Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

Na iHerbu 20% popusta na sve na sajtu, traje 3 dana.
To sam video na e-mailu posle 5 dana od kako sam vec bio porucio paket.
Koliko cesto im budu ti malo jaci popusti?
I sve mi se cini da pre pola godine kada sam porucivao da mi je shipping bio 5,6e. Sada mi je bio oko 15e.
 
To sam video na e-mailu posle 5 dana od kako sam vec bio porucio paket.
Koliko cesto im budu ti malo jaci popusti?
I sve mi se cini da pre pola godine kada sam porucivao da mi je shipping bio 5,6e. Sada mi je bio oko 15e.
Stalno ima nekih popusta samo na odredjene proizvode, ali na bas sve na sajtu ne bude tako cesto, bude par odredjenih dana u godini na koje uvek bude popust.
Da bio je shipping pre jeftiniji, pa isto ovako skuplje, pa opet malo jeftiniji i sad opet skuplje haha
 
Porucio sam na iherbu paket u vresnosti od 49.80 evra, pa drzimo palceve
 
Preko koga ide? DHL prolazi bez problema. UPS verovatno isto, s tim da oni cene pisu u USD.
 
Porucio sam na Nootropicdepot-a nekoliko suplemenata preko Standard Worldwide Mail-a. I evo stiglo mi posle 15 dana bez carine, na paketu su napisali izmedju 4$-6$ po suplementu i nije islo na carinu, nisam nista dodatno platio. Doneo mi postar i kaze evo stigao ti kinez, mislio sa aliexpressa stiglo :D
 
Poslednja izmena:
Porucio sam na Nootropicdepot-a nekoliko suplemenata preko Standard Worldwide Mail-a. I evo stiglo mi posle 15 dana bez carine, na paketu su napisali izmedju 4$-6$ po suplementu i nije islo na carinu, nisam nista dodatno platio. Doneo mi postar i kaze evo stigao ti kinez, mislio sa aliexpressa stiglo :D
Kolika je bila vrednost porudzbine? Jel shipping free?
 
Ja preko UPS poručio, stiglo za 4 dana. Nije bilo nikakvih dodatnih troškova pri preuzimanju paketa. Doneli na adresu, Ukupna vrednost bila 48USD.
 
poruceno sa iHerb pre neki dan, dnas stigao paket preko UPS, nikakvih problema!
 
Pre 2-3 godine omega3 bila 7$, sad ista ta 15$ :)
Nisam odavno porucivao posto je jedno vreme poštarina bila skupa.
Sta preporučujete da izaberem?
Nije mi bitna brzina.

I koji su to suplementi koje uglavnom porucujete? Osim vitD i omege3.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-05-29-14-10-50-167_com.iherb.jpg
    Screenshot_2021-05-29-14-10-50-167_com.iherb.jpg
    78.1 KB · Pregleda: 16
Poslednja izmena:
@darkonda Ja sam našao alternative kod nas. Za vitD Vigantol kapi kod nas u apotekama za 250 din. Jedna kap 500 jedinica, u zavisnosti koliko je potrebno potraje nekoliko meseci i prilično je ekonomično. Vitamin D se rastvara u mastima i zato uzimam sa nekom masnijom hranom. Za omega 3 sam uključio u ishranu sardine i skušu makar jednom nedeljno (70 i 150 din konzerva na pijaci). Ako ipak preferiraš kapsule omega3, imaš u DM-u njihovu marku Mivolis za oko 450 din, 60 kapsula 160mg EPA 100mg DHA. Iako možda na ceni piše ulje lososa, na kutiji u stvari stoji da je ulje od ribe koja se na engleskom zove Alaskan Pollock, ta riba se hvata u Pacifiku i isključivo je za ljudsku upotrebu, pa znaš da prolazi kroz drugačiji i pažljiviji tretman nego neka druga omega3 ulja koja se dobijaju od riba koje služe za stočnu hranu.
Naravno, iHerb ostaje povoljniji za ostale stvari, npr citrati cinka i magnezijuma, kolagen, maka, ašvaganda itd...
 
Jel neko naručivao skoro sa myprotein sajta? Jel funkcioniše dostava za Srbiju?
 
I mene zanima da li je nekome u poslednje 2 nedelje stigao paket sa Myprotein.rs ili .com
Takodje, kupio sam The Nutrition-ov Amino Whey Hydro protein, pakovanje od 3,5 Kg. Otvorio, probao, i ne odgovara mi.
Da li mogu ovde da pomenem da ga prodajem na solidnom popustu i da mi se zainteresovani jave na pm ili da brisem poruku ?
 
Šta se dešava sa cenama na myprotein.rs? Otišle su u nebo. 5kg wheya sa 40% popusta preko 6500din.
 
Izgleda da stvarno postoji neki problem sa myprotein/myvitamins.

Pre 3 dana sam poručio sa myvitamins, još nisu poslali paket, sto se nikada nije desilo, uvek pošalju isti ili sledeći dan.
 
Da li može da mi se javi neko ko je poručivao sa Vitacosta?

Da li mora sa shippingom da mi paket bude oko20$ ili ispod 50 da ne bih ništa dodatno plaćala??

Ima li onaj popust za prvu kupovinu
 
Vezano za Myprotein, naručio 27 maja i svaki dan mi šalju kako još nisu u mogućnosti da pošalju, a kao sve im na stanju. A ne možeš ni da otkažeš.
 
Da li može da mi se javi neko ko je poručivao sa Vitacosta?

Da li mora sa shippingom da mi paket bude oko20$ ili ispod 50 da ne bih ništa dodatno plaćala??

Ima li onaj popust za prvu kupovinu

Ako mislis na nasu carinu, u tom slucaju ako ukupna vrednost samih artikala (bez postarine) ne prelazi 50e onda placas samo PDV, nema carine. Neki put prodje i bez
PDV-a. Ako vrednost artikala prelazi 50e onda placas i pdv i carinu s tim sto u osnovicu za te dazbine uracunaju i postarinu, u ovom slucaju. Ovo su opsta drzavna pravila. Sa Vitacost nikada nisam porucivao ali recimo sa iherb jesam i odatle kada je islo preko DHL Express-a nikada nisam platio PDV. Jedino i eventualno u tome moze da bude razlika kod Vitacosta, inace primanjuju se opsta pravila kao i za sve ostalo.
 
A što se tiče Aliexpresa?
Za koliko stiže roba ?
Tu se ne plaća ni PDV ni carina, ništa ako proizvod ima free shipping znači samo to, nebitnl u kom iznosu je??
 
Odakle god da porucujes, ako vrednost robe (bez postarine) prelazi 50e onda placas i PDV i carinu, plus u osnovicu za te dazbine na vrednost robe dodaju jos i vrednost postarine. Ako roba ne prelazi 50e onda nikada ne placas carinu ali neki put platis PDV a neki put ne. Kako im se cefne.
 
A što se tiče Aliexpresa?
Za koliko stiže roba ?
Tu se ne plaća ni PDV ni carina, ništa ako proizvod ima free shipping znači samo to, nebitnl u kom iznosu je??
Hvala
Ja sam mislila preko UPS da narucim na iherbu jer mi je manj poštarina ispala...ne znam da li cu imati neki dodatnih troskova transporta onda
Vitacost ima standardni shipoing od 10$

Na aliju nema svakako, koliko sam razumela

Nisam nikad poručivala pa mi je sve konfuznl
 
Da li je neko sa iHerba koristio UPS kao dostavljaca? 3x je jeftiniji od DHL i isto je vreme dolaska paketa. Koliko bi UPS dodao na tu cenu koja pise tamo?
 
Izgleda da stvarno postoji neki problem sa myprotein/myvitamins.

Pre 3 dana sam poručio sa myvitamins, još nisu poslali paket, sto se nikada nije desilo, uvek pošalju isti ili sledeći dan.
Update

Paket su poslali posle 10 dana, videćemo hoće li stići.
 
Da li je neko sa iHerba koristio UPS kao dostavljaca? 3x je jeftiniji od DHL i isto je vreme dolaska paketa. Koliko bi UPS dodao na tu cenu koja pise tamo?
Ja sam pre neki dan napravio porudzbinu, 16 evra je cena dostave sa UPS, a 22 evra je pisalo za DHL. Drug koji redovno narucuje mi je rekao da slobodno uzmem UPS, kaze stize bez problema za nekoliko dana. Meni konkretno je stajalo ocekivano vreme 15-18 jun, a narucio sam 9-tog.
 
Ja sam pre neki dan napravio porudzbinu, 16 evra je cena dostave sa UPS, a 22 evra je pisalo za DHL. Drug koji redovno narucuje mi je rekao da slobodno uzmem UPS, kaze stize bez problema za nekoliko dana. Meni konkretno je stajalo ocekivano vreme 15-18 jun, a narucio sam 9-tog.
Hmm, a da li ima nekog dodatnog plaćanja kada paket stigne? DHL mi traži 21 dolar za shipping a UPS 8 dolara. Nešto mi tu puno čudno. :)
 
Najbolji je local post plus, za ljude kojima nije hitno, jer uglavnom prođe bez plaćanja pdv.

Preko dhl i ups uvek naplate pdv.
 
Nazad
Vrh Dno