Šta je novo?

Banka Intesa

@Sirius9 - da tako sam i ja shvatio pa mi je ok jos da ostajem.

Inace nova aplikacija je odlicna. Videcete :)
 
^ Lepo je ako su to unapredili ali to im nikako nije opravdanje za toliki skok cena usluga.
 
Sto se mene tice i ova stara im radi za sve sto mi treba.
 
Malo je bilo potrebno vizuelno je osveziti a falila mi je samo mogucnost da poredam racune onako kako ja hocu .
 
Jel da skidam novu ili da cekam? Jel radi kako treba?
 
Sto se mene tice i ova stara im radi za sve sto mi treba.
Slažem se. Sve što koristim radi OK i u ovoj aplikaciji.
Jedino što bi promenio je da povuče nazive računa koje sam dodelio preko Ebankinga
i da ne moram da unosim pass svaki put kad plaćam više računa uzastopno.
 
Jel da skidam novu ili da cekam? Jel radi kako treba?
Mozes da skines ali neces videti kako radi ako nemas nekog u banci da ti aktivira. Nije jos za siroke narodne mase, interno se testira.
 
И ова апликација сад ради све што је потребно, пошто је прво и основно да буде функционална, а од шминкања нико од нас нема ништа ако не ради посао због чега је направљена. Можда не би било лоше да се дода понека функционалност која тренутно нема и то је то.
Али стварно су претерали са тим поскупљењима, те сад плаћаш провизију на електронске налоге, сваку рату ако плаћаш на рате, одржавање девизног рачуна итд. Одједном те трошак изађе 100% скупљи, ако не и више. А притом у већини случајева касне за услугама које већ нуде друге банке или погодности, типа подизање ЕУР на банкоматима, конверзија ЕУР по средњем курсу НБС и сл.
 
meni je trenutno cena magnifica racuna 400-450din cini mi se zaboravih tacnu cifru...
za ono sto sad koristim, a to je placanje na rate bez kamate, imam 5deviznih racuna, placanje online, placanje karticama, u proseku ce me kostati 4x vise (oko 1600din)... Stvarno je previse... Ako pogasim devizne racune koji mi nisu neophodni, placacu 3x vise... Stvarno su preterali...
 
Čisto iz radoznalosti, čemu služe toliki devizni računi?
 
jedan konektovan za karticu za online placanje u eur, jedan stedni eur, jedan za drugu karticu koju koristi zena, jedan dolari, jedan canadski dolari, jedan britanske funte... sad mi u sustini ne trebaju svi oni, ranije sam imao potrebe za tolikim racunima, pogasicu ih svakako ako ne nadjem bolje resenje u nekoj drugoj banci ali opet... poskupljenje od 400% u mom slucaju...
 
meni je trenutno cena magnifica racuna 400-450din cini mi se zaboravih tacnu cifru...
za ono sto sad koristim, a to je placanje na rate bez kamate, imam 5deviznih racuna, placanje online, placanje karticama, u proseku ce me kostati 4x vise (oko 1600din)... Stvarno je previse... Ako pogasim devizne racune koji mi nisu neophodni, placacu 3x vise... Stvarno su preterali...
Слажем се. Ето мени је примарно то плаћање електронским путем, на рате без камате, пробао сам неколико калкулација и у најбољем случају бих плаћао 2.5х више него досад и то кад погасим 3 девизна рачуна, која су некад биле подпартије чисто да се нађу а сада су редовни девизни рачуни на које ће провизију обрачунавати. А гледам друге банке нуде и да имаш штедни налог па електронски пребацујеш вишак средстава, ако сам добро разумео код неких се платна картица може везати и за динарски и за еурски рачун итд.
 
Čisto iz radoznalosti, čemu služe toliki devizni računi?
Pa zato sto je Intesa to prosle godine promenila i kod njih nije kao u vecini banaka jedan devizni racun za vise stranih valuta, vec su razdvojili, pa ako pored evra imas uplate i u dolarima, funtama, ... za svaku valutu ti naprave poseban devizni racun i sada ces za svaki posebno da placas po 120 din odrzavanje.
 
