Šta je novo?

Kupovina nove pegle

Radiohead

Poštovan
Učlanjen(a)
14.01.2021
Poruke
529
Poena
75
Pojma nemam nista o ovome...
Valjda su ove na paru i dalje aktuelne, nema neka novija tehnologija :D ?

Ova sad sto zena koristi je na paru, ali je matora, puna kamenca i na par mesta ima mrlje kojima se lepo na odecu, pa stoga zena postaje besna :D

Cena, pa nek bude par hiljada, 3000 din mi je u glavi da bude ok, Bosch i slicni bolji brendovi.
Ako treba, moze i koji dinar preko.

Ovako nesto ?

 
Imas pegle od 1500 i 30.000 din, kapiras ?
Zasto, kako, zbog cega...
 
Ode forum u pm. Kada se traži savat za kupovinu pagle. Mislim pegla jbt, koja tu tehnologija ima. Sipaš vodu i uključiš na napon. Omg
Pa vidis da covek ne zna da moze da sipa sredsvo protiv kamenca i imaju one fore sa aspirinom i osttalim lekovima da se skinu one mrlje :)
 
Mislim da u uputstvu za peglu pise da se iskljucivo koristi obicna voda,
a da se problem kamenca resava ciscenjem pegle, svaka ima svoju metodu kako se to radi, pise u uputstvu.
Uglavnom niko to ne radi, pa kad pocne da ispada kamenac ne moze ni samo sa jednim ciscenjem da se sredi.

A za komentar iznad, ko peglu nije koristio nikad u zivotu, pa njemu je to sve isto sigurno.
 
Sve je to radjeno vise puta, ali je dotrajala, stara je vise od 10 godina.
Skidao sam ja te mrlje vise puta, raznim metodama, ali postoje mrlje koje vise ne mogu da se skinu.

A izgleda da sve ove aktuelne (bolji brend) pegle imaju samociscenje.
 
Koji model ?
 
I ja sam uzeo ovu SilverCrest iz Lidla za 2000din skoro, juce smo je prvi put ukljucili, deluje dobro.
 
Možda sam ja reagovao na prvu, ali relano destilovana voda i da imaš utikac. Mislim da je bespotrebno kupovati neke preskupe, jer je na kraju sve to isto. Eventualno da se vidi sama težina uređaja da li odgovara. I tu nema šta da pravi problem.
 
Mi u našoj pegli već 15ak godina koristimo destilovanu vodu. Iako piše da treba obična voda, ne piše dane sme destilovana.

Pegla je i dalje k'o nova.
 
Poslednja izmena:
Danas i pegle od 1,5k i od 20k imaju samočišćene jedina razlika je kako je to rešeno a razlika u ceni je zbog ploče, vrsta keramike i gde stavljaju raznorazne premaze, te protiv ovog, te protiv onog a sve se to haba istom brzinom kao i kod pegle od 1,5k. Može da bude razlika da li može da pegla vertikalno ali to nije peglanje već samo dezinfekcija parom. Poenta je u težini pegle jer što je teža manje snage je potrebno da se "trlja" i manje prolaza imaš. Problem sa kamencem nastaje jer ljudi ostavljaju vodu u rezervoaru po završetku peglanja. Rešenje ti je ženu za ruku, objasniš budžet je toliki i neka gleda šta joj najbolje leži u ruci a jedino što može da bude problem je boja te hoću rozle, te ljubičanstvena :D
 
Ja nedavno uzeo ovu, odlično me služi.

Peglam samo košulje i pantalone i to ide baš lako s ovom. Ranije sam imao neku Philips koja je bila slabija, lakša i imala manju ploču, pa je išlo dosta sporije, tako da i te kako ima razlika između pegli.
 
Sto mora destilovana voda? Planiram u peglu da sipam istu vodu kao i u aparat za kafu, robot usisivac i ovlazivac vazduha, iz Aquaphor bokala, ne stvara se kamenac uopste.
 
Danas i pegle od 1,5k i od 20k imaju samočišćene jedina razlika je kako je to rešeno a razlika u ceni je zbog ploče, vrsta keramike i gde stavljaju raznorazne premaze, te protiv ovog, te protiv onog a sve se to haba istom brzinom kao i kod pegle od 1,5k. Može da bude razlika da li može da pegla vertikalno ali to nije peglanje već samo dezinfekcija parom. Poenta je u težini pegle jer što je teža manje snage je potrebno da se "trlja" i manje prolaza imaš. Problem sa kamencem nastaje jer ljudi ostavljaju vodu u rezervoaru po završetku peglanja. Rešenje ti je ženu za ruku, objasniš budžet je toliki i neka gleda šta joj najbolje leži u ruci a jedino što može da bude problem je boja te hoću rozle, te ljubičanstvena :D
I mi smo koristili uvek destilovanu vodu, al ne znam moji matorci ranije da li su :)
Sto se tice boje, za to je zabole patka :D, to mogu da potrvdim.
Narucio sam onu Gorenje za 4000 din.

Iz hebenog WinWina, al sto se tice eventualne reklamacije, to verujem nece biti problem, jer ce oni samo proslediti Gorenje servisu, nece ici u zaostali Nepo servis sa kojim saradjuju.
 
Takodje preporuka za Lidl peglu.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-04-26 664576-900-100000 jpg (JPEG Image, 1250 × 1795 pixels).png
    Screenshot_2021-04-26 664576-900-100000 jpg (JPEG Image, 1250 × 1795 pixels).png
    1.7 MB · Pregleda: 66
od ovih iz Lidla su mnogo bolje Vox -ove pegle sve su 2200w i ne prelaze 2ooo dinara...rade ranju odlično...
 
Da ne pokrecem novu temu, da pitam ovde
Jedno glupo pitanje
Hocu da kupim peglu e sad po istoj ceni imam istu narku da kupim, jedna je 2200w a druga je 3000w koju uzeti koja ce bolje peglati?
 
Nazad
Vrh Dno