Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prati li neko Waves? Nikada necu prezaliti sto ga nemam vise a pratim ga od kada je bio par dolara. Upravo je skocio za 50%. Jedna od propustenih prilika. Steta. Takodje se moze stake-ovati.
 
Svakako cela godina ce biti ekstremno bullish (kao sto smo godinama unazad i planirali) i gledajt sto bolje da je iskoristite. Mozda je ovo onaj poslednji, najveci bullrun ciklus...
Jedini savet koji mogu dati novima je - sto manje trgujte tokom bull-a jer cete sacuvati vreme i zivce a posto holderi u ciklusu najbolje prodju, vise cete i imati na kraju ciklusa.
Moj savet svima je da imaju manja očekivanja i idu napred korak po korak. Nema goreg načina da se usere dobar bull run nego imati nerealna očekivanja i slušati moonbois.
Izdvoji bih ove delove kao dva odlicna saveta.
Pokusajte sto vise da izvucete iz ovog ciklusa, jer on moze biti poslednji ovako bullish. Bice sigurno jos ciklusa ali ne ocekujte ako sad btc dodje do recimo 150k da ce sledeci na milion pa onaj tamo na 5 miliona. Sto budu vise cene sada vece su i sanse da se nikad vise ne ponove.
I sto kaze morbius ne budite ni pohlepni previse, pratiti situaciju i uzimajte profit, jer na vrhu ne moze da proda ni 0.1% ljudi.
Imajte na umu da se ciklusi zavrsavaju naglo i da se kraj tesko prepoznaje. Cena padne u jednom danu 30-50% l, bude bounce 10-20% svi misle jos jedna korekcija kad ono padne jos 30-40%. Psiholoski je mnogo lakse prodati na putu do vrha jer kad jednom vidite neku cenu tesko je prodati za 30 ili vise % manje.
 
Sledeci ciklus je milion za btc, posle moze da propadne svet 😄 a mozda i to ostane samo kao nedosanjan san.
Da nesto sto nema ili ima vrlo malu upotrebnu vrednost skace x100 za godinu dana je van svake pameti. Nece moci ovako doveka. Bice zanimljivo nekom za 10-15god da cita sadasnje teme o kriptu i kojekakvim altovima.
Bitno da se uzme profit u svakom ciklusu, posle sta bude.

btw secam se da je Prestiz i pre 3-4 godine pricao da treba lepo odraditi ovaj sada ciklus jer nam mozda ne dozvole sledeci tamo 2025.
 
Prati li neko Waves? Nikada necu prezaliti sto ga nemam vise a pratim ga od kada je bio par dolara. Upravo je skocio za 50%. Jedna od propustenih prilika. Steta. Takodje se moze stake-ovati.
Sasvim prosečan novčić. Jedan od onih projekata koji ne zna šta bi bio, sad je u nekom DeFi fazonu. Povremeno pravi tako skokiće.
 
Ltc konacno napustio top 10, odavno mu tu nije mesto, ne ocekujem da ce se vise vratiti, u proteklih par nedelja je imao sve indikatore na svojoj strani ali kao sto sam i napisao, da je bilo koji drugi novcic u pitanju imali bi kakav takav pump ali ne i ltc.
Jednostavno je, ne zaboravlja se ono sto je charlie uradio prosli put, niko ozbiljniji nece uci i rizikovati dva puta istu gresku
Daj da ti platim da napises da LTC nece nikada na 2K. Evo ti ga LTC medju 10, tamo gde i pripada. Svaki dan dodji da prozivas :D
apu.jpg
 
Navijamo za ltc i saja :) , kupljen na 170 i nesto, prodaja na makar x2 :)
Iskreno da nije njega verovatno ga ne bih ni kupovao ali svaki dan vidim pise se o njemu, pa rekoh ajde :D samo nek nastavi ovako...
 
Ја за мало да продам сав LTC на 200$, срећа па нисам.
(Куповао сам између 54~60$).

