Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Obavezno baci utisak o bateriji,to me najvise zanima....trenutno koristim GT2 46mm,malo se smorio,pa bih menjao. Znam da baterija nece biti ni blizu kao na GT2,ali bar dva dana da izgura,bilo bi ok....baci utiske svakako.
Evo i mene sa utiscima o bateriji.
Baterija je otprilike u rangu sa S3 frontier,izdrži mi 2 dana korišćenja od 07-21h,ugasim ga pa sutra ponovo tako.
Ostane nekih 30 posto.Na S3 frontier mi je ostajalo 15-20 posto.
Ekran mi je bolji,GW3 je tanji i izgleda elegantnije.
 
To je manje vise ok....
 
Problem je što tih 30 posto traje još 3-4 sata,kada spadne ispod 50 posto,prosto lete procenti.Tako da sa tim gašem ispadne jedva dan i po ,tako je i kod mene.S3 frontijer mi je ladno mogao izdržati 3 dana ,bez ikakvih gašenja i štednje,ovaj jedva dan i po.Mislio sam da je kod mene faličan primjerak,ali čitam tako kod svih otprilike.
 
Megalol, dobih i ja danas. Em su nadigli cenu novoj seriji, em kozne narukvice (bljak), em ne radi.

Istovremeno, dosao je update za prethodni GW. Sve nesto strahujem da ce da nam zakolju battery life. :D
 
Пети месец како га користим, GW3, све опције укључене, само је буђење сата на додир, буквално ми је батерија од 3-4 дана без гашења.
Ова констатације да кад батерија падне испод 30% да проценти лете, апсолутно није тачно. Мени је по дану отприлике 25-30% батерије. Знам кад одем на продужен викенд, никад не носим пуњач за њега, опуштено од петка преподне до понедељка увече.
 
Pa ugasio si najbitniju funkciju,da pokretom ruke ispred sebe vidiš koliko je sati,ugasi mu još blutut pa će možda trajati 5 dana.Koristi ga normalno,pa vidi koliko će trajati,a ako odradiš neku vožnju biciklom ili da odradiš neki trening,npr trčanje,e to je već haos od baterije.Sat je lijep,ima kamaru opcija za trening,odlične watcfaceve,ali nije sramota reći da mu je loša baterija.
 
Baterija nije loša, nego premala za zahtevan hw/sw. A treba to stalno nositi na ruci, meni je i sada prevelika.
Videćemo kako će tek GW4 pod Google WearOSom da radi. :unsure: Navodno, bateriju će praviti ista firma koja je imala debakl sa Note7 paljevinama.

Što se pre pomirimo da full smartwatch ima bateriju od jednog dana kao i smartphone pre ćemo skratiti 80% diskusije ovde. ;)
Preostalih 20% su funkcije i dizajn...
 
Poslednja izmena:
Potpisujem ovo iznad, narocito ako se ukljuci i Always On i trenira svakodnevno fizicki.

Ja mu gasim jedino taj Always On jer me smara, ali buduci da merim njime i spavanje, praktikujem dopunjavanje oko sat vremena svako vece i sljaka kako treba. Bez tog dopunjavanja drzi ravno dan i po, uz Always On doceka ponoc na 15% baterije.

Edit: Zena koristi Apple Watch 4, nema always on i mora da puni bateriju svako vece. Tako da ni drugi tabor nije bolji.
 
Ja sam se pomirio sa baterijom,napunim ga predveče,stavim na ruku oko 21 čas,pratim san,sve popaljeno osim always on,sutra čitav dan do predveče ,ostane oko 50-setak posto i ide na punjač.Ako ne napunim traje do sutra oko podne i to je to.
 
Pa ugasio si najbitniju funkciju,da pokretom ruke ispred sebe vidiš koliko je sati,ugasi mu još blutut pa će možda trajati 5 dana.Koristi ga normalno,pa vidi koliko će trajati,a ako odradiš neku vožnju biciklom ili da odradiš neki trening,npr trčanje,e to je već haos od baterije.Sat je lijep,ima kamaru opcija za trening,odlične watcfaceve,ali nije sramota reći da mu je loša baterija.
Није мене срамота ништа рећи. Кад возим ауто практично ми се пали сваки час, а зашто мора да се пали нон стоп? Пали се кад мени треба. Иначе су све функције укључене, једном дневно мерим притисак и ЕКГ, 20 минута трчања сваки дан, аларми, нотификација, по неки разговор док возим, ноћу мери време спавања, откуцаје, дакле све је укључено. Једини што га не чачакам сваки час. Опет 3-4 дана. Дефинитивно највише батерије одлази на паљење екрана покретом.
 
Kako ti uspeva da meris pritisak? A propo par postova iznad, gde su poslali da to ne radi za nas region.
 
Prevarila me je cirilica. 🙃

Ako zaista radi ta funkcionalnost, voleo bih zapravo da cujem malo vise koliko su merenja zaista precizna?

U poredjenju sa rezultatima merenja na obicnim meracima pritiska, na primer.
 
Problem što u našem regionu ne rade funkcije EKG i mjerenje pritiska na Samsung Galaxy Watch 3 rješava modifikovana aplikacija Samsung Health Monitor. Može se naći na XDA forumu. Stavio bih link ali ne znam da li je dozvoljeno...
 