Je l se isplati i tj da li moze fizicko lice da mi iz inostranstva sa njegovog racuna u Luksemburgu uplati npr 100-200 evra na moj devizni racun u Intesi ili je bolje neki drugu nacin.
 
moze... koliki su troskovi, nisam siguran... mislim da sam ja na 600e placao troskove oko 60e ali nisam 100% siguran... Troskovi zavise od tvoje i njegove banke, medju banaka i ko zna cega jos...
Post automatically merged:

moze... koliki su troskovi, nisam siguran... mislim da sam ja na 600e placao troskove oko 60e ali nisam 100% siguran... Troskovi zavise od tvoje i njegove banke, medju banaka i ko zna cega jos...
 
Zvao danas Intesu i rekli mi na 100 evra da uzimaju 2,5 evra.
 
Mislim da ce dobar deo ljudi (ukljucujuci i mene) pogasiti te non-EUR devizne racune i povuci pare. Koliko ce to pogoditi banku videcemo, al to je vec njihov problem.
 
Naplata održavanja po tim računima kreće tek od 2022 godine (neko stručniji će morati da potvrdi).
Mislim da neće puno biti pogođeni ako uzmemo u obzir da će oni što ostanu u proseku plaćati 2,5 puta više za faktički iste usluge, u prevodu banka ne ulaže ništa a dobija 2,5 puta više.
 
u proseku, oni koji ostanu ce placati 2-3x vise, njima da ode 2 klijenta, a jedan ostane, oni su dobri :)
ali nije sve u placanju odrzavanja... gubitak klijenata nikako nije dobar znak za bilo koju kompaniju... Ali iskreno ne verujem da ce se ista promeniti... Kao i obisno...
 
Zvao danas Intesu i rekli mi na 100 evra da uzimaju 2,5 evra.
To tebi naplaćuje Intesa, verovatno u OUR opciji. Pitaj njega, koliko njemu uzme banka (OUR, SHA, nešto treće)
Post automatically merged:

u proseku, oni koji ostanu ce placati 2-3x vise, njima da ode 2 klijenta, a jedan ostane, oni su dobri :)
ali nije sve u placanju odrzavanja... gubitak klijenata nikako nije dobar znak za bilo koju kompaniju... Ali iskreno ne verujem da ce se ista promeniti... Kao i obisno...
Ne verujem da je toliki skok, osim kod neinformisanih, koji će naknadno reagovati.
Ja ostajem, skok je sa 600 na 800. Zadržavam i Visa Internet.
 
Ja podigao sve eure iz Inteze sa aviste i oročio u API bank (nikad čuo). EKS je 1,23%. Sa obzirom na to da je osigurano do 50.000 eura samo pogledam na Kamatici ko daje najveću kamatu i tamo oročavam. Pošto sve gasim u Intesi, otvorio sam račun (online) u Prokredit banci. Meni jako ide na ruku jer dozvoljavaju kupovinu eura PO SREDNJEM KURSU do 1000 eura mesečno, dok je u Intesi razlika između kupovnog i prodajnog 1.2 din. Naravno da sam dinare dizao na bankomatu, išao u menjačnicu pa čekao red u Intesi da ostavim eure jer nemaju bankomat za eure, za razliku od Prokredit. I na sve to mi plaćaju kamatu koja se računa na dnevnom a isplaćuje na mesečnom nivou, i sve devize su mi 100% dostupne na bankomatu do 5000 eura dnevno bez prekida oročenja pošto se računa na dnevnom nivou. Kartice mi šalju poštom, nikakav kontakt sa šalterima i redovima + zarađujem oko 700 din na kursu i kamati svaki mesec. + kamata od API banke, hvala Intezo što si mi otvorila oči. Naknada je 550 din, minus 9% godišnje. Meni je ovo leglo kao kec na 11.
sve je to ok, soim cinjenice da i oni naplacuju proviziju za inostrano online placanje karticom sto je u 21. veku apsolutno neprihvatljivo
 
Ne verujem da je toliki skok, osim kod neinformisanih, koji će naknadno reagovati.
Ja ostajem, skok je sa 600 na 800. Zadržavam i Visa Internet.
Jeste takav skok kod mene sa Intesa HIT paketom. Sa 300 i bez provizije na placanja i odrzavanje deviznih racuna na 350 za tekuci, 120 za devizni i jos nekih 300-400 din mesecno za provizije za placanje racuna. Plus ako bi koristio kreditnu karticu na rate jos dodatnih 50 dinara po transakciji na svaku ratu.