Данас сам продао пар ETH-a купованих и ''копаних'' у време кад је 1 ETH пао испод 100$ 2018. године, чисто да се частим
јер сам сво то време плаћао струју ''из џепа'' да не би продавао ETH + сам поред тога и куповао. Баш је тешко гледати како скаче на 150, 200, 400, 1000, 2000, 2500 итд и не продати, просто те вуче да продаш. Остало, за сада, не дирам.
 
Nema (potpune) srece za nas sitne pilicare :D
Nakon nedelja i nedelja nezeljenog hold-a :D, bio sam srecan sto sam uzeo u tri kruga 300 dolara za 2-3 dana, preko ETH.
A poslednji obrt je bio kupovina na 2200 i prodaja na 2340, kad eto ti za par dana cena 3340 :D

@anticv
Ako nije tajna, koju si kolicinu ETH prodao ?
Tj. da li imas racunicu koliko si do sada platio struje, dakle celu 2018, 2019, 2020 godinu i ovih 5 meseci.
Mora da je bila suma u hiljadama dolara :) ?
 
Nema (potpune) srece za nas sitne pilicare :D
Nakon nedelja i nedelja nezeljenog hold-a :D, bio sam srecan sto sam uzeo u tri kruga 300 dolara za 2-3 dana, preko ETH.
A poslednji obrt je bio kupovina na 2200 i prodaja na 2340, kad eto ti za par dana cena 3340 :D

@anticv
Ako nije tajna, koju si kolicinu ETH prodao ?
Tj. da li imas racunicu koliko si do sada platio struje, dakle celu 2018, 2019, 2020 godinu i ovih 5 meseci.
Mora da je bila suma u hiljadama dolara :) ?
Brate po pilicarenju, delim tvoju sudbinu. Sitnije nego u vojsci pred skidanje, ali s obzirom kad sam usao i sa koliko, nije lose,ali ovi ovde me ubise u pojam.
 
Nista posebno, usle institucije... Moje misljenje je da ce to dosta doprineti stabilnosti cene, da ce ove godine biti mega skok i da posle neke stabilizacije kad sve prodje necemo imati vise onako kriticne padove ali ni ovolike pump-ove. Ne mora to nista da znaci, ko zna ssta ce se izdesavati sledecih godina. U svakom slucaju gledajte da iskoristite ovu godinu maksimalno ;)
 
Neće biti ništa dramatično loše, ostaće projekti koji imaju smisla da ostanu i da se integrišu u neke industrije i finansijske sektore. Ostali shit coin-i, a vala ima ih mnogo, će nestati, ...vremenom će nastajati neki novi projekti sa potencijalnom za veliki rast, tu će verovatno biti dobre prilike za uzeti ih preko ICO-a. Internet platforme i druge organizacije nemaju druge opcije nego da se migriraju i povežu na blockchain radi svog opstanka.
 
Nema (potpune) srece za nas sitne pilicare :D
Nakon nedelja i nedelja nezeljenog hold-a :D, bio sam srecan sto sam uzeo u tri kruga 300 dolara za 2-3 dana, preko ETH.
A poslednji obrt je bio kupovina na 2200 i prodaja na 2340, kad eto ti za par dana cena 3340 :D
Napisa ti je neko da ce da te uvate sa spustenim pantalonama.
 
Izvinjavam se na glupim pitanju, ali šta će biti posle? Ono, malo gore, malo dole, 10 posto godišnje i da pevamo?

E, to ti je ono veliko pitanje. Odgovor zavisi od toga u kom smeru će planeri usmeriti ekonomiju.

Mišljenje koje preovladave je da će se era niskih kamatnih stopa i direktnog ubrizgavanja novca u ekonomiju nastaviti, što je gorivo za špekulaciju. To bi nastavilo da hrani kripto i druge špekulativne asete, ali bi ekonomija zapala u stagflaciju i učestale krize. Dakle nešto kao Japan, ušli su recesiju pre 25 godina i nikad iz nje nisu izašli.

Druga mogućnost je da ćemo imati katarzu. Tako su posle velikog sloma berze 1928. svi očekivali vladinu intervenciju, nešto nalik na bailout koji smi videli 2008., ali FED i Kulidžova administracija su neočekivano ostavili špekulante na cedilu i gurnuli svet u veliku depresiju. Kako vreme odmiče, ja polako sve više verujem u ovaj scenario. Kripto će se sunovratiti, mada postoji i mogućnost da bi ljudi mogli da počnu da ga koriste kao platežno sredstvo zbog nedostatka novca usled hiper-deflacije.
 
