Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ el_patron

Red je da navedes kodove za pracenje i statuse.

Jednostavno nema pravila - nesto stigne za mesec , nesto za 3-4 meseca.

Ali desavaju se i slucajevi kao u Nisu ( taj je izasao u javnost ) , pa pojedinci ne dobijaju posiljke...


@ fanste992

Pod uslovom da transport od Singapura do Srbije funkcionise za RF...SG
ce postojati puno precizno pracenje i znace se da li se posiljka krece ili stoji.
 
Ovako stoji na njihovom sajtu:
Screenshot_20210325-071839.png

Ali s obzirom na situaciju sa letovima, verujem da ce biti dosta cekanja. Od jutros se pojavila poruka 'Hand over to airline Hong Kong', znaci da jos nije ni krenula ka Singapuru.
 
Imam ja bratske Singapurcane..
Usporili su po dobro, pre nekih 2 meseca su stizali za oko 15 tak dana.
Sada evo mesec dana vec jos ih nema. Pise da je 16.03. otpremljeno ka nama i to je to.
Sada cekam samo da sleti to jest dobije status kod nas da je prispelo, ali su usporili generalno kako su radili pre par meseci.
Sve je sporo, jedino su mi Turci OK. I jedan preko Belgije je stigao za 20 dana nekako se zeznuo.
 
jedan preko Belgije je stigao za 20 dana nekako se zeznuo.

Kog dana si narucio i kog dana je bio zadnji status?
Ako je to UH BE preko Yanwena?
Posto osnovano sumnjam da novi postar krade pakete, mada ga ja nekad preduhitrim kad odem do poste ali krastavac, ne mogu ja konstantno da idem... ima da kazu da nisam normalan.
Dok cim krene stari postar da nosi (posto se oni menjanjaju nekad), svi paketi uredno stizu.
Zanimnjiva stvar je sto ovaj novi cesto ni racune ne donese... cim dodje stari postar (sve uredno stize).
Kome da se zalim, sta da radim?
 
Kog dana si narucio i kog dana je bio zadnji status?
Ako je to UH BE preko Yanwena?
Posto osnovano sumnjam da novi postar krade pakete, mada ga ja nekad preduhitrim kad odem do poste ali krastavac, ne mogu ja konstantno da idem... ima da kazu da nisam normalan.
Dok cim krene stari postar da nosi (posto se oni menjanjaju nekad), svi paketi uredno stizu.
Zanimnjiva stvar je sto ovaj novi cesto ni racune ne donese... cim dodje stari postar (sve uredno stize).
Kome da se zalim, sta da radim?
Najlakse je da probas preko ovog linka : https://www.posta.rs/cir/korisnicki-servis/reklamacije.aspx
ili da ides u svoju lokalnu postu i da trazis sefa poste i podneses reklamaciju .
 
@ qwerty96

Jel ti bese iz Nisa ?

Cimaj Beograd...
Podseti ih i na slucaj u naselju Apelovac
 
Za UH BE do sada nisam imao slučaj da je neki prebacio 25 dana, možda su i bolji nego Turci, imaju precizno praćenje, posle dobijanja zadnjeg statusa uvek su kod mene za 2-5 dana
 
Mozda ih nisi imao mnogo, ja sam ih imao i na 40 dana, sada su brzi nego pre..
Od Turaka nema brze to je sigurno, ja uzimam dosta sa njima i tu nema nikakve sumnje.
 
Nema veze sa posiljkama sa AliExpress-a , ali ima sa transportom velikih kolicina robe iz i u Aziju



 
Meni su danas stigla dva kineza bez praćenja, jedan naručen 6 a drugi 17 februara. Zvali me ljudi telefonom, naišli su izgleda na pakete dok su čistili magacin. Od poštara nisam dobio nijedan izveštaj.
 
Kakvo je ovo novo "Cainao standard shipping for special goods", kojom postom salju? Vidim da stoji da ima broj za kompletno pracenje.
 
@ markomix

Definitivno vise nema nikakvog pravila.Ni veliki distributeri nisu sigurni sta ce i kako da odradi logistika.

U ovom slucaju , ako je posiljka preko 5$ sa pracenjem , onda je najverovatnije SunYou SYRM->Rx..LT
 
@markomix
To je verovatno pošiljka sa baterijom ili nešta čime mora da se pažljivo rukuje i lako može da ide vozom.
 
Cainiao logistika se zestoko glupira umesto da lepo definisu nacine isporuke.

Transportni metod za baterije i uredjaje koji sadrze bateriju je Sellers Shipping Method
To se vidi i za sve zemlje u okruzenju za koje postoji mogucnost isporuke.
 
