za te pare je avion. Ovako sam platio skoro 40 000 fensy ekran i fensy funkcije koje sve zajedno jedva daju rezultat kao masina koja nema to nista
 
Cudi me da si toliko nezadovoljan sa ovom Beko masinom, meni je za ovih godinu-dve samo jednom ili dva puta ostalo nakon pranja nesto sto je bas zapeceno, a u 99% slucajeva koristim auto program. I sam auto program radi lepo, kada je manje zaprljano posudje traje nesto manje od 2 sata, kada je vise zaprljano nesto manje od 3 sata i temperatura se razlikuje takodje.

Doduse, buka bi mi smetala da kuhinja nije odvojena, ovako mi ne smeta, skoro sam postavio i klizna vrata i kad zatvorim ne smeta ni aspirator kada radi, a kamo li sudomasina :D
 
Znas kako nit sam zadovoljan nit nezadovoljan. Mislim da je moje ocekivanje bilo preveliko i da zato nisam zadovoljan ...
Sta sam se razocarao kada je prvo stigla je da aquaintense nije ona zvezda nego fixna (na sirim je ova sto se pomera za 180 stepeni a zvezda rotira 360)
To nigde nije navedeno na sajtu, cak je na sajtu isto aquaintense obelezen kao zvezda ... U principu mogao sam da kupim Isti beko model bez aquaintense za 27 000 i ne bi pogresio
Ovako sam preplatio za funkciju cija je efikasnost upitna u praksi.
Dalje sto se tice auto programa, nije los ali nekako nisam zadovoljan sa njim. Pratio sam ga jedno vreme i solidno procenjuje zaprljanost sudja to je ok
Medjutim sta je problem, pritisak kojim prsti kada je zaprljanost veca i temperatura max je niza nego na intensive, sto opet dovodi u pitanje prakticnost. Pokusao sam par puta da stavim zapekao tiganj od dzigerice (to mi je benchmark za sad) Do sada ni jednom mi masina nije iz prve skinula zapeklo od dzigerice iz metalceve serpe.

I sad npr kada stavljam sudje zapeklo ne stavim automatik jer mi intensive bolje opere sigurno, plus na auto ne mogu da upalim aqua intense sto mi je veliki propust pri dizajnu...
Funkcija koja mi se dopada ali ima manu isto je ova za staklo gore a dole za vise zaprljano. Jako dobro osmisljena funkcija, kad pere dole visi pritisak kada pere gore nizi da ne bi grebalo case itd.

Medjutim mana je sto ne moze da se bira niza i visa temperatura (ovako radi na 50 stepeni) i onda opet kad stavim zagorelo ne opere bas kako treba... (opere mi bolje intensive ili na auto)
I onda dodjes do toga da je pola funkcija realno bzv. Bolje da nema... Nisu za dzabe stare dobre masine imale ECO 50 i Intensive ovo sve ostalo je samo marketing :)

Koji deterdzent koristis

ivanbass1

 
Poslednja izmena:
Pa zgodno je imati i brzi program, kao i automatski (da se ne razmišlja mnogo :) ). Pa i onaj za kristalne čaše možda nekome znači. U doba korone postali su populatni tzv. "higijenski" programi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam zadovoljan kako masina pere u mom slucaju, jadina mana je da sudove koji su mi stari 10god pa imaju zapecene masnoce i zagoretine kod drske iz prve ne moze da opere i skine cak i sa fairy platinum. Sad dal ja gresim al stavljen je mod za serpe 65 stepeni. Ili jednostsvno za takvu masnocu mozd treba da izvadim zmiju iz dzepa i kupim Miele :D Ali vec vidim te stare serpe su u fullu posle 2-3 pranja, tako da je ok.

Generalno ja i zena smo zadovoljni, sudopera je prazna krpu nisam uhvatio u ruke da brisem sudove a kamoli da perem od kako sam kupio masinu, velika usteda zivotnog vremena :)

Sto se buke tice, nema je dal zato sto je inverter motor. Cujem je nesto malo u 2 ujutru kad je mrtva tisina.
 
Ne cujem ni ja motor sad sa drugim primerkom, na prvom se cula pumpa sto izbacuje vodu (prilicno se cula) i niskofrekventno pistanje invertera (mada to je malo do mene)
 
Imam jedno pitanje, pomalo glupo ali meni jako bitno :).

Pre 3-4 meseca sam uzeo Bosh - Silence Plus, Serie 4 sudomašinu. Kada se pali lampica za so, otvorim čep i ne dolazi do blagog izlivanja vode iz posude za so.