Znaci sa 300 na 750-800 bez kreditne kartice. Sto je prilican skok.
 
Ali iskreno ne verujem da ce se ista promeniti... Kao i obisno...
Verovatno. Bili su među jeftinijim bankama sa kompletnom uslugom. Sada se uklapaju u neki prosek ili će biti malo iznad. Velike konkurencije i nema, dosta banaka već uveliko ima provizije za mbank plaćanja, takse za plaćanje na rate i sl. Neke čak i dodatno naplaćuju kreditne kartice, ili provizije za plaćanje u inostranstvu i sl. Na kraju, sem par izuzetaka, i nema neke velike razlike, nažalost.
 
Postoji li moguć da se napravi custom QR kod za plaćanje, snimi kao slika recimo i tako šalje dalje?
Čačkao sam malo po aplikaciji ali nisam našao ništa slično!
Tipa neko treba da mi uplati X din, unesem iznos, aplikacija sama popuni podatke o računu i nazivu primaoca (meni) i generiše se QR kod koji mogu da pošaljem onom ko treba da uplati. On skenira i uplatnica mu je popunjena.
 
Mislim da INteza sada definitivno postaje među skupljim bankama na tržištu. Stalno dižu naknade, a kvalitet usluga smanjuju, odnosno zaostaju za konkurencijom.

Eto, do sada su imali povoljan račun - za 300 dindži si stvarno dosta togao dobijao, i kreditnu karticu, i rate bez kamate i bez troškova, besplatne naloge za plaćanje, itd... u međuvremenu su druge banke uvele i bankomate za dinare i evre, unapredile mobilno bankarstvo, uvele zamenu u evre po srednjem kursu... a inteza nema ništa od toga:
  • stara mobilna aplikacija
  • kurs za zamenu evra gori nego u menjačnicama
  • ukinuli evro račun za viza karticu na tekućem... eee, sada kada plaćaš u inostranstvu, računaju ti evro po prodajnom kursu! platiš 100 evra, a oni to obračunaju to po onom najgorem kursu https://www.bancaintesa.rs/pocetna/kursna-lista.21.html i ispadne 11.993 dinara... umesto 11.757 koliko bi bio srednji kurs... pa više od 2% ti uzmu na ovoj razlici... onda onih 1% što prokredit uzme bude smešno...
  • sada uvode
  • i proviziju za plaćanje računa
  • trošak za plaćanje na rate
  • trošak za devizni račun
  • viša mesečna naknada
itd itd

a gužve u filijalama samo takve..
 
Nije iskljuceno da se spremaju da prodaju banku u narednih godinu dve.
Sve ukazuje na to, niko nije toliko glup da donese vise nepovoljnih promena odjednom to se jednostvno ne radi tako nego ide postepeno.
Ocigledno zele da oteraju sitne klijente to je prvi korak onda ide gasenje poslovnica i smanjenje zaposlenih tako da to dovodi do toga da deluje da banka ostvaruje veci profit (drasticno se smanje troskovi). Trziste u Srbiji polako zamire, kamate su male a i traznja za kreditima zasicena. Nema mesta za dvadesetak banaka kolilo trenutno posluje neminovno ce doci do ukrupnjavanja. Tesko je praviti profit od odrzavanja racuna i naplate provizije na placanja.
 
Postoji li moguć da se napravi custom QR kod za plaćanje, snimi kao slika recimo i tako šalje dalje?
Čačkao sam malo po aplikaciji ali nisam našao ništa slično!
Tipa neko treba da mi uplati X din, unesem iznos, aplikacija sama popuni podatke o računu i nazivu primaoca (meni) i generiše se QR kod koji mogu da pošaljem onom ko treba da uplati. On skenira i uplatnica mu je popunjena.
Custom QR kod možeš generisati ovde: https://nbs.rs/QRcode/popunjavanje_elemenata.html
 
Od juče Intesa omogućila Apple Pay i za MC kartice. Ja danas ubacio, sve super.
 
Ja ne vidim da imaju opciju debitne MC. Ne trazim dobro?
 
Nazad
Vrh Dno