Неко је већ постављао како се инсталира ЕКГ, а о мерењу, прецизности и осталим функцијама је већ било писано док је била заједничка тема о паметним сатовима.
 
Problem što u našem regionu ne rade funkcije EKG i mjerenje pritiska na Samsung Galaxy Watch 3 rješava modifikovana aplikacija Samsung Health Monitor. Može se naći na XDA forumu. Stavio bih link ali ne znam da li je dozvoljeno...
Dozvoljeno je stabi link.
 
https://forum.xda-developers.c...moved-11th-april-2021.4202685/


Procedura je sljedeća:

1. Deinstalirati iz telefona aplikaciju Samsung Health Monitor,

2. Instalirati aplikaciju "apk4tpk_installer_attempt_v1" (skinuti je sa drugog linka),

3. Instalirati aplikaciju "samsung health monitor 1.1.0.189" (skinuti je sa prvog linka),

4. Restartovati sat.

Vidim da linkovi u prethodnom postu nijesu OK a ne mogu da ga editujem, pa evo ponovo:


 
Radi sve ok,hvala ti.
Evo sad kalibrišem sat.
 
Radi sve ok,hvala ti.
Evo sad kalibrišem sat.
Kod mene ništa,aplikacija se "ruši" iste sekunde kad je pokrenem.Inače telefon je OP 7Pro.Aplikacija koja je na datom linku ovde na forumu nosi oznaku 183 na kraju,a ova je 189.Možda ova najnovija verzija završava posao.

[ROOT-DETECTION-REMOVED] Samsung Health Monitor - 1.1.0.189 - Country & Device Restriction Removed - 14th May 2021​

 
Kod mene ništa,aplikacija se "ruši" iste sekunde kad je pokrenem.Inače telefon je OP 7Pro.Aplikacija koja je na datom linku ovde na forumu nosi oznaku 183 na kraju,a ova je 189.Možda ova najnovija verzija završava posao.

[ROOT-DETECTION-REMOVED] Samsung Health Monitor - 1.1.0.189 - Country & Device Restriction Removed - 14th May 2021​

Na linku sa XDA foruma se nalazi folder sa više verzija ove aplikacije. Samo najnovija (sa 189 na kraju) rješava problem.
 
Kod mene ništa,aplikacija se "ruši" iste sekunde kad je pokrenem.Inače telefon je OP 7Pro.Aplikacija koja je na datom linku ovde na forumu nosi oznaku 183 na kraju,a ova je 189.Možda ova najnovija verzija završava posao.

[ROOT-DETECTION-REMOVED] Samsung Health Monitor - 1.1.0.189 - Country & Device Restriction Removed - 14th May 2021​

Kod mene sve radi najnormalnije.
Imam S21 Ultru,odradio kako je napisano.
Prvo se kalibriše sat meri se pritisak sa meračom pritiska i satom pa se posle te vrednosti unose u Samsung monitor,posle toga sat može da meri pritisak i Ekg.
Na meraču mi je pritisak bio 130/75
Na satu 125/70
Znači sat ima kod mene odstupanje od 5 jedinica.
 
Ipak je kod tebe telefon marke Samsung,tu je kompatibilan O.S. sa GT3 Tizen-om.Probao sam kod prijatelja koji ima Samsung s10,tu sve radi kako treba bez iklakvih problema.Izgleda da je problem samo u telefonu,tj njegovom O.S.
Instaliraj Samsung Health Monitor - 1.1.0.189, pa ako ni onda ne radi može se razmišljati o kompatibilnosti.
 
Instaliraj Samsung Health Monitor - 1.1.0.189, pa ako ni onda ne radi može se razmišljati o kompatibilnosti.
Instalirao sam 1.1.0.189 Dante63 verziju,polovičan rezultat,ECG radi,ali BP ništa.Probao sam kombinacije BP pojedinačno i u kompletu sa ECG ,ali ne može da se instalira.
 
Instalirao sam 1.1.0.189 Dante63 verziju,polovičan rezultat,ECG radi,ali BP ništa.Probao sam kombinacije BP pojedinačno i u kompletu sa ECG ,ali ne može da se instalira.
To je ta verzija. Žao mi je da sve ne radi kako treba. Možda je ipak razlog OS telefona. Ja koristim Galaxy Note 10 plus, kod mene je sve OK.
 
Kakva su Vasa iskustva sa Watchom R800,vec se dugo razmisljam da ga uzmem,gledam recenzije ko lud, prethodno sam iamo Garmin fenix 5X,bio sam prezadovoljan i ne znam sto sam ga prodao (impulsivna kupovina/prodaja).
Ima li neko informacije iz prve ruke kakva mu je baterija?!
 
Ako nisi pogrešio, R800 je običan Watch 46 mm. Imam ga već godinu i 8 meseci, baterija traje onoliko koliko notifikacija primiš dnevno i da li je uključen GPS, AOD i svašta nešto. Ali računaj 3-5 dana. Meni od početka traje 4 dana u proseku, nekad 3.5, nekad 5 ali 4 dana je prosek. U poslednjem updateu je dodat i Samsung Pay, koji možeš da koristiš ako si van SRB pošto mislim da u SRB nije omogućena ta opcija.
 
Nazad
Vrh Dno