Šta je novo?

kako da vodeno hladim gtx980?

Skamer

Poštovan
Učlanjen(a)
24.02.2019
Poruke
481
Poena
80
pazario sam asus strix 980 sa ogromnim hladnjakom. dobre su temperature,ali ja sam perfekcionista,na moju veliku zalost. kontam da je tesko naci vodeni blok za ovu karticu ili bilo koju drugu? moze li da se uhvati neko vodeno za procesor,samo da pokrijem gpu cip i da stegnem srafovima? a za ostale komponente na ploci su staviti po dva ventilatora sa obe strane i cepaj...
 
Imaš kombo sa NZXT G12 i neki AIO sa Asetek blokom ali ne vidim zašto bi dao 10-tinak evra da bi ohladio 980 koja se ionako ne greje mnogo...zameni pastu ako te baš svrbi i podesi fan krivu, biće ok.
 
Imaš kombo sa NZXT G12 i neki AIO sa Asetek blokom ali ne vidim zašto bi dao 10-tinak evra da bi ohladio 980 koja se ionako ne greje mnogo...zameni pastu ako te baš svrbi i podesi fan krivu, biće ok.


da, jedino Asetek vodeni blok se hvata na ove G10 i G12 dodatke.... sto je najgore, trenutno u Srbiji G12 postoji samo kod nekog lika u Subotici...zvao sam danas 5 brojeva i niko nema. sta mislite o Corsair H50 hladjenju,da li bi dobro hladilo moju grafu,pod uslovom da sve lepo namestim? onaj radijator je nekako malen. imam na oglasima duplo veci radijator ali nazalost blok nije Asetek nego neki kockasti...
 
H50 bi trebalo da pasuje na G12. Hladiće sasvim dobro, 980 ionako nije vrela karta.

Razmisli i o skidanju shrouda sa ventilatorima i kačenju standardnih ventova umesto njih...ja planiram to za moju 1080Ti. Oborilo bi temperaturu za nekoliko stepeni i bilo bi mnogo tiše nego stock karta. I jeftinije nego vodeno hlađenje...

Imaš i varijantu sa Arctic Accelero ili Raijintek Morpheus aftermarket hladnjacima.
 
H50 bi trebalo da pasuje na G12. Hladiće sasvim dobro, 980 ionako nije vrela karta.

Razmisli i o skidanju shrouda sa ventilatorima i kačenju standardnih ventova umesto njih...ja planiram to za moju 1080Ti. Oborilo bi temperaturu za nekoliko stepeni i bilo bi mnogo tiše nego stock karta. I jeftinije nego vodeno hlađenje...

Imaš i varijantu sa Arctic Accelero ili Raijintek Morpheus aftermarket hladnjacima.

druze trazio sam na KP i zvao 5-6 brojeva,niko nema na stanju NZXT g10 ili g12. Ne znam sta raditi. da kupim h50 da da petljam nesto da ga ugradim bez tog dela...ventilatori za VRM nisu problem, problem je samo da blok lepo legne na GPU i da ga stegnem....treba malo majstorija i puno paznje.
 
Imaš kombo sa NZXT G12 i neki AIO sa Asetek blokom ali ne vidim zašto bi dao 10-tinak evra da bi ohladio 980 koja se ionako ne greje mnogo...zameni pastu ako te baš svrbi i podesi fan krivu, biće ok.
Bukvalno, cisto bacanje para na zastareli hw...
 
Bukvalno, cisto bacanje para na zastareli hw...

ne znam o cemu pricas. necu valjda kupiti rx5500 ili gtx1650 po nekim tamo bolesnim cenama. grafa mi je vrh za moje potrebe i zelim samo malo da ulozim u nju. da bude veoma hladna,tiha i da nema nikakve vibracije od ventilatora koje negativno uticu na gpu cip. ovaj trenutni kuler (asus strix) jeste orgoman,ali u isto vreme ga drze samo 4 srafa oko gpu cipa. na drugim mestima nema nikakvih srafova. po meni,jako lose izvedeno. ogroman i tezak hladnjak,ventilatori i jos onaj poklopac metalni odozgo,sve to na samo 4 srafa.
 