Napisa ti je neko da ce da te uvate sa spustenim pantalonama.
Pa nisu me uvatili :), nisam otisao u minus sa dolarima.
Oportunitetni trosak. Znaci mogao sam zaradati, ali nisam :)
Jeste trosak, al ne iz mog dzepa sto bi se reklo.
 
Pa nisu me uvatili :), nisam otisao u minus sa dolarima.
Oportunitetni trosak. Znaci mogao sam zaradati, ali nisam :)
Jeste trosak, al ne iz mog dzepa sto bi se reklo.
Pa zavisi kako gledas, u bullrunu svi kao nesto rade i nesto zaradjuju nesto kupuju i prodaju, bacaju se sa nekim ciframa itd. a kad sracunas na kraju vecina zaradi manje nego neko ko nije nista radio vec samo sedeo i gledao.
 
Bude i to.
Ali ja ne mogu da holdujem citavu vecnost.

A i, kao sto rekoh, nemam ja previse novca za igranje ove igre. Samo deo onoga sto sam izrudario. Prodao sam pre oko godinu i po dana, prvi deo izrudareni, prakticno sam na nuli.
Igram se zaradjenim od rudarenja iz 2018.godine.
Moj portfolio je do pre par dana bio jedan ETH, jedan jedini :D
 
Imam pitanje za "stare lisce"...
Gledano unazad, ETC, ETH, LTC, BTC, DASH... i ostale coine da ne nabrajam, ZEC... kada dolazi nesto poput hard forka sta se moze ocekivati po pitanju same cene konkretno u bull marketu? Beam ima hard fork 29-30 maja uz jos neke novine koje dolaze pa me zanima sta raditi.
Da li je pametno prodavati i kada, cekati da to prodje... ili hodl jos uvek obzirom na poruku od @La.Prestige koja iskren da budem, unosi dosta optimizma ali ni sam ne znam sta da mislim. Ako se ovako nastavi ode dominacija do krasnog a ne verujem da moze da ide dole do iznemoglosti.... 🤔Da li ocekivati neku vec cenu pre ovog dogadjaja ili posle, znate li za ostale koje ste imali a koji su imali ovakva desavanja, oni najavljaju da ce biti doata toga i naravno, da ce se svi kajati ako prodaju po ovoj ceni. Iskrenk, po sadasnjoj ceni ni ne razmisljam da prodam. Pored toga sto sam ga platio dosta jeftinije.
Razmisljao sam ako skoci cena, prodadi pa caljda bi posle tog desavanja doslo pada, pa se dokupiti al kakve sam kyrčeve sreće verovatno bi prodao i ispod cene tada a ona ako bi otisla gore ne bi pala ni na tu po kojoj sam prodao da. se ponovo popnem na voz.
Ista. situacija kao sa Sajem, njega urnise LTC a mene ubija Beam, vrlo postepeno... sve se nadam da ce krenuti konacno gore, gore, gore... do sada, ranije iz iskustva, kad god bi prodao cena ode u nebesa, kad kupim, ona ode u bunar 😱
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-05-04-01-05-41-107_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-05-04-01-05-41-107_com.android.chrome.jpg
    86.6 KB · Pregleda: 36
Ne bih da malerisem SAJ-a, ali za mene LTC 1k je Mission Impossible. Mozda za jedno 2 god. bude bio,ipak to je 2 ili 3 koin koji je izaso posle BTC ako se nevaram. Binance i ETH su ovu godinu pokidali i jos ce da kidaju,ima na marketu dosta dobrih koina NEO,DOT,GAS,HAPI… za HAPI mislim da ce biti veoma jak koin,jaci od ETH.DASH ce sledece biti 1k+,LTC bi trebao iduce posle DASH-a.
@saj, nadam se da gresim za LTC i da ces proci kroz cilj sto pre, samo napred. GL
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno