Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Koja verzija, 128 jli 256?
128GB. Resio se covek telefona, presao na Iphone. Ne kazem da je telefon los, ne mogu to ni da pomislim jer ga nisam koristio, ali ovaj prob sa kameron tj zagrevanjem kod koriscenja iste, je bio prisutan. To sam mogao licno da vidim. Ostalo vec ne mogu nista da kazem, ali obzirom da kolega nije primetio prob sve dok mu ja za kameru nisam rekao da pokusamo, verovatno da lepo funkcionise.
 
5g wifi razbija. Bar kod mene.
 
@svikojisuobjektivnosubjektivniaisviostali

Samsung Galaxy S21 Ultra koristim od 16.03.2021. jedino kada sam primetio da je telefonu malo porasla ''temperatura'' je bilo kod orvog uključivanja telefona i podešavanja(prebacivanja podataka sa prethodnog telefona koji sam koristio), posle toga apsolutno nikakvih ''problema'' (“The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem”) u radu sa mojim primerkom telefona, otključavanje na otisak prsta radi odlično čak i u potpunom mraku(kako je i predviđeno), otključavanje prepoznavanjem lica radi bez problema ali ne koristim kao što je poznato zbog bezbednosti(koja je svrha ako svaka 2D fotografija na bilo kom modelu telefona može da otključa telefon), baterija odlična naravno sve zavisi kako se koristi telefon drži 2 dana, ali je mi nije ''problem'' da je potrošim i za jedan dan, snimanje fotografija i video zapisa je besmisleno komentarisati ''lepota je u oku posmatrača'' isto rade savršeno bez ikakvog pregrevanja i gašenja aplikacije telefon je mlak isto kao i na Samsung-u S10 koji sam koristio pre ovog telefona (video snimak 4k 60fr oko 10min), display(ekran) od 120Hz i sa 1500 nit-a odličan,igre(Call of Duty mobile, Asphalt 9, Pinball Arcade, Alien Shooter, Tablić👌) sve radi bez gubljenja frame-a ili bilo kakvog kašnjenja ili zamrzavanja - da i telefon je hladan kada igram, DeX pretvara ovaj telefon u PC (povezivanjem na monitor ili tv + miš i tastatura), stream-ovanje muzike (flac, mp3, spotify, deezer) na audio/video receiver isto radi odlično, S Pen testirao kratko i uverio se da radi, što će reći sve radi u praksi kako i piše na testovima-recenzijama na mom Samsung Galaxy S21 Ultra, kao i sve ostale specifikacije na mom uređaju, ko ne veruje može slobododno da dođe i pogleda(sa 2m moraju se poštovati mere😉) i uveri se lično...
WiFi kroz armirano betonski zid 20cm + gipsani zid 15cm, udaljenost oko 5,5m, radi odlično kao i sve ostalo...

Speedtest_WiFi Overview 360 Pro.jpg
 
Jel razgovarao neko preko vibera 10ak min na 4g? Telefon se toliko zagrejao da ga je neprijatno držati u ruci, S21u 128GB je u pitanju. Da se razumemo, svi telefoni se greju posle 10ak min na viberu ali ovo je neprijatno baš.
 
Ja jesam. Bez problema.
 
Može neki detaljniji utisci korisnika najmanjeg modela iz ove serije?
I mene zanima baterija i kamera u odnosu na prthodne telefone koje ste koristili.
Imam ip11 pro, da li bi bat bila bolja na s21?kamerom na 11p sam malo i razocaran u odnosu na prethodini p30p
 
Ja koristim ovaj najmanji iz ove serije, dakle obicni s21. Nisam bas strucan da opisem neku detaljnu recenziju ali pokusacu koliko mogu.
Kod mene je s21 sa snapdragonom pa imajte to na umu radi usporedbe baterije.
Koristio sam iPhone 11 pro, pa preko vikenda Huawei p40 Pro i onda sad ovaj. Ne fotografisem mnogo ali ono sto sam zapazio je da su na prethodna moja dva telefona (11 pro i p40 pro) dosta bolja selfi kamera. Glavnom sam zadovoljan, cini mi se da i najbolja od ovih, dok mislim da je 11 pro bolje pravio portretne fotografije.
Juce sam testirao bateriju na dark modu, od 6h do 23h imao sam koji minut manje od 7h SOT-a. 50%-50% wifi/lte
Danas white mod i naravno lokacija, 120hz, sync itd i sad imam 3:30 h sota i 45% baterije, LTE svo vrijeme.
Opet ponavljam, kod mene je zmaj, kakav je sa eksinosom ne znam.
 
Ja koristim ovaj najmanji iz ove serije, dakle obicni s21. Nisam bas strucan da opisem neku detaljnu recenziju ali pokusacu koliko mogu.
Kod mene je s21 sa snapdragonom pa imajte to na umu radi usporedbe baterije.
Koristio sam iPhone 11 pro, pa preko vikenda Huawei p40 Pro i onda sad ovaj. Ne fotografisem mnogo ali ono sto sam zapazio je da su na prethodna moja dva telefona (11 pro i p40 pro) dosta bolja selfi kamera. Glavnom sam zadovoljan, cini mi se da i najbolja od ovih, dok mislim da je 11 pro bolje pravio portretne fotografije.
Juce sam testirao bateriju na dark modu, od 6h do 23h imao sam koji minut manje od 7h SOT-a. 50%-50% wifi/lte
Danas white mod i naravno lokacija, 120hz, sync itd i sad imam 3:30 h sota i 45% baterije, LTE svo vrijeme.
Opet ponavljam, kod mene je zmaj, kakav je sa eksinosom ne znam.
Baterija U odnosu na 11pro, je l bi se vratio?
 