ne znam o cemu pricas. necu valjda kupiti rx5500 ili gtx1650 po nekim tamo bolesnim cenama. grafa mi je vrh za moje potrebe i zelim samo malo da ulozim u nju. da bude veoma hladna,tiha i da nema nikakve vibracije od ventilatora koje negativno uticu na gpu cip. ovaj trenutni kuler (asus strix) jeste orgoman,ali u isto vreme ga drze samo 4 srafa oko gpu cipa. na drugim mestima nema nikakvih srafova. po meni,jako lose izvedeno. ogroman i tezak hladnjak,ventilatori i jos onaj poklopac metalni odozgo,sve to na samo 4 srafa.
Iskreno, preteruješ...i previše paničiš. Karti neće biti ništa. Ako su temperature dobre, kao što kažeš, nema potrebe da diraš išta. Ako ti je bučna, najjeftinija varijanta da je utišaš (sem undervolta i adekvatne fan krive) je skidanje shrouda i vezivanje 2 120 ili 92mm ventilatora za hladnjak...
 
ali u isto vreme ga drze samo 4 srafa oko gpu cipa. na drugim mestima nema nikakvih srafova. po meni,jako lose izvedeno. ogroman i tezak hladnjak,ventilatori i jos onaj poklopac metalni odozgo,sve to na samo 4 srafa.
Koliko znam, na svakom gpu hladnjak drzi 4 jaka srafa. Cak i sa 3 ventilatora i mnogo duze i deblje hladnjake. I da montiras arctic accelero, a i to vodeno, isto ce ti glavna biti ta 4 srafa.
 
Ovde je vise stvar da on zeli da opravda potrebu da nabaci vodeno hladjenje (jer je video da je relativno jeftin mod) nego sto zaista postoji realna potreba za time...
Da je neki (noviji) model koji se zaista greje i jos planira da OC-uje, ili je pak coil whine nepodnosljiv pa i nekako da opravda taj potez...
Ovako, previse je star hw da bi se ulagalo u njega, sem ako masinu ne zeli da zadrzi i sentimentalnih razloga i da je povremeno "vadi iz naftalina" kako bi odigrao starije naslove...

Klasican primer gde je neko vec odlucio sta zeli samo zeli potvrdu drugih, sto se cesto vidja ovde prilikom nabavke/modifikacije hardvera.
 
Nije ni jeftin, G12 + 120mm AIO bi izašlo bar 100-tinak evra. A potpuno nepotrebno.

Najjeftinija modifikacija (ako je baš zapeo) bi mu bio deshroud i da zakači 2 P12 PWM PST venta za nekih 15e...
 
Klasican primer gde je neko vec odlucio sta zeli samo zeli potvrdu drugih, sto se cesto vidja ovde prilikom nabavke/modifikacije hardvera.
Ne znam zašto bi to bilo čudno?? Želiš da uzmeš nešto, ali onda pitaš za savete i mišljenja. Meni si to isto napisao u temi za Seasonic Connect, pa na kraju nisam to uzeo uopšte slušajući i čitajući postove. Već ono što sam posle toga smatrao da je najbolje za uloženi novac. Da, za 30€ više ima i bolje, a za 50 više i bolje od toga, za 100 više bolje od sva tri zajedno, ali...
I koliki kre.ten i debil treba da budeš da bi ti bila potrebna potvrda nekih nepoznatih likova sa foruma???
Eto, za razliku od napajanja, uzeo sam i Samsung 980 PRO i nisam tražio nikakav savet ni potvrdu.

Dečko bi možda i uzeo nešto bolje od te 980, ali sa ovim sumanutim cenama koje još dugo neće pasti...
 
NastyB
1) coveku ne treba drveni advokat, ako je odlucio neka uzme, njegova stvar. receno mu je zasto bi to bila losa ideja, moze sam da proceni da li mu to odgovara ili ne.

ponovo upadas kao padobranac i pravis dramu bez potrebe, ne samo ovde vec i na komsijskom forumu. Tamo te makar posteno zezaju (cak i moderacija, posebno interno - best regards from DeCoy) za tvoje postove, dok ovde glumis zrtvu i uvredjenu mladu. Ne dao Bog da nesto neko napise negativno o omiljenoj ti igri ili da konstruktivan savet koji nije u skladu sa tvojim misljenjem o hardveru koji si naumio da kupis...
Zaista preko glave mi je tvoje kukanje kao i bilo kakve interakcije sa tobom, zamolio bih te da me zaobidjes u sirokom luku posebno kada te niko ne dira niti spominje u bilo kakvom kontekstu...
 
NastyB
1) coveku ne treba drveni advokat, ako je odlucio neka uzme, njegova stvar. receno mu je zasto bi to bila losa ideja, moze sam da proceni da li mu to odgovara ili ne.
Onda mu kažeš lepo da je to loša ideja, objasniš zašto i to je to, a ne da obavljaš psihoanalize šta ko i kako želi i radi.