Govorim ovo jer tašta i tast imaju Beka 2 godine koji radi fantastično i svaki put kad se dosipa so obavezno po otvaranju čepa od "pritiska" iz posude malo vode izađe. Takođe ljudi koji imaju sudomašine su potvrdili ovo "pravilo".

Serviser za Bosh mi je rekao da to nije problem i da čak njegova mašina koja je uzgred Siemens po otvaranju čepa ne izliva voda nego je voda čak dva prsta ispod čepa i radi normalno.

Kakva je situacija kod vaših mašina, da li trebam da se brinem da mi ne rikne mašina? 1.5 kg soli potroši za oko 3 meseca dok sjaj moram češće da dosipam, sve je dozirano fabrički, nisam ništa menjao u programima. Inače mašina pere ok.
 
Evo primetih defekt na ovoj mojoj Beko
Kad sipam rinse aid tj sjaj ona gumica ne dihtuje kako treba
Svaki pud kad zatvorim vrata ono malo pljusne unutra i iscuri niz vrata sudomasine iznutra.
Kakva je situacija kod vas koji imate neki noviji Beko?
 

@ivanbass1


Jel mozes da mi proveris nesto na tvojoj masini posto imamo slicne.
Ako sipam sjaj da bude posudica ona puna (do resetaka onih) sjaj mi non stop curi dok ne iscuri da vise ne moze preko resetaka
posle toga ne curi (jer ne prelazi resetke) ali kad se zatvore vrata ono pljusne i curi, ne non stop ali to sto pljusne to iscuri
Kada sipam manje odokativno onda je ok osim ako ne drmam vrata :)
U sustini vidim da ova guma ne dihtuje bas full skroz i to me zanima da li je normalno ili nije?


viber_image_2021-06-10_13-15-23.jpg

0-02-05-e22845aac6dd43318e56e74e924578cb454db3d1756e459abdc0e188af76ae40_73ed771354032acf.mp4_...jpg
 
Mislim da nema potrebe da bas do vrha punis sjaj.
Ne bi valjalo da posuda pusta kada nije puno do vrha, ovako se tebi samo preliva visak, a ta posuda i nije hermeticki zatvorena.
 
To sam skontao da sam preterivao, ali i kad sipam da nije puna cim pljusne unutra (kad kliknu vrata) ono iscuri po malo.
Najvise me nervira sto ovaj MAX indicator nema nikakvu logiku sta je u stvari max :)
Po meni malo bzv ...
 
@donmarkon

Probacu neki dan vodom da napunim, ne koristim sjaj.
 
Nema veze ne moras da se mucis, zaboravih da ne koristis sjaj :D
Ali sam generalno razocaran Beko kvalitetom
Juce odem do sela a tamo mi je sudomasina ona favorit (ista kao vox drugi onaj turski proizvodjac)
Izdrmah vrata nista dihtuje gumica bas lepo
Ovde kao da je nema cim pljusne ono iscuri malo, nije strasno ali me nervira

Zvah servisera kaze reklamiraj da ti zamenimo masinu celu to ti je najbolje .... Ljudi mozda mislite da sam nadzak covek ali bas me to smara... I ta nova kad stigne ko zna sta ce da joj fali nesto totalno levo, ova je barem neuporedivo tisa od prvog primerka.
 
Ovde kao da je nema cim pljusne ono iscuri malo, nije strasno ali me nervira
curi na vratima?
Ako curi na vratima to je obično zato što ti je zapusena neka rupa na prskalici i onda prska tamo gde ne treba.
Skini prskalice i proveri da nije upala neka Koštica, kožica od voca, ljuska od jajeta i slično i očisti to.
 
Iscuri u ovom delu gde je sjaj (kada zatvorim vrata) ona tecnost se mrda unutra i valjda kada prelije malo onaj otvor ono iscuri (kao na slici sto sam okacio)
Ovo pricam kada masina ne radi nego npr stavljam sudje pa otvorim zatvorim. Vise se desava kada je napunjeno sjajem kako ima manje sjaja desi se kada bas namerno odsecno zatvorim vrata.
Mislim da necu da se cimam sa ovim, prosto cu da sipam manje sjaj-a i da dolivam cesce.

Inace juce kupih u DM litar njihovog sjaja za 125 rsd regularna cena
 
Sve su prilike da ću morati da idem na varijantu od 45cm širine.
Da li imate neke preporuke za brendove: gledati Electrolux, BOSCH, Beko i Whirlpool? Ima li još dobrih varijanti brendova ili neke od navedenih treba preskočiti?