Znas kako? Dobra je bila, malo je oslabila kad sa ga povezao sa apple watchem. Planirao sam i neki samsung smartwatch uzeti pa vidjecemo.
Ali ne bih, ne bih se vratio.
 
Baterija bez dopunjavanja. Kao što sam i rekao da bi bila slična sa i bez dopunjavanja. Ovo je sve na wifi 90% i 10% na LTE.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210415-115418_Device care.jpg
    Screenshot_20210415-115418_Device care.jpg
    65.2 KB · Pregleda: 70
u vezi registracije za sat, koliko ste cekali potvrdan odgovor? na upit o skeniranju dokumenta o saobraznosti nisam siguran da sam pogodio pravi papir... koji se datum unosi, podizanja aparata u prodavnici ili narucivanja? i uticu li ovi detalji na status registracije?
 
Ja sam danas registeovao sve za sat.. Na baneru je pisalo i 3 godine garancije, ali za to nisam video nikakvu opciju prilikom registracije.. Valjda je ok.. Nekako mi je bitnija ta treca godina garancije od sata..
 
Ja sam tek juče od Samsunga dobio e-mail u kojem potvrđuju registraciju i isporuku sata do 30.5. (a registrovao se pre 20-tak dana) .
 
Ja sam danas ponovo dobio mail da mi je odobrena registracija, a prethodni mail iste sadržine sam dobio 23.03.
 
Inače telefonom sam za sada još uvek prezadovoljan. Baterija me oduševljava svakog dana sve više, nisam primetio da ima neki problem sa grejanjem. Kamera je odlična (meni nije jasno šta ljudi očekuju od telefona koji košta 1000 i nešto evra, možda da pravi bolje fotografije od dslr-a od par hiljada evra + par hiljada za objektive?). Niko nam nije kriv što živimo gde živimo pa je 1000 evra ogromna cifra, a realno nije u normalnom svetu sa zanimanjima koja donose dobru zaradu.
Primer za kvalitet kamere: Neki dan slikam ženu u portret modu i pošaljem u foto radnju da se urade slike i kada je fotograf koga znam godinama otvorio mail ladno me pita koju sam opremu i koji aparat koristio (nije pogledao detalje pa nije znao da je telefon u pitanju), kada sam mu rekao da je telefonom slikano, oduševio se i nije mogao da veruje.
Uživajte ljudi u telefonu jer ne može da bude savršen u svemu, ali da je dobar dobar je. Savršenstvo ne postoji.
 
Garancija kod mene vise neigra nikakvu ulogu.Sticajem okolnosti uzeh 256 verziju ultre zato sto na s20u mi zagoreo ekran.Niti sam cepao neke igrice preterano niti sam ga ekstremno koristio,sasvim normalan rad imao i u gornjoj i donjoj polovini se pojave linije kao senke koje se na beloj povrsini primecuju kao magline. Garanciju naravno ne prihvataju iako je sa vipa od treceg lica,star 6 meseci, kazu nepravilno korišćenje uredjaja iako ne smeta puno u radu,nekad izbija oči jer ekran u toj oblasti nije beo.Tako da ga udomih dalje a ja uzeh s21u.
 
Garancija kod mene vise neigra nikakvu ulogu.Sticajem okolnosti uzeh 256 verziju ultre zato sto na s20u mi zagoreo ekran.Niti sam cepao neke igrice preterano niti sam ga ekstremno koristio,sasvim normalan rad imao i u gornjoj i donjoj polovini se pojave linije kao senke koje se na beloj povrsini primecuju kao magline. Garanciju naravno ne prihvataju iako je sa vipa od treceg lica,star 6 meseci, kazu nepravilno korišćenje uredjaja iako ne smeta puno u radu,nekad izbija oči jer ekran u toj oblasti nije beo.Tako da ga udomih dalje a ja uzeh s21u.
Nepravilno korišćene uredjaja? Kako, šta? Ja bih se sa njima natezao oko toga poprilično, pa oni za svaki kvar mogu to da kažu
 
Stvarno mislis da sam mislio na petu generaciju wifi-a, a ne na 5ghz wifi?
 
Mislio ili ne to si napisao, a ljudi procitaju i onda suketaju, kad hoce da kupe 5G Wifi ruter.
 
2K rezolucija, 120hz, oko 7h30min SOT. Skoro dva dana bez punjaca. Doduse, 70% wifi. Testiracu sutra samo 4G..
 
Pozdrav danas uzeo s21 plus, posle dugo razmisljanja izmedju s20plus i s21 plus (zbog pixel density) presekao i uzeo s21 plus.Javljam utiske kad zavrim testove.IMG_20210419_144941_910.jpg
 
Kakav tačno pixel density ti je odlučivao u izboru telefona?
 
A inače se primeti razlika?😂 Gledao oba i razlika na tako malom ekranu je mizerna ili sam ja bilde.
 
Pa evo ja iskreno sam video razliku, poredim ga sa mojim dugogodisnjim telefonom s9 plus, nekako mi boje deluju ispranije na s21 pus, to je verovatno zbog pixela al evo par sati ga koristim sad sam već navikao, brz izuzetno, kamere perfekcija, bateriju cu tek da testiram nemam punjac, punio sam ga preko usb😑Narucio sam iz win win-a za 3k kao 25w.
Post automatically merged:

Kakav tačno pixel density ti je odlučivao u izboru telefona?
Ppi od 394 pixela po inch, kao sto je i Peca rekao u recenziji ovog telefona "mnogi telefoni i A serije imaju veću gustinu piksela od ovog telefona", ali eto ja sam doneo odluku i danas uzeo ovaj S21 plus za keš, s20 plus sam izbegavao zbog exy990 i mislim da sam doneo dobru odluku.
 
Nazad
Vrh Dno