Šta je novo?

Racunar se gasi nakon 30 do 60 sekundi rada

Darko95

Poštovan
Učlanjen(a)
17.12.2020
Poruke
373
Poena
75
Dakle, odjednom, racunar je poceo da se gasi najkasnije minut nakon paljenja. Takodje, nekad se desi da nakon pritiska na dugme, bukvalno pola sekunde krene i odmah se ugasi. Ali kad pokrene, radi tako 30-60 sekundi i ugasi se.

Pretpostavljam da je napajanje u pitanju, ali bolje da proverim pre nego sto uzmem drugo. Moze li biti neki drugi kvar u pitanju?
 
Možda je i temperatura na procesoru, tj da nema paste ili da neki cooler ne radi.

Kada se ugasi, uđi u BIOS odmah i vidi temperaturu procesora.
 
Možda jeste a možda nije, najbolje da pozajmiš od nekog napajanje probaš i budeš načisto.
Moj je px-400, nznm da li bih smeo da povezem neki sa jacom amperazom i snagom.. Nasao sam povoljno isti ovakav, narucicu pa sta bude..

Možda je i temperatura na procesoru, tj da nema paste ili da neki cooler ne radi.

Kada se ugasi, uđi u BIOS odmah i vidi temperaturu procesora.
Zamenio sam pastu (tj stavio običnu pastu za zube umesto termalne, ali radiće posao), tako da nije do toga.. A u BIOS nema sanse da udjem, ne izdrzi toliko dugo

IMG_20210509_200802.jpg

Otvorio sam napajamje i ove dve metalne sive ploce su onako vruce kada pokrenem pc a i ovih par dioda kao da su zardjale, pa sam jos vise siguran da je do ovoga nesto
 
Kupi normalno napajanje.Ne isto.
Kupi pastu.
Te dve metalne sive ploče su hladnjaci.
Te diode su kondezatori.
Ne zezaj se sa tim ,ako nije neki pc iz 2005 pa ako se upali ništa strašno.
Mada nisi ni napisao konfu.
 
PC je dosta star, barem 10 godina.. Uglavnom mi treba zbog posla koji ne zahteva neke jake konfiguracije.. Tako da, nadam se, da ce novo napajanje rešiti problem

Da da, znaci da ploce absorbiju veliku toplotu sa ove ploce

Napisacu konfiguraciju ako ovo sa napajanjem ne resi problem
 
Poenta je ne kupuj to ili isto napajanje.Bolje uzmi fsp polovan od 500-1000 din ako je cilj samo da radi.
 
Uzeo sam RX-550PA napajanje i sada se racunar ne gasi, tako da je do napajanja bilo.. Hvala na savetima!
 
Nazad
Vrh Dno