Poželjne karakteristike:
  • unutrašnjost inox
  • kompleta što više
  • tri prskalice
  • gornja fioka za escajg/sitnice
  • bez automatskog doziranja deterdženta
  • što manja buka (tipa max 45dB)
  • oblik/struktura fioka: da se u donju fioku mogu stvaljati manji sudovi, da je rešetka fioke "gusta". Da se ne bi dešavalo da manji komadi propadaju kroz fioku.


    Hvala svima!
 
Beko zaobidji
Kvalitet je kako ti se zalomi, procitaj moje poruke i bice ti sve jasno.
 
Hvala. Solidno pratim temu a nisu mi zapale za oko preporuke za 45 modele.
Pogledaću ponovo pa ako ne bude dobro će mi doći svaki predlog šta bi trebalo uzeti u razmatranje.
 
Hvala.
Dakle, trenutno se krećemo u okvirima BOSCH ponude.
Postoji li neki model koji ispunjava navedene kriterijume i koliko trenutno okvirno košta?
 
U mojim ocima se svelo da ili kupis najskuplje ili najeftinije :)
Nemam iskustva sa bosch ali niko se ne zali (ili manje ima vlasnika istih pa time i manje iskustva)
Tako da ti je sve rizik
 
Bosch SPS46MI01E trenutno se moze naci za 46 hiljada ima 3 korpe i 4 prskalice, jer svaka masina za sudove koja ima fioku za escajg treba da ima prskalicu na vrhu, unutrasnjost od inoxa i bucna je 44 db, takodje ima tihi program silence 50.
 
Poslednja izmena od urednika:
Isto sam u nedoumici kao user@LoFI
oko kupovine sudomasine od 45cm.
Dobio sam preporuku u tehnomaniji za bosch i to model SPS4HKW53E od njihovog promotera.Ne znam koja je konkretno razlika izmedju modela SPS4HKW53E i SPS46MI01E?I koji je noviji i bolji model od ova dva?
Ono sto me malo odbija od kupovine bosch-a je garancija koja je samo dve godine,koliko vidim ostali proizvodjaci daju 5 godina sto i nije mala razlika u duzini trajanja garancije.
Koliko sam gledao juce u gigatronu model SPS46MI01E je proizveden u nemackoj dok je model SPS4HKW53E proizveden u poljskoj.Sad koliko to ima neke bitne razlike ne znam.
@aleksa.ue
gde se moze naci pomenuti model za 46 soma?Moze i na pm.

Ima li neko neki info da li bosch uopste daje tu produzenu garanciju od 5 godina ili to kod njih nije slucaj?
Iscitao sam malo temu ali sve sto vise citas sve si u vecoj nedoumici sta kupiti.
Ovo mi je prva sudomasina i gledam da se dobro raspitam oko kupovine da ne bih posle imao problema.
Nisam upoznat sa najcescim kvarovima oko ovih masina i na sta treba obratiti paznju oko odrzavanja same masine,ono sta se koristi od tableta ili drugih sredstava?

 
Generalno, Bosch je jedan od najboljih u svetu sudomašina. Ti bolji brendovi uglavnom nude standardnu garanciju, jedino kad imaju neke promocije daju produženu.
 
Bosch SPS46MI01E trenutno se moze naci za 46 hiljada ima 3 korpe i 4 prskalice, jer svaka masina za sudove koja ima fioku za escajg treba da ima prskalicu na vrhu, unutrasnjost od inoxa i bucna je 44 db, takodje ima tihi program silence 50.

Hvala na preporuci, zanimljiv model. Mada, moguće da su veće šanse da bude (polu)ugradna. Postoji li neki BOSCH ekvivalent u toj kategoriji?
 
Beko 45 oznaku zaboravio, kupljena novembra prosle godine, svakog dana minimum po jedna se pusta.
Do sad otislo jedno pakovanje Somat Gold pakovanje, sada trenutno trosim drugo DM pakovanje, koristim sjaj i so takodje DM.
Jedino sta losije pere je vatrostalna staklena cinija uvek ostane na njoj zalepljeno od spremanja i jedan tiganj koji je vec za bacanje, na njemu ostanu beli tragovi.
Za sada smo zadovoljni, nisam primetio neki skok u potrosnji struje od kada je koristimo.
 
Kad perem vatrostalnu sa zapeknutim ostacima hrane na sebi u Beko masini, stavim je dole desno, ukljucim aqua-flex, pustim onaj mode gde je dole visa temperatura pranja i uvek je cista izasla.
 
Sta je aqua-flex? Mislim da sam probao i na 75C i opet ostalo na njoj
 
Nazad
Vrh Dno