JA sam "padobranac"??? Čoveče, od 2007 imam 1500 postova ti za duplo kraće vreme imaš dva puta više. Na svakoj si temi, u sve se mešaš, misliš da si najpametniji na svetu. To šta ja pišem je, kao i na svakom forumu, moja stvar i moje mišljenje, a to što se neki mo.ron tome podsmeva ili radi bilo šta drugo me ni najmanje ne dotiče. Sa zadovoljstvom ću te zaobilaziti naveliko, jer imam istu želju kao i ti.
 
Poslednja izmena:
Koliko znam, na svakom gpu hladnjak drzi 4 jaka srafa. Cak i sa 3 ventilatora i mnogo duze i deblje hladnjake. I da montiras arctic accelero, a i to vodeno, isto ce ti glavna biti ta 4 srafa.

jeste, ali znas li na koliko sam pokvarenih asus strix i dcu 2 kartica naisao do sad? i na brdo pecenih takodje. i ja sam bio zrtva takvih kartica,a jedna crkla i u mojoj masini. cinjenica je da blower kartice (sa plasticnim tunelom i turbinom) duze zive. imao sam ih nekoliko,bas nikad ni jedna nije zezala. i uspesno sam ih prodao. :) jeste da one cepaju 83-85 stepeni,ali eto...puno srafova,sve utegnuto i stabilno,protok vazduha kroz celo kuciste,sve komponente se hlade...i da ne zaboravim da imaju termalne trake preko memorija i svih bitnih komponenti,a preko traka ide hladnjak. a na ovim karticama sa ventilatorima se desi cesto da da neki ventilator lose radi. da pravi vibracije,a nista mu ne fali. ili ne daj boze se polomi jedna lopatica,pa je onda i jasno zasto pravi vibracije. a te vibracije svakako nisu zdrave,posle ces da kukas kad ti se odlemi neki lem na GPU cipu i karticu mozes baciti. jer pecenje i slicne radnje ne radim, to ne valja nista...
bilo kako bilo,kupio sam polovan Corsair H50 i ugradio ga bez NZXT Kraken g12,jer ga nigde ne mogu naci u Srbiji,trenutno ga niko nema. ne pitajte me kako sam ga ugradio...ne znam da li je lepo leglo na GPU sa obe strane,mozda moze i bolje. videcemo.

dota2_2021_05_14_00_42_37_342.pngdota2_2021_05_14_00_43_10_704.png
 
vibracije svakako nisu zdrave,posle ces da kukas kad ti se odlemi neki lem na GPU cipu

Jeste, sve se ovako trese: (i celo kućište, kućište prenosi vibracije na kuću, usled čega se ona sruši)

UZWBsmYJeL0SXGLamJ7KJyvYgbRFrDnuDRiIewxQ2gw21_VIO7NO_-SXUcR0Hst-_J84nfasi7kf7Q=s400-nd-rwa
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, lose iskustvo, kod mene je lose sa blowerom. :) Ti rece da je kartica ispravna i da su temperature super, ma, neka te sluzi to sto si montirao.
 
Pa dobro, lose iskustvo, kod mene je lose sa blowerom. :) Ti rece da je kartica ispravna i da su temperature super, ma, neka te sluzi to sto si montirao.

ma toga se i bojim,nikad ne valja nesto muckati sa hladnjacima. ko zna kako sam stegao,mozda premalo,mozda previse,mozda jednu stranu vise...nek me sluzi hvala ti
Jeste, sve se ovako trese: (i celo kućište, kućište prenosi vibracije na kuću, usled čega se ona sruši)

UZWBsmYJeL0SXGLamJ7KJyvYgbRFrDnuDRiIewxQ2gw21_VIO7NO_-SXUcR0Hst-_J84nfasi7kf7Q=s400-nd-rwa

jao sto je slatka. slab sam na macke :)
 
A je l si promenio pastu i padove? Stavi Thermal Grizzly i garantujem da je razlika prisutna! :)
 
A je l si promenio pastu i padove? Stavi Thermal Grizzly i garantujem da je razlika prisutna! :)

imam neku u spricu,solidna je. a padove nisam menjao. ova verzija gtx980 nema padove na glavnoj strani,tako je fabricki. a od pozadi ima plocu,e ispod te ploce sigurno ima nekih padova,ali nisam je otvarao. uopste nema senzor za temperaturu memorije,tako da....malo glupo
 
jedva nabavih ovo. glupa metalna ploca,a kosta 4000 dinara. i ovu pastu uzeh,platih je papreno. temperature su mi sad jos nize...zadovoljan :)

HY-P13 Thermal Conductivity: >13.5W/m-k​



 
Nazad
Vrh Dno