Baterije koje se nalaze u uredjajima prevozi Post NL i imaju za to potrebne dozvole.
Same baterije to jest cilindricne Li-ion celije su zabranjene za transport u avionu i ta zabrana je na snazi nekoliko godina vec, zvanicno ih niko ne prevozi.
Nezvanicno neki prodavci ce da posalju na vasu odgovornost po sistemu APP ( ako prodje prodje ). Recimo desilo mi se kada su jednom putovale kroz Nemacku da se prodavcu vratila samo prazna koverta uz naznaku da su Li-ion celije zaplenjene i unistene u skladu sa propisima za unistavanje istih.. Nekad mi se desilo da ne stigne uopste ( jako retko ), a uglavnom prolaze paketi u najvecoj meri.

EDIT : :ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
@Animal
Što nisi na vreme dao obaveštenje o Sueckom kanalu? Imam jednog što čeka brdo USB kablova od 2A i taj bi potrčao sigurno.

Proizvodi sa baterijom stižu i vozom do Poljske.
 
Imam ja bratske Singapurcane..
Usporili su po dobro, pre nekih 2 meseca su stizali za oko 15 tak dana.
Sada evo mesec dana vec jos ih nema. Pise da je 16.03. otpremljeno ka nama i to je to.
Sada cekam samo da sleti to jest dobije status kod nas da je prispelo, ali su usporili generalno kako su radili pre par meseci.
Sve je sporo, jedino su mi Turci OK. I jedan preko Belgije je stigao za 20 dana nekako se zeznuo.
Ima li kakvih novosti, jel ti je stigao paket od Singapurcana? Ja od jutros dobijam statuse "Dispatched to overseas" i "Arrive at transit airport RSBEG".
 
Kakvo je stanje sa registrovanim postnl? Stigla iz kine u holandiju danas, za koliko mogu da je ocekujem na srpskoj carini?
 
@ Mashinac

Pisem kada sam uz kompjuter , a to je uglavnom uvece i nocu.

Navikao sam vec i prilicno oguglao - ostajem ovde bez obzira na prozivke....

Kome smetam neka to otvoreno bez uvijanja kaze.



Sto se situacije u Sueckom kanalu tice - zivi bili pa videli kakve ce to posledice
da izazove na globalnom nivou

@ fanste992
@ vladafkv

Iz tranzita nekad stignu za 2-3 dana , nekad za 2-3 nedelje
Kada stignu u Srbiju - pratite na posta.rs
 
Kakvo je ovo novo "Cainao standard shipping for special goods", kojom postom salju? Vidim da stoji da ima broj za kompletno pracenje.
Šalju preko Litvanije i kad stigne u Litvaniji dobije se broj koji se i preko naše pošte vidi. Koliko je kompletno praćenje videćemo kad mi stigne paket, krenuo je iz Litvanije pre nekoliko dana.
 
@ smiljo

Da li je posiljka do 5 ili preko 5$ i da li si doplacivao za postarinu ?

Ako imas SYxx..... i Rx..LT kodove bice malo razlike.Pracenje za R kod je tacno.
 
Preko 5 dolara i platio sam poštarinu 5 dolara, a broj je RF....LT, a pre toga je bio LP.....
 
@ Blade Runner

Da li si dobio i RF..LT kod i u kom trenutku ?
Ako jesi da li se svi statusi poklapaju ?
 
Hvala momci. Ne narucujem baterije, neke male module, ali moguce da moze tako jer su lomljivi.
 
@Animal
Što nisi na vreme dao obaveštenje o Sueckom kanalu? Imam jednog što čeka brdo USB kablova od 2A i taj bi potrčao sigurno.

Proizvodi sa baterijom stižu i vozom do Poljske.

Moguce, ja znam samo na one nacine na koji meni stize vise posiljaka sta se desava, ja se ne pravim pametan da sve znam kao neki sto pokusavaju da znaju..
Sto se tice tog sa kablovima i ja sam nesto nacuo ali nemam pouzdane informacije tako da se necu mesati, svakako i treba da lopataju ovi sto nece da plate za normalan siping sa avionom :)

Ima li kakvih novosti, jel ti je stigao paket od Singapurcana? Ja od jutros dobijam statuse "Dispatched to overseas" i "Arrive at transit airport RSBEG".

Nema, napisao sam vec ranije da je Signapur ekstremno usporio. 16 marta ja krenula i ni traga ni glasa.. sem ako nije moja posiljka zakovala negde, posto trenutno imam samo jednu i ti ces se nacekati.
 
Naruceno preko JOOM -a a tako brzo stiglo, ovo prvi put narucujem a nigde nisam mogao da pratim ili ja neznam
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    44.8 KB · Pregleda: 36
  • Screenshot_36.png
    Screenshot_36.png
    52.9 KB · Pregleda: 29
  • 03-29-2021 10;50;51AM.JPG
    03-29-2021 10;50;51AM.JPG
    203.3 KB · Pregleda: 34
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno