Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Ko je vadio biometrijska dokumenta, ne mora ništa da nabavlja, sve imaju skenirano. Ko vadi dokumenta prvi put, ubrzaće proceduru ako donese izvode. Neki službenici se prave blesavi pa zahtevaju izvode ali kada ih se pritisne, onda kao "ajde može, ali to vam dugo traje...."
 
Identicna situacija. Nov telefon (iOS) i ne radi ConsentID. Prijavio sam se emailom i lozinkom i preuzeo potvrdu o vakcinaciji.

upravo odradio enrollment u ConsentID. Izgleda da je Djenka ‘opravio sajt pa mozete pokusati😁😁. Na iOS sam i ja.
 
Preuzeo sam za sebe Digitalni zeleni sertifikat, ali ne mogu za suprugu jer se polje sa JMBG ne moze menjati. Da li je neko uspeo da dobije taj sertifikat za clana porodice ili to jos nije omoguceno?
 
@CTR99 napeavi za suprugu nov nalog na eUpravi sa njenjim mailom i sifrom. EUprava jos nije povezana sa maticnim knjigama za decu i brakove.
 
Preuzeo sam za sebe Digitalni zeleni sertifikat, ali ne mogu za suprugu jer se polje sa JMBG ne moze menjati. Da li je neko uspeo da dobije taj sertifikat za clana porodice ili to jos nije omoguceno?
Pa ne može za člana porodice, to su jasno naveli u uputstvu, mora svako da ima nalog na e-upravi.

One obične potvrde o vakcinaciji mogu za članove porodice ali digitalni zeleni sertifikat ne može.
 
Da li neko zna koliko vremena treba da prođe od momenta plaćanja preko Plati servisa do momenta kad se uplata vidi na portalu eUprave?

Platio sam za LK i pasoš pre 10 dana i još uvek nema nigde informacije o tome da je uplata zavedena, a ne bih da dođem u situaciju da moram šalteruši da objašnjavam kako sam platio.
 
Vidi se odmah, platio sam jutros registraciju oko 10h, u 13h sve sam vec zavrsio niko me nije pitao za dokaz samo sam rekao da je placeno preko eUprave.
 
Preuzeo sam za sebe Digitalni zeleni sertifikat, ali ne mogu za suprugu jer se polje sa JMBG ne moze menjati. Da li je neko uspeo da dobije taj sertifikat za clana porodice ili to jos nije omoguceno?
Ja jesam sinoć. I za mene i za ženu preko mog telefona. Ali ona ima nlaog istl, smao sam se izlogovao sa mog ušao kod nje i klik
@Милисав
To ti oni daju da potpišeš gde se izjašnjavaš da li hoćeš da se čipuješ ili ne.
Čipovan sam fajzerom pre jedno mesec dana, i sad još jedan čip...ideeemo još malo i GTA mogu da skinem :)
 
Istice mi pasos 8.8. Zakazao sam za 14.6. Da li treba da izmisljam neki razolg sto menjam pasos pre isteka roka ili...?
 
Zakon o putnim ispravama

član 27.

Zahtev za izdavanje pasoša može se podneti najranije sedam meseci pre isteka roka važenja već izdatog pasoša.

 
Supruga ne može da se uloguje na svoj nalog e-uprave, stalno joj izbacuje da je nalog zaključan, slala je mail, odgovorili da se obrati teničkoj službi, a oni ne odgovaraju. Da li ima u Beogradu neki kršteni "šalter" na kome radi neko ko zna šta bi trebao da uradi da joj odblokira nalog, jer na dva šaltera na kojima je bila samo su je uputili da se obrati teh. službi. Inače, oba šaltera su bila u pošti, i na njima rade gospođe u godinama, koje pored slanja paketa i plaćanja računa, usput rade i održavanje sistema e-uprave 😒
 

@Милисав

Čini mi se da moraš da popuniš zahtev za izdavanje lične karte i kupuješ na šalteru osiguravajućeg društva ili trafike u zavisnosti šta ima u zgradi PU. To je kartončić sa osnovnim podacima. Ja sam to radio pre par godina valjda će se neko javiti ko je skoro vadio novu lk.

@bmibmc

Nisu tražili nikakvo obrazloženje ako je manje od 6 meseci do isteka pasoša. Ako je više od 6 onda je druga tarifa i mora razlog.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko uspeo da zakaže termin za zamenu pasoša dnas i prethodnih dana? Ja već 2 dana ne uspevam. Napravio sam nalog (korisničko ime i lozinka) i ulogujem se. Kad kliknem pokreni uslugu izbaci mi grešku da moram da se ulogujem, a već sam ulogovan.
 
Da li je neko uspeo da zakaže termin za zamenu pasoša dnas i prethodnih dana? Ja već 2 dana ne uspevam. Napravio sam nalog (korisničko ime i lozinka) i ulogujem se. Kad kliknem pokreni uslugu izbaci mi grešku da moram da se ulogujem, a već sam ulogovan.
Ako ti izbacuje ovo, onda se samo vrati korak nazad pa opet klikni zo šta si naumio, nekada mora i treći put. Neki bag bem li ga

@Милисав

Čini mi se da moraš da popuniš zahtev za izdavanje lične karte i kupuješ na šalteru osiguravajućeg društva ili trafike u zavisnosti šta ima u zgradi PU. To je kartončić sa osnovnim podacima. Ja sam to radio pre par godina valjda će se neko javiti ko je skoro vadio novu lk.

@bmibmc

Nisu tražili nikakvo obrazloženje ako je manje od 6 meseci do isteka pasoša. Ako je više od 6 onda je druga tarifa i mora razlog.
Svakako ako imaš manje od 6 meseci do isteka velika je verovatnoća da će da ti prave problem na granici.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-05-11-19-46-42-423_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-05-11-19-46-42-423_com.android.chrome.jpg
    126.8 KB · Pregleda: 21
Da li je neko uspeo da zakaže termin za zamenu pasoša dnas i prethodnih dana? Ja već 2 dana ne uspevam. Napravio sam nalog (korisničko ime i lozinka) i ulogujem se. Kad kliknem pokreni uslugu izbaci mi grešku da moram da se ulogujem, a već sam ulogovan.
Мени је помогло кад сам почео користити Internet Explorer ( не edge).
Од тада ради и дугме "покрену услугу" али и реиздавање параметара за 2FA кад сте пријављени на eid.gov.rs преко читача и квалиф. ел. сертификата. Поздрав.
 
Неколико постова изнад сам поменуо да не успевам да закажем термин за издавање/обнављање кв. ел.сертификата на еУправи. Е па успео сам да закажем :) Проблем је био људски фактор, тј. ја. :)) Систем функционише добро. поздрав свима
 
Синоћ ми је приликом првог покушаја није успело али ми се појавила порука да "је сесија предуго трајала те да сам аутоматски излогован." Мада не знам зашто? Све сам радио уобичајеним темпом. Пожурим ја. На брзину се излогујем те се поново улогујем, брзо на страницу за заказивање и ради! И То је све. Претраживач је Firefox.
 
Ima u delu Prijava Pro xD tu je zajedno sa sertifikatom. Umesto da je sve pod prijava ali dobro kosta jos jedna strana sajta.
 
Ima, al' ne radi. Bar meni, ni iz jednog browsera, poruka- neuspela prijava, proverite korisnicko ime i lozinku

Al zato, u ocaju kliknem na prijavu korisnickim imenom/lozinkom, i ladno mi prodje, iako to ne bi trebalo da radi vec pola godine i vise
 
Da li neko zna koliko vremena treba da prođe od momenta plaćanja preko Plati servisa do momenta kad se uplata vidi na portalu eUprave?

Platio sam za LK i pasoš pre 10 dana i još uvek nema nigde informacije o tome da je uplata zavedena, a ne bih da dođem u situaciju da moram šalteruši da objašnjavam kako sam platio.
Pre par nedelja devojka vadila novi pasoš i uplatila karticom preko Plati servisa dok čekala ispred da je prozovu (nekih 5 min prošlo). Uplata je bila odmah vidljiva kod njih i sve prošlo bez problema. Nije imala čak ni zakazan termin (svi termini u Zemunu popunjeni u naredna dva meseca), ali je bez problema sve završila bez ikakvog čekanja.
 
Имам татин налог са мојим главним маилом и мој налог са неким другим маилом.
Како могу да заменим маилове, да се логујем са мојим главним маилом?
Тате је преминуо прошле године, тај налог је направљен пре много година, углавном за заказивање за документа.
 
Имам татин налог са мојим главним маилом и мој налог са неким другим маилом.
Како могу да заменим маилове, да се логујем са мојим главним маилом?
Тате је преминуо прошле године, тај налог је направљен пре много година, углавном за заказивање за документа.
Prvo na tatinom nalogu stavi neku drugi mail (ne moze da bude neki koji se vec koristi na eUpravi) i potvrdi kad ti posalju verifikacioni mail.
Nakon toga mozes na svom nalogu da stavis taj mail koji je bio na tatinom nalogu.
Kad se ulogujes kliknes na ime u gornjem desnom cosku prva opcija moja eUprava- na novoj starnici -izmena profila- u dnu strane je polje za mail adresu
 
Poslednja izmena:
Јеси ли 100% да ће да успе.
То сам и размишљао да урадим, чекао сам да проверим да неко одговори, да не потрошим узалудно маил, немам их више.
Не знам да ли сам то покушао кад сам правио нови налог.
На татином налогу стоји друга маил нека безвезна (коју тренутно користим на мом налогу) адреса али се логује да мојом. Можда баш зато што је у употреби. 😀

Можда све ово звучи конфузно што пишем, надам се да људи капирају.
 
Nazad
Vrh Dno