Šta je novo?

Google Pixel 6

Migrant

Slavan
Učlanjen(a)
19.07.2018
Poruke
2,679
Poena
235
Jeste da je predstavljanje Pixel 6 telefona jos daleko, ali da ne "zagadjujemo" Pixel 5 temu rumorima o Pixel 6 telefonima...
Za sada neke glasine:
Custom SoC u saradnji sa Samsungom, 5nm proizvodni proces, sirove performanse slicne SD870, ali bice bolji po pitanju vestacke inteligencije...
Baterija 5000mAh
Ekran 120Hz, FHD i QHD za Pro model
Spominje se novi, veliki 50MP senzor, a Pro model bi mogao imati i 5x telefoto kameru itd.
 
Samo si trebao da staviš i pixel 6 pro u naziv teme :)

Kada smo kod teme, priča se da će google da uloži veliku količinu novca u marketing, što samo znači da google naravno gleda da proda što više proizvoda a ne kao što neki ovde godinama pišu neke totalno suprotne i neverovatne priče :)

Svakako moj sledeći mob, sada da li pro ili običan videćemo.
 
Meni je ovo epski nakazno jer toliko odudara od koncepta ranijih Pixela.
Sumnjam da će ovako izgledati naredni.
 
Ne znam po cemu ti lici na Samsung. Ja bih rekao, ako ne fejluju sa procesorom, da ce uz Android 12 i novu kameru ovo biti ubedljivo najbolji i najatraktivniji telefon na trzistu.
 
Samo da ne preteraju sa cenom i biće sve super.
 
Trazio sam bas danas i nema jos nikavih najava. U svakom slucaju, preskocio sam kupovinu telefona par godina zbog nekih vecih investicija, a sa tim zavrsavam ove godine, tako da za ovo necu zaliti pare. Ovde ce biti bukvalno sve u jednom uredjaju i verujem da nece biti razloga sledece dve godine da se nesto menja.
 


 
Ovo je već ružno. Plus prevelika brada.
 
Ružna je jedino cena, mada je očekivana.
Ok su ivice:

 
Po meni, horizontalno poredjane kamere su ubedljivo najruzniji nacin da ih rasporedis na telefonu. A ovaj gornji deo iznad kamera izgleda kao oni poklopci baterije na necemu koji dolaze u zivopisnim bojama i izmenljivi su. Odaje utisak necega sto je odvojivo od telefona.

Pixel 5 je prelep telefon, minimalisticki, sveden bez neke filozfije, a ovo je onaj pristup kada zelis nesto dizjanerski da izdvojis od svega i ispunis to jer dobijes upecatljivo ruzan dizajn.

Barem moj ukus.
 
Pominjala se 256 pro verzija po nekim najavama. Sto se dizajna kamera tice, dobro je da se malo odmori od kockice koju su svi stavili. Meni ovaj vodoravni raspored vuce na Lg, pa mi k srcu milije. Mislim da ce osecaj u ruci biti odlican, plus na stolu nece da se klacka levo desno. Favorit mi je u svakoj verziji bio onaj koji ima narandzasto power dugme (iz nekog razloga), a to je sada beli, sa crnim gornjim delom iznad kamere.
 
^Otkud znas da ce Google/Samsung SoC biti problem?😉 Za gejmere mozda hoce, ali za ostale mozda bude i bolji nego SD. Spominju se bolji ISP i NPU u Google-ovom SoC-u, sto je vazno za kamere, novi senzori + bolji ISP + njihov softver, imam osecaj da ce oduvati konkurenciju na polju fotografije... Videcemo za nekoliko meseci sta ce biti. Za cenu se slazem da ce biti problem. 😁 Garanciju i servis u Srbiji da ne spominjem...
 
Po meni, horizontalno poredjane kamere su ubedljivo najruzniji nacin da ih rasporedis na telefonu. A ovaj gornji deo iznad kamera izgleda kao oni poklopci baterije na necemu koji dolaze u zivopisnim bojama i izmenljivi su. Odaje utisak necega sto je odvojivo od telefona.

Pixel 5 je prelep telefon, minimalisticki, sveden bez neke filozfije, a ovo je onaj pristup kada zelis nesto dizjanerski da izdvojis od svega i ispunis to jer dobijes upecatljivo ruzan dizajn.

Barem moj ukus.
Ja sam baš vileo raspored kamera na S10. Lepo stoji telefon na stoli, nema klackanja i sl.
 
S tim da S10 ima mnogo manje upecatljive kamere i koliko znam u ravni su sa ledjima.

Kako sam procitao Pixel 6 ima debljinu od 8.9mm a sa izbocinom kamere 11.8mm, sto otprilike i potvrdjuju maske koje su se pojavile. To prakticno znaci da telefon kada supstis na sto, izbocina kamere moze da mu posluzi kao postolje jer ce telefon stajati pod uglom.
Naravno, kontam da je izbocina neophodna jer je spakovan ozbiljan hardver kamera, ali svejedno...

Prethodni Pikseli su mi bas bili lepi i upecatljivi, svojstveni, a ovaj spreda lici na Samsung a otpozadi podseca na nesto sto bi TCL izradio za svoj flagship.

Mada mozda je i jedan od onih dizajna koji tek uzivo odaje pravi utisak.
 
Screenshot-20210709-021106-2.png


Google is committed to at least 5 years of software updates for both of these devices.
 
Poslednja izmena:
Ma idi, umislili da su Apple :S
 
Nadam se da imaju 120hz ekrane.
 
Jedino što je sigurno za sada je to da će biti papreno skupi i da će imati najbolje kamere na svetu :)
Ne mogu ih dočekati.
 
Što povećaše mali Pixel sunce im. Ništa od manjih telefona.
 
Era ko era.. ali za proizvod sa midrange čipom će sigurno tražiti 1200e, što je suludo. Ali ajde da sačekamo još 3,4meseca.
 
Nazad
Vrh Dno